Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (22)Автореферати дисертацій (205)Книжкові видання та компакт-диски (345)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЕМЛЕРОБСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1306
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Агробіологічні основи землеробства / ред.: В. М. Власенко. - Біла Церква, 2000. - 310 с. - (Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту; Вип. 10). - укp. - рус.

Розглянуто актуальні питання землеробства і рослинництва, зокрема, наведено результати дослідження залежності продуктивності та врожайності сільськогосподарських культур (картоплі, озимої пшениці, сої, проса, гороху, яблуні, льону-довгунцю, кормових буряків, ярого ячменю) від строків внесення добрив і способів обробітку грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Агробіологічні основи землеробства / ред.: В. М. Власенко. - Біла Церква, 2001. - 193 с. - (Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту; Вип. 15). - укp.

Охарактеризовано вплив мінеральних добрив і густоти посіву на урожайність та якість зерна ярого ячменю. Розглянуто векторні властивості західного квіткового трипса Frankliniella occidentalis (thysanoptera, thripidae) за умов закритого грунту України та індивідуальні особливості росту, розвитку та формування врожаю різностиглих гібридів кукурудзи. Наведено результати досліджень стійкості помідора до макроспоріозу та фітофторозу, запропоновано критерії діагностики та класифікацію функціонально-екологічних параметрів грунтоутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14я54(4Укр) + П2-4я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Архипенко Ф. М. 
Агроекологічна оцінка нетрадиційних кормових культур у Лісостепу України / Ф. М. Архипенко, А. О. Сипко, М. В. Войтовик // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 116-122. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За результатами агроекологічної та біохімічної оцінки нетрадиційних багаторічних високобілкових кормових культур і рослин з активною фізіологічною дією на організм тварин виявлено найбільш технологічні для використання у виробництві та ветеринарії. Наведено параметри продуктивності та головні технологічні прийоми вирощування та застосування. Проведено біоенергетичну оцінку нетрадиційних культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П22-4(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ковтун Ю. І. 
Агрокваліметрія : Навч. посіб. для студ. спец. "Механізація сіл. госп-ва" / Ю. І. Ковтун, Д. І. Мазоренко, В. І. Пастухов, П. А. Джолос; ред.: Мазоренко, Ковтун. - Х. : РВП "Оригінал", 2000. - 314 c. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та завдання агрокваліметрії, еволюцію якості технологічних процесів засобів землеробства від давнього збиральництва до сучасного рослинництва. Обгрунтовано агрокваліметричні показники під час створення сільськогосподарської техніки, екологічні та загальні інженерно-агрономічні аспекти агрокваліметрії, параметри технологічної ситуації та якості у світових фітотехнологічних системах і галузях виробництва рослинної продукції, причому фітотехнологічні процеси та якість їх виконання розглянуто як функцію властивостей рослин та умов їх вирощування. Визначено основні закономірності фітотехнологічних систем як базисних з метою розробки нових технологій, обгрунтування параметрів технологічних ситуацій і показників якості у технологіях вирощування культурних рослин і збирання врожаю. Розкрито принцип технологічної відповідності техніки і технології як закономірність, яку необхідно враховувати під час впровадження нової техніки та нових технологій виробництва сільськогосподарських культур. Наведено характеристику агрокваліметричних методів і засобів, методичні особливості та метрологічне забезпечення їх застосування. Значну увагу приділено агрокваліметрії механізованих технологічних операцій за обов'язковими технологічними процесами виробництва рослинної продукції: підготовкою грунту, насіннєвого та садильного матеріалів, сівбою, посадкою, доглядом за рослинами та збиранням врожаю. Досліджено тенденції перспектив підвищення якості робіт у рослинництві та розвитку методів і засобів агрокваліметрії з урахуванням новітніх досягнень науки і техніки у галузях приладо- і сільгоспмашинобудування, а також питання сертифікації

продукції АПК, зокрема, у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб.: Спец. вип. до V з'їзду УТГА (6-10 лип. 1998 р., м.Рівне). Ч. 1. Грунти - Екологія - Продовольство / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - Х., 1998. - 63 c. - укp.

Розглядаються основні напрямки діяльності Служби охорони грунтів України, еколого-технологічні проблеми меліорації земель гумідної зони країни, а також функціонально-екологічні параметри грунтоутворення, його діагностика та класифікація. Висвітлюються науково-методичні основи та система грунтово-екологічного забезпечення режимів зрошення, запропоновано шляхи збереження родючості грунтів та підвищення продуктивності землеробства тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я431(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 60 / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - К., 2000. - 108 с. - рус.

Запропоновано нову систему районування території України за загальноєвропейськими принципами, окреслено перспективи розвитку земельної інформаційної системи на базі космічних технологій. Виявлено роль високодисперсних мінералів у екологічній стійкості грунту, закономірності поведінки високоосновних фосфатів кальцію в грунтах різного генезису та їх вплив на результати визначення рухомого фосфору. Досліджено особливості розвитку кореневих систем сільськогосподарських культур залежно від способу обробітку чорнозему, технології найбільш раціонального застосування добрив, меліорантів, систем обробітку грунту й адаптивних заходів щодо підвищення родючості грунтів і посилення ефективності землеробства. Розглянуто напрями та ефективність формування грунтозахисно-меліоративної просторової структури агроландшафтів, підходи до характеристики протиерозійної стійкості грунтів і заходи боротьби з ерозією. Проаналізовано вплив забруднення нафтою на деякі властивості грунту. Викладено нові методичні підходи до дистанційної дігностики властивостей грунтів і розрахунку їх стійкості проти забруднення важкими металами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я54 + П04я54

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Агроінженерні дослідження / ред.: О. В. Сидорчук. - Л., 2000. - 277 с. - (Вісн. Львів. держ. аграр. ун-ту; N 4). - укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень інженерно-технічних проблем аграрного виробництва. Детально розглянуто технологічно-організаційні основи оптимізації виробничих проектів у землеробстві, а також геометричні параметри сталевого шару відновлених циліндричних поверхонь чавунних деталей. Обгрунтовано технологічні та конструктивні параметри картоплезбиральної машини з активним сепарувальним пристроєм. Запропоновано концептуальну модель заготівельно-транспортної інфраструктури системи переробки молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Каленська С. М. 
Адаптивні технології вирощування тритикале і жита / С. М. Каленська, Г. В. Кононюк, О. А. Майстер // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 86-90. - укp.

Вивчення інтегральних показників ефективності різних моделей технологій виробництва тритикале і жита за умов дії чинників довкілля показало, що найбільш адаптивними моделями є технології з застосуванням елементів інтенсифікації. Дослідження ефективності вирощування різних за біотипом сортів і ліній тритикале та жита, дало змогу виділити сорти з найвищим адаптивним потенціалом, який з успіхом реалізується в зоні Лісостепу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.4-39(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Писаренко В. В. 
Аналіз використання соціально-етичного маркетингу в раціоналізації землекористування / В. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 5. - С. 85-89. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Узагальнено результати наукових досліджень переорієнтації зональної системи обробітку грунту в аспекті її мінімізації та раціональнішого поєднання різноманітних заходів, що створює сприятливі умови освоєння соціально-етичного маркетингу. Доведено, що за сучасних умов, підвищенню стабільності землеробства немає іншої альтернативи, крім системної, оптимізованої інтенсифікації, зорієнтованої на концепцію соціально-етичного маркетингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Опара М. М. 
Беззмінне жито - один з унікальних дослідів світового землеробства / М. М. Опара, Л. Д. Глущенко, М. І. Гриб, М. М. Ампілогова // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 4. - С. 41-43. - укp.

Розглянуто стан ведення досліду беззмінне жито, який розпочато у 1884 році і який не втратив своєї актуальності в наш час, з агрономічної, екологічної та економічної точок зору.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.4-416

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бюлетень Інституту зернового господарства (Науково-методичний центр з проблем зернового господарства). N 14 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2000. - 76 с. - рус.

Розглянуто вплив способів основного обробітку на агрофізичні властивості грунту та врожай зеленої маси люцерни, погодних умов на ріст, розвиток і продуктивність озимої пшениці за різних строків сівби, гібридів і строків сівби на вологість зерна кукурудзи та енергозатратність виробництва. Висвітлено грунтозахисну роль найпростіших гідротехнічних споруд у системі контурно-меліоративного землеробства, біологічну пристосованість рослин ярого ячменю та вівса до умов навколишнього середовища, питому вагу деяких агротехнічних факторів у формуванні зернової продуктивності двох гібридів кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бібліографічні покажчики сільськогосподарської літератури, підготовлені бібліотеками науково-дослідних установ УААН та сільськогосподарських вищих учбових закладів Мінагропрому України. 1969 - 1999 : Ретросп. наук.-доп. бібліогр. покажч. / ред.: М. С. Слободяник; уклад.: Т. Ф. Дерлеменко, З. І. Варга; УААН. Центр. наук. с.-г. б-ка. - К., 1999. - 54 c. - укp.

Охоплено різні види бібліографічної продукції з усіх питань сільського господарства, зокрема, грунтознавства, землеробства, сільськогосподарської меліорації, рослинництва, тваринництва, птахівництва, сільськогосподарського рибництва, ветеринарії, лісового господарства тощо. Відображено окремо видані загальногалузеві, тематичні, з окремих сільськогосподарських культур, поточні, ретроспективні, рекомендаційні бібліографічні посібники, а також біобібліографічні та покажчики праць наукових установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я111.2я1

Шифр НБУВ: ВА601802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Писаренко В. А. 
Водозберігаючі режими зрошення як фактор ефективності використання ресурсів у зрошуваному землеробстві / В. А. Писаренко, Г. Є. Жуйков, І. О. Мельников // Зрошув. земл-во. - 1998. - № 41. - С. 3-5. - Бібліогр.: назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Єрмолаев М. М. 
Вплив високомінералізованих грунтових вод на земельний фонд у районах нафтовидобутку / М. М. Єрмолаев // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 74-79. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано, якщо внаслідок аварії в чорноземний грунт потрапляє інтенсивно засолена пластова вода поряд із власне нафтовим забрудненням відбувається його швидке натрій-хлоридне засолення, різке збільшення обмінного натрію, дестабілізація показників фосфатного стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518я54

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фомічов А. М. 
Вплив норми висіву і густоти насаджень на якість збирання кормових буряків / А. М. Фомічов, В. М. Невінчаний, В. П. Гавриш, О. М. Атаманюк // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 123-125. - укp.

Висвітлено результати досліджень, проведених 1993 - 1996 рр. в УкрЦВТ, щодо впливу густоти насаджень на продуктивність і якість збирання кормових буряків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.3-451.2(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Коломієць М. В. 
Вплив системи обробітку на продуктивність культур і родючість грунту сівозміни / М. В. Коломієць // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 23-30. - укp.

Оцінено зміни елементів родючості сірого лісового грунту та продуктивності зерно-просапної сівозміни за умов довготривалого (1981 - 1995 рр.) застосування альтернативних систем основного обробітку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.189я54

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Олійник К. М. 
Вплив технології вирощування на формування продуктивності і якості зерна озимої пшениці сорту Поліська 90 / К. М. Олійник, В. В. Камінська // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 91-97. - укp.

Багаторічними дослідженнями, проведеними за умов Північного Лісостепу України на темно-сірому лісовому грунті в зернопросапній сівозміні, вивчено вплив різних доз добрив і загортання побічної продукції на щільність стеблостою, редукцію продуктивних стебел, на величину потенціалу колосу, формування врожаю та ступінь його реалізації залежно від попередника й системи захисту. Встановлено, що внесення добрив в одинарній дозі у поєднанні з хімічним захистом від хвороб, бур'янів і проти вилягання по гороху і кукурудзі на силос забезпечує отримання врожаю зерна відповідно 63,3 і 71,4 ц/га з умістом білка 11 - 12 % і кількістю клейковини, що відповідає сильним пшеницям.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Камінський В. Ф. 
Вплив інокулянтів і фізіологічно активних речовин на урожайність гороху / В. Ф. Камінський, С. П. Дворецька, І. В. Лапа // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 113-115. - укp.

Дослідами, проведеними на сірих лісових грунтах 1991 - 1993 рр., встановлено, що, враховуючи інгібіторний вплив хімічних препаратів на бульбочкові бактерії, передпосівну обробку насіння можна проводити нетрадиційними екологічно чистими препаратами та штамами, які сприяють розвитку спонтанних бульбочкових бактерій і підвищенню врожайності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-272.537я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вчимося господарювати : Матеріали наук.-практ. семінару молодих вчен. та спеціалістів 22 - 23 листоп. 1999 р., Київ - Чабани / ред.: В. А. Вергунов; УААН. Ін-т земл.-ва. - К. : Нора-Прінт, 1999. - 320 c. - укp.

Висвітлено результати наукових досліджень з питань землеробства та агроекології, тваринництва і ветеринарної медицини, аграрної економіки, механізації та електрифікації сільського господарства. Розглянуто агроекологічні аспекти формування сучасного агроландшафту в Україні, землеробства на осушуваних заплавних грунтах, а також досліджено вплив біологічної та хімічної меліорації на агрофізичні властивості грунту, а також затоплення грунту на продуктивність і фізіологічні процеси плодових культур. Значну увагу приділено питанням рослинництва та переробки продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я431(4УКР) + У9(4УКР)32 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шилепницький І. О. 
Відтворення родючості змитих грунтів з урахуванням охорони довкілля / І. О. Шилепницький, О. А. Чернявський; Буковин. ін-т агропром. вир-ва УААН. - 2-е вид., доповн. - Чернівці : Зелена Буковина, 2000. - 152 c. - Бібліогр.: 179 назв. - укp.

Висвітлено наукові розробки з питань родючості грунтів і шляхи її регулювання, технології (системи) удобрення культур на змитих грунтах. Наведено експериментальні дані про вплив різних систем удобрення на поживний режим, агрофізичні властивості, мікробіологічні та біохімічні процеси в грунті, врожайність культур, баланс гумусу та елементів мінерального живлення, агроенергетичну ефективність, шляхи біологізації землеробства й охорони довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.177,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598413 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського