Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Книжкові видання та компакт-диски (85)
Пошуковий запит: (<.>K=ГУЛАГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Стрільців В.  
Невинно убієнні: Документальні розповіді, фотографії, списки розстріляних і офіційно реабілітованих в'язнів Колими / В. Стрільців; Пер.: Я. Радевич-Винницький. - Л., 1999. - 183 c. - укp.

Наведено документальні нариси, які є одним із свідчень проти кривавої сталінсько-більшовицької диктатури та її репресивної машини, про трагічні долі людей, замордованих і розстріляних у колимських таборах ГУЛАГу, а тепер офіційно реабілітованих. Вперше публікується список українців, убитих каральними органами у столиці Колимського краю - Магадані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)6-498 + Т3(4УКР)6-498

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Служинська З.  
Рід Білинських / З. Служинська; Укр. Геральд. Т-во "Просвіта". - Л. : Арсенал, 1998. - 262 c. - Бібліогр.: с. 255-261. - укp.

На підставі архівних досліджень подано дерева роду Білинських від 1761 р. до сьогодення. Розглянуто демографічні втрати - фізичне знищення членів родини, усунення їх з репродуктивного процесу внаслідок перебування у німецьких концтаборах та довготривалого відбування покарання у ГУЛАГах. Розкрито сутність прадавніх традицій і звичаїв, діяльність українців та події Визвольних змагань у 1918 - 1919 рр., героїчну боротьбу 1944 - 1953 рр., політику окупантів супроти українського народу, а також відплив генофонду за межі України. Наведено стислі відомості про членів роду, всього охоплено 728 осіб з 14 поколінь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Українці в Архіпелазі Гулаг : Матеріали ювіл. наук. конф. в Чернівцях 13-14 черв. 1998 р., присвяч. 45-й річниці повстання в Третьому каторж. таборі м.Норильська та початку мас. депортації буковинців. - Чернівці, 1998. - 63 c. - укp.

Висвітлюється повстанський рух у таборах ГУЛАГу в кінці 40-х - початку 50-х рр. Описуються репресії серед студентської молоді Чернівців у цей період, дії Української повстанської армії у боротьбі за державну незалежність. Наведені спогади учасників повстання, в яких розповідається про події в Норильську в 1953 р., а також тексти листівок, які запускали повстанці за допомогою повітряних зміїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)6-49 + Т3(2РОС=9УКР)6-494

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єфремов С. О. 
Щоденники. 1923-1929 / С. О. Єфремов. - К. : Газ. "Рада", 1997. - 834 c. - (Б-ка газ. "Рада"; Мемуари). - у.

"Совість української нації" - так сучасники називали Сергія Єфремова, відомого громадсько-політичного діяча України, заступника голови Центральної Ради, академіка і віце-президента Всеукраїнської Академії наук, літературознавця і публіциста, одного із засновників і співробітників газети "Рада". У 1930 р. його було засуджено по сфабрикованій справі "Спілки визволення України" до розстрілу, який потім замінено на 10 років ув'язнення. Майже повністю відбувши свій термін, С.Єфремов загинув десь у нетрях ГУЛАГу. Його Щоденники - унікальне відтворення історичних подій, що призвели до втрати нашої незалежності та спотворення духовності нації. Це неоціненна хроніка українського життя 20-х років - часу, про який збереглося так мало правдивих свідчень. Щоденники, які майже 70 років знаходились в архівах КДБ, друкуються вперше, без скорочень і виправлень. З архіву КДБ України їх було передано в Інститут архівознавства Національної бібліотеки України ім.В.І.Вернадського у 1990 р. Разом з іншими особовими документами С.О.Єфремова Щоденники увійшли до колекції документів репресованих вчених України (фонд 257). Вони охоплюють період з 1923 р. по 1929 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61,013 + Т3(4УКР)61-8 + Ш4 г(4УКР)6д

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Історична пам'ять : Наук. зб. N 2 / ред.: В. О. Пащенко; Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка, Полтав. регіон. осередок Ін-ту укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського, Полтав. наук. т-во краєзнавців. - Полтава, 2004. - 224 с. - укp.

Розкрито зміст політики КПРС і Радянської держави щодо православної церкви напередодні 1 000-річчя хрещення Русі. Висвітлено трагічну долю офіцера Червоної армії, одного з керівників партизанських загонів на французькій землі, уродженця Чутівського району І.М.Скрипая, котрий, як і його соратники у спільній боротьбі, після повернення на рідну землю потрапив до ГУЛАГу. Проаналізовано особливості дослідження проблеми "остарбайтерів" у сучасній історіографії. Наведено інформацію про насильницьке вивезення молоді з Полтавщини на примусові роботи до Німеччини в 1941 - 1943 рр.

Раскрыто содержание политики КПСС и Советского государства относительно православной церкви накануне 1 000-летия крещения Руси. Освещена трагическая судьба офицера Красной армии, уроженца Чутовского района И.М.Скрипая, который, как и его соратники по совместной борьбе, после возвращения на родину попал в ГУЛАГ. Проанализированы особенности исследования проблемы "остарбайтеров" в современнной историграфии. Приведена информация о насильственном вывозе молодежи из Полтавщины на принудительные работы в Германию в 1941 - 1943 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф61(2)274-486.48 + Т3(2)6-499

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рубльов О.  
Галицькими маршрутами ГУЛАГу: західноукраїнська інтелігенція у таборах СРСР, 1930-ті роки / О. Рубльов // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Міжвід. зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 6. - С. 319-341. - Бібліогр.: 65 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Науковий вісник Волинського державного університету ім. Л.Українки. N 4 / ред.: І. Д. Олексеюк. - Луцьк, 2002. - 249 с. - укp.

Описано відбудовчий процес на Волині 1944 - 1954 рр. Висвітлено гендерні проблеми в тюремно-табірній гулагівській мемуаристиці. Розглянуто релігію та культуру персів. Наведено відомості про історію розвитку французької мови у Квебеці, функціонально-стильові характеристики препозитивної квантитативної номінації. Проаналізовано функціональні особливості вживання простого повтору в англійському художньому тексті.

Описан восстановительный процесс на Волыни в 1944 - 1954 гг. Освещены гендерные проблемы в тюремно-лагерной гулаговской мемуаристике. Рассмотрены религия и культура персов. Приведены сведения об истории развития французского языка в Квебеке, функционально-стилевые характеристики препозитивной квантитативной номинации. Проанализированы функциональные особенности употребления простого повтора в английском художественном тексте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Реабілітовані історією : Зб. наук. ст. і матеріалів міжнар. наук.-практ. конф. "Реабілітовані історією". Луцьк, 5 - 6 груд. 2002 р. / упоряд.: М. М. Кучерепа; Волин. обл. рада, Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки, Ред.-вид. група "Реабілітовані історією". - Луцьк : Надстир'я, 2003. - 166 c. - укp.

На підставі достовірних архівних документів, а також свідчень очевидців розглянуто історію українського народу, який пережив війни та перевороти, голодомори, сталінські гулаги та репресії радянського тоталітарного режиму. Висвітлено досвід роботи обласної комісії в справах поновлення прав реабілітованих. Розглянуто методи та форми боротьби НКВС проти ОУН і УПА.

На основе достоверных архивных документов, а также свидетельств очевидцев рассмотрена история украинского народа, пережившего войны и перевороты, голодоморы, сталинские гулаги и репрессии советского тоталитарного режима. Освещен опыт работы областной комиссии по делам возобновления прав реабилитированных. Рассмотрены методы и формы борьбы НКВД против ОУН и УПА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА644992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Українська жінка у визвольній боротьбі 1940 - 1950 рр. : Біогр. довід. Вип. 2 / упоряд.: Н. Мудра. - Л. : Світ, 2006. - 192 c. - укp.

Наведено близько 900 коротких біографічних довідок про долі жінок, які були закатовані по тюрмах, засуджені на каторжні роботи у таборах ГУЛАГу та не здалися живими ворогові, перебуваючи в лавах УПА. Висвітлено героїчну роль жінок у визвольній боротьбі за часів зіткнення на українській землі ворожих сил - шовінізму, фашизму та більшовизму.

Приведено около 900 кратких биографических данных о судьбах женщин, которые были замучены по тюрьмам, осуждены на каторжные работы в лагерях ГУЛАГа и не сдались живыми врагу, сражаясь в рядах УПА. Освещена героическая роль женщин в освободительной борьбе во время столкновения на украинской земле вражеских сил - шовинизма, фашизма и большевизма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-8 + Ф513(4УКР)6'1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пасічник О. В. 
Образ світу і концепція героя у творчості Уласа Самчука й Олександра Солженіцина в'язнично-таборової тематики : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / О. В. Пасічник; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2004. - 20 c. - укp.

Вперше в українському літературознавстві здійснено порівняльно-типологічний аналіз творів в'язнично-таборової тематики українських і російських письменників, зокрема У.Самчука та О.Солженіцина. Уточнено поняття поетики в'язнично-таборової літератури, акцентовано увагу на її національній своєрідності. Досліджено позатекстуальні (біографічні, соціально-політичні, культурологічні) та власне текстуальні (внутрішньотекстову структуру, образ світу, типологію персонажів, характер хронотопу) виміри репрезентованих творів. Зазначено, що порівняльне вивчення специфіки в'язнично-таборового світу трилогії "Ost" У.Самчука та "Архіпелаг ГУЛАГ" О.Солженіцина здійснено на основі їх домінантних жанрових парадигм. Образ світу, презентований в текстах українського та російського письменників, окреслено в його просторово-часових, наративних аспектах у системі тих текстуальних зв'язків, яких надали їм автори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Солженіцин, О. 54 + Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук, У. 54 + Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук, У. 54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Колошук Н. Г. 
Іван Багряний: домінанти творчості та проблеми вивчення : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл / Н. Г. Колошук. - Луцьк : Твердиня, 2010. - 104 c. - укp.

Наведено огляд критичної рецепції І. Багряного та, виходячи з її проблемних аспектів, авторську інтерпретацію найвизначніших книг письменника. Проаналізовано автобіографічні твори тюремно-гулагівської тематики - роман "Тигролови", драматичну повість "Морітурі", романи "Сад Гетсиманський" та "Людина біжить над прірвою", а також видані зібраннями листи й публіцистику (розглянуто у порівнянні з мемуаристикою Уласа Самчука). Висвітлено особливості урбаністичного художнього простору прози І. Багряного (в порівнянні з доробком Б. Антоненка-Давидовича).

Приведены обзор критической рецепции И. Багряного и, исходя из ее проблемных аспектов, авторская интерпритация самых значимых книг писателя. Проанализированы автобиографические произведения тюремно-гулаговской тематики - роман "Тигроловы", драматическая повесть "Моритури", романы "Сад Гетсиманский" и "Человек бежит над пропастью", а также изданные собраниями письма и публицистика (рассмотрены в сравнении з мемуаристикой Уласа Самчука). Освещены особенности урбанистического художественного просторанства прозы И. Багряного (в сравнении с наследием Б. Антоненка-Давидовича).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ=411.4)6-4 Багряний І. я73-1 + Ш5(411.4=4НІМ)6-4 Багряний І. я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Месле Ф.  
Смертність та причини смерті в Україні у XX столітті : монографія / Ф. Месле, Ж. Валлен, В. Школьников, С. Пирожков, С. Адамець; Нац. ін-т демогр. дослідж., Париж. - К. : Стилос, 2008. - 416 c. - (Криза здоров'я у країнах колиш. СРСР). - укp.

Висвітлено проблеми демографічних катастроф - Голодомору 1932 - 1933 рр., війн і політичних репресій. Проаналізовано показники демографічної історії України у ХХ ст. на основі громадянських актів, даних переписів населення, кількості депортованих і переміщених осіб, статистики Гулагу. Визначено вплив падіння народжуваності та підвищеної смертності у кризовий період 1930-х рр., роль міграційних процесів, наслідки Другої світової війни та сталінських репресій.

Освещены проблемы демографических катастроф - Голодомора 1932 - 1933 гг., войн и политических репрессий. Проанализированы показатели демографической истории Украины в ХХ ст. на основе гражданских актов, данных переписей населения, количества депортированных и перемещенных лиц, статистики Гулага. Определены влияние падения рождаемости и повышенной смертности в кризисный период 1930-х гг., роль миграционных процессов, последствия Второй мировой войны и сталинских репрессий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023.9 + С73(4УКР)64-243

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС49642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бондарук Л. В. 
Український рух опору в радянських концтаборах у 40-х - першій половині 50-х років XX ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. В. Бондарук; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк, 2011. - 20 c. - укp.

Визначено сутність боротьби політв'язнів проти радянського тоталітаризму, з'ясовано соціально-економічні та політичні причини її виникнення. Розкрито основні етапи та характерні особливості українського руху опору в радянських концтаборах у 1940-х - першій половині 1950-х рр. Проаналізовано роль українців у проявах непокори політичних в'язнів сталінського періоду, а також під час найбільших повстань ГУЛАГу в Норильську, Воркуті та Кенгірі у 1953 - 1954 рр. Доведено, що основною рушійною силою у проведенні повстань стали українські політичні в'язні, більшість з яких було засуджено за діяльність в ОУН і УПА. Акцентовано увагу на співпраці політв'язнів різних національностей у проведенні бунтів і повстань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Вронська Т. В. 
21 лютого 1948 р. в історії сталінського терору / Т. В. Вронська // Укр. іст. журн. - 2011. - № 1. - С. 107-122. - укp.

Проаналізовано причини та наслідки чергового сплеску сталінського терору, санкціонованого нормативно-правовими актами, виданими одного дня - 21 лютого 1948 р. На основі документів, виявлених в архівах Російської Федерації та України, розглянуто протиправні новації радянської влади у карально-репресивній практиці, зокрема, повторне засудження широкого кола осіб, які вже відбули покарання за політичними обвинуваченнями; затримання чи переведення до новостворених особливих таборів ГУЛАГ тих, хто був зарахований до числа "особливо небезпечних державних злочинців".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)63-49 + Х621.162.011.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пилявець Ю. Г. 
Каторга у СРСР (1943 - 1954 рр.): табори, контингент, умови утримання та праці в'язнів / Ю. Г. Пилявець, Р. І. Пилявець // Укр. іст. журн. - 2011. - № 2. - С. 91-105. - укp.

Упродовж 11 років, від 1943 до 1954 рр., у СРСР існувала спеціальна міра покарання - каторжні роботи. Її було введено для покарання осіб, звинувачених в особливо тяжких злочинах проти держави ("фашистських злочинців і їх пособників"). Для утримання засуджених до цієї міри покарання створювалися спеціальні каторжні відділки у виправно-трудових таборах, пізніше переважна більшість каторжників утримувалася у спеціально створених особливих таборах МВС СРСР. Умови утримання і праці цієї категорії в'язнів у порівнянні з умовами утримання інших в'язнів ГУЛАГ були вкрай суворими, нелюдськими, що призводило до високої захворюваності й смертності контингенту. Лише у 1954 р. каторжники у своєму правовому стані були прирівняні до інших в'язнів, а цей вид покарання було вилучено з радянського законодавства. Вперше зроблено спробу комплексно висвітлити питання, пов'язані з каторгою у СРСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)62-49 + Х628.402.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Колощук Н.  
Часопис "Зона": вияв народної пам'яті про репресії та ГУЛАГ / Н. Колощук // Слово і Час. - 2010. - № 1. - С. 18-27. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто часопис "Зона", видаваний Всеукраїнським товариством політичних в'язнів і репресованих з 1992 р. в Києві. Здебільшого він публікує спогади, мемуарні свідчення, вірші, а також документи, нариси, публіцистичні й наукові (історичні/літературознавчі тощо) статті, котрі розповідають про життєвий досвід колишніх в'язнів радянського ГУЛАГу, про долі українців - колишніх радянських громадян, репресованих тоталітарним режимом у різні часи радянської історії - від 1917 р. до 1980-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4УКР)6 я52 + Т3(4УКР)6-499

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шульга І. В. 
Епоха ГУЛАГу в Україні / І. В. Шульга // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 26. - С. 118-124. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)022-1 + Х2(4УКР)6-628.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Актуальные вопросы современного научного мира : материалы II (LIV) Междунар. науч.-практ. конф., 27 февр. 2015 г., Киев. - Горловка : Пантюх Ю.Ф., 2015. - 35 c. - рус. - укp.

Освещен взгляд на конфликт в Донбассе через произведение А. Солженицына "Архипелаг ГУЛАГ". Рассмотрена структура образного сравнения как инструмент эмоционального изображения интеллектуального роста личности на примере романа Джека Лондона "Мартин Иден". Проанализированы представления о падающих звездах в лексике марийского языка. Дана общая характеристика деятельности специалистов железнодорожных специальностей. Раскрыты основы изучения профессионального украинского языка для студентов технических специальностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Колошук Н. 
Антитеза света и тьмы в лагерной поэзии ГУЛАГа / Н. Колошук // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2014. - № 19. - С. 56-63. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассмотрены образно-предметный и проблемно-тематический аспекты поэзии ГУЛАГа (на материале наиболее полной в настоящее время антологии, изданной в 2005 г.), связанные с образно-символической антитезой "свет - тьма". В гулаговской поэзии это одна из самых устойчивых и повторяющихся концептуальных метафор. Концепты "свет" и "тьма" почти всегда приобретают метафорическое значение, а их противопоставление присутствует в текстах как архетипная мировоззренческая парадигма. Анализ избранного мотива, выявленного у многих поэтов общей судьбы, подтверждает бытование мифологического сознания на уровне массовой культуры, из чего следует, что андеграундная поэзия в советских лагерях была настолько же закономерным явлением, как и необходимым: она помогала узнавать и понимать абсурдный лагерный мир, в котором оказывались люди, давала ориентацию в нем и надежду на возвращение к гуманистической норме.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4СОЮ)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кісь О. Р. 
Жіночий досвід ГУЛАГу: стан досліджень та джерельні ресурси в українському контексті / О. Р. Кісь // Укр. іст. журн.. - 2016. - № 3. - С. 125-138. - укp.

Порушено проблему вивчення гендерних аспектів повсякденного життя в'язнів ГУЛАГу, зокрема досвіду десятків тисяч українських жінок, яких утримували в радянських віязницях і тюрмах за політичними звинуваченнями. Наведено огляд перших публікацій за межами СРСР у 1930 - 1970-х рр., а також розкрито особливості розвитку досліджень історії ГУЛАГу в пізньорадянський час (у період перебудови) та в перші роки після розпаду СРСР. Охарактеризовано пізнавальну цінність особистих спогадів колишніх українських невільниць для розуміння радянського тоталітарного режиму. Висвітлено основні тематичні пріоритети сучасних досліджень табірного жіночого досвіду у США, постсоціалістичних країнах і Росії, а також проблеми й перспективи розвитку цього напряму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49 + Т3(4УКР)6-297

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського