Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (42)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЕРМАХТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Катастрофа і опір українського єврейства (1941-1944) = Катастрофа и сопротивление украинского еврейства (1941-1944) : Нариси з історії Голокосту і Опору в Україні / ред.: С. Я. Єлісаветський; упоряд.: С. Я. Єлісаветський; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 1999. - 423 c. - Бібліогр.: с. 416-417. - укp.

Це перша книга про Голокост на всій території України, від Прикарпаття до Луганщини, де більш як 700 місць масових розстрілів євреїв нацистами і де знаковим символом катастрофи став київський Бабин Яр. Розглянуто релігійні аспекти Голокосту, місце Голокосту в українській історіографії. Проаналізовано обставини тотального винищення нацистами євреїв столиці України, подано різні точки зору щодо кількісних виразів трагедії Бабиного Яру. Досліджено причини загибелі єврейського населення Одеси під час румунської окупації. Охарактеризовано геноцид на території Лівобережжя України (зона військової адміністрації вермахту). Доведено, що "остаточне розв'язання" єврейського питання здійснювалось не тільки айнзацкомандами та іншими спецрозділами, але й за наказами військового командування - солдатами й офіцерами вермахту. Висвітлено участь євреїв в антинацистському Опорі та партизанській боротьбі в Україні: підпільну діяльність євреїв на окупованій території, повстання в гетто і таборах, участь євреїв у збройній боротьбі проти окупантів у самостійних загонах і в рамках радянського партизанського руху в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Схід-Захід : Іст.-культурол. зб. Вип. 1 / ред.: В. В. Кравченко; Харк. держ. акад. культури. - Х., 1998. - 264 с. - рус.

Розглядається "Історія України та українських козаків" одного з найвідоміших німецько-угорських істориків епохи Просвітництва Й.-Х. Енгеля, що вважається першою науковою працею з історії України, вершиною західноєвропейської україністики XVIII ст. Висвітлюється Македонія в оцінці європейських учених XIX ст., розвиток економічної та комерційної освіти в Україні на початку XX ст., становище України на початку війни з погляду службовців вермахту. Інформується про артефактні книжкові видання у фондах бібліотеки Харківської Академії культури та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ніколаєць Ю. О. 
Цивільне населення України на початку війни з німецько-фашистськими загарбниками / Ю. О. Ніколаєць. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 36 c. - Бібліогр.: с. 34-36. - укp. - рус.

На основі вивчення різноманітних історичних джерел розглядається ставлення цивільного населення України до вторгнення фашистів, настрої українців на початку війни проти вермахту та його союзників. Робляться висновки про неодностайність в оцінці цих подій серед людей. На ставлення людей до початку війни проти німецького рейху впливало багато різних факторів, серед яких можна виділити агітацію різних (часто протилежних за своїми поглядами) партій та груп ( у тому числі й релігійних), поразки радянських військ на фронтах, загострення протиріч сталінського режиму. Надії на швидку перемогу над ворогом через деякий час змінились розчаруванням у могутності Червоної Армії, у здатності радянського уряду організувати стійку оборону. Зазначається, що авторитет радянської влади, досить високий на початку бойових дій проти німецького вермахту та його союзників, до кінця 1941 року значно зменшився.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кентій А. В. 
Війна без пощади і милосердя: партизанський фронт у тилу вермахту в Україні (1941 - 1944) / А. В. Кентій, В. С. Лозицький; Центр. держ. арх. громад. об'єднань України. - К. : Генеза, 2005. - 408 c. - укp.

На підставі використання документальних матеріалів, залучення невідомих архівних джерел розглянуто питання збройної боротьби в тилу вермахту в Україні, успіхи та невдачі партизанів у 1941 - 1944 рр. Проаналізовано бойову, диверсійну та розвідувальну діяльність партизанських формувань, прорахунки та помилки в організації та розвитку партизанського руху. Висвітлено стосунки партизанських загонів і з'єднань з ОУН - УПА.

С учетом использования документальных материалов, привлечения неизвестных ранее архивных источников рассмотрены вопросы вооруженной борьбы в тылу вермахта в Украине, успехи и неудачи партизанов в 1941 - 1944 гг. Проанализирована боевая, диверсионная и разведывательная деятельность партизанских формирований, просчеты и ошибки в организации и развитии партизанского движения. Освещены отношения партизанских отрядов и соединений с ОУН - УПА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.5 + Ц35(2)626.9УКР

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Військовий полон та інтернування. 1939 - 1956. Погляд через 60 років : матеріали міжнар. конф., 2 - 4 черв. 2006 р., Київ / ред.: А. Чайковський; Держ. міжвідом. ком. у справах увічнення пам'яті жертв війни та політ. репресій при КМ України, Об-ня "Сакс. меморіали" у пам'ять жертвам політ. терору, Держ. ком. арх. України, Акад. упр. М-ва внутр. справ України, Служба пошуку Німец. Черв. Хреста. - К. : Парлам. вид-во, 2008. - 336 c. - (XXI ст: Пошук шляхів примирення біля могил полеглих). - укp. - рус.

Освещены проблемы военнопленных за период 1939 - 1956 гг., а также некоторые аспекты военного плена времен Первой мировой войны. Описаны судьбы советских и немецких военнопленных на основе документов фондов Государственного архива Винницкой области. Особое внимание уделено судебным процессам по делу военнослужащих вермахта в Украине, трудовому использованию военных и интернированных в Украине (1944 - 1953 гг.). Рассмотрены нормативно-правовые и организационные вопросы агентурно-оперативной работы среди военнопленных и интернированных (1939 - 1953 гг.). Проанализированы особенности пребывания японских военнопленных в СССР (1945 - 1956 гг.), обработки документов и формирования автоматизированных баз данных в отношении судеб советских военнопленных из Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)62-68...6 я43 + Ц35(0)62-92 я431(0) + Ц35(2)626-92 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА693570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Матеріали наукового семінару кафедри історії нового та новітнього часу, присвяченого 60-річчю Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 рр. : Зб. наук. ст. / ред.: О. І. Сич; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2005. - 158 c. - укp.

Висвітлено проблеми радянсько-румунських відносин напередодні Другої світової війни. Проаналізовано міжнародне співробітництво з проблеми біженців у період Другої світової війни. Розглянуто питання формування козацьких частин у складі вермахту в 1941 - 1943 рр., застосування авіації під час бойових дій на Буковині у даний період. Визначено вплив наслідків Великої Вітчизняної війни на загострення соціальної напруженості в радянському суспільстві. Розкрито проблему підготовки професійно-технічних кадрів в західноукраїнських областях у повоєнний період.

Освещены проблемы советско-румынских отношений накануне Второй мировой войны. Проанализировано международное сотрудничество по проблеме беженцев в период Второй мировой войны. Рассмотрены вопросы формирования казаческих частей в составе вермахта в 1941 - 1943 гг., применения авиации в условиях боевых действий на Буковине в данный период. Определено влияние последствий Великой Отечественной войны на обострение социальной напряженности в советском обществе. Раскрыта проблема подготовки профессионально-технических кадров в западноукраинских областях в послевоенный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622,021.2"60"я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА685383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Велич подвигу народного : зб. наук. ст. міжнар. конф., присвяч. 60-річчю перемоги рад. народу у Вел. Вітчизн. війні, 8 квіт. 2005 р., Одеса / ред.: Н. М. Якупов; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова, іст. ф-т. - О., 2006. - 224 c. - укp.

Висвітлено участь українського народу у боротьбі з фашистськими загарбниками у роки Великої Вітчизняної війни (1941 - 1945 рр.). Розглянуто питання перебудови діяльності технічної інтелігенції України на військовий лад. Проаналізовано стан освіти у Донбасі під час фашистської окупації. Досліджено проблему визначення регіональної специфіки окупаційних зон в Україні у роки Другої світової війни. Охарактеризовано стан медичного забезпечення жінок на фронті, розглянуто історію формування штрафних батальйонів і рот. Наведено відомості про підпільну антифашистську діяльність в'язнів концентраційного табору "Маутхаузен" (на матеріалах Державного архіву Одеської області). Розкрито особливості бойових дій у прикордонних районах Південного фронту. Розглянуто плани нацистської Німеччини щодо використання сільськогосподарського потенціалу України для забезпечення потреб Вермахту та Рейху у період Великої Вітчизняної війни. Висвітлено питання повернення та реституції втрачених у воєнний період культурних цінностей і реліквій. Досліджено репресивну діяльність органів НКДБ УРСР на Одещині у воєнні роки. Розкрито роль Української греко-католицької церкви як духовної опозиції радянській владі, досліджено її прояви на території Прикарпаття у 1940 - 1950-х рр. Проаналізовано соціальну політику радянської держави щодо українського села у період відбудови народного господарства у початковий період повоєнного відродження (1943 - 1945 рр.).

Освещено участие украинского народа в борьбе с фашистскими захватчиками в годы Великой Отечественной войны (1941 - 1945 гг.). Рассмотрены вопросы перестройки деятельности технической интеллигенции Украины на военный лад. Проанализировано состояние образования в Донбассе во время фашистской окуппации. Исследована проблема определения региональной специфики окуппационных зон в Украине в годы Второй мировой войны. Охарактеризовано состояние медицинского обеспечения женщин на фронте, рассмотрена история формирования штрафных батальйонов и рот. Изложены сведения о подпольной антифашистской деятельности заключенных концентрационного лагеря "Маутхаузен" (на материалах Государственного архива Одесской области). Раскрыты особенности боевых действий в приграничных районах Южного фронта. Рассмотрены планы нацистской Германии об использовании сельскохозяйственного потенциала Украины с целью обеспечения потребностей Вермахта и Рейха в период Великой Отечественной войны. Рассмотрены вопросы возвращения и реституции утраченных в военный период культурных ценностей и реликвий. Исследована репрессивная деятельность органов НКГБ УССР в Одесской области в военные годы. Раскрыта роль Украинской греческо-католической церкви как духовной оппозиции советской власти, исследованы ее проявления на территории Прикарпатья в 1940 - 1950-х гг. Проанализирована социальная политика советского государства относительно украинского села в период восстановления народного хозяйства в начальный период послевоенного возрождения (1943 - 1945 гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622,021 я431 + Т3(4УКР)622,021 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА717071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Романько О. В. 
Легион под знаком погони. Белорусские коллаборационистские формирования в силовых структурах нацистской Германии (1941 - 1945) : монография / О. В. Романько; Крым. гос. мед. ун-т им. С.И.Георгиевского. - Симф. : Антиква, 2008. - 304 c. - Библиогр.: с. 261-286 - рус.

Рассмотрен комплекс вопросов об истории создания и деятельности белорусских коллаборационистских формирований в силовых структурах гитлеровской Германии с 1941 по 1945 гг. На основе обобщения обширного исторического материала из архивов Украины, Белоруссии, России, Германии и США охарактеризован процесс организации, подготовки и боевого применения белорусских частей и подразделений в составе полиции, Вермахта и войск СС. Внимание уделено межнациональным отношениям на территории Белоруссии и их влиянию на проблему коллаборационизма. Проанализирована структура немецкого "нового порядка" на территории страны за данный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БІЛ)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА707357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Наукові записки : зб. пр. молодих вчен. та асп. Т. 16 / ред.: П. С. Сохань; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. - К., 2008. - 518 с. - укp.

Висвітлено завдання археографії та джерелознавства в програмі соціогуманітарних досліджень вітчизняної академічної науки. Проаналізовано соціальні перетворення в містах Слобідської України в 1780 - 1790 рр. Розглянуто питання становлення і розвитку православних духовних семінарій на Правобережній Україні наприкінці XVIII - першій половині ХІХ ст., історії православних церковних братств Поділля за матеріалами "Подольских епархиальных ведомостей". Висвітлено міжнародну діяльність та взаємовідносини українських студентів-емігрантів з іноземними студентами в період між двома світовими війнами. Вивчено проблеми дослідження геноциду ромів (циган) в Україні у період Другої світової війни. Наведено результати джерелознавчих досліджень та видань документів зони військового управління вермахту у період 1942 - 1991 рр. Розкрито проблему походження "Слова о полку Ігоревім" у публікаціях часопису "Сіверянський літопис" за 1995 - 2007 рр.

Освещены задачи археографии и источниковедения в программе социогуманитарных исследований отечественной академической науки. Проанализированы социальные преобразования в городах Слободской Украины в 1780 - 1790 гг. Рассмотрены вопросы становления и развития православных духовных семинарий на Правобережной Украине конца XVIII - первой половины ХІХ ст., истории православных церковных братств Подолья по материалам "Подольских епархиальных ведомостей". Освещены международная деятельность и взаимоотношения украинских студентов-эмигрантов с иностранными студентами в период между двумя мировыми войнами. Изучены проблемы исследования геноцида ромов (цыган) в Украине в период Второй мировой войны. Приведены результаты источниковедческих исследований и изданий документов зоны военного управления вермахта в период 1942 - 1991 гг. Раскрыта проблема происхождения "Слова о полку Игоревем" в публикациях журнала "Северянская летопись" за 1995 - 2007 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Боляновський А. В. 
Українські збройні формування німецьких військ на завершальному етапі Другої світової війни / А. В. Боляновський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 572. - С. 47-55. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

На базі матеріалів зарубіжних архівів досліджено німецьку політику щодо творення українських військових формувань на боці вермахту на завершальній стадії німецько-радянської війни. Проаналізовано різні невідомі документи до теми у контексті подій протягом останнього року Другої світової війни у Європі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)62-4,8(4НІМ=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вишневський В. Є. 
Бойове застосування засобів зв'язку в оборонних і наступальних операціях першого періоду Великої Вітчизняної війни (1941 - 1942 рр.) : автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В. Є. Вишневський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2009. - 18 c. - укp.

Комплексно проаналізовано питання щодо стану та розвитку військового зв'язку у першому періоді Великої Вітчизняної війни 1941 - 1942 рр. Увагу приділено бойовому застосуванню засобів зв'язку в основних і наступальних операціях Червоної Армії проти військ Вермахту - кампаніях Великої Вітчизняної війни, а саме: літньо-осінній 1941 р., зимовій 1941 - 1942 рр. та літньо-осінній 1942 р. Розкрито основні фактори, що впливали на розвиток засобів зв'язку. Виявлено тенденції та закономірності цього процесу. Запропоновано можливі напрями використання тогочасного досвіду за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622.11 + Ц35(2)626.2-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Русак А. В. 
Участь союзників гітлерівської Німеччини у війні проти СРСР (1941 - 1945 рр.) : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / А. В. Русак; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2003. - 36 c. - укp.

На підставі джерелознавчої бази, зокрема, невідомих і маловідомих зарубіжних документів і публікацій, розкрито особливості політичної лінії керівництва Третього рейху стосовно своїх союзників, динаміку взаємин між ними впродовж війни та причини краху осі "Рим - Берлін - Токіо". Визначено головні цементуючі елементи даної співпраці - ідейне несприйняття більшовицької теорії та практики, а також прагнення до наживи та розширення власної території за рахунок Радянського Союзу. З'ясовано мотивацію, якою керувалися так звані "ідейні" союзники нацистів, виступаючи на боці гітлерівців. Простежено шляхи та методи створення Ваффен-СС з громадян різних європейських держав, зокрема, дивізії "Галичина". Надано стислу характеристику есесівських польових військ, що воювали проти Червоної армії, на підставі якої стає очевидною різниця між німецькими дивізіями Ваффен-СС та аналогічними з'єднаннями, які були сформовані з представників інших народів. Проаналізовано причини масової колаборації громадян Радянського Союзу, які вступили в вермахт, Ваффен-СС, "Люфтваффе", а також поліцейські та охоронні частини. Розглянуто питання про долю генерала Власова та очолюваної ним Російської визвольної армії. Наведено епізоди участі колабораціоністських формувань у боях на Східному та Західному фронтах, з'ясовано їх місце та роль у перебігу воєнних подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622 + Т3(0)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Скоробогатов А. В. 
Харків у роки німецької окупації (1941 - 1943) : Автореф. дис... д-ра іст. наук / А. В. Скоробогатов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 36 c. - укp.

На підставі вивчення вітчизняних і зарубіжних джерел відтворено справжню картину німецької окупації у Харкові - одному з найбільших міст СРСР, захопленого вермахтом. Розкрито сутність "нового порядку" та політики окупаційної влади, досліджено її коливання між ідеологією та військовим прагматизмом. Розглянуто діяльність місцевого українського управління, показано його роль в системі окупаційних органів влади. На підставі аналізу переважно німецьких джерел показано ставлення українського населення до німецької окупації. Детально розглянуто організацію, програму та діяльність основних політичних сил, зокрема, антибільшовицького спрямування, таких як дворянська організація, західноукраїнські та місцеві націоналісти. Переглянуто стару традицію зведення усіх потоків радянського руху Опору до партійного підпілля. Всебічно проаналізовано демографічний склад харків'ян, кліматичні, матеріальні, правові, соціальні умови життя населення під час німецької окупації. Вперше у вітчизняній історіографії розглянуто щоденні будні міських жителів і здійснено спробу обгрунтувати показники для вимірювання якості життя в окупаційний період. Досліджено статистику жертв війни й окупації. Висвітлено участь різних верств населення (незалежно від національності або партійної належності) у підпільній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Корсунь-Шевченківська операція - частина стратегічного наступу військ Червоної армії на території України в зимово-весняну кампанію 1944 р. : матеріали наук.-прак. конф., присвяч. 65-річчю Корсунь-Шевченків. наступ. операції, 2009 р., Корсунь-Шевченківський / ред.: П. Я. Степенькіна; Корсунь-Шевченків. держ. іст.-культ. заповідник. - Корсунь-Шевченків., 2009. - 149 c. - укp.

Висвітлено досвід бойових дій на території України у період Великої Вітчизняної війни як основу підвищення боєготовності військ Київського військового округу в повоєнний період (1945 - 1953 рр.). Проаналізовано документи Державного архіву Черкаської області як джерело з вивчення історії Корсунь-Шевченківської наступальної операції, німецькі архівні документи про участь військ Вермахту і СС у Корсунь-Шевченківській битві. Описано Корсунь-Шевченківську наступальну операцію в експозиції та у фондових колекціях Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 рр.".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.132 + Т3(4СОЮ)622.132 + Ц35(4СОЮ)626.412.1я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Україна у Другій світовій війні: джерела та інтерпретації (до 65-річчя Великої Перемоги) : матеріали міжнар. наук. конф., 27 квіт. 2010 р., Київ / ред.: Л. В. Легасова, В. В. Карпов, І. П. Ковальчук; М-во культури України, М-во оборони України, Держ. ком. арх. України, НАН України, Держ. ком. арх. України, Нац. музей історії ВВВ 1941 - 1945 рр., Нац. військ.-іст. музей України, Нац. ун-т оборони України. - К., 2011. - 798 c. - укp.

Наведено результати досліджень, в яких висвітлено внесок українського народу в перемогу на нацизмом та фашизмом, а також основні віхи суспільно-політичного, соціально-економічного та культурного життя України в період Великої Вітчизняної війни (ВВВ). Визначено спільні та специфічні риси українського та європейського антифашизма. Висвітлено джерелознавчий аспект участі військ вермахту та СС у Корсунь-Шевченківській операції. Охарактеризовано бойові дії підводних човнів Чорноморського флоту в період 1941 - 1944 рр. Проаналізовано людські, технічні та матеріальні втрати радянських і німецьких військ у ВВВ. Висвітлено роль і місце Проскурівсько-Чернівецької наступальної операції у визволенні України. Розглянуто діяльність Одеського університету в 1941 - 1944 рр. Охарактеризовано політико-правовий статус етнічних німців у Рейхскомісаріаті "Україна". Розкрито проблеми забезпечення бойової діяльності українських партизанів в 1941 - 1944 рр. Розглянуто переговори між УПА й Угорською армією в контексті геополітичної ситуації в Європі у 1943 р. Висвітлено внесок українського селянства у зміцнення обороноздатності СРСР у перший період ВВВ (1941 - 1942 рр.). Проаналізовано зміну національного складу Волині на першому етапі Другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС52706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дослідницьким полем війни, без ідеологічних окопів... : [збірник]. Вип. 2. Матеріали науково-теоретичного семінару "Нацистська окупація України (1941 - 1944 рр.): проблеми та перспективи дослідження", 18 квіт. 2008 р., Черкаси / ред.: В. В. Масненко, Ю. П. Присяжнюк, С. О. Шамара; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. - Черкаси : Вертикаль, 2010. - 183 c. - укp.

Розглянуто методологічні проблеми сучасних історичних досліджень. Проаналізовано суспільно-політичні настрої населення України у 1939 - 1945 рр. На матеріалі мемуарів радянських воєначальників показано їх ставлення до України, українців, всього українського. Досліджено повсякденне життя селян Центрального регіону України за умов окупації, показано їх ставлення до нацистських "реформ" у системі землекористування. Висвітлено політику вермахту щодо інвалідів у прифронтовій зоні окупації. Надано відомості про функціонування закладів освіти, зокрема Черкаського педагогічного інституту, в період нацистської окупації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353885/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Левченко Ю. І. 
Грошові системи на території України під час окупації (1941 - 1944 рр.) / Ю. І. Левченко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2012. - Вип. 33. - С. 114-119. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розкрито причини утворення різних грошових систем в Рейхскомісаріаті "Україна", дистрикті "Галичина", губернаторствах "Буковина", "Бессарабія", "Трансністрія", зоні оперативного тилу вермахту в Україні та відмінність грошового обігу в них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8-237 + У03(4УКР)622.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Семенів О. Є. 
Військово-історичні чинники прориву оточеної 1-ї танкової армії Вермахту на півдні Тернопільської області у квітні 1944 р. / О. Є. Семенів // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 752. - С. 166-171. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто питання проведення Червоною армією оточення 1-ї німецької танкової армії під м. Кам'янець-Подільськ і чинники успішного виходу німецьких військ з оточення через територію Тернопільської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)626 + Т3(4СОЮ)622.132 + Ц35(0)62-53(4НІМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Радченко Ю. Ю. 
Нацистський геноцид єврейського населення України на території прифронтової зони (1941 - 1943 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. Ю. Радченко; МОНМС України, Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 21 c. - укp.

Вперше висвітлено питання Голокосту на території Прифронтової зони в Україні. Проаналізовано особовий склад айнзатцгруп. Досліджено роль Вермахту у геноциді євреїв. Вивчено функції допоміжної поліції та органів самоврядування у Голокості в зоні військової адміністрації на території України. Проаналізовано заангажованість місцевих колаборантів у антиєврейській акції поліції безпеки та СД. Здійснено спробу створити узагальнений соціальний портрет колаборантів, які брали участь в акціях знищення євреїв. Частково з'ясовано роль угорських союзників нацистської Німеччини у вбивствах євреїв в Україні. Вивчено участь Таємної польової поліції у вбивствах єврейського населення. Показано поширення антисемітської пропаганди на території Прифронтової зони в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=Е)622.8-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Хлонь С. Є. 
Проскурівсько-Чернівецька наступальна операція військ 1-го Українського фронту (4 березня - 17 квітня 1944 р.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / С. Є. Хлонь; М-во оборони України, Нац. ун-т оборони України. - К., 2012. - 20 с. - укp.

Досліджено одну з найбільших фронтових наступальних операцій військ Червоної Армії у 1944 рік. Розкрито умови, які впливали на підготовку, хід і результати операції. Зазначено, що в березні та квітні 1944 рік військами першого Українського фронту було здійснено 2 фронтові та 16 армійських наступальних операції. Описано їх хід, виявлено особливості підготовки та проведення, встановлено результати та наслідки, розкрито причини незавершеності ліквідації оточеної на Поділлі першої танкової армії Вермахту. Досліджено внесок Проскурівсько-Чернівецької операції у розвиток воєнного мистецтва та можливість використання його у сучасній військовій теорії та практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)722.13 + Ц35(4СОЮ)626.412.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393756 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського