Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОМІНАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Оглоблин О. 
Проблема української економіки в науковій і громадській думці XIX - XX в. (до 90-річчя першої публікації статті) / О. Оглоблин // Укр. іст. журн.. - 2018. - № 4. - С. 175-202. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У роботі О. Оглоблина висунуто й обгрунтовано тезу про господарську автономію України як наріжний концепт економічної історії України XIX - початку XXст. Зазначено, що тодішній економічний процес на українських обширах варто репрезентувати у вигляді тріади: "територіальна економіка" - "національна форма" - "національне визволення". Показано, що соціально-економічні події, явища та процеси транслювалися до культурної свідомості суспільства, що продукувало низку візій щодо осмислення становища "українського господарства" спершу в "територіальній", згодом - "національній" формах у науковій і суспільній думці XIX - початку XX ст. Наголошено, що концептуальна пропозиція О. Оглоблина наприкінці 1920-х рр. спиралася як на позитивістські канони історієписання (органіцизм, детермінізм, каузальність, фактографічний документалізм), так і деякі вимоги марксистської методології (матеріалістичне тлумачення, домінація економічних законів). Зазначено, що в тодішніх концептуальних пропозиціях ряду українських істориків, передусім О. Оглоблина і М. Слабченка, вибудовувалися антиколоніальні дискурси. Підкреслюється, що в типологічному плані концепція О. Оглоблина в багатьох аспектах нагадувала візію М.Волобуєва, зокрема його тезу про УСРР як історично оформлений національно-господарський організм. Відзначається, що подібність концепцій О. Оглоблина та М.Волобуєва походила не тільки зі спільної конструктивної основи, а й базувалася на розгортанні антиколоніальних дискурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського