Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (19)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (75)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗНАЙОМСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 139
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Червонецький В. В. 
Екологічна освіта учнів в школах країн Східної та Центральної Європи / В. В. Червонецький; Горлів. держ. пед. ін-т інозем. мов. - Донецьк : Юго-Восток, 1998. - 284 c. - Бібліогр.: 206 назв. - укp.

Міститься аналіз теорії і практики екологічної освіти в школах країн Східної та Центральної Європи. Зосереджується увага на історії даної педагогічної проблеми, висвітлюються такі важливі питання, як мета, завдання та основні принципові положення екологічної освіти, теоретичні засади її змісту, форми і методи навчання, активізація діяльності учнів із захисту навколишнього середовища в позакласні часи. Значне місце відводиться розгляду процесу формування у школярів екологічної свідомості і відповідального ставлення до довкілля. Висвітлюються також питання, пов'язані з еколого-професійною підготовкою учителя в системі педосвіти країн Східної та Центральної Європи. Підкреслено, що знайомство з досягненнями у галузі екологічної освіти в країнах Східної та Центральної Європи сприятиме розширенню не тільки педагогічної ерудиції українських вчителів, але й слугуватиме подальшому розвитку шкільної екологічної освіти в Україні. При цьому важливе значення має схожість культурних і освітянських традицій, діяльність, пов'язана з природокористуванням та його поліпшенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4) + Ч311.352.27 + Б1 р(4)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іванов В. Ф. 
Комп'ютер для журналіста. Т. 1 / В. Ф. Іванов, О. К. Мелещенко; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 1998. - 161 c. - укp.

Викладено теоретичні основи комп'ютерної журналістики. Пропонується знайомство з персональним комп'ютером, його складовими частинами, видами пам'яті, програмами. Наведено концепцію автоматизованих редакторів тексту, що охоплює функції набору й коректури тексту, графічного відображення інформації. Характеризуються видавничі системи макетування й верстки. Розглядаються комп'ютерні мережі і банки (бази) даних, висвітлюються особливості платформи WINDOWS.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Калінін Ю. А. 
Релігієзнавство : Підруч. для студ. вузів / Ю. А. Калінін, Є. А. Харьковщенко. - 4-е вид., доопрац. - К. : Наук. думка, 1998. - 335 c. - укp.

Видання дає змогу широко вивчити феномен релігії, її походження, відповідну конфесійну літературу: Веди, Трипітаку, Авесту, Біблію тощо, культову практику і свята, національний колорит церков. Осмислення релігії в контексті суспільних, духовних і правових реалій сьогодення зумовило структурну побудову цієї книги. Її складають розділи, присвячені визначенню предмета дослідження релігієзнавчої науки, знайомству з основними релігієзнавчими концепціями, з'ясуванню ролі релігії у духовній культурі людства, а також розгляду проблеми її походження, структури, елементів та основних функцій. У підручнику розглядаються історія і сучасне становище племінних, ранніх та пізніх національних релігій, основні положення віровчення і культу найвпливовіших релігій світу - буддизму, християнства, ісламу та їхніх основних течій. Особливе місце займає розділ, присвячений історії і сучасному стану релігії в Україні. В ньому йдеться про специфічний, софійно-гуманістичний характер релігійності наших предків, що сприяв формуванню слов'янського варіанту християнства і визначив його історичну долю в русі за автокефальну православну церкву, в розповсюдженні інших релігійних вірувань, які в наші часи репрезентують так звані нетрадиційні релігії. Є в підручнику і розділ, в якому йдеться про історичні форми вільнодумства, які породили традицію критичного ставлення до релігії, а також тенденції як до надмірної клерикалізації, так і до надмірної атеїзації суспільства, що врешті-решт зумовило питання про правове вирішення проблеми. Розглядається проблема конституційного закріплення і правового регулювання свободи совісті в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрова Т. І. 
Знайомство з комп'ютером : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. освіти / Т. І. Петрова; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2002. - 108 c. - англ.

Наведено розроблені тематичні блоки, які охоплюють різні питання з проблем роботи з комп'ютером, програмування та проектування. Кожний розділ має навчально-довідковий характер і включає основні теми для бесід на спеціалізовані теми. Розглянуто питання для самостійної роботи студентів, вміщено матеріал для контролю та додаткового читання.

Приведены разработанные тематические блоки, охватывающие различные вопросы по проблемам работы с компьютером, программирования и проектирования. Каждый раздел имеет учебно-справочный характер и включает основные темы для бесед на специализированные темы. Рассмотрены вопросы для самостоятельной работы студентов, помещены материалы для контроля и дополнительного чтения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-937

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА632750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Єдинак О. М. 
Ідеальний остеосинтез: Атлас малоінвазивних хірургічних технологій у травматології та ортопедії / О. М. Єдинак. - Т. : Укрмедкн., 2003. - 175 c. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Представлено авторські розробки нових наукових напрямів у лікуванні переломів кісток, пріорітетність та світова новизна яких захищені десятками патентів. Створено нову, теоретично та практично обгрунтовану концепцію ідеального остеосинтезу. Розроблено на її базі нове покоління травматологічної техніки та технології, що не мають аналогів не тільки в Україні, а й за кордоном. Вперше у світовій практиці впроваджено унікальні безкровні операції під час лікування звичного вивиху плеча, пошкодження зв'язкового апарату колінного та гомілковоступневого суглобів. Для детального знайомства з представленими в книзі новими лікувальними методиками подано 591 ілюстрацію.

Представлены авторские разработки новых научных направлений в лечениии переломов костей, приоритетность и мировая новизна которых защищены десятками патентов. Создано новую, теоретически и практически обоснованную концепцию идеального остеосинтеза. Разработаны на ее базе новое поколение травматологической техники и технологии, которые не имеют аналогов не только в Украине, но и за рубежом. Впервые в мировой практике внедрены уникальные бескровные операции при лечении обычного вывиха плеча, повреждении связного аппарата коленного и голенестопового суглобов. Для подробного ознакомления с представлеными в книге новыми методиками лечения подано 591 илллюстрацию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458я61

Шифр НБУВ: ВС37943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Баландіна Н. Ф. 
Функції і значення чеських прагматичних кліше в комунікативному контексті / Н. Ф. Баландіна; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. - К. : АСМІ, 2002. - 331 c. - Бібліогр.: с. 306-328. - укp.

Проаналізовано чеські прагматичні кліше міжрівневих одиниць, функції та значення яких сформовано мовною та мовленнєвою системами. На теоретичних засадах семантики та прагматики, а також на підставі функціонально-семантичних критеріїв та актомовленнєвих (ілокутивних) функцій розглянуто референційну, емоційну та функціонально-смислову інформацію. З урахуванням інтердисциплінарних досліджень (соціо-, психо-, прагма-, паралінгвістики, а також культурології) визначено функціонально-смислові типи прагматичних кліше, зокрема, звернення, знайомства, вітання, прощання та системно описано в комунікативному контексті. Охарактеризовано лексичні, граматичні та лексико-граматичні індикатори функціональних смислів.

Проанализированы чешские прагматические клише межуровневых единиц, функции и значения которых сформированы языковой и речевой системами. На теоретических основах семантики и прагматики, а также с использованием функционально-семантических критериев и акторечевых (илокутивных) функций рассмотрены референционная, эмоциональная и функционально-смысловая информация. С учетом интердисциплинарных исследований (социо-, психо-, прагма-, паралингвистики и культурологии) определены функционально-смысловые типы прагматических клише, в частности, обращения, знакомства, приветствия, прощания, и системно описаны в комуникативном контексте. Охарактеризованы лексические, грамматические и лексико-грамматические индикаторы функциональных смыслов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.51-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА631035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бориско Н. Ф. 
Бізнес-курс німецької мови : Посіб / Н. Ф. Бориско. - К. : ТОВ "ВП Логос", 2004. - 351 c. - (Сер. "Вас чекає успіх!"). - Бібліогр.: 11 назв. - нім.

Запропоновано виклад тематичних завдань з німецької мови, кожне з яких містить основний текст-полілог, словник-мінімум, лінгвокомерційний коментар з ілюстративним матеріалом, лінгвокраєзнавчий та граматичний коментар, а також тексти для читання з новітньою інформацією про ФРН. З урахуванням принципів інтенсивного навчання (методики Г.А. Китайгородської) розроблено ряд комунікативно-орієнтованих вправ, виконання яких сприяє формуванню навичок і вмінь ділового спілкування в усній і письмовій формах у типових ситуаціях: знайомства, телефонної розмови, ведення переговорів, оформлення ділової документації. Навчальний матеріал доповнений аудіокасетою.

Изложены тематические задания по немецкому языку, каждое из которых содержит основной текст-полилог, словарь-минимум, лингвокоммерческий комментарий с иллюстративным материалом, лингвокраеведческий и грамматический комментарий, а также тексты для чтения с новейшей информацией о ФРГ. На основе принципов интенсивного обучения (методики Г.А.Китайгородской) разработан ряд коммуникативно-ориентированных упражнений, выполнение которых способствует формированию навыков и умений делового общения в устной и письменной формах в типичных ситуациях: знакомства, телефонного разговора, ведение переговоров, оформление деловой документации. Учебный материал дополнен аудиокассетой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-926

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА653196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Маслюченко В. К. 
Знайомство з Гансом Ганом / В. К. Маслюченко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2004. - 92 c. - Библиогр.: с. 85-92 - укp.

Висвітлено життєвий та творчий шлях Г.Гана (1879 - 1934) - відомого австрійського математика, професора Чернівецького (1909 - 1916 рр.), Боннського (1916 - 1921 рр.) і Віденського (1921 - 1934 рр.) університетів. Розглянуто принцип рівномірної обмеженості та теорему про продовження лінійного функціоналу. Наведено покажчик наукових праць ученого.

Освещен жизненный и творческий путь Г.Гана (1879 - 1934) - известного австрийского математика, профессора Черновецкого (1909 - 1916 гг.), Боннского (1916 - 1921 гг.) и Виденского (1921 - 1934 гг.) университетов. Рассмотрены принцип равномерной ограниченности и теорема о продолжении линейного функционала. Предложен указатель научных трудов ученого.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1д(4АВС)Ган,Г.

Шифр НБУВ: ВА653703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дзюба І. М. 
З криниці літ : У 3-х т. Т. 2. Шевченко і світ. Естетика і культурологія. Знайомство з десятою Музою. "Бо то не просто мова, звуки..." Тернисті дороги порозуміння / І. М. Дзюба. - К. : Вид. дім "Києво-Могилян. акад.", 2006. - 976 c. - укp.

Наведено компаративістські дослідження творчості Т.Г.Шевченка у європейському контексті. Висвітлено питання естетики та культурології, історії українського кіно, становище української мови та культури. Розглянуто стереотипи сприйняття української культури, проаналізовано концепцію її розвитку, духовні трансформації в українському суспільстві ХХ ст.

Приведены компаративистские исследования творчества Т.Г.Шевченка в европейском контексте. Освещены вопросы эстетики и культурологии, истории украинского кино, положение украинского языка и культуры. Рассмотрены стереотипы восприятия украинской культуры, проанализированы концепция её развития, духовные трансформации в украинском обществе ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Шевченко,Т.Г.я44 + Ш5(4УКР)6-3я44 + Ш.я44 + Ч11я44 + Щ373(4УКР)6 + Ю8г(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В349515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Письменна О. О. 
Знайомство з англомовними країнами = Information on English-Speaking Countries : Навч. посіб. / О. О. Письменна; Нац. авіац. ун-т. - К., 2003. - 80 c. - англ.

Наведено цікаві та корисні відомості про англомовні країни світу - Канаду, Австралію, Ірландію, Нову Зеландію, Індію, Південну Африку. Інформативні тексти супроводжено словничками та завданнями для контролю розуміння й уміння відповідати на запитання, передавати думку англійською мовою, удосконалювати навички пошукового читання.

Приведены интересные и полезные сведения об англоязычных странах мира - Канаде, Австралии, Ирландии, Новой Зеландии, Индии, Южной Африки. Информативные тексты дополнены словариками и заданиями для контроля понимания и умения отвечать на вопросы, передавать мысль на английском языке, усовершенствовать навыки поискового чтения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-939

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА685940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Галь Б.  
Маловідоме листування О.П.Бутовича / Б. Галь // Київ. старовина. - 2006. - № 4. - С. 118-125. - Бібліогр.: с. 125. - укp.

Наведено листи різних осіб до О.Бутовича - представника знаного в Гетьманщині козацько-старшинського роду, які частково висвітлюють різноманітні аспекти його службової діяльності, коло знайомств та приватні інтереси.

Представлены письма разных лиц к А.Бутовичу - представителю известного в Гетманщине казацко-старшинского рода, которые частично освещают разнообразные аспекты его служебной деятельности, круг знакомств и частные интересы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бутенко Л. В. 
Як правильно сказати? : довід. з укр. слововживання / Л. В. Бутенко; Донбас. держ. техн. ун-т. - Алчевськ, 2006. - 203 c. - укp.

Описано особливості спілкування ділових людей, зокрема, знайомства ділових партнерів, співбесіда з метою працевлаштування, телефонна розмова, ділова нарада, збори, засідання, переговори, презентація, а також наведено коментарі діалогів.

Описаны особенности общения деловых людей, в частности, знакомства деловых партнеров, собеседование с целью трудоустройства, телефонный разговор, деловое совещание, заседания, переговоры, презентация, а также приведены комментарии диалогов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-711.2я2

Шифр НБУВ: ВА691216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Смірнова Р. А. 
М.В. Гоголь: маловідомі сторінки біографії : монографія / Р. А. Смірнова; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. - Полтава, 2009. - 174 c. - укp.

Наведено результати літературознавчого дослідження маловідомих сторінок біографії М.В. Гоголя. Увагу приділено перегляду усталених за офіційного літературознавства радянської доби підходів до трактування окремих фактів біографії видатного письменника, зокрема, обставин його народження, знайомства І.П. Котляревського з батьками М.В. Гоголя, перебування Т.Г. Шевченка у Василівці.

Приведены результаты литературоведческого исследования малоизвестных страниц биографии Н.В. Гоголя. Уделено внимание пересмотру устоявшихся в литературоведении советской эпохи подходов к трактовке отдельных фактов биографии выдающегося писателя, в частности, обстоятельств его рождения, знакомства И.П. Котляревского с родителями Н.В. Гоголя, пребывания Т.Г. Шевченко в Васильевке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гоголь М.В. 2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА717821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Олійник В. Ф. 
Методика застосування комп'ютерних технологій в музиці (Теорія і практика) : навч. посіб. / В. Ф. Олійник. - Кам'янець-Поділ. : Вид. ПП Д.Г.Зволейко, 2009. - 168 c. - Бібліогр.: с. 164. - укp.

Запропоновано методичні рекомендації щодо застосування комп'ютерно-орієнтовних технологій в музиці. Розкрито такі теми, як звукова карта, цифровий звук, функції звукорежисера, характеристика панелі Nero Smart, очищення CD/DVD дисків. Акцентовано увагу на записі та редагуванні аудіо файлів з використанням програми Sound Forge, а саме: знайомство з програмою, переміщення в програмі, запис, відтворення та збереження аудіофайлів, основи редагування, використання звукових ефектів.

Предложены методические рекомендации по применению компьютерно-ориентировочных технологий в музыке. Раскрыты такие темы, как звуковая карта, цифровой звук, функции звукорежисера, характеристика панели Nero Smart, очистка CD/DVD дисков. Акцентировано внимание на записи и редактировании аудио файлов с использованием программы Sound Forge, а именно: знакомство с программой, перемещение в программе, запись, воспроизведение и сохранение аудио файлов, основы редактирования, использование звуковых эффектов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.69:З97 я73 + З970.65 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА716967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Барабанова О. А. 
Форми звертання в офіційному дискурсі та їх функціональні можливості / О. А. Барабанова, Д. В. Горбачук // Теорет. и приклад. пробл. рус. филологии: научн.- метод. сб.. - 2009. - Вип. 17, ч. 1. - С. 90-96. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано моделі звертання, які є доречними під час офіційного спілкування. Подано варіанти етикетних формул, здійснено їх функціонально-стилістичний аналіз. Запропоновані моделі дають можливість утворювати відповідні формули звертання до співрозмовника залежно від ступеня знайомства з ним, від рівня інтерпесональних стосунків, від стилістично-емоційних інтенцій мовця.

Проанализированы модели обращения, которые могут использоваться при официальном общении. Подаются варианты этикетных формул, осуществляется их стилистический анализ. Предлагаемые модели дают возможность создавать соответствующие формулы обращения к собеседнику в зависимости от степени знакомства с ним, от уровня межперсональных отношений, от стилистически-эмоциональных интенций говорящего.

The article deals with the patterns of addressing, which can be used in official communication. Variants of etiquette formulas are given with their stylistic analyses. The suggested patterns make it possible to develop proper formulas of addressing to the interlocutor depending on the degree of familiarity, level of interpersonal relations or stylistic and emotional intentions of the speaker.


Ключ. слова: звертання, етикетна формула, комунікативний процес, функції
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.713

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пігулевська І. В. 
Книги з колекції В. Н. Габбе / І. В. Пігулевська // Вісн. ОНУ. Сер. Бібліотекознавство, бібліографознавство, книгознавство. - 2007. - 12, вип. 4. - С. 200-207. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Представлено книжкове зібрання В. Н. Габбе - вченого, бібліофіла, життя та діяльність якого тісно пов'язана з Новоросійським університетом і його бібліотекою. Знайомство з даною колекцією поширює уявлення про одеську книжковість, поповнює базу даних книжкових знаків одеських бібліофілів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.68 + Ч734(4Рос)759.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пудровська Т. М. 
Мовленнєві акти офератив і деклінатив у системі мовлення (на матеріалі сучасної англійської мови) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. М. Пудровська; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2000. - 18 c. - укp.

Досліджено мовленнєву системність, діалогічну єдність "офератив - деклінатив", поданих як функціонально-адаптивну систему, фукціонування якої у розмовному дискурсі обумовлено внутрішньосистемною взаємодією офератива-стимула та деклінатива-реакції, адаптацією даної системи під впливом соціокультурних і когнітивних факторів екстралінгвального середовища. Виявлено, що незалежно від впливу на систему таких соціальних факторів позамовного середовища,як стать комунікантів, "дистанція влади" та ступінь знайомства між ними, в ній спостерігається універсальна тенденція - значна перевага непрямих інтерогативних офератів і мітигованих деклінативів, які є стратегіями негативної ввічливості, над прямими декларативними та імперативними оферативами та категоричними деклінативами, які є стратегіями позитивної ввічливості. Отже, в процесі функціональної адаптації системи діалогічної єдності "офератив - деклінатив" вирішальними є когнітивні фактори екстралінгвального середовища - культурно обумовлені когнітивні сценарії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-227.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Саган Г. В. 
Наукові зв'язки українських та іноземних вчених у міжвоєнний період (1918-1939 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г. В. Саган; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню наукової співпраці українських та іноземних вчених у міжвоєнний період. Когорту українських науковців склали три групи вчених - з Радянської України, західноукраїнських та емігрантів. Іноземний аспект дослідження включав увесь загал закордонного наукового світу, який був охоплений науковою співпрацею з різними групами українських вчених. Проаналізовано характер і зміст наукової праці іноземних вчених в УРСР та діяльність радянських українських вчених у закордонних наукових центрах. Розглянуто різні форми співпраці між ученими. Значне місце приділено міжнародним науковим форумам як важливій формі зв'язків науковців усіх країн світу. Висвітлено стан науки у Західній Україні та визначено її можливості щодо наукової співпраці з іноземною науковою громадськістю. Розкрито роль Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові як основного організатора налагодження контактів західноукраїнських вчених з іноземним світом. Найбільш мобільні та вільні у своїй діяльності українські вчені-емігранти зуміли не лише продовжити справу національної науки, але й гідно презентували свій внесок та освітні центри за кордоном, що за умов зростаючої "радянізації" науки в УРСР забезпечило безперервне знайомство іноземців з українською наукою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-67 + Т3(0)61-67 + Ч213(4УКР)6 + Ч213(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рудич О. О. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до використання сучасної англомовної дитячої літератури : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. О. Рудич; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 21 c. - укp.

Розроблено модель та визначено умови ефективної підготовки майбутніх учителів початкових класів до використання сучасної дитячої англомовної літератури, а саме: набуття достатнього рівня педагогічної компетентності, лінгво-мистецької грамотності; підвищення рівня знань з літературної обізнаності, знання кількісних і якісних характеристик сучасного книжкового ринку; оволодіння педагогічними технологіями формування інтересу до читання та операційними уміннями використовувати художню літературу у процесі вивчення іноземної мови (створено педагогічні технології "Знайомство зі словником" та "Казка про Alphabet"). Обгрунтовано необхідність внесення змін у програмовий зміст професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів до використання сучасної дитячої англомовної літератури. Розкрито зміст організації та впровадження моделі, яка є основою запропонованого курсу "Педагогічні технології використання сучасної дитячої англомовної літератури у процесі навчання молодших школярів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Зінько О. О. 
Ранньохристиянський Боспор (III - VI ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О. О. Зінько; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Досліджено історію проникнення і поширення християнства в Боспорській державі у III - VI ст. На основі комплексного використання археологічних даних, розроблено нову класифікацію і хронологію боспорських грунтових склепів, розкрито символічний зміст їх розписів. Охарактеризовано різні типи християнських культових місць, запропоновано їх періодизацію. Виділено основні етапи становлення нової релігії: знайомство боспорян із християнським віровченням (перша половина III ст.), створення ранньохристиянських громад (друга половина III - початок IV ст.), самостійне функціонування Боспорської єпархії (перша чверть IV - друга третина V ст.), встановлення християнства як державної релігії Боспору (третя третина V - VI ст.). Зазначено, що процес поширення християнства відбувався досить повільно, протягом тривалого часу основні маси сільського населення були язичеськими, водночас на певному етапі християнська церква починає відігравати основну роль у суспільно-політичному житті держави. Встановлено, що основи суспільного і релігійного життя, закладені на Боспорі християнською церквою в ранньовізантійську епоху виявилися міцними і, незважаючи на вторгнення варварів, зберігалися ще багато століть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.46 + Э322.423.1 + Э371,17

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329346 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського