Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Автореферати дисертацій (18)Книжкові видання та компакт-диски (63)
Пошуковий запит: (<.>K=АНТИСОВЄТСЬКИЙ$<.>+<.>K=СПРОТИВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 157
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кентій А. В. 
Нарис боротьби ОУН - УПА в Україні (1946 - 1956 рр.) / А. В. Кентій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 111 c. - укp.

На основі залучення широкого кола архівних матеріалів висвітлюється боротьба ОУН-УПА в Україні після закінчення Другої світової війни і до завершення на початку 1956 р. організованого спротиву націоналістичного підпілля радянській владі. Розглядаються процес протікання визвольної боротьби ОУН-УПА на західноукраїнських землях, починаючи з 1947 р., основні акції, що проводились цією організацією та причини її поразки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Русначенко А. М. 
Національно-визвольний рух в Україні. Середина 1950-х - початок 1990-х років / А. М. Русначенко. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 1998. - 720 c. - укp.

Розкриваються зміст та етапи розвитку українського визвольного руху в період, що передував цій незалежності в контексті антитоталітарних рухів в Центральній і Східній Європі. Використовуючи малодоступні і невідомі документи, автор показав масштаби, рівень, організацію і проблеми цього руху. Висвітлена діяльність як підпільної течії руху у вигляді груп, гуртків, так і більш відкриті форми боротьби за незалежність і демократію проти імперіалізму і тоталітаризму. Монографія представляє і розвиток непідцензурної суспільно-політичної думки в ті роки. Також показано роль і місце соціального спротиву системі, робітничих протестів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф5(4УКР)63 + Т3(4Укр)63-45_

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чекаль А. Г. 
Иконографическая программа иконы "Торжество Православия" и восстановление иконопочитания императрицей Феодорой и патриархом Мефодием в 843 г. / А. Г. Чекаль // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 3. - С. 208-215. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Зазначено, що ікона "Торжество Православ'я" зображує історичний момент перемоги партії іконофілів над іконоборцями у 843 р. Це свято припадає на першу неділю Великого посту. Ікону розділено на два реєстри. У верхньому реєстрі зображені офіційні особи описаних подій - імператриця Феодора з малолітнім імператором Михаїлом, патріарх Мефодій та кілька монахів. У нижньому ж можна побачити провідників монашого спротиву - св. Феодора Студіть та св. Феофілакта, мученицю Феодосію, а також поряд з ними соратників монахів та монахинь.

Проанализировано изображение иконы "Торжество Православия", на которой отражён исторический момент победы партии иконофилов над иконоборцами в 843 г. Этот праздник отмечается в первое воскресенье Большого поста. Икона разделена на два регистра. В верхнем регистре изображены официальные лица описанных событий - императрица Феодора с малолетним императором Михаилом, патриарх Мефодий и несколько монахов. В нижнем же можно увидеть проводников сопротивления монахов - св. Феодора Студите и св. Феофилакта, мученицу Феодосию, а также рядом с ними соратников монахов и монахинь.

The subject is the Triumph of Orthodoxy; this refers to the Restoration of the Holy Images in 843, at the end of Iconoclasm. This icon is the fiast icon for the Sunday of Orthodoxy, the first Sunday in Lent. It represents famous icons and iconophiles.The panel is divided horizontally into two registers. The central representation at the top is one of the most renowned icons of Constantinople, the icon of the Mother of God Hodegetria and the Empress Theodora with her young son the Emperor Michael IIIand Patriarch Methodios. In the lower register consists of eleven of figures martyrs and confessors.


Ключ. слова: Торжество Православия, иконофилия, иконоборчество, Одигитрия, ип. Феодора
Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-52 + Э37-575.1 + Щ146.563(0)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нагірняк М.Я.  
Військово-політичний спротив УПА радянському режимові (1944 - 1945 рр.) / М.Я. Нагірняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 572. - С. 75-81. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Досліджено проблему військово-політичного спротиву Української Повстанської Армії (УПА) та збройного підпілля Організації Українських Націоналістів радянському режимові, проаналізовано тактику, форму та методи дій військових формувань УПА у боротьбі з тоталітаризмом упродовж 1944 - 1945 рр., розкрито основні цілі та завдання руху опору на цьому етапі боротьби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шліхта Н. В. 
Державний заповідник "Києво-Печерська Лавра" в повоєнне двадцятиліття (до питання про пам'яткоохоронну діяльність в Українській РСР) / Н. В. Шліхта // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Іст. науки. - 2007. - Т. 65. - С. 50-55. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Розглянуто стан Державного історико-культурного заповідника "Києво-Печерська Лавра" з часу відновлення його діяльності у 1944 р. до кінця 1960-х рр. Увагу приділено висновкам Комісії Українського Товариства охорони пам'яток історії та культури, що провадила обстеження стану заповідника у квітні - липні 1967 р. Пам'яткоохоронну діяльність членів Товариства - українських учених і діячів мистецтва - проаналізовано як одну з форм повсякденного спротиву в радянській державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)-9 + Т.е(4УКР) л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гончаренко О. М. 
Голокост на території Київщини: загальні тенденції та регіональні особливості (1941 - 1944 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / О. М. Гончаренко; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. - Черкаси, 2005. - 20 c. - укp.

З використанням широкої джерельної бази досліджено особливості реалізації складових частин політики Голокосту на території Київщини протягом усього періоду її окупації (1941 - 1944 рр.). Показано політико-ідеологічну обумовленість, основі етапи та результати репресивних заходів окупантів. Сформульовано висновок, що у політиці Голокосту на Київщині мали прояв тенденції загального порядку, характерні для України у цілому, а також регіональні особливості, наявність яких була спричинена переважно факторами технічного, суб'єктивного, адміністративного та військово-тактичного рівнів. Виявлено особливості правового становища єврейського населення у краї. Вивчено участь цього населення регіону у спротиві нацистському терору, у радянському підпільному та партизанському русі. З'ясовано мотивацію, що спонукала окремі категорії місцевого населення до участі у порятунку, дотриманні нейтралітету та участі у переслідуванні євреїв. Доведено відсутність безпосереднього взаємозв'язку між виявами побутового антисемітизму й участю окремих представників місцевого населення у виявлені та переслідуванні євреїв. За результатами дослідження зроблено узагальнення та висновки щодо регіональних особливостей, складових частин, а також суспільно-політичних, соціально-економічних, демографічних і морально-етичних наслідків Голокосту в Україні та Київщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622 + Т3(4УКР-4КИЕ)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Полянський Ф. І. 
Німецький окупаційний режим і рух Опору на Тернопіллі (1941 - 1944 рр.) : автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ф. І. Полянський; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2009. - 19 c. - укp.

Розкрито характер німецького окупаційного режиму й особливості руху Опору на території Тернопільщини у роки німецько-радянської війни (1941 - 1944 рр.). Розглянуто основні напрямки німецької окупаційної політики у райхскомісаріаті "Україна" та дистрикті "Галичина". З'ясовано ставлення населення краю до гітлеріського "нового порядку". Визначено основні чинники німецької влади, що зумовлювали пасивний спротив населення й організаційний антифашистський рух Опору на Тернопільщині. Показано основні періоди антифашистського руху у даному регіоні та виокремлено напрямки руху Опору: українських націоналістів (ОУН і УПА), польського самостійницького (АК) і радянського. Увагу приділено завершальному етапі боротьби українських, польських, радянських і німецьких військових сил у період німецько-радянської війни на Тернопільщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ТЕР)622.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бойко О. В. 
Протидія православної церкви і громадськості антирелігійному наступу держави у 20 - 30-ті роки ХХ ст. (на матеріалах Півдня України) : автореф. дис... канд. іст. наук / О. В. Бойко; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2007. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження генези та практики протидії православної церкви та громадськості державному антирелігійному наступу на Півдні України у 1920 - 1930-х рр. Проаналізовано процес формування антирелігійної політики більшовиків та її реалізації на території Півдня України. Встановлено причини опору православного духовенства і громадськості антирелігійній політиці більшовиків, охарактеризовано його соціальну базу. Досліджено динаміку загального рівня релігійності православної спільноти. Виявлено рушійні сили спротиву державному антирелігійному наступу, розглянуто його напрямки, форми та методи, визначено характер церковної протидії. Проаналізовано наслідки опору та його роль у спадковості православної церковно-релігійної традиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гнатюк М. М. 
Текстологічні проблеми творчості Юрія Яновського: теоретичний аспект : Автореф. дис... д-ра філол. наук / М. М. Гнатюк; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2006. - 37 c. - укp.

Досліджено теоретичні проблеми текстології Ю.Яновського на підставі комплексного, системного аналізу рукописної спадщини митця у структурі літературного процесу XX ст. Запропоновано нові рівні осмислення актуальних питань текстології української новітньої літератури з урахуванням досягнень світової критичної думки. Висвітлено текстологічні аспекти у сучасних літературознавчих методологіях. Уперше введено до наукового обігу матеріал генетичного досьє творів письменника, що дозволило глибше розкрити специфіку художньої майстерності, особливості психології творчості. Наголошено на встановленні істинно авторського тексту як одного з головних завдань текстології, розв'язання якого зумовлене всебічним науковим аналізом смислопороджувального процесу становлення твору. Теоретичне дослідження базується на генетичному "реконструюванні" невід'ємного від так званого "хронологічного вектора дискурсу", що призводить до створення цілісної моделі творчого процесу митця, досить складного та суперечливого у своїх виявах. Осмислення самототожності письменника, його творчої еволюції відбувається шляхом "палімпсестного" прочитання художніх текстів, що уможливлює дешифрування авторського коду шляхом розкриття хитросплетінь волі творчої і нетворчої, кон'юнктурного диктату та внутрішнього спротиву матеріалу, чинників, нав'язаних ззовні. У результаті теоретико-текстологічного вивчення та систематизації матеріалів проаналізовано ряд методологічних і методичних проблем, зокрема, ролі чорнового рукопису як своєрідного "потоку свідомості", вільного від внутрішньої цензури у структурі генези тексту; вияву "механізмів"

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Яновський,Ю.І. 457

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Георгізов Г. М. 
Українське селянство доби непу: динаміка політичних настроїв та свідомості : автореф. дис... канд. іст. наук / Г. М. Георгізов; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему формування політичних настроїв і свідомості українських селян у добу непу. Проаналізовано особливості реалізації більшовицької політики в українському селі, спрямованої проти розвитку товарно-грошових відносин і вільної торгівлі, яка сприяла впровадженню комун і державних форм землекористування. З'ясовано, що за об'єктивних причин даного історичного періоду українське селянство не могло добровільно сприйняти запропоновану державою політико-економічну модель, відповіддю на її насильницьке впровадження були різні форми соціального опору - від повстанської війни до економічного спротиву. Визначено, що за даних умов більшовицький режим був змушений змінити тактику та посилювати власний вплив на селі шляхом поширення комуністичної ідеології, засобами освіти, агітації, пропаганди. Встановлено, що у 1920-х рр. відбулись зміни політичних настроїв і свідомості в селянському середовищі, що набули сталих форм у період колективізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-283

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шліхта Н.  
Історія радянського суспільства : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Н. Шліхта; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - К., 2010. - 217 c. - Бібліогр.: с. 186-193. - укp.

Запропоновано критичний погляд на неполітичну історію держави, в якій заполітизованим був кожний аспект життя, а поняття "партія" та "держава" стали тотожними. Розглянуто основні характеристики радянської повсякденності, охоплюючи найширше коло тем: від офіційного ідеалу радянської людини та методів її виховання до повсякденного спротиву у СРСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)6-2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бережко К. О. 
Суспільна трансформація діяльності Свідків Єгови в УРСР у 1945 - 1991 роках: історичний аспект : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / К. О. Бережко; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2010. - 20 c. - укp.

Розкрито зміст діяльності релігійної організації "Свідки Єгови", досліджено її взаємовідносини з державною владою на різних етапах післявоєнного розвитку в УРСР. Висвітлено особливості формування, спрямованість і механізми реалізації релігійної політики радянської влади щодо релігійних організацій у повоєнні роки. Проаналізовано загальний стан і тенденції розвитку віросповідних принципів взаємовідносин "Свідків Єгови" з радянською владою. Визначено причини трансформації їх діяльності у контексті суспільного життя в Україні у 1945 - 1991 рр. Описано методи боротьби радянського уряду з "релігійним підпіллям", зокрема, досліджено масову депортацію українців за їх релігійні вірування. Висвітлено діяльність релігійної опозиції, що протидіяла радянському уряду, зокрема, угрупувань, що протистояли державному режиму методом пасивного спротиву. Розглянуто процес становлення політики толерантності радянської держави до релігійних меншин країни, визначено характерні риси релігійної політики у різні часи існування радянської системи. Розкрито характер, механізми, методи та наслідки появи та діяльності Свідків Єгови на території України у період радянської влади, досліджено їх вплив на релігійну ситуацію в республіці. Висвітлено просвітницьку діяльність віруючих на території України, розглянуто методи їх місіонерської роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Э376.24-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лауер Венді. Венді 
Творення нацистської імперії та Голокост в Україні : монографія / Венді. Венді Лауер. - К. : Зовнішторгвидав України, Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2010. - 368 c. - укp.

Зосереджено увагу на житомирському регіоні та поєднано в одне ціле німецькі та радянські архівні документи, щоденники, мемуари й особисті свідчення, подано найповніше з наявних на сучасному етапі оцінювання нацистської колонізації, окупаційної політики та Голокосту в Україні. Показано, що "управлінці" середнього рівня відігравали основну роль у здійсненні масових убивств. Проведено персоналізацію місцевих жителів, що брали участь у злочинах, спостерігали за ними, отримували від них зиск, а також борців спротиву. Показано, що дії нацистів у регіоні еволюціонували на підвалинах імперської зверхності та амбіційності, ненависті до євреїв, слов'ян і комуністів, кар'єризму та прагматизму, жадібності та страху.

Сосредоточено внимание на житомирском регионе и объединены в одно целое немецкие и советские архивные документы, дневники, мемуары и личные свидетельства, дано наиболее полное из имеющихся в настоящее время оценивание нацистской колонизации, оккупационной политики и Голокоста в Украине. Показано, что "руководители" среднего звена играли основную роль в осуществлении массових убийств. Проведена персонализация местных жителей, которые принимали участие в преступлениях, наблюдали за ними, получали от них выгоду, а также борцов сопротивления. Показано, что действия нацистов в регионе эволюционировали на основах имперского превосходства и амбициозности, ненависти к евреям, славянам и коммунистам, карьеризма и прагматизма, жадности и страха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4НІМ)63-685 + Т3(4УКР=9Е)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА732192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шитюк М. М. 
Тоталітарний режим і працівники промисловості та залізничного транспорту Півдня України в 30-х роках ХХ століття : монографія / М. М. Шитюк, Р. М. Крайнік. - Миколаїв, 2010. - 208 c. - укp.

Наведено результати дослідження репресивної політики радянської влади проти працівників промисловості та залізничного транспорту південноукраїнського регіону в 1930-х рр. На підставі переважно архівних джерел проаналізовано становище робітників і технічної інтелігенції за умов сталінського терору, висвітлено робітничий спротив режиму у Південній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)61-49 + Т3(4УКР7)61-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Чухліб Т. В. 
Козацтво Правобережної України в міжнародних відносинах під час Північної війни 1700 - 1721 рр. / Т. В. Чухліб // Укр. іст. журн. - 2011. - № 1. - С. 4-33. - укp.

Розкрито міжнародно-політичний статус Правобережної України у зв'язку з дипломатією та бойовими діями Московського царства, Шведського королівства, Речі Посполитої та Османської імперії на початку XVIII ст. В обмін на невтручання Польщі та її впливових європейських союзників у протистояння між Росією й Туреччиною за Молдавію, Причорномор'я та Приазов'я цар Петро I і султан Агмед III віддали більшу частину України під владу польського короля Августа II Сильного. Козацтво Правобережжя чинило збройний спротив планам міжнародної дипломатії та намагалося возз'єднатися з Лівобережною Україною. Особливу увагу звернено на політику щодо Правобережжя гетьманського уряду П. Орлика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Нагірняк М. Я. 
Політична та ідеологічна боротьба ОУН і УПА з радянським режимом у повоєнні роки / М. Я. Нагірняк, А. Я. Нагірняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 693. - С. 223-229. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено проблему політичного спротиву УПА та збройного підпілля ОУН радянському режиму, проаналізовано ідеологічні та політико-виховні заходи у боротьбі з тоталітаризмом. Роз'яснено основні цілі та завдання пропагандистської ідеологічної роботи в післявоєнний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР33)63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Черниш В.  
Налаштування захисних властивостей боксу для мобільних телефонів / В. Черниш, І. Жуков // Прав., нормат. та метрол. забезп. системи захисту інформації в Україні. - 2011. - Вип. 1. - С. 92-96. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто основні захисні властивості захисного боксу для мобільних телефонів. Досліджено рівень звукоізоляції захисного боксу на частотах мовного сигналу. Результати досліджень можна використати для захисту мовної конфіденційної інформації. Забезпечення конфіденційності мовної інформації є актуальним питанням у галузі безпеки інформації. Під час проведення нарад, конференцій, засідань власник інформації з обмеженим доступом стикається з проблемою можливості її витоку через закладний пристрій, який може бути вбудований або запрограмований у мобільний телефон без відома власника телефону. Прийняті способи захисту від такого каналу витоку: залишення мобільного телефону за межами виділеного приміщення або вимкнення телефону із обов'язковим вийманням батарей живлення із нього. Обидва способи натикаються на спротив їх власників, обумовлений, перш за все, тимчасовою втратою зв'язку. Подолання вказаних недоліків: запобігання витоку мовного через закладний пристрій мобільного телефону, забезпечення оптичної та звукової індикації виклику власника телефону може бути забезпечено за допомогою захисного боксу для мобільних телефонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.161-5-016.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сеньків М. В. 
Спротив західноукраїнського селянства сталінській колективізації села (1944 - 1952 рр.) / М. В. Сеньків // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2011. - Вип. 31. - С. 162-170. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Проаналізовано форми, методи та засоби боротьби західноукраїнського селянства проти колективізації села у 1944 - 1952 рр.: від непокори, саботажу до участі у збройних формування УПА. Показано, що найбільш гострою формою боротьби селянства проти колективізації була їх участь у збройних формуваннях УПА, куди селяни масово вступали, творячи її соціальну базу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)624-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шліхта Н.  
Православні вірні - на захист своїх прав і своєї церкви (на українських матеріалах кінця 1940-х - 1970-х рр.) / Н. Шліхта // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Іст. науки. - 2010. - Т. 104. - С. 34-41. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто повсякденний спротив православних вірних у повоєнній Українській РСР. Залучаючи чисельні неопубліковані архівні джерела визначено й проаналізовано стадії та масштаби протесту вірних, конкретні техніки, використовувані ними для захисту своїх релігійних прав. Досліджено практичну пристосовуваність вірних до сучасних їм суспільно-політичних і соціокультурних реалій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рахманов О. А. 
Стилі життя українських капіталістів як демонстрація соціальної суб'єктності в суспільстві / О. А. Рахманов // Укр. соціум. - 2012. - № 3. - С. 63-76. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано стилі життя українських капіталістів. Великі власники України за допомогою символічного значення придбаних розкішних товарів чи ексклюзивних послуг прагнуть посилити свою соціальну суб'єктність. Демонстративне споживання українських капіталістів не наштовхується на рішучий спротив суспільства, оскільки в громадській думці домінує уявлення, що єдиним засобом досягнення життєвого успіху є гроші.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*351

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського