Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=ВА835996$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Устич В. І. 
Біорізноманіття річки Іршава (басейн р. Тиса) і стратегія відновлення її раритетної іхтіофауни : монографія / В. І. Устич, В. І. Щербак, А. І. Мрук; ред.: В. І. Щербак; Нац. акад. аграр. наук України, Ін-т риб. госп-ва. - Ужгород : Рік-У, 2017. - 270 c. - Бібліогр.: с. 217-230 - укp.

Обгрунтовано засади структурно-функціональної організації біорізноманіття, стратегії відновлення раритетної іхтіофауни, сучасного екологічного стану р. Іршава (басейн р. Тиса). Запропоновано методологію досліджень абіотичних і біотичних компонентів з урахуванням особливостей їх формування в малих високогірних водотоках Карпатського регіону. Різноманіття біоти р. Іршава представлено фітопланктоном (132 видів і внутрішньовидових таксонів (в.в.т.)), водоростевим угрупованням обростань твердих і м'яких субстратів (124 в.в.т.), рибами та круглоротими (38 видів, включаючи 6 видів, занесених до Червоної Книги України, із 13 родин, що складає 62 % видового складу і 81 % родин іхтіофауни та круглоротих річок Закарпаття). За основними абіотичними характеристиками, якістю води, різноманіттям водоростей, безхребетних і іхтіофауни проведено районування р. Іршава на дві ділянки: гірську та рівнинну. Зазначено, що основні загрози іхтіофауні р. Іршава формуються антропогенними чинниками та біологічними - інвазією чужорідних видів риб. Доведено, що за сучасних умов найбільш дієвим і перспективним методом відновлення цінної аборигенної іхтіофауни є штучне відтворення риб і випуск у гірські водотоки. Зауважено, що запропонована стратегія є складовою науково-практичних засад охорони, збереження, відновлення та раціонального використання біорізноманіття в процесі формування сталого розвитку Закарпатського регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*822.219(45УКР,25) + Е623.33*851.139(45УКР,2)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського