Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕСМУРГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Зозуля І. С. 
Десмургія на догоспітальному етапі : навч. посіб. для лікарів-слухачів післядиплом. освіти, лікарів-інтернів мед. ВНЗ / І. С. Зозуля, Б. І. Слонецький, М. В. Максименко, А. І. Зозуля, І. В. Вербицький; ред.: І. С. Зозуля. - Вінниця : Меркьюрі Поділля, 2013. - 113 c. - Бібліогр.: с. 112 - укp.

Висвітлено історію десмургії. Розглянуто загальні положення, класифікацію та види пов'язок, правила їх накладання. Наведено правила використання клеонових, контурних, ретіластових, лейкопластирних пов'язок, шин і гіпсових пов'язок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р452 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА776857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іваночко Н. Я. 
Навчання студентів-стоматологів основам навиків десмургії / Н. Я. Іваночко // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 141-143. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання професійної підготовки студентів стоматологічного факультету основним аспектам десмургії. Вказано значення у формуванні майбутнього лікаря-фахівця навчання його основним медичним маніпуляціям та процедурам, серед структури яких десмургія посідає вагому роль. Відтворено алгоритми проведення практичних занять в адаптованих до навчального процесу схемах. Вказано структурну складову основних підрозділів хірургічного напрямку, що забезпечують даний процес. Десмургія, як розділ загальної хірургії, вивчає пов'язки, призначені для різної мети, головним чином для закріплення або утримання на необхідний термін перев'язувального матеріалу на рані або ділянці пошкодження. Знання десмургії необхідне лікарю будь-якого фаху для надання першої медичної допомоги потерпілим. Майже половина хворих, які звертаються за допомогою у хірургічне відділення, одержали травму або ускладнення спричинене травмою. Тому, від знання клініки та діагностики, вміння своєчасно надати адекватну першу допомогу і визначення показів до спеціалізованої допомоги, залежить результати лікування та відновлення працездатності травмованих хворих. Необхідно теоретично знати та володіти рядом практичних навичок з надання першої допомоги у випадку переломів та травм: будь-яка рана має свої особливості, які необхідно враховувати під час надання допомоги, а проведення перев'язок в чистій та гнійній перев'язочній є дуже відповідальною хірургічною маніпуляцією. Для цього необхідна як теоретична, так і практична підготовка. Практичний досвід сучасної медицини вказує на те, що власне практичні навики роботи в перев'язочній повинні бути відшліфовані до автоматизму, що значно зменшує ризик поширення внутрішньомолекулярної інфекції та сприятиме якнайшвидшому видужанню пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р863 + Р452 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Десмургія : підручник / М. О. Корж, В. О. Радченко, І. В. Белозьоров, Р. І. Бузницький, Я. А. Долуда, О. В. Перфільєв; ред.: М. О. Корж, В. О. Радченко, І. В. Белозьоров; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Державна установа "Інститут патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка Національної академії медичних наук України". - Харків : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2021. - 187 c. - Бібліогр.: с. 186-187 - укp.

Підручник із десмургії складено провідними фахівцями України, включає 7 розділів, присвячених наданню медичної допомоги з накладанням різноманітних м’яких і жорстких пов’язок у разі пошкоджень та захворювань людського тіла. Зазначено, що своєчасне, термінове, правильно і в достатньому обсязі виконане накладання пов’язок займає важливе місце в наданні медичної допомоги населенню, особливо в періоди воєнних дій або природних катастроф. Викладено методологію накладання бинтових пов'язок, а саме: пов'язки на голову, пов'язки на шию, пов'язки на грудну клітку, пов'язки на ділянку живота і таза, пов'язки на верхню кінцівку, пов'язки на нижню кінцівку. Вміщено методики надання першої медичної допомоги та лікування, як сучасні, так і випробувані часом, що не мають заміни сьогодні. Підручник ілюстровано значною кількістю рисунків пов'язаних із наданням першої медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р452 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864589 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського