Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ІММІГРАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пилипенко О.  
Трудова імміграція в Україну і політика Російської імперії щодо переселенців у другій половині ХІХ ст. / О. Пилипенко // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 19-22. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто причини трудової імміграції в Україні, її періоди та кількість переселенців. Проаналізовано законодавство Російської імперії ХІХ ст. щодо іноземних переселенців, вплив та наслідки трудової імміграції на розвиток українських земель. Зроблено висновок, що незважаючи на позитивний вплив іноземних селян на українське населення, політика імперського уряду була спрямована на обмеження прав і свобод іноземних громадян, які приїхали в українські губернії.


Ключ. слова: трудова імміграція, німецькі колоністи-орендатори
Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)52-512.2 + Х2(4Укр)52-625

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тиндик Н. П. 
Міжнародна імміграція в історичному розвитку / Н. П. Тиндик // Право і безпека. - 2003. - 2, № 1. - С. 46-51. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зважаючи на політичні та економічні аспекти, розглянуто явище міжнародної імміграції на прикладі США, Великої Британії, Німеччини та Франції, які створили свою економіку, в основному, за рахунок іммігрантів.

С позиции политических и экономических аспектов рассмотрено явление международной иммиграции на примере США, Великой Британии, Германии и Франции, которые создали свою экономику, в основном, за счет иммигрантов.

From a stand of political and economical aspects the phenomenon of international immigration on an example of USA, Great Britain, Germanium and Francium is reviewed, which one have created the economics extremely at the expense of the immigrants.


Ключ. слова: міжнародна імміграція
Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.14 + С5*425.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Раві-Жордан Ж.  
Корсика: регіональна чи регіоналізована культура? / Ж. Раві-Жордан // Нар. творчість та етнографія. - 2006. - N 6 (спец. вип.). - С. 87-92. - Бібліогр.: с. 92. - укp.

Розкрито сутність регіональної культури та джерела етнокультурної своєрідності мешканців Корсики як результат процесу асиміляції елементів, привнесених двома головними країнами - Італією та Францією. Розглянуто питання мовно-культурної асиміляції, яка відбувається на рівні національної кухні, релігійного живопису, архітектури будинків. Зазначено, що швидка модернізація сільського господарства, туризму, імміграція, широке залучення грошей у сферу соціальних зв'язків значно змінили умови існування, відтворення та передачі стародавньої культури, що зародилася у межах сільської громади.

Раскрыты сущность региональной культуры и источники этнокультурного своеобразия жителей Корсики как результат процесса ассимиляции элементов, привнесенных двумя главными странами - Италией и Францией. Рассмотрены вопросы язычно-культурной ассимиляции, происходящей на уровне национальной кухни, религиозной живописи, архитектуры домов. Указано, что быстрая модернизация сельского хозяйства, туризма, иммиграция, широкое привлечение денег в сферу социальных связей значительно изменили условия существования, возрождения и передачи древней культуры, зародившейся в пределах сельской общины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(47ФРА=6А/Я) + Т3(4ФРА)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Юнацька А. Б. 
Стереотипізація іммігрантів з Латинської Америки у США та її вербалізація в англійській мові / А. Б. Юнацька // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2005. - № 6. - С. 152-156. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто проблему відображення етнічних стереотипів в англійській мові США. Упереджене уявлення білих американців про представників іспаномовних етносів США детермінує формування певних стереотипів у свідомості "англос". Імміграція з Латинської Америки до Сполучених Штатів також супроводжується процесом стереотипізації досвіду громадян США. Увагу зосереджено на кореляції між специфікою процесу нелегальної імміграції, способом життя нелегальних іммігрантів з Латинської Америки до США та поповненням словникового складу американського варіанта англійської мови дерогативною лексикою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ваврищук Н. Г. 
Імміграція до країн Європи: роль економічних факторів / Н. Г. Ваврищук // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Екон. науки. - 2005. - Т. 44. - С. 31-35. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено кількісний вплив економічних факторів на загальну кількість іммігрантів і кількість робітників-іммігрантів до країн, що входили до складу ЄС-15, та інших європейських країн, зокрема тих, що увійшли до ЄС з 1 травня 2004 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Ек.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лупул Т. Я. 
Сучасна імміграція в Канаді: основні тенденції та особливості : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Я. Лупул; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1999. - 21 c. - укp.

Розглянуто основні аспекти сучасного імміграційного процесу в Канаді. Досліджено чинники посилення міграційного руху наприкінці століття, проаналізовано політику багатокультурності та імміграційну політику Канади на сучасному етапі. Висвітлено чисельність, національно-етнічний та соціально-професійний склад сучасних іммігрантів. Виявлено особливості географічного розселення іммігрантів у країні прибуття. Доведено: сучасна хвиля імміграції до Канади має чіткі та своєрідні риси, які різко відрізняють її від попередніх хвиль, а також відчутно впливають і змінюють етнічні та соціально-економічні компоненти канадського суспільства.На підставі аналізу сучасного імміграційного процесу в Канаді розроблено наукові рекомендації щодо імміграційної та етнічної політики держави. Перспетивним є використання здобутих висновків у навчальних курсах з новітньої історії Канади, історичної етнології та методології історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7КАН)63-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Атаманенко С. В. 
Імміграція в Канаду і США менонітів Півдня України в 70-ті роки ХIX ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. В. Атаманенко; Дніпропетров. нац. ун-т. - Д., 2002. - 19 c. - укp.

Встановлено, що основною причиною еміграції менонітів, які мешкали на півдні України, до Канади та США у 1870-х рр. було запровадження урядом царської Росії обов'язкової військової служби. Досліджено різноманітні аспекти переселення - особливості господарського життя, збереження традицій та звичного способу життя менонітських громад. Зроблено висновок, що поселення менонітів у США відрізнялося від поселення в Канаді, бо цей процес відбувався без втручання федеральної влади, здійснювався на рівні приватної ініціативи менонітської громади та керівництва департаментів залізничних компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)52-273 + Э376.15-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тиндик Н. П. 
Адміністративно-правовий механізм регулювання міграції в Україні : автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Н. П. Тиндик; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2009. - 40 c. - укp.

Досліджено основні види, поняття, категорії та сутнісні характеристики сучасних міграційних процесів. Доведено, що за умов інтенсифікації міждержавних міграцій, урізноманітнення їх характеру та спрямованості роль і значення адміністративно-правового механізму у цій сфері неухильно зростає. Потреба в його удосконаленні зумовлена також гостротою міграційних проблем в Україні, тим, що оптимізація міграцій виступає важливим резервом соціально-економічного розвитку, особливо за умов демаграфічної кризи. На засадах адміністративного права розкрито розуміння сутності міграційних процесів, притаманних їм закономірностей, детально проаналізовано ситуацію, характеристики найважливіших міграційних потоків, серед яких: імміграція, трудова міграція, нелегальна міграція. Обгрунтовано адміністративно-юрисдикційну діяльність щодо забезпечення міграційного процесу в Україні та показано міграційну політику держави через призму забезпечення національної безпеки. Досліджено феномен нелегальної міграції - як чинник потенційної загрози національній безпеці та проаналізовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення протидії нелегальній міграції. Проаналізовано місце та роль правоохоронних органів у механізмі забезпечення міграційного процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1 + Х809(4УКР)345

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Слабінська С. В. 
Соціокультурна інтеграція та адаптація мігрантів у сучасній Україні : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / С. В. Слабінська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Зазначено, що масові міграції є складовими процесу глобалізації та концентрують у собі два спектри проблем глобалізації: економічний та культурний. Наголошено, що стратегічні цілі розвитку України вимагають адекватної міграційної політики. Імміграція є важливим елементом стримування природного збитку населення у випадку зміни нинішньої міграційної політики, не виразно скорельованої з сучасними викликами та перспективами соціально-економічного, демографічного та політичного розвитку України. Встановлено, що в межах міграційної політики першочерговими є проблеми успішної соціальної адаптації й інтеграції мігрантів. Основними перешкодами на шляху інтеграції мігрантів сьогодні є: протидія корінного населення локальних соціумів, слабкі адаптивні можливості частини мігрантів, їх недостатнє входження до повсякденного культурного контексту сторони, відсутність діючих механізмів соціалізації й інтеграції іноетнічних мігрантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-2 + Т3(4УКР)64-7 + С73(4УКР)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Романюк А. 
Імміграція до країн Західної Європи. Політичні наслідки / А. Романюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2008. - Вип. 23. - С. 111-122. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто внутрішньоєвропейську міграцію між країнами та імміграцію до Європи з-поза меж континенту. Відчутне збільшення частки іноземців у європейських країнах зумовило гострі суспільні дискусії всередині більшості країн. Додатковими чинниками, які сприяли загостренню цієї проблеми, стали акти тероризму, у тому числі у державах Європи. На рубежі двох сторіч/тисячоліть у багатьох європейських країнах відчутно зросла підтримка на виборах крайньо правих партій, які питання присутності у власних країнах іммігрантів активно використовують у політичній діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-273 + Т3(43)64-496

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Корсак Ю. 
Можливий відгук вищої школи на технологічні та суспільні зміни / Ю. Корсак // Вища освіта України. - 2015. - № 1. - С. 46-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Спираючись на сучасну методологію головних частин філософії, які вивчають не тільки людину як унікальний феномен, а й суспільство та освіту, розглянуто новітні явища в бутті людини, розвиток яких доцільно завчасно врахувати під час модернізаційних змін вищої школи України. Зосереджено увагу на деталізації понять „номадизм” та „атомізація соціуму” в умовах початку третьої технологічної революції, що замінить індустріальні виробництва екологічно безпечними ноотехнологіями. Пояснено роль праукраїнців у тому, що номади (кочові народи) Азії стали великою загрозою для європейської аграрної цивілізації. Досліджено причини особливої виразності атомізації суспільства у Швеції. Наголошено, що індивідуальна свобода призвела до формування сотень тисяч автономних об’єднань громадян „за інтересами”, які у разі офіційної реєстрації і згоди на періодичний контроль отримують серйозні фінансування з бюджету. Зроблено прогноз майбутнього і вказано бажані зміни вищої освіти.

Опираясь на современную методологию главных частей философии, которая изучает не только человека как уникальный феномен, но и общество и образование, рассмотрены новейшие явления в бытии человека, развитие которых целесообразно заранее учесть при модернизационных изменениях высшей школы Украины. Сосредоточено внимание на детализации понятий „номадизм” и „атомизация социума” в условиях начала третьей технологической революции, которая заменит индустриальные производства экологически безопасными ноотехнологиями. Объяснена роль праукраинцев в том, что номады (кочевые народы) Азии стали большой угрозой для европейской аграрной цивилизации. Исследованы причины особой выразительности атомизации общества в Швеции. Отмечено, что индивидуальная свобода привела к формированию там сотен тысяч автономных объединений граждан „по интересам”, которые в случае официальной регистрации и согласия на периодический контроль получают серьезное финансирование из бюджета. Сделан прогноз будущего и указаны желаемые изменения высшего образования.

The concepts „nomadism” and „atomization of societies” in the conditions of the beginning of the third technological revolution which will replace industrial manufactures by ecologically safe nootechnologies are considered in details. The role of pra-Ukrainians in the fast that nomads of Asia became the big threat for the European agrarian civilization is explained. The reasons of special expressiveness of the phenomenon „atomization of society” in Sweden is investigated. The forecast of the future is made and desirable changes of higher education are specified.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4ШВЕ) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кравченко В. Г. 
Адміністративно-правове регулювання трудової міграції в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Г. Кравченко; Держ. НДІ МВС України. - Київ, 2015. - 21 c. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми адміністративно-правового регулювання трудової міграції. Вивчено зміст і визначено сучасні тенденції трудової міграції. З'ясовано правову природу та особливості трудової міграції. Охарактеризовано правовідносини та законодавство, що її регулює. Розкрито адміністративно-правовий статус трудових мігрантів в Україні. Запропоновано шляхи вдосконалення законодавчого та державного регулювання такої міграції. Визначено адміністративно-правові заходи протидії нелегальній трудовій міграції та розроблено комплекс заходів для розв'язання актуальних проблем запобігання порушенням законодавства та адміністративної відповідальності цій у сфері. Зокрема, досліджено такі аспекти трудової міграції як трудова імміграція іноземців та осіб без громадянства та трудова еміграція українських громадян, порядок працевлаштування трудових мігрантів та оформлення їм документів на проживання в Україні, нелегальна трудова міграція та заходи щодо протидії їй. За результатами дисертаційного дослідження зроблено ряд висновків та пропозицій щодо вдосконалення законодавства та публічного адміністрування трудової міграції в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1:Х87 + У9(4УКР)240.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Безрукова Н. В. 
Міграція робочої сили з України до ЄС: аналіз особливостей та наслідків / Н. В. Безрукова, В. А. Свічкарь // Бізнес Інформ. - 2016. - № 2. - С. 21-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз особливостей міграції робочої сили з України до Європейського Союзу та оцінка можливих наслідків цього процесу, а також визначення майбутніх тенденцій розвитку еміграції з України. Досліджено основні напрями трудової міграції з України. Проведено оцінку обсягів трудової міграції. Наведено дані про соціально-демографічні характеристики мігрантів. Наголошено, що процес еміграції має як позитивні, так і негативні наслідки для нашої країни. Проаналізовано сфери працевлаштування мігрантів у країнах - членах Європейського Союзу. Виділено основні причини еміграції з України, серед яких безробіття та низький рівень заробітної плати. Показано, що середньомісячна заробітна плата українських мігрантів у країнах - членах ЄС набагато вища, ніж в Україні. На основі проведеного дослідження зроблено висновки, що трудова міграція з України до країн ЄС має важливе соціально-економічне значення для нашої держави. А підписання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншої сторони, а також введення безвізового режиму сприятиме збільшенню кількості трудових мігрантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4)64-25 + У9(4)240.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Грабовська М. 
Роль іммігрантів на польському ринку праці / М. Грабовська // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2015. - 21, № 1. - С. 76-85. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У дев'яності роки двадцятого століття в багатьох країнах змінилася політична, економічна і соціальна система. Обмеження пересування та контроль при перетині кордонів були скасовані. Регіон економічно став дуже різноманітним. Такі зміни відкрили величезний міграційний потенціал у центрі Європи, і в Польщі зокрема. Міграційні рухи почали відігравати важливу роль у нашій країні. На початковому етапі у Польщі переважала еміграція. Різниця заробітної плати та умов життя між Польщею та країнами призначення стали причиною, через яку багато людей покидали місця свого походження. Ще одним чинником, який спонукав наших співвітчизників їхати за кордон у пошуках роботи, було збільшення попиту на працю іноземців у країнах призначення. Таким чином, на внутрішньому ринку праці виникла нестача робочої сили, яку потрібно було заповнити. Така ситуація викликала необхідність відкриття ринку для іммігрантів. Імміграція в Польщу є неминучим явищем і водночас корисна для країни, зважаючи на несприятливі демографічні тенденції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ПОЛ)240.7 + С73(4ПОЛ)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Височин І. А. 
Вплив міграційних процесів на формування структури містобудівного об'єкта / І. А. Височин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 836. - С. 95-104. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Стихійні міграційні процеси активно впливають як на територію, яка генерує ці процеси, так і на "приймаючу" територію (область або регіон). Тобто віддалені від місця прикладення праці сільські поселення швидко спустошуються (населення активно емігрує), а міста-мегаполіси диференціювались на зони концентрації міграційних мас, які перетворюють міста в неконтрольовану та хаотично забудовану територію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сльота І. С. 
На шляху до створення спільної імміграційної політики країн-членів ЄС / І. С. Сльота // Стратегія розвитку України. - 2013. - № 1. - С. 290-292. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто сучасну міграційну ситуацію у Європі. Проаналізовано ступінь інтеграції іммігрантів до суспільства на прикладі Франції, досліджено перші спроби створення спільної імміграційної політики для всіх держав-членів ЄС, розглянуті базові документи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ламекіна Г. 
Географічний аналіз внутрішньої і зовнішньої міграції населення Польщі / Г. Ламекіна // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія . - 2015. - Вип. 2. - С. 58-64. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито основні поняття стосовно дослідження міграційних процесів як фактору впливу на зовнішню політику Польщі. Розглянуто найбільш ефективні методи дослідження взаємозв'язку міграції та зовнішньої політики держави. Виявлено, що існує велика кількість видів міграції, які водночас не виключають одні одних.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4ПОЛ)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Марзєєва І. М. 
Негативні впливи міграції населення на економіку України в період кризи 2013 - 2015 рр. / І. М. Марзєєва // Стратегія розвитку України. - 2015. - № 1. - С. 89-96. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано міграційні процеси в Україні, їх динаміку. Виявлено асоціальні складові міграційних процесів в України, їх негативний вплив на економіку України та її громадян в період кризи 2013 - 2015 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.7 + С73(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шаповалов С. 
Економічна складова Brexit: наслідки для ЄС та Великобританії / С. Шаповалов, Д. Величко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 4. - С. 177-196. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто можливі економічні втрати та здобутки для Британії та ЄС після виходу першої з ЄС; оцінено їх масштаб, можливі зміни в майбутній економічній політиці та в балансі сил в інститутах ЄС після виходу Сполученого Королівства, а також можливі варіанти майбутньої співпраці цих двох сторін. Проаналізовано причини виходу Великобританії з ЄС, короткострокові економічні втрати ЄС та Великобританії, які 178 спричинені економічним шоком та зростанням невизначеності. Визначено наслідки для майбутньої економічної політики ЄС. Виокремлено два найімовірніші сценарії виходу Великобританії з ЄС - "жорсткий" та "м'який" Brexit, - та оцінено їх вплив на майбутнє відносин Великобританії з ЄС, а також проаналізовано відповідні довгострокові економічні наслідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ВЕЛ)0-18 + У9(4)0-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бортник Н. 
Міграційні процеси: поняття, сутність, сучасний стан / Н. Бортник, С. Єсімов, Н. Мороз // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 884. - С. 64-71. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто поняття, сутність, сучасний стан міграційних процесів. На основі міжнародно-правових актів проаналізовано термінологію, яку застосовують для визначення міграції та міграційних процесів. Охарактеризовано методологічні засади побудови моделі міграції на підставі концепцій і підходів, які існують у науковій літературі, особливості міграційних процесів, їх зв'язок з економічними, соціальними, демографічними, культурологічними та юридичними чинниками, взаємний зв'язок між імміграцією та еміграцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського