Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Автореферати дисертацій (305)Книжкові видання та компакт-диски (717)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАЛІЗОБЕТОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1496
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бабич Є. М. 
Бетонні та залізобетонні елементи в умовах малоциклових навантажень / Є. М. Бабич, Ю. О. Крусь; Рівн. держ. техн. ун-т. - Рівне, 1999. - 120 c. - Бібліогр.: 170 назв. - укp.

Встановлено основні режими та параметри малоциклових навантажень, розроблено для впровадження у державні будівельні норми пропозиції щодо загальної класифікації навантажень за різними ознаками з урахуванням їх можливої малоциклової дії. Проаналізовано дані з втомленості та пристосовності різних видів бетону, а також запропоновано розрахункові залежності, що дозволяють прогнозувати настання втомленісного руйнування. Розроблено теорію визначення малоциклової втомленості бетону та арматури, що базується на найбільш ефективних енергетичних критеріях і передумовах. Зроблено аналіз роботи залізобетонних елементів за умов малоциклових навантажень, запропоновано коефіцієнти умов роботи з метою врахування повторної дії навантажень для розрахунку міцності, деформативності та тріщиностійкості залізобетонних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.3-028.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лучковский И. Я. 
Взаимодействие конструкций с основанием. Т. 3 / И. Я. Лучковский. - Х., 2000. - 264 c. - (Б-ка журн. "Інтегр. технології та енергозбереження"). - Библиогр.: 263 назв. - рус.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень роботи будівельних конструкцій, що спираються на грунт, або підтримують його від обвалювання. Розроблено нові моделі основи та методи визначення напружено-деформованого стану залізобетонних конструкцій та грунтового середовища. Враховано реальні властивості матеріалів конструкції та основи: тріщиноутворення, повзучість, нелінійність деформування. Досліджено вплив місцевих навантажень на характер розподілу горизонтального тиску на підземні інженерні споруди. Запропоновано практичні рекомендації для розрахунку фундаментів на природній та штучній основах (фундаменти на палях), підпірних стін, опускних колодязів тощо, які можна використовувати під час проектування споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лучко Й. Й. 
Визначення залишкової довговічності залізобетонних балкових елементів на основі механіки руйнування / Й. Й. Лучко // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1999. - № 5. - С. 83-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Предложена методика определения остаточной долговечности железобетонных балочных элементов конструкций на основе механики разрушения. Приведены аналитические зависимости и их анализ, а также предпринято сравнение полученных результатов с экспериментальными данными и результатами расчетов по нормативным документам. Разработана модель коррозионной деградации, позволяющая оценивать остаточный ресурс железобетонных конструкций в агрессивных средах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Плугін А. М. 
Відновлення експлуатаційних властивостей матеріалів і конструкцій : Навч. посіб. Ч. 1 / А. М. Плугін, О. А. Калінін, С. І. Возненко, А. А. Плугін, С. В. Мірошніченко; Харк. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 1999. - 117 c. - укp.

Надано характеристику фізичного стану інженерних споруд, які експлуатуються на залізничному транспорті, їх основних пошкоджень і дефектів, опис основних природних і технологічних впливів на конструкції та споруди. Серед цих впливів зволоження та корозію металевих і залізобетонних конструкцій, як найбільш розповсюджені та шкідливі, описано більш детально і у зв'язку з цим наведено ефективні засоби та технології захисту конструкцій і споруд від вказаних впливів. Найбільшу увагу приділено будівельним матеріалам, з яких зроблено конструкцію та якими здійснюється її ремонт. Пошкодження конструкцій, їх довговічність, захист і відновлення експлуатаційних властивостей розглянуто крізь призму цих матеріалів. Надано критичну оцінку існуючим для вказаних цілей матеріалам і засобам захисту конструкцій, наводено досвід використання сучасних нових матеріалів, особливо українських недефіцитних з невисокою вартістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.02 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Плугін А. М. 
Відновлення та захист промислових будівель та споруд на залізничному транспорті : Навч. посіб. Ч. 1 / А. М. Плугін, А. А. Плугін, О. А. Калінін, С. І. Возненко, С. В. Мірошниченко, Д. В. Шумик, Д. А. Плугін; Харк. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 2001. - 137 c. - укp.

Наведено загальну характеристику будівель та інженерних споруд, які експлуатуються на залізничному транспорті, відомості про їх фізичний стан, основні пошкодження та дефекти, опис основних природних і технологічних впливів на будівлі та споруди. Описано найбільш розповсюджені та шкідливі впливи - зволоження та корозію металевих і залізобетонних конструкцій. Висвітлено ефективні засоби та технології захисту конструкцій і споруд від вданих впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742-08я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Плугін А. М. 
Відновлення та захист промислових будівель та споруд на залізничному транспорті : Навч. посіб. Ч. 2 / А. М. Плугін, А. А. Плугін, О. А. Калінін, С. І. Возненко, С. В. Мірошниченко, Д. В. Шумик, Д. А. Плугін; Харк. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 2001. - 74 c. - укp.

Наведено загальну характеристику будівель та інженерних споруд, які експлуатуються на залізничному транспорті, відомості щодо їх фізичного стану, основних пошкоджень та дефектів. Проаналізовано основні природні та технологічні впливи на будівлі та споруди. Описано найбільш розповсюджені та шкідливі впливи - зволоження та корозію металевих і залізобетонних конструкцій. Висвітлено ефективні засоби та технології захисту конструкцій і споруд від вказаних впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742-08 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вісник Сумського державного аграрного університету / ред.: О. М. Царенко. - Суми, 2001. - 121 с. - (Буд-во; Вип. 6). - укp.

Висвітлено проблеми формування кадрів для будівельної галузі на основі тарифно-контрактної системи. Описано конструкційні властивості композитів, армованих волокном. Визначено напрямки розвитку малогабаритних конструкцій панелей стін, перекриття та покриття. Проаналізовано вплив тривалої термічної оборобки на провідність алюмомагнезіальної кераміки. Доведено ефективність застосування комплексної домішки "Релаксол" для підвищення якості залізобетонних виробів. Досліджено проблеми забезпечення міцності каналізаційних труб і споруд. Наведено результати аналізу впливу швидкості навантаження на нелінійність деформування деревини сосни у разі стиску вздовж волокон. Зроблено оцінку організаційно-технологічних і працеохоронних характеристик способів руйнування залізобетонних будівельних конструкцій. Запропоновано спрощену побудову перспективного зображення архітектурних об'єктів за "методом архітектора". Розглянуто питання вибору розміру скінченних елементів, що є актуальним для розрахунку оболонок позитивної Гауссової кривини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69302/буд. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Сумського державного аграрного університету. Сер. Буд-во. Вип. 5 / ред.: Л. М. Фомиця. - Суми, 2000. - 74 с. - рус.

Розглянуто сучасні проблеми ціноутворення в будівельному комплексі, підвищення ефективності використання палива під час будівництва та експлуатації будинків і споруд, удосконалення проектування та будівництва житлових і громадських будинків із горищами. Досліджено вплив поперечних сил та анізотропної будови деревини на прогин згинальних елементів, сучасні тенденції та напрямки підвищення фізико-механічних якостей огороджувальних конструкцій. Оцінено міцність та жорсткість залізобетонних пустотних плит з тріщинами у складі збірного перекриття, наведено рекомендації про найбільш раціональні області застосування збірного залізобетону тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н.я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Галузеве машинобудування, будівництво : Зб. наук. пр. Вип. 5 / ред.: О. Г. Онищенко; Полтав. держ. техн. ім. Ю.Кондратюка. - Полтава, 2000. - 274 с. - рус.

Наведено результати досліджень у галузі механізації будівельних робіт, удосконалення будівельних конструкцій. Розглянуто питання енергозбереження у будівництві та промисловості, математичну модель вібропристрою для вібраційного ущільнення бетонних сумішей і переміщення виробів, напружено-деформований стан поперечного перерізу залізобетонних елементів, що згінаються, у змінному режимі навантаження. Наведено конструктивні методи зменшення тепловтрат вікон існуючих житлових будинків, методику вибору типу системи оборотного водопостачання, статистичні характеристики швидкості вітру та вітрового навантаження, конструктивні рішення збірно-розбірного каркаса для тентового покриття залу універсального призначення, що трансформується, тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К7я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гарилов Г. В. 
Длительная трещиностойкость вязкоупругого стареющего композита при статических нагрузках / Г. В. Гарилов // Приклад. механика. - 1999. - 35, № 2. - С. 85-89. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

На основі теорії докритичного розвитку тріщини, запропонованої А.О.Камінським, розв'язано задачу визначення безпечних навантажень і тривалості інкубаційного періоду тріщини для пластини з в'язкопружного старіючого композитного матеріалу (залізобетон). Для конкретного матеріалу побудовані діаграми безпечних навантажень і часу інкубаційного періоду тріщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Каминский А. А. 
Докритический рост трещины в трансверсально-изотропном стареющем композите при длительном статическом нагружении / А. А. Каминский, Г. В. Гаврилов // Приклад. механика. - 1999. - 35, № 12. - С. 72-79. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

На основі принципа Больцмана - Вольтерра і теорії довготривалого руйнування в'язкопружних тіл розглянуто проблему довготривалого руйнування старіючого просторовоармованого композитного масиву з гексагональною симетрією і послабленого плоскою круговою макротріщиною під впливом прикладених на безмежності нормальних площині розташування тріщини стаціонарних розтягуючих напружень. Для опису старіючих деформівних властивостей композитного масиву приймався оператор Маслова - Арутюняна. Отримані при розв'язанні ірраціональні функції від інтегральних операторів Вольтерра нерізнецевого типу розшифровано шляхом розкладу їх на операторні ланцюгові дроби. Отримані рівняння росту тріщини чисельно розв'язано для конкретного матеріалу (залізобетону) і наведено графіки залежностей тривалості руйнування композитного масиву, кінетичних кривих росту тріщини і графіки безпечних навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.691 + Н535.066

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Діагностика, довговічність та регенерація мостів і будівельних конструкцій : Зб. наук. пр. Вип. 2 / ред.: В. В. Панасюк; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л. : Каменяр, 2000. - 150 с. - укp.

Висвітлено проблеми забезпечення довговічності автодорожніх мостів, розширених накладною плитою. Проаналізовано вплив поздовжніх напружень на міцність діючих магістральних трубопроводів. Подано аналітичну оцінку корозійної деградації бетону в кислотному середовищі з урахуванням мінімальної руйнівної концентрації агресивної речовини. Визначено напружений стан балкових залізобетонних конструкцій на стадії експлуатації методами механіки руйнування. Досліджено нестаціонарні процеси дифузії водню поблизу вершини тріщини у полі неоднорідних механічних напружень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5я54 + О112.2я54

Шифр НБУВ: Ж70357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Збірник наукових праць Полтавського державного технічного університету ім. Ю.Кондратюка / ред.: О. Г. Онищенко. - Полтава, 2000. - 174 с. - (Галуз. машинобуд., буд-во; Вип. 6, ч. 2). - укp. - рус.

Експериментально досліджено напружено-деформований стан вузлів з'єднань турбобетону з монолітним залізобетоном за умов позацентрового стиску. Окремі розділи присвячено сучасним містобудівним особливостям населених пунктів Полтавщини, енергоощадним огороджувальним конструкціям тваринницьких будівель. Описано алгоритми імовірнісного розрахунку сталевих стиснуто-зігнутих елементів на ПЕОМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Данченко Ю. М. 
Исследование биостойкости эпоксиамидоаминных композиций, содержащих бактерициды / Ю. М. Данченко, В. А. Юрченко, Р. А. Яковлева, Ф. Ф. Гладкий // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 5. - С. 48-51. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Проведено дослідження бактерицидних властивостей Аміролів і четвертинних амонієвих солей у воді й у складі епоксиамідоамінних композицій. Виявлено стійкий бактерицидний характер цих композицій, що дає змогу використовувати їх для захисту та відновлення бетонних і залізобетонних каналізаційних трубопроводів від біохімічної корозії. Вперше для дослідження біостійкості полімерів використано метод реєстрації протонів сірчаної кислоти, що виробляють тіонові бактерії у культуральній рідині. Одержані позитивні результати дають змогу використовувати цей метод для вивчення бактерицидних властивостей полімерів у середовищі тіонових бактерій.


Ключ. слова: исследования, бактерициды, четвертичные аммониевые соли, композиции
Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кизима В. П. 
Короткий довідник бетонника / В. П. Кизима. - Рівне, 1998. - 217 c. - Бібліогр.: с. 215. - укp.

Вміщено необхідні для бетонника відомості про матеріали, які використовуються для виготовлення бетонної суміші, а також технологію виготовлення бетонних, залізобетонних, арматурних, опалубних робіт. Описано технологію ведення робіт за зимових умов. Наведено розрахунки цементу, арматури, сипучих матеріалів, цеху комплектації. Окремі розділи присвячено заходам з питань охорони праці та збереженню навколишнього середовища. Значну увагу приділено питанням з організації робіт на будівельному майданчику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Назаренко І. І. 
Машини для виробництва будівельних матеріалів : Підруч. для студ. вузів / І. І. Назаренко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 1999. - 485 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Викладено конструкції і розрахунки подрібнювальних, сортувальних, змішувальних, транспортних, укладальних, ущільнювальних машин та обладнання для бетонних і залізобетонних робіт. Розглянуто конструкції машин для виробництва цегли, машин для опоряджувальних робіт. Відображено особливості експлуатації машин. Особливу увагу приділено сучасному розвитку конструкції машин, моделюванню, фізичним аспектам взаємодій робочих органів і матеріалів, що обробляються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.8-5 я73 + Н6-5 я73 + И411 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лучко Й. Й. 
Методи підвищення корозійної стійкості та довговічності бетонних та залізобетонних конструкцій і споруд / Й. Й. Лучко, І. І. Глагола, Б. Л. Назаревич; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л. : Каменяр, 1999. - 229 c. - Бібліогр.: 157 назв. - укp.

У монографії охарактеризовано основні види і типи корозії, методи підвищення корозійної стійкості та довговічності бетону і залізобетону, розглянуто теоретичні передумови фільтрації в пористих і тріщинувато-пористих середовищах типу бетону і залізобетону. Викладено закони фільтрації і просочення залізобетонних конструкцій антикорозійними композиціями з різними фізичними властивостями. Значну увагу приділено теоретичному обгрунтуванню основ математичного моделювання корозійного руйнування, сформульовано математичну модель корозійної деградації цементних конгломератів типу бетону і залізобетону. З'ясовано перебіг процесів корозії арматури, особливості захисної дії бетону щодо неї та способи захисту бетону і арматури при їх сумісній роботі у залізобетонних конструкціях, що експлуатуються в агресивних середовищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дыховичный А. А. 
Моделирование прочности железобетонных конструкций / А. А. Дыховичный // Электрон. моделирование. - 2000. - 22, № 1. - С. 95-99. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Запропоновано апарат імітаційного моделювання міцності залізобетонних конструкцій. Викладено загальні положення розрахункового алгоритму та результати дослідження панелей багатоповерхового будинку.


Ключ. слова: моделирование, железобетонные конструкции, несущая способность, хрупкое и пластическое разрушение
Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.4с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фомин С. Л. 
Моделирование тепло- и влагопереноса в железобетонных конструкциях при воздействии климатической, технологической и пожарной сред / С. Л. Фомин // Электрон. моделирование. - 1999. - 21, № 4. - С. 99-107. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Розроблено методику числового моделювання процесів тепло- та вологопереносу в перерізах залізобетонних конструкцій при дії кліматичного, технологічного та пожежного середовищ на засадах розвитку нових положень теорії тепломасообміну в бетоні і одержаних експериментальних даних. Результати використано при оцінці міцності та вогнестійкості будівельних конструкцій.


Ключ. слова: теплопроводность, влагопроводность, потенциал влажности, высокоинтенсивный нагрев, стандартный пожар, избыточное давление в порах бетона, консервативная конечно-разностная схема, интерактивная оболочка
Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лучко Й. Й. 
Міцність, тріщиностійкість і довговічність бетонних та залізобетонних конструкцій на засадах механіки руйнування / Й. Й. Лучко, В. М. Чубріков, В. Ф. Лазар; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. - Л. : Каменяр, 1999. - 348 c. - Бібліогр.: 283 назв. - укp.

Розкрито суть основних моделей і критеріїв лінійної та нелінійної механіки руйнування, підбито підсумки досліджень міцності, тріщиностійкості та напружено-деформованого стану бетонних та залізобетонних конструкцій. Висвітлено методи оцінки міцності та тріщиностійкості досліджених на підставі концепцій пружно-пластичної механіки руйнування та механіки залізобетону. Сформульовано розрахункові моделі та подано розв'язки задач утворення та докритичного росту тріщин у нестаціонарній постановці. Значну увагу приділено оцінці залишкового ресурсу елементів залізобетонних конструкцій на основі критерію механіки руйнування, розглянуто методику визначення залишкової довговічності з урахуванням повзучості бетону та його усадки, наведено результати експериментальних досліджень у порівнянні із розрахунковими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595877 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського