Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ALEXANDER$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Alexander Shivanyuk. Shivanyuk 
Molecular recognition of bulky phosphonium cations by resorcinarenes / Shivanyuk. Shivanyuk Alexander, Rebek. Rebek Julius, Jr. // Журн. орган. та фармац. хімії. - 2004. - 2, вип.4. - С. 7-10. - Библиогр.: 32 назв. - англ.

Hexameric resorcinarene molecular capsules encapsulate one equivalent of alkyltriphenylphosphonium bromide in CDCl3. At a high concentration of the salt the capsule's decomposition occurs and the opened complex is formed. The structure of the opened complex of resorcinarene with methyltriphenylphosphonium bromide has been determined by the X-ray diffraction analysis.


Ключ. слова: Molecular self-assembly, encapsulation, host-guest chemistry
Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.24

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Alexander J. 
Шунтування вінцевих артерій / J. Alexander, P. Smith // Кардіохірургія та інтервенц. кардіологія. - 2016. - № 4. - С. 56-66. - Бібліогр.: 103 назв. - укp.

Розглянуто техніку виконання, доказову базу та показання до проведення шунтування вінцевих артерій, а також ускладнення, які можуть виникнути внаслідок цієї операції. Проаналізовано переваги застосування шунтування вінцевих артерій порівняно з перкутанним коронарним втручанням та медикаментозною терапією в різних клінічних ситуаціях. Найбільш суттєвого поліпшення клінічних наслідків цього оперативного втручання можна очікувати за умови ретельного відбору пацієнтів для його проведення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11 + Р410.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Siddaway J. 
Assessment of the zonal asymmetry trend in Antarctic total ozone column using TOMS measurements and CCMVal-2 models = Оцінка тренду зональної асиметрії в розподілі загального вмісту озону над Антарктикою за допомогою вимірювань TOMS та моделей CCMVal-2 / J. Siddaway, A. Klekociuk, S. P. Alexander, A. Grytsai, G. Milinevsky, R. Dargaville, O. Ivaniha, O. Evtushevsky // Укр. антаркт. журн. - 2020. - № 2. - С. 50-58. - Бібліогр.: 56 назв. - англ.

Досліджено сезонні тенденції зональної асиметрії в розподілі загального вмісту озону (ЗВО) у квазістаціонарній хвилі на південних полярних широтах. Оцінено і порівняно сезонні тенденції в змінах квазістаціонарної хвилі у ЗВО, використовуючи дані супутникового спектрометра TOMS (Total Ozone Mapping Spec trometer) для картографування ЗВО та другу версію валідації хіміко-кліматичної моделі (CCMVal-2). Модельні зсуви фази по довготі в асиметрії просторового розподілу озону загалом узгоджуються із зсувами фази по довготі на схід, що спостерігалися в історичному періоді 1979 - 2005 рр. Проте в окремих сезонах існують занижені значення таких довготних зсувів. Представлено майбутні тенденції в зональній асиметрії від одинадцяти моделей CCMVal-2 до 2100 р. Вони демонструють появу зворотних (західних) майбутніх фазових довготних зсувів, головним чином влітку у Південній півкулі. Одержані результати узгоджуються з попередніми дослідженнями і підкреслюють, що загальний довготний зсув фази на схід/захід зумовлений як змінами парникових газів, так і виснаженням/відновленням озонового шару. Зміна парникових газів зумовлює основний довгостроковий зсув на схід, який посилюється (сповільнюється або змінюється) в період південної весни та влітку за рахунок виснаження озонового шару (відновлення). Тенденції в асиметрії ЗВО зумовлені загальним посиленням стратосферного зонального потоку, який завдяки існуванню асиметрії антарктичного континенту витісняє квазістаціонарну хвилю-1 і впливає на просторовий розподіл ЗВО. Результати роботи будуть корисними для прогнозування сезонних аномалій озонової діри та довгострокових змін місцевих тенденцій зміни ЗВО, впливу ультрафіолетового випромінювання на біологічну про дуктивність Південного океану та на регіональний клімат, на який впливає зонально-асиметрична озонова діра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д232.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського