Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄДИНОБОРСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Poderys J.  
Peculiarities in mobilization of cardiovascular function at onset of exercise in dependence on the type of adaptation to physical loads / J. Poderys, M. Ezerskis, K. Poderyte, B. Miseckaite // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 15. - С. 97-106. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Порівняно особливості мобілізації серцово-судинної функції на початку тесту в залежності від типу адаптації до фізичних навантажень. Досліджено 17 студентів, які не займалися спортом, і висококваліфікованих спортсменів (усі спортсмени були членами різних національних команд). З них: 23 презентували види спорту на витривалість, 19 - спрінтери і 21 - спортивне єдиноборство (бокс, дзюдо). Предмет дослідження: 1) тест Roufier (30 присідань за 45 с); 2) максимальні скоки з місця в гору на протязі 30 с; 3) велоергометрія із зростаючим фізичним навантаженням (градуальна напруга). Комп'ютеризована система для досліждення електрокардіограми "Kaunas-Workload" використовувалася в 12-ти відведеннях за реєстрації кардіограми і аналізу під час навантажень. Комп'ютеризована програма дозволила вимірювати співвідношення JT та інтервалів RR реакції на навантаження (JT/RR) і швидкість адаптації серцево-судинної системи до тренувальних навантажень, тобто індекс швидкості адаптації (VAd), з урахуванням різниці між відносними змінами інтервалу JT та інтервалу реакції на опромінення як різниця: VAd. = (JTi/JT0) 100 % - (RRi/RR0) 100 %. Результати, отримані під час дослідження, дозволили зробити такі висновки: 1. Тип виконування відіграє важливу роль у розвитку і покращенні швидкості адаптації серцево-судинної системи на початку виконування. Більш швидка адаптація на початку виконування відповідає спринтеру і супернику, ніж когорті неспортсменів або витривалості.

2. Зміну у відношеннях інтервалу JT і інтервалу реакції на опромінення (JT/RR) кардіограми дозволяє оцінювати динаміку мобілізації серцево-судинної системи на протязі розминки. 3. Індивідуальні властивості і різниці між когортами в швидкості адаптації серцево-судинної системи на початку виконання може бути оцінена використанням різниць між відносними змінами реакції на опромінення і інтервалів JT кардіограми.

Сравнены особенности мобилизации сердечно-сосудистой функции в начале теста в зависимости от типа адаптации к физическим нагрузкам. Исследованы 17 не занимающихся спортом студентов-добровольцев и высококвалифицированные спортсмены (все спортсмены были членами различных национальных команд). Из них: 23 представляли виды спорта на выносливость, 19 - спринтеры и 21 - спортивные единоборства (бокс, дзюдо и борющийся). Предмет исследования: 1) тест Roufier (30 приседаний за 45 с); 2) максимальные прыжки с места вверх в течение 30 с; 3) велоэргометрия с возрастающим увеличением физической нагрузки (градуируемое напряжение). Компьютеризированная система для исследования кардиограммы "Kaunas-Workload" использовалась в 12-ти отведениях при регистрации кардиограммы и анализа в течение нагрузок. Компьютеризированная программа позволила измерять отношение JT и интервалов RR реакции на нагрузку (JT/RR) и скорость адаптации сердечно-сосудистой системы к тренировочным нагрузкам, то есть индекса скорости адаптации (VAd), вычислением различия между относительными изменениями интервала JT и интервала реакции на облучение как различие: VAd. = (JTi/JT0) 100 % - (RRi/RR0) 100 %. Результаты, полученныев течение исследования, позволили прийти к заключениям: 1. Тип осуществления играет существенную роль в развитии и улучшении скорости адаптации сердечно-сосудистой системы в начале осуществления.


Ключ. слова: cardiovascular system, adaptation, exercise test
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Саєнко В. Г. 
Спортивно-педагогічне вдосконалювання зі східних єдиноборств : навч. посіб. для студ. ВНЗ фіз. виховання і спорту / В. Г. Саєнко; Держ. закл. "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". - Луганськ, 2012. - 431 c. - Бібліогр.: с. 428-431. - укp.

Висвітлено теоретичні засади розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, а також нормативно-правову основу організації цієї діяльності. Розкрито сутність понять "єдиноборство" та "бойові мистецтва", проаналізовано розвиток східних єдиноборств у світі та в Україні. Акцентовано на класифікааційних нормах і вимогах до східних єдиноборств як видів спорту, що включені до програми літніх Олімпійських ігор. Наведено Єдину спортивну класифікацію з неолімпійських видів спорту, затверджену Наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту України (N 3186 від 6 вересня 2007 р.), в яку включено айкідо, джиу-джитсу, карате (за всіма версіями), сумо, таеквондо (ІТФ), таїландський бокс Муей Тай та інші види спорту. Значну увагу приділено питанням фізичної, технічної, тактичної та психологічної підготовки у східних єдиноборствах. Розглянуто особливості організації та проведення спортивних змагань зі східних єдиноборств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.15 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кернас А. В. 
Психологическое сопровождение профессионального становления личности спортсмена-единоборца средствами регуляции предстартовых эмоциональных состояний / А. В. Кернас // Наука і освіта. - 2010. - № 9. - С. 67-71. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Представлена авторская программа психологического сопровождения профессионального становления личности спортсмена-единоборца. Показано, что из трех эмоциональных состояний спортсменов (предстартовая лихорадка, предстартовая апатия, боевая готовность) оптимальным для успешной спортивной деятельности является состояние боевой готовности. Отмечено, что новизна предлагаемой программы заключается в комплексном подходе к применению и последовательности поэтапного воздействия отобранных и скорректированных методик, сформированных в три блока: А - обучение релаксации, Б - повышение эмоциональной устойчивости в стрессогенных спортивных ситуациях путем многоразового мнимого переживания, В - формирование устойчивого состояния боевой готовности средствами звукового воздействия (аудиозаписью). По результатам апробации данной программы в спортивных клубах единоборств г. Одессы констатировано ее положительное влияние на психическое и физическое здоровье спортсменов, их спортивную деятельность.

Наведено авторську програму психологічного супроводу професійного становлення особистості спортсмена-єдиноборця. Показано, що з трьох емоційних станів спортсменів (передстартова лихоманка, передстартова апатія, бойова готовність) оптимальним для успішної спортивної діяльності є стан бойової готовності. Відзначено, що новизна пропонованої програми полягає в комплексному підході до застосування та послідовності поетапного впливу відібраних і скоригованих методик, сформованих у три блоки: А - навчання релаксації, Б - підвищення емоційної стійкості в стресогенних спортивних ситуаціях шляхом багаторазового уявного переживання, В - формування стійкого стану бойової готовності засобами звукового впливу (аудіозаписом). За результатами апробації даної програми у спортивних клубах єдиноборств м. Одеси констатовано її позитивний вплив на психічне та фізичне здоров'я спортсменів, їх спортивну діяльність.

The article analyses the problem of psychological support for personal professional formation of single combat athlete. In suggests a program for regulating pre-start emotional states aimed at adaptation of personality for specific conditions of competitive activity in sports kinds of single combat.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510 + Ю943-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лозовой А. 
Цивилизационные и исторические аспекты современного каратэ / А. Лозовой, В. Сергиенко // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2021. - № 4. - С. 10-19. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

У сучасному світі існує велика кількість різних бойових систем, стилів, шкіл й організацій, тією чи іншою мірою пов'язаних із карате, проте відсутні їх систематизація та класифікація, яка б стала основою для розробки уніфікованих програм неформальної освіти для сучасних форм карате. Мета дослідження - систематизація сучасних форм карате на базі більш глибокого та всебічного визначення початкової сутності кожної з форм сучасного карате з використанням цивілізаційно-історичного підходу, що включає: вивчення впливу цивілізаційних, історичних і соціальних чинників як системоутворювальних для різних форм карате; порівняння історичних форм карате з погляду віднесення їх до різних навчальних секторів європейської академії EurEthICS ETSIA. Використано теорію локальних цивілізацій стосовно запропонованої раніше власної класифікації бойових систем. Розглянуто сучасне карате в трьох різних парадигмах: Будзюцу - сукупність військових умінь; Будо - японська система воєнізованого виховання; спорт - карате як спортивне єдиноборство, до яких можуть бути віднесені п'ять історичних форм карате: Будзюцу; традиційні рю; стильове (Будо) карате; генеральне карате спортивне карате. Визначено принципові відмінності між нимияк підставу для створення окремих навчальних програм. Висновки: запропонована систематика може бути основою для універсальних програм навчання експертів для кожної форми карате, а також валідації результатів неформального професійного освіти у відповідних навчальних секторах EurEthICS ETSIA.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського