Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (146)Автореферати дисертацій (153)Книжкові видання та компакт-диски (447)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА$<.>+<.>K=ВЛАСНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1322
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дахно І. І. 
Антимонопольне право : Курс лекцій / І. І. Дахно. - К. : Четверта хвиля, 1998. - 350 c. - укp.

Розглядається предмет антимонопольного права, основні поняття з конкурентознавства, проблеми монополії на інтелектуальну власність, економічна конкуренція, законодавство з економічної конкуренції Європейського Економічного Співтовариства. Характеризується антимонопольне законодавство США та Великобританії, колишнього СРСР та незалежної України. Аналізується узгодження патентного і антимонопольного законодавств, недобросовісна конкуренція, реклама та антитрестівський імунітет у США. Висвітлюються причини грабіжницького ціноутворення, цінової дискримінації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.142 я73 + Х839(4УКР)014.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Валіцький А.  
В полоні консервативної утопії: Структура і видозміни російського слов'янофільства / А. Валіцький; Пер.: В. Моренець. - К. : Основи, 1998. - 710 c. - укp.

Подано структурне дослідження генези російського слов'янофільства як цілісної світоглядної доктрини XIX ст., що визначає засадничі риси й теперішньої російської суспільної свідомості. Всесвітньо відомий славіст крок за кроком простежує цей духовно-інтелектуальний феномен у його зародженні (М.Щербаков, М.Карамзін, М.Погодін, В.Одоєвський, О.Чаадаєв), класичних самовиявах (І.Кирєєвський, О.Хом'яков, К.Аксаков), опозиційній єдності з оксиденталізмом (В.Бєлінський, М.Герцен, М.Грановський, К.Кавелін) та дезінтеграційних метаморфозах часів Ф.Достоєвського та В.Соловйова. Вказується, що ця подальша інтелектуальна історія Росії незаперечно свідчить про виняткову живучість і світоглядну значущість даного явища. Праця представлена як аналітична енциклопедія російського слов'янофільства і є наріжним каменем осмислення російської суспільно-філософської думки XIX-XX століть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4РОС)472.07 + Ю3(4РОС)50-568 + Ю3(4РОС)51_568 + Т3(2)51-475

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ніколаєнко Л. І. 
Винахід / Л. І. Ніколаєнко, Г. П. Добриніна, Л. А. Меняйло, В. С. Радомський; ред.: В. Л. Петров; Держ. патент. відомство України. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 1999. - 136 c. - (Інтелект. власність в Україні). - укp.

Розглянуто питання одержання правової охорони на винаходи в Україні та іноземних державах, зокрема: порядок оформлення патенту, процедуру видачі патенту України на винахід, припинення дії патенту та визнання його недійсним, порядок сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на винаходи, а також наведено зразок заяви про видачу патенту України на винахід (корисну модель). Висвітлено права та обов'язки власника патенту на винахід, оскарження рішень відомства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)34 + Х933.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сизоненко В. О. 
Власність. Інтереси. Підприємництво : Питання теорії та методології / В. О. Сизоненко, Н. Ф. Колесник. - К. : Знання, 2000. - 52 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано актуальні теоретичні та методологічні проблеми формування підприємницького сектора в Україні, досліджено процеси реформування власності, як об'єктивної умови розвитку підприємницької діяльності, вплив мотиваційних механізмів на формування рушійних сил самостійної, інноваційної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лазня И.  
Всеобщий закон собственности / И. Лазня, В. Рыбалкин // Экономика Украины. - 2001. - № 9. - С. 43-50. - рус.

Обгрунтовано існування загального закону власності як загального економічного закону, розглянуто його сутність, зміст, протиріччя та функції. Доведено, що головною функцією закону власності як стійкого, причинно-наслідкового зв'язку "потреби - власність" є функція саморозвитку сутнісних сил людини, а тому саморозвитку людства, суспільства. Показано, що вказану вище функцію закон власності здійснює не безпосередньо, а через усю сукупність (систему) економічних законів. Саме загальний закон власності визначає не лише сенс будь-якої діяльності людей, а й внутрішню логіку історичного процесу розвитку виробничих відносин, відносин власності, отже вся економічна та суспільна діяльність людей підвладна "закону законів" - загальному закону власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вісник Дніпропетровського університету / ред.: Е. Л. Носенко. - Д., 2000. - 165 с. - (Педагогіка і психологія). - укp.

Вміщено матеріали Всеукраїнської науково-теоретичної конференції "Україна у XXI столітті: перспективи розвитку гуманітарних наук та освіти", що відбулася 18 - 19 травня 2000 р. у Дніпропетровську. Значну увагу приділено комунікативним основам нейролінгвістичного програмування, проблемам формування творчих здібностей у дітей дошкільного віку. Охарактеризовано деякі аспекти творчої спадщини Августина Блаженного, зокрема, його теорію суспільства, в якому панують приватна власність та товарне виробництво. Всебічно досліджено психологічні та педагогічні умови формування навичок і вмінь використання різних видів мовленнєвої діяльності у процесі навчання української мови студентів вищих технічних закладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30я54(4Укр)3 + Ю9я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вісник Львівської комерційної академії / ред.: Я. А. Гончарук. - Л., 1998. - 311 с. - (Сер. екон.; Вип. 4). - укp.

Розглядаються особливості розвитку АПК та агропромислової інтеграції при переході до ринку, удосконалення механізму державного регулювання фінансової діяльності, мікроекономічні ринкові системи у структурі господарських систем. Досліджуються причини падіння виробництва та поглиблення розбалансованості економіки України, вплив податкової політики на джерела капіталотворення підприємницького сектору України, особливості державного регулювання інвестиційного процесу в Україні. Висвітлюється акціонерна власність як основний напрям роздержавлення і приватизації в Україні, формування національної фінансової політики як фактор соціальної безпеки населення тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Лво)42я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Ек Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Карпенко О. Д. 
Держава та промислова власність: організаційно-правові питання / О. Д. Карпенко; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 1999. - 153 c. - Бібліогр.: с. 141-152. - укp.

Досліджено суспільні відносини, що виникають і реалізуються в процесі цілеспрямованого впливу держави в особі її органів на використання об'єктів промислової власності. Основну увагу приділено проблемам державного управління у сфері промислової власності. Питання державного регулювання і проблеми формування державної системи захисту у цій сфері розглянуто для того, щоб більш глибоко і комплексно показати державне управління крізь призму специфіки суспільних відносин, що виникають. Зроблено аналіз законодавства України у сфері промислової власності та міжнародних конвенцій, що засновують міждержавні союзи, членом яких є Україна. Крім міжнародно-правових актів у сферу дослідження включено законодавчі акти інших країн світу (Франції, Австрії, Японії, КНР, США, Німеччини), які викликають найбільший інтерес щодо створення в Україні відповідної системи правового регулювання та більш глибокої детальної розробки окремих його механізмів. Викладено практичні пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення структури і функцій державних органів управління та регулювання у сфері промислової власності, удосконалення інституту юридичної відповідальності, створення в Україні державної патентної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122 + Х839(4УКР)115

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Праховник А. В. 
Енергономіка - інтелектуальна основа ощадливого енергокористування / А. В. Праховник, А. Ф. Бондаренко // Техн. електродинаміка. - 1998. - № 5. - С. 74-78. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Сформульовано принципові положення предметно-орієнтованої енергономіки, що відображають наукові основи створення, функціонування і розвитку ефективних систем електрокористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З190.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Музика Л.  
Комунальна власність в Україні: чинне законодавство і законопроекти / Л. Музика // Право України. - 2000. - № 11. - С. 60-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)116-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Ніколаєнко Л. І. 
Корисна модель / Л. І. Ніколаєнко, Г. П. Добриніна, Л. А. Меняйло, В. С. Радомський; ред.: В. Л. Петров; Держ. патент. відомство України. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 1999. - 128 c. - (Інтелект. власність в Україні). - укp.

Розглянуто питання одержання правової охорони на корисну модель в Україні та іноземних державах, у т.ч. право на одержання патенту; порядок оформлення та подання заявки, процедуру видачі патенту України на корисну модель, припинення дії патенту та визнання його недійсним, корисні моделі, що становлять державну таємницю; сплати збору за дії, пов'язані з охороною прав на корисні моделі. Викладено права та обов'язки власника патенту на корисні моделі, питання передачі та захисту прав на них. Наведено перелік чинних нормативних актів України у сфері охорони прав на об'єкти промислової власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)34 + Х933.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Тимошенкова Т. М. 
"Малая" проза Бернарда Шоу / Т. М. Тимошенкова // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 415-423. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Розглянуто новелістику відомого англійського драматурга, публіциста та літературного критика Бернарда Шоу. "Малі" епічні твори Шоу, об'єднані у збірці "The Black Girl in Search of God and some Lesser Tales", створювалися письменником протягом всього його життя, вони є своєрідним втіленням пошуків нового жанру та еволюції його творчої особистості. "Казкам" Шоу, як і його драмам, притаманні змішування жанрів і специфічний засіб відображення реального крізь призму фантастичного. Вони різноманітні як за проблематикою і жанрами, так і за вибором і побудовою сюжетів. Поряд із самостійними (реальними та фантастичними) сюжетами спостерігаються біблейські та літературні алюзії. Конфлікти, що лежать в основі сюжетів, мають філософський, соціальний або суто літературний характер. Побудова сюжетів "малих" прозаїчних форм Б.Шоу бездоганна і включає практично всі основні класичні елементи: пролог, кульмінацію, розв'язку, епілог. Новели характеризуються чіткою, художньо-логічною, хоча часом і парадоксальною, композицією. Загальна ідейна спрямованість новел - викриття хиб сучасного авторові суспільства. "Малі" форми Б.Шоу представлено такими жанрами: літературна казка, притча, новела, оповідання, сатира, "інтелектуальна драма для читання", мініатюра-гумореска. Найбільш поширений художній засіб - парадокс. Безумовне значення "малих" полягає в їх художній своєрідності, яка дає можливість авторові висловити свої філософські, етичні та естетичні принципи в лаконічній формі.


Ключ. слова: новела, жанр, сюжет, фантастика, реальність, композиція, літературна казка, притча, оповідання, сатира, мініатюра-гумореска
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Вел)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Котик З. О. 
Нерухома власність та методи її оцінки / З. О. Котик; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л. : Каменяр, 2001. - 17 c. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено визначення поняття "нерухома власність". Висвітлено форми власності, обмеження права власності на нерухомість. Викладено методи оцінки нерухомої власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112 + У9(4УКР)0-571

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р90153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Зубок М. І. 
Організаційно-правові основи безпеки банківської діяльності в Україні : Навч. посіб. / М. І. Зубок, Л. В. Ніколаєва. - 2-е вид., доп. - К. : Істина, 2000. - 84 c. - (Банк. справа). - Бібліогр.: 88 назв. - укp.

Розглянуто регулювання безпеки банківської діяльності нормативними актами органів державної влади та управління, об'єктивні причини появи таємниць банку. Детально проаналізовано злочинні посягання на власність банків та застосування норм кримінального права щодо їх кваліфікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.306 я73 + Х819(4УКР)112.034 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Білик В. О. 
Основи економічної теорії : Навч. посіб. для студ. та викл. аграр. закл. освіти / В. О. Білик, О. І. Гойчук, М. М. Гузик, Г. А. Орехівський, Т. І. Побережець, П. Т. Саблук, О. С. Радука, Д. В. Шкарбан. - К., 1999. - 467 c. - укp.

Систематизовано викладено зміст основних законів і категорій економічної теорії, сутність економічної діяльності, економічного зростання. Розглянуто власність у системі економічних відносин, товарне виробництво, суть і еволюцію грошей, ринок і механізм його функціонування, ціноутворення, конкуренцію і монополію, ринкову інфраструктуру. Висвітлено організаційно-економічні форми підприємництва, особливості підприємництва в аграрному секторі, механізм функціонування агробізнесу. Значне місце приділено розв'язанню проблем утвердження ринкової економіки в Україні. Показано значення позитивного досвіду функціонування ринкового господарства у розвинутих країнах світу (США, Франції, Англії, Німеччині, Італії та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Голуб В. А. 
Особенности организационно-экономических механизмов реализации стратегического управления территориальными социально-экономическими системами в Республике Беларусь / В. А. Голуб, А. И. Короткевич, В. И. Маргунова // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Екон. науки. - Хмельницький, 2000. - № 4, ч. 3. - С. 27-30. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Обгрунтовано необхідність здійснення процесу стратегічного управління територіальними соціально-економічними системами (ТСЕС), що передбачає збалансоване багаторівневе територіальне та галузеве соціально-економічне управління відповідно до поставлених цілей та вибраних критеріїв ефективності. Розглянуто особливості розробки організаційно-економічних механізмів управління ТСЕС у Республіці Білорусь на сучасному етапі економічного розвитку, що характеризується перехідним періодом до соціальноорієнтованої ринкової економіки. Встановлено, що реалізація моделі соціально орієнтованої економіки вимагає використання в управлінні методів і механізмів, характерних для ринкової системи, підгрунтям якої є приватна власність і відносно вільні ціни, а також планово-адміністративної економіки на засадах суспільної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5Біл)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ревенко В. Л. 
Перший шлях: Досвід приватизації в Чехії та уроки для України / В. Л. Ревенко, В. К. Черняк, І. В. Науменко, С. М. Правденко, О. Л. Барабаш. - К., 1994. - 312 c. - укp.

Охарактеризовано принципи та механізми чеської приватизації, запропоновано рекомендації для України, а також наведено переклади головних чеських правових документів, зокрема, закони "Про умови переходу власності держави у власність інших осіб", "Про випуск та використання інвестиційних купонів", "Про цінні папери" та "Про інвестиційні товариства та інвестиційні фонди". Висвітлено засади розвитку приватизації, особливості та юридичні інструкції купонної приватизації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)0-4 + У9(4УКР)0-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Корецький А. В. 
Право власності, користування та оренди землі : Лекція / А. В. Корецький; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1999. - 44 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Висвітлено поняття, форми та види власності на землю, питання права власності, надання земельних ділянок у власність і користування, а також порядок відчуження земельних ділянок, перехід права на них, захист прав власників землі та землекористувачів, припинення прав на землю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гранцев І. В. 
Приватизація, інвестиції та фондовий ринок: правові засади та практика : У 4 т. Т. 4. Цінні папери та фондовий ринок / І. В. Гранцев, С. О. Довгий, В. А. Коляденко, В. М. Литвин, Т. І. Лозова, А. В. Портнов, О. В. Яценко; ред.: С. О. Довгий, Т. І. Лозова; ВАТ "Укртелеком". - К. : Укртелеком, 2001 . - 725 c. - укp.

Розкрито поняття, функції та принципи функціонування цінних паперів і фондового ринку, трансформації акцій Відкритого акціонерного товариства (ВАТ) "Укртелеком" до фондового ринку України і виходу їх на міжнародні фондові ринки. Наведено нормативно-правові акти України у сфері розвитку фондового ринку. Висвітлено діяльність акціонерного товариства (АТ), систему законодавства України про приватизацію, власність, підприємства і підприємництво, розвиток зв'язку та інвестиційну діяльність. Охарактеризовано цінні папери АТ, законодавче забезпечення їх випуску й обігу. Проаналізовано аудиторське обслуговування фондового ринку. Розкрито законодавче забезпечення аудиту та звітності АТ. Висвітлено ринок цінних паперів, інфраструктуру фондового ринку, законодавче забезпечення ринку цінних паперів, відповідальність АТ та його посадових осіб у разі правопорушень на ринку цінних паперів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)211.121.12 + У010.295.325.621 + У9(4УКР)262.292

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Іваненко П. І. 
Про створення банку даних інтелектуальної власності України / П. І. Іваненко, М. В. Паладій // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2000. - 2, № 3. - С. 26-31. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Сформульовано актуальне завдання створення банку даних інтелектуальної власності України. Розглянуто роботи, які необхідно виконати для його побудови та надійного функціонування. Обговорено питання доступу вітчизняних та зарубіжних користувачів до інформаційних ресурсів зазначеного банку даних через Web-сервер і глобальну мережу Інтернет.


Ключ. слова: база даних, банк даних, інтелектуальна власність, Web-сервер, об'єкти інтелектуальної власності
Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)3с1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського