Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (128)
Пошуковий запит: (<.>K=ВОГОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Легка О.  
Червоне і чорне (новаторство поетики еротичного Н.Лівицької-Холодної) / О. Легка. - Л., 1999. - 41 c. - укp. - рус.

Проведено наукове дослідження любовної лірики поетеси Н.Лівицької-Холодної на прикладі циклу "Червоне і чорне", який входить зо збірки "Вогонь і попіл". Аналізується духовно-психологічний світ ліричної героїні, інтимність її життя та глибина почуттів. Значну увагу приділено метафоричним особливостям письма любовно-еротичної поезії авторки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4Лівицька-Холодна535 + Ш5(7КАН=УК)-4Лівицька-Холодна 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Із літературної спадщини Ю.О.Збанацького (до 90-річчя від дня народження) / ред.: Г. В. Самойленко. - Ніжин, 2004. - 187 с. - (Л-ра та культура Полісся: Зб. наук. пр. Ніжин. держ. пед. ун-ту ім. М.Гоголя; Вип. 26). - укp.

Висвітлено життєвий та творчий шлях письменника Ю.Збанацького, проаналізовано його п'єси, зокрема, "Провісники", "Пройти крізь вогонь", "Клієнти будуть задоволені", "Надтвердь".

Освещен жизненный и творческий путь писателя Ю.Збанацкого, проанализированы его пьесы "Предвестники", "Пройти через огонь", "Клиенты будут довольны", "Твердыня".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4Укр)6я44 + Ш5(4Укр)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ільницький М.  
Ключем метафори відімкнені вуста... : Поезія Ігоря Калинця / М. Ільницький. - Париж; Л.; Цвікау : Зерна, 2001. - 144 c. - (Б-ка альм. українців Европи "Зерна"; 28(36)). - укp.

Висвітлено життєвий та літературний шлях Ігоря Калинця, українського письменника покоління постшістдесятників. Показано вплив Богдана-Ігоря Антоновича на творчість поета, проаналізовано його збірки віршів "Вогонь Купала", "Відчинення вертепу", "Відьма", "Перун", "Реалії". Обговорено особливості циклів віршів "Інтермедія" та "Калиновий герб". Розглянуто власне образ і образ - метафору як концепцію та способ організації його вірша. Визначено, що поезія І.Калинця базується на переплетінні християнських і дохристиянських елементів і відноситься до категорії християнської міфології, пов'язаної з релігійною доктриною християнства у взаємодії з фольклорними традиціями народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Калинець,І.М.535

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА620081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гоцинець І.  
"Я - вогонь! Язики мого полум'я промовляють болючі слова" (образ вогонь у поезії чорнобильської тематики) / І. Гоцинець // Культура слова. - 2005. - Вип. 65. - С. 37-41. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 + Ш401.171

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60955 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Легка О. С. 
Еротичний роман у віршах Наталі Лівицької-Холодної : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.01 / О. С. Легка; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено комплексному аналізові творчості Н.Лівицької-Холодної (представленої збірками "Вогонь і попіл", "Сім літер", "На грані", "Перекотиполе", "Остання дія"), вихідним критерієм для якого служить присутність еротичного лейтмотиву. З'ясововано різницю між еротичним і порнографічним елементом у поетичній тканині, витлумачено поняття "еротичний роман у віршах". На основі методу інтерпретації художнього тексту, психологічного і біографічного методів розглянуто проблеми філософії кохання і трагедії самотності у творчості Н.Лівицької-Холодної - творчості, що засвідчила повноправний розвиток еротичної лінії в українській поезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Лівицька-Холодна 535 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Лівицька-Холодна 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Давиденко К. О. 
Кольороназви в індивідуально-авторській картині світу Максиміліана Волошина : автореф. дис... канд. філол. наук / К. О. Давиденко; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Волошин, М.О. 457

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Педченко Л. В. 
Лексика вогню в говірках російської мови : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.02 / Л. В. Педченко; Харк. нац. ун-т ім. В.Каразіна. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Наведено комплексне дослідження лексики, що номінує вогонь у говірках російської мови, метою якого є встановлення характеру інтерпретації відповідної реалії мовною свідомістю росіян. Здійснено ономасіологічний аналіз субстантивних діалектних найменувань вогню, який полягає у виявленні внутрішньої форми номінацій, встановленні репертуару і типології їх мотивуючих ознак, визначенні найбільш характерних принципів номінації. Найменування вогню вивчено також у семасіологічному аспекті: встановлено репертуар і структуру їх значень (семем), змодельовано семантичне поле "вогонь". Розглянуто семантичну специфіку дієслів, які вживаються в типових контекстах, що номінують ситуацію горіння. На підставі виявлених фактів доведено, що інтерпретація вогню в російській мовній картині світу характеризується діяльнісно-практичним антропоцентризмом, тобто вогонь репрезентується діалектною мовою переважно як елемент матеріальної культури й артефакт, що створює та контролює людина у процесі практичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.5 + Ш141.2-67

Шифр НБУВ: РА310367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дмитришин Л. Я. 
Метафоричні структури у творчості поетів Празької школи : Автореф. дис... канд. філол. наук / Л. Я. Дмитришин; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Описано семантику та структуру метафор, використаних у творах О.Лятуринської, Є.Маланюка, О.Ольжича, О.Стефановича, О.Теліги. Аналіз лексико-асоціативного поля ключових у творчості "пражан" образів показано, що метафори з базовим компонентом "вогонь" пронизані націєтворчим пафосом, вольові імперативи втілюють метафоричні перенесення ознак зброї, металу, каменю на емоційний та інтелектуальний стан людини, образи сонця, місяця, зір, осені представлені амбівалентно - відповідно до народних уявлень вони є елементом гармонійно створеного світу та супроводжуються конотаціями замилування або ж, навпаки, ототожнюються з потворою, звіром і характеризуються базовими компонентами "кров, пожежа". Ці типові особливості метафор об'єднують ідіостилі "пражан" в ідіолект. Аналіз формально-синтаксичної структури метафор "пражан" виявив поширеність у їх поезії двочленних і тричленних конструкцій, метафоричних ланцюжків, ускладнених конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(4ЧЕХ=УК)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сиромля Н. М. 
Мовні засоби вираження символу (на матеріалі російської поезії символізму) : Автореф. дис... канд. філол. наук / Н. М. Сиромля; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2006. - 22 c. - укp.

Досліджено мовні засоби вираження лінгвістичних символів "вогонь", "вода", "земля", "повітря" у ліриці російських символістів. Проаналізовано лексичні та граматичні засоби експлікацій традиційних та індивідуально-авторських значень символів-стихій першоелементів буття у поетичному мовленні К.Бальмонта, А.Бєлого, О.Блока, В.Брюсова. Описано структуру лінгвістичного символу та концепту як ядерної одиниці символу. Обгрунтовано лінгвістично-семіотичний підхід щодо аналізу символу у поезії російських символістів. На підставі виявлення семантичного наповнення лінгвістичних символів з'ясовано, що експліковані значення створюють єдиний змістовий символістський континуум - безперервну експлікацію традиційних та авторських значень від одного символу до іншого у ліриці поетів-символістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-72 + Ш5(4РОС)53-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Самусенко О. М. 
Міфопоетичні джерела сугестії в російських телевізійних текстах : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О. М. Самусенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. - К., 2004. - 20 c. - укp.

На основі аналізу відображення фрагментів міфопоетичної картини світу в текстах і телетекстах різної жанрово-стильової належності та адресації визначено основні прийоми і засоби впливу на масову свідомість, які грунтуються на актуалізації міфопоетичних ресурсів мовної системи, у російських телевізійних текстах. З'ясовано міфоенциклопедичну характеристику та на її основі сформульовано ядро лінгвоміфопоетичних значень образів "вода", "вогонь", "дракон", "ведмідь", "олень"; охарактеризовано їх екстенсіонально-інтенсіональну варіативність у прозовому та драматичному текстах, а також у телетекстах, адресованих дорослій та дитячій аудиторії. Зроблено висновок, що міфопоетичні смисли, які лежать в основі художніх текстів, зберігаються в телевізійних версіях, наявні в художньо-публіцистичних телетекстах, а також у текстах дитячої анімації. Виявлено, що в телетекстах актуалізацію міфопоетичного значення забезпечують здебільшого візуальні образи. Введено поняття "інерції діахронії" як процесу адаптації образу до сучасного світосприйняття шляхом моделювання нового комплексу виражальних засобів. Розглянуто низку вербальних та невербальних міфопоетичних засобів впливу на масову свідомість у сучасному телетексті, серед яких основними є "міфологізація, сакралізація смислу" і "міфологізація на основі трикстерного обігрування". Поглиблено ідею регулятивно-сугестивної функції міфопоетичних смислів у телевізійних текстах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-715

Шифр НБУВ: РА328868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грябан В. В. 
Релікти культу вогню у світогляді, звичаях і традиціях українців Буковини ХІХ - ХХ ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.05 / В. В. Грябан; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. - К., 2002. - 19 c. - укp.

На підставі широкої джерельної бази та наукової літератури зроблено систематизацію та проведено аналіз традиційних уявлень буковинців про небесний, земний, підземний (пекло) вогонь та вогняну субстанцію душі. Розглянуто природу вогняної сили та релікти її ритуального використання з посередницькою, захисною та очисною метою у календарній, сімейно-побутовій обрядовості, господарській та лікувальній магії. На основі аналізу зібраного матеріалу подано аргументовані висновки про те, що у ХІХ - ХХ ст. широко побутували релікти вшанування українцями Буковини вогняної сили та її функції, в яких поєднувалися об'єктивні реалії та міфологічні метафоризації окремих явищ, що спільно з християнською традицією творили феномен релігійного синкретизму у духовній культурі місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР74ЧРН)-7 + Т597.6/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пономаренко Р. О. 
Розвиток залізничного транспорту Півдня та Сходу України в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук / Р. О. Пономаренко; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Досліджено історію становлення та розвитку залізничного транспорту Півдня та Сходу України у другій половині XIX - на початку XX ст. Вперше визначено причини, основні етапи та механізми формування залізничної мережі на даній території. Проаналізовано проекти та маловідомі науково-технічні аспекти залізничного будівництва (зокрема, укладання колії, створення штучних споруд, організацію ремонтно-виробничої бази та водопостачання), показано його характерні особливості для Півдня та Сходу України. Відображено динаміку створення залізничної мережі у регіоні та її вплив на розвиток промисловості. Доведено, що залізниці на Півдні та Сході будувались переважно в Донецько-Криворізькому промисловому районі. На підставі вивчення архівних та історіографічних джерел проведено всебічний аналіз процесу матеріально-технічного забезпечення залізничного будівництва, організації паровозного та вогонного господарств і залізничних майстерень, забезпечення залізниць рейками, тяговим і рухомим складом, паливом, скріпленнями. З'ясовано, що на початку XX ст. в Україні утворився потужний транспортно-виробничий і науково-технічний центр, який займав домінуючі позиції в Російській імперії. Показано вплив будівництва залізниць на становлення Донецько-Криворізького промислового району. Розкрито провідну роль вітчизняних учених у будівництві залізниць і науковій діяльності, спрямованій на удосконалення роботи залізничного транспорту. До наукового обігу введено маловідомі факти та нові імена інженерів, дослідників і винахідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2г(4УКР)

Шифр НБУВ: РА348614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мялковська Л. М. 
Стилістика художньої прози Валер'яна Підмогильного: лексико-семантичні поля, тропи, стилістичний синтаксис : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л. М. Мялковська; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2001. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Підмогильний В. + Ш5(4УКР)6-4 Підмогильний В.534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312947 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Мірошниченко Л. Я. 
Філософські домінанти художнього світу Вільяма Голдінга у романах морської трилогії "До краю землі" : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.04 / Л. Я. Мірошниченко; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 1999. - 22 c. - укp. - рус.

Детально розглянуто філософські домінанти романів "Ритуали плавання", "Близьке сусідство" та "Вогонь там, унизу". Встановлено, що романи 80-х продовжують розвивати традиційні для творчості автора теми добра і зла, прогресу та регресу, хибності та правдивості людського знання тощо. Основною у трилогії є ідея про злочин, спокуту та спасіння героя. Запропоновано витлумачувати суто християнські поняття, якими оперує автор у моделюванні філософських проблем буття людини, у їх взаємозв'язку із давньогрецькою філософією. Грунтуючись на тому, що після трилогії автор створив ще один роман, було проаналізовано останній твір Голдінга - "Подвійний язик" і отримано аргументи на користь витлумачення його як такого, що продовжує проблематику попередніх творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4ВЕЛ)-4 Голдінг В. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Науковий і мистецький світ Федора Потушняка : матеріали Міжнар. наук. конф., присвяч. 100-річчю від дня народж. видат. укр. письм. і вчен., 15 - 16 квіт. 2010 р., Ужгород / ред.: Л. Бабота; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород : Ліра, 2010. - 454 c. - укp.

Описано поетику повісті "Совість" Ф. Потушняка, а також поетику жанру поезій в його прозі. Висвітлено символіку пейзажів у ранній ліриці Ф. Потушняка, історію української готичної новели "Гостина" Б. Лепкого і "Незвичайне" Ф. Потушняка. Розкрито античні мотиви та біблійні образи в ліриці Ф. Потушняка. Проаналізовано доробок Ф. Потушняка в часописі "Літературна Неділя" та в журналі "Зоря-Hajnal", періодику Підкарпатської території 1939 - 1944 рр. за матеріалами до повної бібліографії Ф. Потушняка. Визначено психологічні фактори у художньому мовленні письменника. Розглянуто питання функціонування літературно-художнього антропонімікону в романі Ф. Потушняка "Повінь", відображення культів праслов'ян у працях письменника "Вогонь в народних віруваннях", "Вода, земля, повітря в народних віруваннях". Вивчено локальні особливості традиційної народної вишивки сорочок українців Закарпаття ХІХ - першої половини ХХ ст., діяльність музею Етнографічного Товариства Підкарпатської Русі (1935 - 1938 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Потушняк,Ф.М.я431 + С.я434(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сидельникова Л. В. 
Фонографія та ідеографія французького письма ІХ - початку ХХІ століття : [монографія] / Л. В. Сидельникова; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2012. - 512 c. - Бібліогр.: с. 470-512 - укp.

На матеріалі французького письма вперше досліджено закономірності еволюції літературних графічних знаків від фонограми до ідеограми, виявлено основні розбіжності графічного інвентаря у різні періоди розвитку французької мови (старо-, середньо-, ранньо- та новофранцузького, сучасного). Встановлено основні засоби вираження графічних символів та їх значення у писемній мові, розроблено класифікацію літер як графічних символів сучасного письма. Описано особливості функціонування літерних знаків, проаналізовано їх відношення до системних мовних рівнів - графіки, фонетики, граматики, семантики, лексики. Розкрито символічну природу алфавітного письма, ідеографічний аспект латинського алфавіту та філософсько-символічний аспект алфавітної системи французького письма. Показано, що літерний знак - це певний візуальний образ, який розкриває, насамперед, теософські поняття та концепти, наприклад, закон дуалізму та закон троїстості. Основними концептами, які закладено у образно-понятійну систему французького алфавіту, є такі трансцендентні поняття як Життя/ Апокаліпсис, Мати/ Отець, Вогонь, Цікавість, Перемога, Прямолінійність, Відновлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-8*03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бородавкіна В. С. 
Міфопоетичний світ природи у творчості Лесі Українки / В. С. Бородавкіна // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 3, ч. 3. - С. 68-73. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано особливості міфопоетиченого світу образів природи у ліриці Л. Українки на основі прикладів використання авторкою загальнолюдських міфічних образів, таких, як вогонь, вода, повітря, циклічна зміна пір року, які є невід'ємною складовою життя природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Радавська О. М. 
"Вогонь" як архетип творчого процесу в поезії модерністів початку ХХ ст. / О. М. Радавська // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 13. - С. 112-116. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Показано, що в поезії французького, українського та російського модернізму трапляються численні приклади "Поетики Вогню", які можна пов'язати з посиленням експресивності зображальних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Радавська О. М. 
Експресивна колористика роману Анрі Барбюса "Вогонь" та її стильові функції / О. М. Радавська // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 12. - С. 119-124. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано стильові особливості роману Анрі Барбюса "Вогонь" та функції колористики в ньому. Твір розглянуто в контексті модернізму, із використанням концепції Гастона Башляра "Поетика Вогню". Доведено, що стиль роману має яскраві ознаки експресіонізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Яблонська О. В. 
Особливості поетики роману О. Турянського "Син землі": архетипний рівень, інтертекст, казкові елементи / О. В. Яблонська // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 12. - С. 162-168. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

З погляду теорії архетипів проаналізовано роман О. Турянського "Син землі". Досліджено вагомість таких архетипних образів, як Земля, Самість, Він і Вона, Дім, Матір, диявол, Вогонь. Простежено прагнення письменника змоделювати образ ідеального героя національного світу. Доведено, що соціальні мотиви твору представлені в казковому варіанті сюжету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського