Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (18)Автореферати дисертацій (30)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗУНР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 160
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Галичина : Наук. і культ.-просвіт. краєзн. часоп. Вип. 5 - 6 / ред.: М. Кугутяк; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2001. - 413 с. - укp.

Збірник присвячено життю та творчості визначного українського вченого, педагога та громадського діяча О.Карпенка. Значну увагу приділено поміщицьким промисловим підприємствам Східної Галичини як складовій частині системи товарного виробництва кінця XVIII - першої половини XIX ст., законотворчій діяльності та державному устрою ЗУНР, моделям посткомуністичної політики в країнах Центрально-Східної Європи. Детально проаналізовано становище українського населення Галичини напередодні Хмельниччини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр 331)я52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Монолатій І.  
Державність, воля, Україна: Суспільно-політичний рух і активність населення Коломиї у період Західноукраїнської Народної Республіки / І. Монолатій. - Івано-Франківськ : Вид-во Центра Коломиєзн. Дослідж., 1999. - 89 c. - (Студії над укр. етнодержавотворенням на Покутті і Гуцульщині у ХХ ст.; Вип. 1). - Бібліогр.: с. 74-89. - укp.

Висвітлюється суспільно-політичне становище Коломиї під час національно-демократичної революції в Галичині та становлення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) на Покутті, національні відносини у міському середовищі, громадсько-культурна інтеграція коломиян у систему національного відродження ЗУНР та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Т3(4УКР-4ИВ)61 + Х2(4УКР33)61 + Ф513(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія України і світу : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, З. М. Матисякевич, Р. М. Матейко; ред.: Б. Д. Лановик. - 4-е вид., випр. і доп. - К. : Вікар, 2001. - 477 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: 122 назв. - укp.

Проаналізовано економічні зв'язки населення Північного Причорномор'я з грецькими містами-полісами, розташованими на території України. Розкрито особливості становлення феодального господарства Франції, Англії, Німеччини, Візантії та скандинавських країн. Значну увагу приділено землеволодінню та сеньйоріально-селянським відносинам, агрокультурі та сільськогосподарській техніці в епоху середньовіччя. Охарактеризовано основні аспекти господарського розвитку українських земель у другій половині XIV - XV ст. у складі Польського королівства та Великого князівства Литовського. Окремі розділи присвячено аграрним реформам 1848 і 1861 рр., передумовам виникнення української кооперації, а також характерним рисам Російської та Австро-Угорської імперій. Детально розглянуто економічну політику урядів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та ЗУНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0) я73 + У03(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гаврилів Б.  
ЗУНР в пам'ятках історії та культури Прикарпаття : Іст.-краєзн. дослідж. / Б. Гаврилів, В. Великочий, С. Дерев'янко, В. Передерко; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 1999. - 125 c. - укp.

Вперше в історичній літературі зроблено спробу комплексного вивчення пам'яток історії та культури Прикарпаття періоду Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), вшанування пам'яті її державних, військових, громадських діячів, а також подій, які мали місце в той час. Наведено список членів Української Національної Ради, простежено історію ЗУНР у геральдиці, філателії та боністиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Ф513(4УКР)611/612 + Х2(4УКР33)611/612 + Щ103(4УКР)-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Красівський О. Я. 
ЗУНР і Польща: політичне та воєнне протиборство (листопад 1918 - липень 1919 рр.) / О. Я. Красівський; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 1999. - 43 c. - укp. - рус.

Розкрито маловивчені аспекти політичної та військової історії Західно-Української Народної Республіки. Описуються передумови і початок польсько-української війни за Галичину, основні етапи боротьби збройних сил республіки за незалежність та охарактеризовано діяльність українських і зарубіжних військово-політичних місій (зокрема, країн Антанти, США) у Галичині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)611 + Т3(4ПОЛ)611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кондратюк В. О. 
ЗУНР: становлення и захист завоювань (1918-1921рр.) / В. О. Кондратюк, В. Л. Регульський. - Л., 1998. - 95 c. - Библиогр.: 131 назв. - у.

Висвітлюється утворення, діяльність і захист завоювань Західноукраїнської Народної Республіки: розпад Австро-Угорської монархії та становище в Галичині; відродження української державності на західно-українських землях, Листопадовий зрив; становлення ЗУНР, хід національно-визвольних змагань на Буковині та в Закарпатті; діяльність ЗУНР в умовах польсько-української війни; захист завоювань ЗУНР, органи охорони суспільного порядку; суд, прокуратура, адвокатура в ЗУНР; злука ЗУНР з УНР, падіння української державності у Галичині. Узагальнюються новітні досягнення наукових розвідок з цієї яскравої сторінки української історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Х2(4УКР33)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Круль В. П. 
Краєзнавство: історична географія : Конспект лекцій / В. П. Круль; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1999. - 107 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Здійснено характеристику національного краєзнавства як самостійного предмету географічної науки, визначено його об'єкт, предмет і структуру. Висвітлюються географічні особливості заселення й освоєння території України в палеоліті, мезоліті, від неоліту до сьогодення. Особливу увагу сконцентровано на розгляді географічних передумов та особливостей формування та розвитку давньоруських державних утворень - Київської Русі, Галицького князівства, Галицько-Волинської держави. Проаналізовано географічне положення та розвиток Української держави у 1917-20 рр. (Центральна Рада, Директорія, ЗУНР), досліджуються розподіл українських земель у межах СРСР в 1920-38 рр., зміни в 1939-40 рр., а також територія України після другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т218(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського / ред.: П. С. Григорчук. - Вінниця, 2001. - 275 с. - (Історія; Вип. 3). - укp.

Розглянуто політичну ситуацію на Правобережжі 1733 р. Охарактеризовано соціально-економічне становище молдавського населення Півдня України другої половини XIX - початку XX ст., а також проведення столипінської аграрної реформи на Поділлі. Висвітлено деякі особливості становлення Вінницького муздрамтеатру та його вплив на формування культурного середовища міста у першій чверті XX ст. Детально проаналізовано проблему взаємин урядів УНР та ЗУНР у 1919 р. в українській історіографії. Значну увагу приділено громадянській війні в Іспанії 1936 - 1939 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69898/Іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Солдатенко В. Ф. 
Галицька армія у Наддніпрянській Україні / В. Ф. Солдатенко, Б. П. Савчук; НАН України; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К. : Світогляд, 2004. - 213 c. - Бібліогр.: с. 199-213. - укp.

Встановлено передумови виникнення та особливості формування Галицької армії. Охарактеризовано основні етапи польсько-української війни і становлення Збройних сил ЗУНР. Проаналізовано бойові дії Галицької армії на соборному фронті, а також причини та наслідки укладання союзу з військами А.Денікіна у 1919 р. Досліджено феномен ЧУГА та подальшу долю вояків Галицької армії.

Рассмотрены причины возникновения и особенности формирования Галицкой армии. Охарактеризованы основные этапы польско-украинской войны и процесс становления Военных сил ЗУНР. Проанализированы боевые действия Галицкой армии на соборном фронте, а также причины и последствия военного союза с А.Деникиным в 1919 г. Исследован феномен КУГА и дальнейшая судьба воинов Галицкой армии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)133

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тищик Б. Й. 
Західно Українська Народна Республіка (1918 - 1923). Історія держави і права / Б. Й. Тищик. - Л. : Тріада плюс, 2005. - 392 c. - укp.

Розглянуто соціально-економічні та політичні передумови проголошення суверенної української держави на західноукраїнських землях та особливості формування її центрального та місцевого державного апарату, судово-прокурорських органів, адвокатури, нотаріату та збройних сил, висвітлено правові засади їх організації та діяльності. Досліджено процес об'єднання ЗУНР та УНР у соборну, незалежну державу. Розглянуто правові засади і суть державно-політичних, соціально-економічних і культурно-освітніх перетворень у ЗУНР. Проаналізовано дипломатичну діяльність ЗУНР та зовнішню політику західноєвропейських країн щодо вирішення проблеми встановлення державного статусу Східної Галичини. Розкрито причини поразки процесу утворення ЗУНР та діяльність українських урядовців в еміграції.

Рассмотрены социально-экономические и политические предпосылки провозглашения суверенного украинского государства на западноукраинских землях и особенности формирования ее центрального и местного государственного аппарата, судебно-прокурорских органов, адвокатуры, нотариата и вооруженных сил, освещены правовые основы их организации и деятельности. Исследован процесс объединения ЗУНР и УНР в соборное и независимое государство. Рассмотрены правовые основы и сущность государственно-политических, социально-экономических и культурно-просветительских преобразований в ЗУНР. Проанализирована дипломатическая деятельность ЗУНР и внешняя политика западноевропейских стран и США относительно решения проблемы установления государственного статуса Восточной Галиции. Раскрыты причины поражения процесса создания ЗУНР и деятельность ее государственного управленческого аппарата в эммиграции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)61 + Т3(4УКР33)61-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність : Зб. наук. пр. Вип. 6. Зах.-Укр. Нар. республіка: історія і традиції / ред.: Я. Ісаєвич; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2000. - 374 с. - укp.

Висвітлено етапи та головні напрями дослідження Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в українській історіографії. Розглянуто концептуальні аспекти сучасної польської історіографії ЗУНР. Проаналізовано внесок наддніпрянських воєнних істориків у історіографію національно-визвольних змагань Галичини (1914 - 1920 рр.). Досліджено документи Державного архіву Львівської області з історії ЗУНР. Описано події на західноукраїнських землях у контексті революції 1918 р. в Австро-Угорщині. Розкрито участь греко-католицького духовенства в державному будівництві ЗУНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Білас Я.  
Боротьба митрополита Андрея Шептицького за утвердження ЗУНР (1918 - 1923 рр.) / Я. Білас // Укр. релігієзнавство. - 2002. - № 22. - С. 106-113. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4Укр)-36-028.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Вісник Львівського університету / ред.: М. Мудрий. - Л., 2002. - 554 с. - (Сер. іст.; Вип. 37, ч. 1). - укp.

Розглянуто умови функціонування міських поселень Волині XVI - першої половини XVII ст. Описано соціальну поведінку українських селян у пореформенний період другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено галицьку ідеологічно-організаційну модель соціально-християнського фемінізму. Проаналізовано українсько-польські відносини у Східній Галичині на початку ХХ ст. Розкрито політико-правовий аспект об'єднання УНР та ЗУНР наприкінці 1918 р. - першої половини 1919 р. Значну увагу приділено всесвітній історії, історіографії та джерелознавству, етнології.

Рассмотрены условия функционирования городских поселений Волыни XVI - первой половины XVII ст. Описано социальное поведение украинских крестьян в пореформенный период второй половины ХІХ - начала ХХ вв. Освещена галицкая идеологически-организационная модель социально-христианского феминизма. Проанализированы украинско-польские отношения в Восточной Галиции в начале ХХ ст. Раскрыт политико-правовой аспект объединения УНР и ЗУНР конца 1918 г. - первой половины 1919 г. Значительное внимание уделено всемирной истории, историографии, этнологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/і Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Великочий В. С. 
Джерела до вивчення державного будівництва в ЗУНР (До 85-ліття Західно-Української Народної Республіки) : Моногр. / В. С. Великочий; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ : Плай, 2003. - 277 c. - Бібліогр.: с. 244-276. - укp.

Висвітлено джерела до вивчення державного будівництва в Західно-Українській Народній Республіці, наведено їх класифікацію. Проаналізовано особливості формування та функціонування державних інституцій, органів місцевого управління та самоврядування, правопорядку, судочинства, Збройних сил.

Освещены источники к изучению государственного строительства в Западно-Украинской Народной Республике, приведена их классификация. Проанализированы особенности формирования и функционирования государственных институций, органов местного управления и самоуправления, правопорядка, судопроизводства, Вооруженных сил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5,01 + Т211(4УКР33)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА641866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Спеціальні історичні дисципліни : Зб. наук. пр. Чис. 8-9, ч. 2 / ред.: М. Ф. Дмитрієнко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2002. - 500 с. - укp.

Розглянуто проблему давньоруського ренесансу та літопису "Слово о полку Ігоревім". Проаналізовано відносини Богдана Хмельницького з Кримським ханством. Висвітлено генезу українського козацтва. Описано партійну періодичну пресу як джерело з історії українських політичних партій початку ХХ ст., взаємовідносини урядів УНР та ЗУНР як чинник соборності України (липень - листопад 1919 р.). Охарактеризовано науково-інформаційну діяльність архівних установ України у другій половині 1950 - першій половині 1960 рр.

Рассмотрены проблема давнерусского ренессанса и "Слово о полку Игоревом". Проанализированы отношения Богдана Хмельницкого с Крымским ханством. Освещен генезис украинского казачества. Описана партийная периодическая пресса как источник по истории украинских политических партий начала ХХ ст., взаимоотношения правительств УНР и ЗУНР как фактор соборности Украины (июль - ноябрь 1919 г.). Охарактеризована научно-информационная деятельность архивных учреждений Украины во второй половине 1950 - первой половине 1960 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Наукові записки Тернопільского державного педагогічного університету ім. В.Гнатюка / ред.: М. М. Алексієвець. - Т., 2003. - 378 с. - (Історія; Вип. 4). - укp.

Проаналізовано боротьбу східнослов'янського язичництва з ранньоруським християнством у Х - ХІІ ст. Висвітлено культурно-просвітницьку діяльність товариств: "Просвіта" у Галичині в 1918 - 1939 рр., "Рідна школа" у 1903 - 1939 рр., "Руська бесіда" на Буковині у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Описано соціальні особливості кадрової політики КП(б)У в 1920 - на початку 1930-х рр. Розглянуто історію ЗУНР в працях українських зарубіжних учених міжвоєнного періоду, систему адміністративних органів управління в Україні періоду німецької окупації в 1941 - 1944 рр. Значну увагу приділено проблемам історії права, питанням археології, етнографії та культурології, всесвітньої історії. Розкрито передумови виникнення націонал-соціалізму як філософії та ідеології, ідейні витоки нацизму, особливості еволюції партійної системи в сучасній Україні. Висвітлено нові релігійні християнські течії та організації в країні.

Проанализирована борьба восточнославянского язычества с древнерусским христианством в Х - ХІІ ст. Освещены культурно-просветительская деятельность товарищества "Просвита" в Галиции в 1918 - 1939-х гг., "Ридна школа" в 1903 - 1939 гг., "Руська бесида" на Буковине во второй половине ХІХ - начале ХХ ст. Описаны социальные особенности кадровой политики КП(б)У в 1920 - начале 1930-х гг. Рассмотрены история ЗУНР в трудах украинских зарубежных ученых междувоенного периода, система административных органов управления в Украине периода немецкой оккупации в 1941 - 1944 гг. Значительное внимание уделено проблемам истории права, вопросам археологии, этнографии и культурологии, всемирной истории. Раскрыты предпосылки возникновения национал-социализма как философии и идеологии, идейные истоки нацизма, особенности эволюции партийной системы в современной Украине. Освещены новые религиозные христианские течения и организации в стране.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Панфілова Т.  
Преса націонал-демократів про державне будівництво в ЗУНР (кінець 1918 р. - липень 1919 р.) / Т. Панфілова // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2003. - Вип. 11. - С. 234-245. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.113.37 + Ч612.3(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Україна Соборна : Матеріали Сум. наук. конф., присвяч. 85-й річниці проголошення Акту Злуки (11 лют. 2004 р.) / Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С.Макаренка. - Суми, 2004. - 63 c. - укp.

Проаналізовано громадсько-політичну діяльність визначного українського політика В.Винниченка в контексті становлення соборної України. Висвітлено історію створення Західно-Української Народної Республіки, концепцію державотворення М.С.Грушевського, процес формування правового статусу соборної України як суб'єкта міжнародного права. Наведено етнолінгвістичний коментар документа Акту Злуки ЗУНР і УНР.

Проанализирована общественно-политическая деятельность известного украинского политика В.Винниченка в контексте становления соборной Украины. Освещены история создания Западно-Украинской Народной Республики, концепция развития государства М.С.Грушевского, процесс формирования правового статуса соборной Украины как субъекта международного права. Приведен этнолингвистический комментарий документа Акта Злуки ЗУНР и УНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА655394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тищик Б. Й. 
Західно-Українська Народна Республіка (1918-1923). Історія держави і права : Моногр. / Б. Й. Тищик. - Л. : Тріада плюс, 2004. - 359 c. - укp.

Освещены вопросы, связанные с социально-экономическими и политическими предпосылками провозглашения суверенного украинского государства на западноукраинских землях, формирования его государственного аппарата - центрального и местного, судебно-прокурорских органов, адвокатуры, нотариата, вооруженных сил, создания правовых основ их организации и деятельности. Показано объединение двух украинских государств - ЗУНР и УНР - в соборное, независимое государство, дипломатическую деятельность ЗУНР, проблему ЗУНР на международной Парижской мирной конференции, отношение западных государств к проблеме Восточной Галиции и способ ее решения. Раскрыты причины поражения Западно-Украинской Народной Республики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)61 + Т3(4УКР33)61-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Збірник наукових праць Науково-дослідного інституту українознавства. Т. 16 / ред.: П. П. Кононенко. - К., 2007. - 509 с. - укp.

Висвітлено методологічні аспекти дослідження становлення наукових засад українознавства в 1890-х рр. - першій третині ХХ ст., проблему державного самовизначення України та її європейського напрямку в творчій спадщині М.Хвильового. Проаналізовано етнічну ідентичність українців як фактор психологічного збереження етнічності, політику Центральної ради, Гетьманату, Директорії та ЗУНР щодо польської меншини в 1917 - 1920 рр. Визначено статус українських етнічних територій у політиці зміцнення системи безпеки Німеччини та країн Центральної Європи наприкінці 1930-х рр. Розкрито провідну роль українознавства у створенні концепції національної культури. Викладено державницьку концепцію українських інтегральних націоналістів періоду 1988 - 1991 рр. Визначено соціально-економічні чинники в політичній трансформації українських профспілок в 1991 - 2000 рр.

Освещены методологические аспекты исследования становления научных основ украиноведения в 1890-е гг. - первой трети ХХ ст., проблема государственного самоопределения Украины и её европейского направления в творческом наследии Н.Хвылевого. Проанализированы этническая идентичность украинцев как фактор психологического сохранения этничности, политика Центрального совета, Гетманата, Директории и ЗУНР относительно польского меньшинства в 1917 - 1920 гг. Определен статус украинских этнических территорий в политике укрепления системы безопасности Германии и стран Центральной Европы в конце 1930-х гг. Раскрыта ведущая роль украиноведения в создании концепции национальной культуры. Представлена государственническая концепция украинских интегральных националистов периода 1988 - 1991 гг. Определены социально-экономические факторы в политической трансформации украинских профсоюзов в 1991 - 2000 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського