Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (21)Автореферати дисертацій (56)Книжкові видання та компакт-диски (134)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ГРОМАДЯНСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 395
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Біженці та Міграція : український часопис права і політики. Т. II. Чис. 3-4' 1998 / ред.: В. Євінтов; Укр. Правн. Фундація. - К., 1998. - 231 с. - рус.

Висвітлюється стан законодавства України про біженців та судовий захист біженців в Україні. Розглядаються актуальні питання набуття громадянства України біженцями та можливі шляхи усунення колізій у законодавстві, проблеми створення і діяльності органів виконавчої влади України з регулювання зовнішньої міграції, окремі факти порушення прав і свобод українських жінок за кордоном. Характеризуються міжетнічні відносини в Закарпатській Україні, актуальні проблеми депортованих осіб та їх вирішення державними органами України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.212 + Х809(4УКР)34 + С73(4УКР)-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Комогоров Ю.  
Громадянство в Україні: правові та соціологічні питання / Ю. Комогоров // Право України. - 2000. - № 8. - С. 115-117. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)31 + С5*667.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Савчук Б.  
За українську церкву (Національно-церковний рух на Волині у 20-30-ті роки ХХ ст.) / Б. Савчук; Ін-т нац. відносин і політології НАН України. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 1997. - 114 c. - укp.

Розкриваються передумови виникнення та розвитку національно-церковного руху, роль світського громадянства у церковному житті. Розглядаються складні процеси національного відродження Української Православної Церкви на Волині у 20-30 рр. ХХ ст., цілі та характер українського церковного руху, наслідки боротьби за автокефалію, за рідну мову у церковному житті. Висвітлюється просвітницька та місіонерська діяльність, зокрема, процес відновлення братств, виникнення товариства ім. П.Могили, а також показано становище українського народу на Волині під час більшовицької окупації у 1939-1941 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Співак В. М. 
Законодавство України про шлюб і сім'ю / В. М. Співак, В. С. Гопанчук. - К. : Наук. думка, 1998. - 238 c. - Бібліогр.: 76 назв. - укp.

Висвітлюється чинне шлюбно-сімейне законодавство України. Розглядаються поняття шлюбу, сім'ї, особисті та майнові права й обов'язки подружжя, правовідносини між батьками і дітьми. Проаналізовано основні положення законодавства щодо усиновлення (удочеріння), опіки й піклування, а також шлюбно-сімейні права іноземних громадян та осіб без громадянства в Україні та використання в Україні законів про шлюб та сім'ю іноземних держав і норм міжнародних договорів. Особлива увага приділяється проблемним питанням сімейного законодавства. У додатку друкуються схеми, на яких зображені зв'язки між вузловими поняттями й нормами шлюбно-сімейного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колб О. Г. 
Захист прав людини. Правові аспекти громадянства в Україні / О. Г. Колб, В. А. Ходирєв, І. Я. Бондар, М. А. Бандура, О. В. Юрченко, Н. І. Прорєшна. - Луцьк : РВВ "Вежа" Волин. держ. ун-ту ім. Л.Українки, 2000. - 105 c. - Бібліогр.: 95 назв. - укp.

Досліджено питання громадянства як правового інституту конституційного права України, розглянуто теоретичні підходи щодо набуття і припинення громадянства, подвійного громадянства, притулку біженців, захисту репресованих народів. Висвітлено роботу державних органів, які вирішують питання, пов'язані з громадянством України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шемшученко Ю. С. 
Коментар до Закону України "Про громадянство України" / Ю. С. Шемшученко, П. Ф. Чалий, О. І. Майданник, С. П. Бритченко, В. Д. Андрієнко, В. П. Суботенко, С. Б. Чехович. - К., 1999. - 303 c. - укp.

Викладено принципові засади Конституції України з питань громадянства. Визначено поняття громадянства України як правовий зв'язок особи та Української держави, що знаходить свій вияв у їхніх взаємних правах та обов'язках. Розглядаються основи повноваження Президента України та державних органів, які беруть участь у вирішенні питань громадянства. Міститься порядок розгляду заяв і подань з питань громадянства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31-322.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сташків Б. І. 
Конституційне право України : Навч. посіб. для студ. юрид. вузів / Б. І. Сташків. - Чернігів, 1999. - 264 c. - Бібліогр.: 173 назв. - укp.

Зроблено спробу аналізу конституційного права як галузі національного права України. Визначено головні аспекти Конституції України, прояви публічної влади, проблеми формування правової держави, а також сутність законодавчої, виконавчої і судової влад. Охарактеризовано систему державних органів, територіальний устрій України, принципи громадянства, конституційні права, свободи, обов'язки людини і громадянина в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Матеріали конференції "Кримські татари і українське суспільство: проблеми політичної та соціальної інтеграції", 26-27 листоп. 1998 р. / Укр. незалеж. центр політ. дослідж. - К., 1998. - 123 c. - укp.

Розглядаються актуальні проблеми та можливості інтеграції кримських татар в українське суспільство, практичні дії уряду стосовно питань, пов'язаних із адаптацією кримськотатарського народу, політико-правові аспекти кримськотатарської проблеми. Висвітлюється загальна міграційна ситуація в Україні після набуття незалежності, проблема одержання українського громадянства депортованими особами та їх нащадками, які повертаються в Україну, проблема освіти рідною мовою на шляху інтеграції кримських татар в українське суспільство та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)я431 + Т3(4УКР=9ТАТ)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Майданник О.  
Про інститут громадянства України / О. Майданник // Право України. - 1999. - № 2. - С. 70-75. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Паламарчук О. Р. 
"Просвіта" і просвітяни Городка : Іст. нарис / О. Р. Паламарчук. - Л. : Каменяр, 1998. - 71 c. - укp.

Розповідається про історію створення філії товариства "Просвіта" у стародавньому місті Городок, про самовіддану діяльність численних його активістів - українських патріотів, які гуртували навколо себе національне свідоме громадянство, прилучали кілька поколінь жителів міста та округи до здобутків світової культури та чистих джерел національних традицій, що їх успадковують відроджені на початку 90-х років районний та міський осередки "Просвіти", беручи активну участь у державотворчих процесах сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)0-22 Городок + Т3(4УКР-4ЛВО)6-7 + Ч710.4(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Заполовський В.  
Слідами забутої війни 1914-1918 рр. в Буковині: Військово-історичний нарис, воєнні могили Першої світової війни в Північній Буковині, догляд воєнних могил / В. Заполовський, С. Осачук. - Чернівці : Молод. буковинець, 1998. - 47 c. - укp. - рус.

Висвітлюється комплекс питань виникнення, упорядкування та збереження військових цвинтарів і поховань воїнів, які загинули в Першу світову війну 1914-1918 рр. Автори склали своєрідний звіт перед громадськістю про гуманну діяльність як свою, так і своїх численних колег і помічників, спрямовану на вивчення, виявлення і впорядкування солдатських могил незалежно від національності та громадянства загиблих. Відображено досвід співпраці громадського гуманітарного товариства "Буковинський Чорний Хрест" з органами державної влади і місцевого самоврядування та окремими громадянами, які взяли активну участь у відновленні занедбаних поховань загиблих воїнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр337)522 + Ц7,8(4Укр337)98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р83603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

10 років школи громадянства : Зб. матеріалів до 10-ліття Пед. т-ва ім. Г.Ващенка / упоряд.: О. Гентош; Всеукр. пед. т-во ім. Г.Ващенка. Львів. обл. орг. - Л. : Кольорове небо, 2005. - 127 c. - укp.

Розглянуто історію розвитку та діяльності Львівського Педагогічного товариства ім. Г.Ващенка у 1995 - 2005 рр. Розкрито передумови виникнення громадської організації, наведено відомості про її учасників і перших керівників. Висвітлено десятилітній досвід діяльності товариства та питання взаємодії з освітянською громадськістю та владою. Проаналізовано творчі здобутки видатного українського ученого Г.Ващенка та показано можливості використання його провідних ідей у сучасній освітній системі. Розглянуто питання впровадження у загальноосвітніх закладах Львівщини навчального предмета "Християнська етика". Обгрунтовано шляхи та способи формування громадянського світогляду, моральних цінностей і творчого потенціалу особистості у сучасній школі.

Рассмотрена история развития и деятельности Львовского Педагогического общества им Г.Ващенко в 1995 - 2005 гг. Раскрыты предпосылки возникновения общественной организации, приведены сведения о ее участниках и первых руководителях. Освещен десятилетний опыт работы общества и вопросы его взаимодействия с образовательной общественностью и властью. Проанализированы творческие достижения выдающегося ураинского ученого Г.Ващенко и показаны возможности использования его основных идей в современной образовательной системе. Рассмотрены вопросы внедрения в общеобразовательных школах Львовщины учебного предмета "Христианская этика". Обоснованы пути и способы формирования гражданского мировоззрения, моральных ценностей и творческого потенциала личности в современной школе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР) л5 + Ч33(4Нім=Ук)-8 Ващенко

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Державне будівництво та місцеве самоврядування : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: Ю. П. Битяк; Акад. прав. наук України, НДІ держ. буд-ва та місц. самоврядування. - Х. : Право, 2005. - 194 с. - укp.

Проаналізовано взаємозв'язок і взаємодію форми правління і політичного режиму, роль конституційно-правової відповідальності в управлінні державно-правовими конфліктами. Розкрито політологічний та правовий аспекти глобалізації. Висвітлено питання публічної влади у громадянському суспільстві, онтологічні проблеми соціальної ефективності права, правового регулювання місцевого самоврядування в контексті змін до Конституції України, а також особливості визначення громадянства Європейського Союзу. Розглянуто правовий режим окремої та спільної власності територіальних громад, систему фінансового права як критерій розмежування видів відповідальності суб'єктів фінансових правовідносин.

Проанализированы взаимосвязь и взаимодействие формы правления и политического режима, роль конституционно-правовой ответственности в управлении государственно-правовыми конфликтами. Раскрыты политологический и правовой аспекты глобализации. Освещены вопросы публичной власти в гражданском обществе, онтологические проблемы социальной эффективности права, правового регулирования местного самоуправления в контексте изменений в Конституцию Украины, а также особенности определения гражданства Европейского Союза. Рассмотрены правовой режим отдельной и общей собственности территориальных обществ, система финансового права как критерий разграничения видов ответственности субъектов финансовых правоотношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.112я54(4УКР)1 + Ф.я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фурса С. Я. 
Законодавство України про виконавче провадження : Наук.-практ. комент. / С. Я. Фурса, С. В. Щербак. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 2004. - 975 c. - укp.

Розглянуто закони України "Про державну виконавчу службу" та "Про виконавче впровадження", викладено їх загальні положення. Висвітлено завдання державної виконавчої служби, описано правовий статус працівників, порядок їх призначення. Наведено вимоги, що пред'являються до державних виконавців, значну увагу приділено питанням їх правового і соціального захисту, фінансування та матеріального забезпечення, оплати праці. Розглянуто питання відкриття та здійснення виконавчого провадження, виконання рішень у немайнових спорах, іноземних судів і арбітражів, провадження виконавчих дій щодо іноземців, осіб без громадянства та іноземних юридичних осіб, захисту прав стягувача, боржника та інших осіб під час провадження виконавчих дій.

Рассмотрены законы Украины "О государственной исполнительной службе" и "Об исполнительном производстве", изложены их общие положения. Освещены задания государственной исполнительной службы, описаны правовой статус работников и порядок их назначения. Приведены требования, предъявляемые к государственным служащим, значительное внимание уделено вопросам их правовой и социальной защиты, финансирования и материального обеспечения, оплаты труда. Рассмотрены вопросы открытия и осуществления исполнительного производства, исполнения решений в неимущественных спорах, иностранных судей и арбитражей, производства исполнительных действий относительно иностранцев, лиц без гражданства и иностранных юридических лиц, защиты прав взыскателя, должника и других лиц при производстве исполнительных действий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177-322.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Зовнішня політика та дипломатія: історичні традиції, сучасні реалії, перспективи / ред.: Б. І. Гуменюк. - К., 2003. - 435 с. - (Наук. вісн. Дип. акад. України; Вип. 9). - укp.

Висвітлено проблеми інформаційного забезпечення засад курсу України на євроатлантичну інтеграцію. Проаналізовано роль діаспори в українсько-канадському співробітництві, українсько-австрійські відносини в політичному та економічному аспектах, нові тенденції взаємин України та Польщі. Розкрито нормативно-правові засади міграційно-візової політики Болгарії, особливості близькосхідної політики Росії у другій половині 1990-х рр. Описано модель інтеграційної дипломатії, міжнародно-правові форми дво- та багатостороннього співробітництва держав з питань подвійного громадянства.

Освещены проблемы информационного обеспечения основ курса Украины на евроатлантическую интеграцию. Проанализированы роль диаспоры в украинско-канадском сотрудничестве, украинско-австрийские отношения в политическом и экономическом аспектах, новые тенденции взаимоотношений Украины и Польши. Раскрыты нормативно-правовые основы миграционно-визовой политики Болгарии, особенности ближневосточной политики России во второй половине 1990-х гг. Описаны модель интеграционной дипломатии, международно-правовые формы двух- и многостороннего сотрудничества государств по вопросам двойного гражданства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Годованець В. Ф. 
Конституційне право України : Навч. посіб. / В. Ф. Годованець; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2005. - 360 c. - Бібліогр.: с. 347-355. - укp.

Наведено найважливіші положення вчення про конституцію, основні етапи історії Конституції України, її юридичні властивості, основні принципи, структуру, функції, порядок реалізації, внесення змін у неї та її охорону. Розкрито загальні засади конституційного ладу, конституційно-правові засади місцевого самоврядування в країні. Визначено конституційний статус особи, конституційно-правовий статус іноземних громадян, осіб без громадянства та біженців, правовий статус депутатів.

Приведены наиболее важные положения учения о конституции, основных этапах истории Конституции Украины, ее юридических свойствах, основных принципах, структуре, функциях, порядке реализации, внесении изменений и ее охране. Раскрыты общие основы конституционного строя, конституционно-правовые основы местного самоуправления в стране. Определен конституционный статус личности, конституционно-правовой статус иноземных граждан, лиц без гражданства и беженцев, правовой статус депутатов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Болабольченко А.  
Петро Стебницький / А. Болабольченко // Київ. старовина. - 2005. - № 3. - С. 144-159. - укp.

Висвітлено життєвий шлях державного та громадського діяча, публіциста П.Стебницького, який за недовгий час перебування на посаді міністра освіти при гетьманському уряді сприяв відкриттю Української Академії Наук. Розглянуто його роль у виданні та популяризації української книги серед українців у Петербурзі та в Україні, скасуванні обмежень українського друкованого слова. Зазначено, що П.Стебницький був фактично неофіційним аташе в Петербурзі у справах української культури, і численні цензурні бар'єри долалися завдяки його невтомній праці та наполегливості. Підкреслено, що злободенні публіцистичні виступи П.Стебницького були суттєвим внеском у боротьбу свідомого громадянства на захист прав і свобод української нації. Наведено спогади сучасників літератора про нього.

Освещен жизненный путь государственного и общественного деятеля, публициста П.Стебницкого, который за недолгое время пребывания на должности министра образования при гетманском правительстве содействовал открытию Украинской Академии Наук. Рассмотрена его роль в издании и популяризации украинской книги среди украинцев в Петербурге и в Украине, отмене ограничений украинского печатного слова. Указано, что П.Стебницкий был фактически неофициальным атташе в Петербурге по делам украинской культуры и многие цензурные барьеры преодолевались благодаря его неустанной работе и настойчивости. Подчеркнуто, что злободневные публицистические выступления П.Стебницкого были весомым вкладом в борьбу сознательного общества по защите прав и свобод украинской нации. Приведены воспоминания современников литератора о нем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Скарби музеїв : Матеріали обл. наук. конф. до Міжнар. дня музеїв 2003 р. / ред.: Н. І. Капустіна; Дніпропетр. іст. музей ім. Д.І.Яворницького. - Д. : АРТ-ПРЕС, 2005. - 153 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми комплектування, наукового вивчення, класифікації та систематизації музейних зібрань. Висвітлено питання введення до наукового обігу, вивчення та збереження невідомих і маловідомих історико-культурних пам'яток і письмових, фотографічних, образотворчих, нумізматичних, археологічних, етнографічних та інших видів джерел з історії України. Розглянуто проблеми та перспективи впровадження технології каталогізації музейного зібрання. Наведено огляд колекції писанок і мальованок Дніпропетровського історичного музею. За матеріалами дослідження Російського Державного історичного архіву Санкт-Петербурга висвітлено невідомі факти з історії Кам'янського (Дніпродзержинська). Розглянуто правові аспекти почесного громадянства у дореволюційному Катеринославі. Наведено результати комплексних історико-археологічних експедицій та історикознавчих досліджень Мар'янського Некрополя на Дніпропетровщині. Проаналізовано проблеми вивчення Новітньої історії України (1943 - 1991 рр.) на прикладі реекспозиції Дніпропетровського історичного музею.

Рассмотрены актуальные проблемы коплектования, научного изучения, классификации и систематизации музейных собраний. Освещены вопросы изучения, сохранения и научного внедрения малоизвестных и неизвестных историко-культурных, письменных, фотографических, образотворческих, нумизматических, археологических, этнографических памяток по истории Украины. Рассмотрены проблемы и перспективы внедрения технологии каталогизации музейного собрания. Приведен обзор коллекции писанок Днепропетровского исторического музея. По материалам исследования Российского Государственного исторического архива Санкт-Петербурга освещены неизвестные факты по истории Камянского (Днепродзержинска). Рассмотрены правовые аспекты почетного гражданства в дореволюционном Катеринославе. Приведены результаты комплексных историко-археологических экспедиций и историковедческих исследований Марьянского Некрополя в Днепропетровской области. Проанализированы проблемы изучения Новейшей истории Украины (1943 - 1991 гг.) на примере реэкспозиции Днепропетровского исторического музея.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч77 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Перевезій В. О. 
Служіння Богу і народу: Українська греко-католицька церква між двома світовими війнами : Моногр. / В. О. Перевезій; НАН України; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К. : Світогляд, 2004. - 203 c. - укp.

Розглянуто діяльність української греко-католицької церкви (УГКЦ) за умов українсько-польської конфронтації. Висвітлено релігійні та політичні погляди митрополита А.Шептицького та єпископа Г.Хомишина. Показано участь УГКЦ та духовенства в національно-патріотичних акціях українського громадянства. Проаналізовано просвітницьку та наукову діяльність УГКЦ. Висвітлено теоретичні засади християнської педагогіки, процес формування професійних молодіжних релігійних об'єднань. Проаналізовано співпрацю УГКЦ з діячами науки, культури та мистецтва. Показано роль і місце УГКЦ в системі загальнонаціонального просвітницького руху українців Галичини 1920 - 1930-х рр., висвітлено благодійницьку діяльність греко-католицького кліру.

Освещена деятельность украинской греко-католической церкви (УГКЦ) в условиях украинско-польской конфронтации. Проанализированы религиозные и политические взгляды митрополита А.Шептицкого и Г.Хомишина. Показано участие УГКЦ и духовенства в национально-политических акциях украинской общины. Овещена просветительская и научная деятельность УГКЦ. Рассмотрены теоретические основы христианской педагогики и процесс формирования молодежных религиозных объединений. Проанализировано сотрудничество УГКЦ с деятельями науки, культуры и искусства. Показаны роль и место УГКЦ в системе общенационального украинского просветительского движения в Галиции в 1920 - 1930-х гг., освещена благотворительная деятельность греко-католического клира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Умови громадянства = The condition of citizenship : Зб. ст. / ред.: Барт ван. Барт ван Стінберген. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 2005. - 262 c. - Библиогр.: с. 248-250 - укp.

Розглянуто сучасні теоретичні підходи щодо тлумачення змісту поняття "громадянство" як об'єднуючої категорії у процесі вивчення соціальних перетворень і актуальних проблем перехідного періоду. Окреслено традиційні зв'язки між встановленням громадянства та суспільною діяльністю, національною ідентичністю та соціальним забезпеченням. Запропоновано чотири концепції громадянства та розкрито його значення у вирішенні проблем глобалізації, статевої дискримінації та охорони навколишнього середовища.

Рассмотрены современные теоретические подходы к толкованию содержания понятия "гражданство" как объединяющей категории в процессе изучения социальних преобразований и актуальных проблем переходного периода. Показаны традиционные связи между установлением гражданства и общественной деятельностью, национальной идентичностью и социальным обеспечением. Сформулированы четыре концепции гражданства и раскрыто его значение в процессе решения проблем глобализации, половой дискриминации и охраны окружающей среды.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803 я43 + Х911.1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663587 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського