Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА370509<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Хаялі Р. І. 
Етносоціокультурна еволюція кримськотатарського народу в XX ст. : автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01, 07.00.02 / Р. І. Хаялі; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип`якевича, Ін-т народознав. - Л., 2010. - 32 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження етносоціокультурної еволюції кримськотатарського народу у XX ст. Розглянуто тенденції, закономірності й особливості демографічного та соціального розвитку, освітні й культурні процеси, наведено відомості про національний рух. Висвітлено соціокультурну еволюцію кримських татар на початку XX ст. Проаналізовано демографічні та соціальні зміни, модернізацію освіти та культури. Досліджено генезис національного руху. Зроблено висновок, що домінантою соціокультурних процесів у даний період виступав джадидизм. Проаналізовано етносоціокультурну еволюцію кримських татар у Кримській АССР. Розглянуто соціальні зміни, розвиток радянської системи освіти та культури, діяльність національного руху. Зроблено висновок, що етносоціокультурні процеси у тоталітарній державі мали регресивний характер. Розглянуто етносоціокультурну еволюцію кримських татар у другій половині XX ст. Показано вплив депортації, ліквідації національної системи освіти та культурних установ на соціокультурні процеси. Виявлено, що досліджуваний період був найгіршим в історії кримських татар XX ст. Проаналізовано соціокультурну еволюцію у суверенній Україні. Зроблено висновок, що даний процес знаходився на новому якісному етапі розвитку, що характеризується відновленням етнічної цілісності, відродженням освіти та культури. Досліджено трансформацію національного руху за умов формування правової держави та громадянського суспільства.

Встановлено, що демографічні зміни, система освіти, етнокультура та національний рух не завжди прогресували за зростаючою одночасно. Виявлено залежність даних тенденцій від політичних процесів і соціально-економічної політики. Доведено, що етносоціокультурна еволюція кримськотатарського народу в XX ст. мала періоди розвитку, стагнації з трансформацією у нову якісну стадію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРИ)6 + Ф51(4УКР-6КРИ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370509 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського