Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шкурупій О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шкурупій О. І. 
Проблеми фізичної реабілітації рухових розладів при патології кульшового суглоба в пацієнтів з наслідками мозкового інсульту / О. І. Шкурупій, І. М. Олексенко, О. Л. Смирнова, Н. Ю. Гришуніна, К. О. Ярошенко // Мед. перспективи. - 2023. - 28, № 1. - С. 69-76. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз досвіду закордонних фахівців щодо рухових та структурних порушень проксимального відділу стегнової кістки в пацієнтів з наслідками мозкового інсульту та їх впливу на ефективність реабілітаційних програм при патології кульшового суглоба. Для виконання поставленої мети було проведено аналіз закордонних літературних джерел у сучасних базах даних: Google Scholar, Web of Science, PubMed, Medline, Cochrane, Pedro. Глибина пошуку - 22 роки (з січня 2000 до жовтня 2021 рр.). Аналіз літературних джерел показав, що обмеження обсягу рухової активності та осьових навантажень у пацієнтів після гострого порушення мозкового кровообігу, зокрема обмеження рухливості в кульшовому суглобі, порушення м'язової сили та тонусу з боку геміпарезу може призводити до розвитку остеопорозу. Особливо важливим з точки зору несприятливих наслідків є зниження мінеральної щільності та переломи проксимального відділу стегнової кістки. З іншого боку, порушена біомеханіка рухів у кульшовому суглобі в осіб з наслідками мозкового інсульту за умови осьового навантаження на кінцівку може призводити до розвитку остеоартрозу кульшового суглоба. Наслідком остеоартрозу є обмеження рухливості кульшового суглоба, що призводить до вторинного знерухомлення кульшового суглоба і, у свою чергу, також може призводити до подальшого остеопорозу. Наявні порушення нервово-м'язового контролю, м'язового тонусу та сили, обмеження рухливості кульшового суглоба, у тому числі й унаслідок спастичності, проблеми зі статичною та динамічною рівновагою, і, як результат, підвищення ризику падіння в пацієнтів з наслідками інсульту, можуть негативно впливати на відновлення моторних функцій, обмежувати активність, і, зрештою, знижувати ефективність реабілітації пацієнтів після ендопротезування кульшового суглоба. Наявні рухові розлади, як наслідок перенесеного інсульту, потребують розробки та обгрунтування нових реабілітаційних програм, зокрема з використанням сучасних технічних засобів і віртуальних можливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1 + Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Шкурупій О. В. 
Brexit: передумови, наслідки, інтереси та основні вектори міждержавних відносин Великої Британії у сфері торгівлі / О. В. Шкурупій, А. В. Світлична, І. Л. Загребельна, О. А. Світлична // Проблеми економіки. - 2022. - № 3. - С. 12-19. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проведений аналіз відображає сутність і хід процесу брекзіту. За сутністю, вихід Великої Британії з ЄС слід вважати складним трансформаційним процесом, який у реально існуючій формі відтворює модель структурних змін, що відбуваються в рамках нерівноважної відкритої системи (дисипативної структури). Такий концептуальний підхід до трактування зазначеного процесу дозволяє конкретизувати визначення брекзіту як розв'язання внутрішньосистемної суперечності, що сформувалась усередині найскладнішої форми інтеграції, якою є Європейський Союз. За трансформації (перетворення форми) та структурних змін, що відбуваються разом з цим, утворюється нова якість базової системи та відокремлених від неї колишніх елементів, що набули статусу самостійних цілісних системних одиниць. У подальшому динаміка може набувати форм або прогресу, або регресу. Відповідно, брекзіт як результат трансформації економічного та політичного союзу країн Європи пов'язаний з ризиками для обох сторін - як для Великої Британії, так і для ЄС. Господарська система Великої Британії - з числа найбільших і найпродуктивніших у Європі та світі. Тому брекзіт істотно послабив економіку ЄС, але не спричинив критичного погіршення її стану. Так само втрата Великою Британією членства в ЄС, в якому вона перебувала від 1973 р., утруднила можливості зростання, але не викликала руйнівних змін у економіці. Аналогічно оцінюється ситуація у сфері міжнародної торгівлі. Для Великої Британії надзвичайно важким став перехідний період брекзіту, оскільки він значним чином збігався із затяжним періодом пандемії COVID-19. Як відповідь на виклики, що постали перед країною після брекзіту, Велика Британія реалізує модель міждержавних відносин, спрямовану на збереження партнерських зв'язків, набутих за часів членства в ЄС, і водночас на формування нових - не менш ефективних. У рамках цієї моделі, найбільш вірогідно, буде утворений формат рівнонаближених економічних (у тому числі торговельних) відносин "країни Європи - Велика Британія - США". Взаємовигідними для Великої Британії залишаються торговельні відносини з Китаєм, хоча їх контекст став істотно політично обумовленим, зважаючи на розбіжність інтересів США і Китаю та втрату Великою Британією ролі провідника китайських інтересів у ЄС. Великі перспективи відкриває перед Великою Британією напрям Індо- та Азійсько-Тихоокеанського співробітництва, що передбачає розбудову відносини з країнами, переважна більшість яких є учасниками Всебічного регіонального економічного партнерства (RCEP).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ВЕЛ)843 + У584.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шейко В. Д. 
Парахіатальні грижі у структурі гриж ділянки стравохідного отвору діафрагми : (огляд літ.) / В. Д. Шейко, О. А. Крижановський, А. С. Калюжка, С. В. Должковий, Д. А. Ситник, О. А. Шкурупій // Клініч. хірургія. - 2020. - 87, № 3/4. - С. 74-77. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.4

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Панасенко С. І. 
Клініко-епідеміологічні тренди сучасної торакоабдомінальної політравми / С. І. Панасенко, С. О. Гур'єв, В. Д. Шейко, О. А. Шкурупій // Клініч. хірургія. - 2017. - № 9. - С. 58-60. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведене концептуальне клініко-епідеміологічне дослідження поєднаної торакоабдомінальної травми (ПТАТ) на основі аналізу 2009 медичних карт. Клінічний діагноз та судово-медичні висновки трансформовані у коди шкали ВПХ(П)-МТ. Основним завданням було виділення клініко-епідеміологічних груп, що найкращим чином апроксимують процеси розподілу сучасної травми залежно від тяжкості ушкодження (ТУ). Для цього проведена багатовимірна стратифікація даних тяжкості травми шляхом кластеризації. Встановлено, що сучасна ПТАТ має чітку структуризацію на клініко-епідеміологічні групи, клінічний профіль яких визначається тяжкістю домінуючого ушкодження певної анатомо-функціональної ділянки (АФД). Травма грудей є найбільш частим домінуючим ушкодженням в структурі ПТАТ. Формальні ознаки політравми виявляють у 29,2 % постраждалих, принциповим напрямком покращення результатів лікування слід вважати розробку методів лікування за принципами хірургічної тактики "damage control".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08 + Р457.465.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Панасенко С. І. 
Спостереження травматичного розриву серця / С. І. Панасенко, О. І. Левченко, П. М. Кінаш, В. Д. Шейко, О. Ю. Чиркун, А. І. Могильник, С. І. Калюжка, О. А. Шкурупій // Клініч. хірургія. - 2017. - № 10. - С. 78-79. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Шкурупій О. В. 
Конкурентоспроможне функціонування національної економіки на основі чинників інтелектуально-інноваційного розвитку : монографія / О. В. Шкурупій, Н. Г. Базавлук; ВНЗ Укоопспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі", Укоопспілка. - Полтава : ПУЕТ, 2016. - 247 c. - Бібліогр.: с. 192-213 - укp.

Висвітлено теоретичні, науково-методичні та практичні аспекти забезпечення конкурентоспроможності національної економіки на основі інтелектуально-інноваційного розвитку. Досліджено парадигми конкурентоспроможності та лідерства в контексті концепцій модернізації економічних систем, інноваційного розвитку й інтелектуального капіталу. Проаналізовано процеси інтелектуалізації праці як джерела формування національної конкурентоспроможності. Оцінено рівень конкурентоспроможності вітчизняної економіки за індексами міжнародних організацій. Досліджено промислову політику України в аспекті реалізованої та потенційної дії інтелектуально-інноваційних чинників конкурентоспроможності. Виявлено конкурентні можливості вітчизняної економіки на основі аналізу пріоритетів економічного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-141.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Актуальні проблеми теорії та практики міжнародної економіки в умовах глобальної трансформації : матеріали наук. конф. студентів та молодих вчених спец. "Міжнародна економіка", 23 квіт. 2015 р., Полтава / ред.: О. В. Шкурупій; ВНЗ Укоопспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". - Полтава : ПУЕТ, 2015. - 158, [1] c. - укp. - рус. - англ.

Охарактеризовано сучасні умови та чинники формування валютного курсу. Проаналізовано залучення України у процеси міжнародної науково-технічної інтеграції. З'ясовано вплив міжнародної трудової міграції на процеси глобалізації світового господарства. Визначено особливості особливості розвитку економіки Японії в епоху глобалізації. Показано місце альтернативних джерел енергії в структурі енергетичної безпеки країни. Розглянуто проблеми ядерної безпеки у світі й Україні. Узагальнено досвід Японії щодо виходу з кризи як приклад для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58 я431 + У9(4УКР)8 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шейко В. Д. 
Рівень експресії гена TLR-4 мононуклеарами периферійної крові у пацієнтів за високого ризику виникнення гнійно-запальних ускладнень після операцій з приводу гострих захворювань органів черевної порожнини / В. Д. Шейко, Д. А. Ситнік, Р. А. Прихідько, О. А. Шкурупій, О. А. Шликова, О. В. Ізмайлова // Клініч. хірургія. - 2015. - № 6. - С. 29-31. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Визначено рівень експресії гена TLR-4 мононуклеарами периферійної крові у 77-ми пацієнтів, оперованих з приводу гострих захворювань органів черевної порожнини у 1-шу та на 4-ту добу після втручання. Встановлено динамічні зміни рівня експресії гена TLR-4. Несприятливий перебіг раннього післяопераційного періоду у пацієнтів за початково високого і середнього ризику виникнення гнійно-септичних ускладнень супроводжувався активацією експресії гена TLR-4 мононуклеарними клітинами периферійної крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шимановська-Діанич Л. М. 
Управління розвитком соціально-економічних систем у новій економіці : монографія / Л. М. Шимановська-Діанич, О. В. Шкурупій, Т. А. Дейнека, О. В. Чернявська, В. В. Гончаренко; ред.: Л. М. Шимановська-Діанич; ВНЗ Укоопспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". - Полтава, 2015. - 357, [1] c. - укp.

Розкрито державні та територіально-галузеві особливості управління розвитком соціально-економічних систем. Визначено роль національних кооперативних систем у зміцненні кооперативного руху. Обгрунтовано функції управління, необхідні для збереження соціально-економічних систем. Проаналізовано концептуальні підходи до визначення суті та засад формування транснаціональних інтегрованих бізнес-структур в Україні. Викладено теоретико-методичні та методологічні аспекти управління розвитком підприємств як соціально-економічних систем. Розкрито концептуальні засади побудови ринково адаптованої моделі системи наставництва у споживчій кооперації України. Оцінено стадії розвитку системи управління знаннями організацій споживчої кооперації України. Охарактеризовано чинники, які впливають на формування і розвиток інноваційної активності роздрібних торговельних підприємств споживчої кооперації України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 + У9(4УКР)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шейко В. Д. 
Апоптоз та некроз циркулюючих нейтрофільних гранулоцитів у хворих за високого ризику виникнення післяопераційного перитоніту / В. Д. Шейко, Д. А. Ситнік, О. О. Шкурупій // Клініч. хірургія. - 2015. - № 11. - С. 40-42. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено процеси апоптозу та некрозу периферійних нейтрофільних гранулоцитів (НГ) у 43 хворих, оперованих з приводу гострих захворювань органів черевної порожнини у 1-шу та на 4-ту добу післяопераційного періоду. Встановлено зміни процесів апоптозу та некрозу периферійних НГ в динаміці. Несприятливий перебіг раннього післяопераційного періоду у пацієнтів за вихідного високого і середнього ризику виникнення післяопераційного перитоніту супроводжувався перерозподілом співвідношення некроз/апоптоз у бік некрозу периферійних НГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шкурупій О. А. 
Стійкість форми рівноваги та динаміка дискретних систем : навч. посіб. з дисципліни "Будівельна механіка (спецкурс)" для студентів ВНЗ, які навчаються в галузі знань "Архітектура та будівництво" / О. А. Шкурупій; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава, 2015. - 227 c. - Бібліогр.: с. 189-190 - укp.

Розкрито теоретичні та практичні основи розрахунку стійкості та динаміки дискретних систем, які є складовими спецкурсу будівельної механіки. Наведено приклади розв'язання задачі стійкості форми рівноваги конструкцій за дії статичних навантажень і розрахунку вільних і вимушених коливань динамічних систем. Розглянуто сучасні наукові розробки та методи розрахунків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА800588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шкурупій О. О. 
Мікробний пейзаж жовчі у хворих при гострому гнійному холангіті / О. О. Шкурупій // Клініч. хірургія. - 2015. - № 12. - С. 20-21. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведений бактеріологічний аналіз у 136 пацієнтів при гострому гнійному холангіті (ГГХ). Причинами ГГХ були: холедохолітіаз - у 40 (29,9 %) хворих, поєднання стриктури спільної жовчної протоки і холедохолітіазу - у 39 (28,7 %), стискання зовнішніх жовчовивідних шляхів набряклою головкою підшлункової залози при вторинному панкреатиті - у 15 (11 %), перихоледохеальний лімфаденіт - у 3 (2,2 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шкурупій О. В. 
Чинники динаміки економіки України та національної конкурентоспроможності / О. В. Шкурупій, Н. Г. Базавлук // Пробл. економіки. - 2014. - № 2. - С. 89-94. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що розвиток сучасного світового господарства зумовив необхідність формування підходів до управління національною конкурентоспроможністю. Враховуючи це, важливим є визначення чинників, які впливають на вказаний процес. Мета статті - визначення чинників конкурентоспроможності України та з'ясування пріоритетних напрямів її економічного розвитку. Розглянуто основні фактори конкурентоспроможності країни. Проаналізовано сучасні тенденції інноваційного розвитку в Україні. Виявлено конкурентні переваги та критичні відставання в розрізі окремих складових субіндексів індексу глобальної конкурентоспроможності. Науковим підгрунтям дослідження є теорія М. Портера, взята за основу Всесвітнім економічним форумом під час визначення індексу глобальної конкурентоспроможності країни. Зважаючи на точність відображення міжнародних процесів, у ході аналізу використано також індекс Doing Business, який визначається Світовим банком. Проведений аналіз чинників конкурентоспроможності України свідчить про негативний вплив інституційного середовища, макроекономічної нестабільності, неефективності товарного ринку та фінансової системи на інноваційну діяльність країни. З'ясування місця України в системі сучасних світогосподарських відносин та визначення її конкурентних переваг показало, що країна має достатній потенціал економічного розвитку, який проте не використовується належним чином.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Актуальні проблеми теорії та практики міжнародної економіки в умовах глобальної трансформації : матеріали наук. конф. студентів ПУЕТ спец. (напряму підгот.) "Міжнар. економіка", 17 квіт. 2014 р., Полтава / ред.: О. В. Шкурупій; ВНЗ Укоопспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". - Полтава, 2014. - 81, [1] c. - укp.

Обговорено питання організації управління зовнішньоекономічною діяльністю вітчизняних ІТ-компаній, виникнення та розвитку кредитних кооперативів у європейських країнах, перспективи розвитку експортної діяльності вітчизняних нафтовидобувних компаній за умов зміни зовнішньоекономічних векторів України. Розкрито роль міжнародної конкуренції за умов сучасної ринкової економіки, переваги українських кредитних спілок за умов економічної кризи. Охарактеризовано переваги угоди про асоціацію України з ЄС у контексті реалізації її національних інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58 я431 + У9(4УКР)8 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шкурупій О. А. 
Програмний комплекс для розрахунку залібетонних конструкцій на основі методики з екстремальним критерієм міцності / О. А. Шкурупій, П. Б. Митрофанов // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 29. - С. 400-407. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто розрахунок несучої здатності стиснутих та зігнутих залізобетонних конструкцій та їх елементів на основі програмного комплексу, який розроблений колективом науковців кафедри будівельної механіки Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка на основі інженерної методики з екстремальним критерієм міцності. Алгоритм інженерної методики враховує реальні діаграми роботи матеріалів та широкий спектр класів міцності бетону та арматури й дозволяє розв'язувати задачі міцності та підбору необхідної кількості арматури. Наведено порівняння розрахунків несучої здатності стиснутих залізобетонних колон, обчислених за допомогою даного програмного комплексу та методиками норм Eurocode 2 та ДБН В.2.6-98: 2009. Доведено, шо результати розрахунків несучої здатності залізобетонних колон на основі розробленої авторами інженерної методики більш точно співпадають з експериментальними даними в порівнянні з розрахунками за методиками вказаних вище норм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шкурупій О. В. 
Можливості прогресивної динаміки розвитку України на основі структурних змін національної економіки / О. В. Шкурупій, Н. Г. Базавлук // Пробл. економіки. - 2014. - № 3. - С. 177-181. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що науково-практичні пошуки, пов'язані з визначенням умов стійкого економічного розвитку України, є надзвичайно актуальними. За умов політичної та економічної дестабілізації можливості прямої векторної динаміки (забезпечення росту макроекономічних показників за рахунок залучення ресурсів та інвестицій) суттєво обмежені. Мета публікації - визначення можливостей макроекономічного розвитку на основі структурних змін національної господарської системи. Аналіз показав, що зважаючи на вплив названих чинників дестабілізації для розвитку України, значущості набувають не прямі структурні зміни в економіці, зумовлені інноваціями, а такі, що зумовлені та опосередковані дією попиту. З огляду на це, зростання національної економіки може бути забезпечене через регулятор, яким виступають доходи населення, що в свою чергу перетворюються на платоспроможний попит товарів вітчизняного виробництва (у разі зменшення частки імпортної продукції у споживанні), і у короткостроковому інтервалі часу зумовлюють підвищення виробничої, а далі інноваційної активності підприємств. У подальшому ця передумова дозволить відтворити в Україні більш типовий для сучасного цивілізаційного розвитку порядок структурних змін в економіці (ресурси, інновації) та перейти у довгостроковому періоді до високих технологічних укладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ситнік Д. А. 
Апоптоз нейтрофільних гранулоцитів у хворих за високого ризику виникнення перитоніту після операції з приводу гострих захворювань органів черевної порожнини / Д. А. Ситнік, В. Д. Шейко, О. А. Крижановський, О. А. Шкурупій, Р. А. Прихідько, О. Ю. Черкун // Клініч. хірургія. - 2013. - № 2. - С. 28-30. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено процеси апоптозу нейтрофільних гранулоцитів (НГ) периферійної крові у 43 пацієнтів, оперованих з приводу гострих захворювань органів черевної порожнини у 1-шу та на 4-ту добу. Встановлено динамічні зміни процесів апоптозу НГ після операції. Несприятливий перебіг раннього післяопераційного періоду у пацієнтів за вихідного високого і середнього ризику виникнення післяопераційного перитоніту супроводжувався пригніченням процесів апоптозу НГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1 + Р457.445-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шкурупій О. В. 
Транснаціоналізація господарської діяльності в системі чинників економічного розвитку : монографія / О. В. Шкурупій, Т. А. Дейнека; ВНЗ Укоопспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". - Полтава : ПУЕТ, 2013. - 206 c. - Бібліогр.: с. 177-199 - укp.

Розглянуто транснаціоналізацію як чинник розвитку світового та національних господарств за умов глобалізації економічного життя. У цьому контексті визначено теоретичні засади дослідження транснаціоналізації, висвітлено організаційно-економічну архітектоніку транснаціональних корпоративних структур. Показано зв'язок між транснаціоналізацією форм господарського життя та розвитком макроекономічних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)291.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Актуальні проблеми теорії та практики міжнародної економіки в умовах глобальної трансформації : матеріали наук. конф. студ. спец. (напряму підготов.) "Міжнародна економіка", 19 квіт. 2013 р., м. Полтава / ред.: О. В. Шкурупій; ВНЗ Укоопспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі" . - Полтава : ПУЕТ, 2013. - 196 c. - укp.

Окреслено перспективи виходу українських підприємств на іноземні ринки, шляхи підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств за умов глобалізації. Увагу приділено впровадженню міжнародного досвіду державної підтримки кооперативних установ в Україні. Розглянуто транснаціональні корпорації (ТНК) як суб'єкти міжнародного бізнесу, розкрито особливості інноваційної діяльності ТНК у сучасних міжнародних економічних відносинах. Проаналізовано вплив ТНК на світовий економічний розвиток, показано їх негативний вплив на діяльність країн, що розвиваються. Розглянуто бренд як ключовий чинник позиціювання підприємства на зовнішніх ринках, акцентовано на проблемах і перспективах розвитку брендингу в Україні. Розкрито сутність та особливості фандрейзингу в Україні. Висвітлено питання підвищення конкурентоспроможності економіки ЄС через застосування лісабонської стратегії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58 я431 + У9(4УКР)8 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шейко В. Д. 
Прогнозування ефективності пункційно-дренувальних санаційних втручань під контролем ультразвукового дослідження з приводу тяжкого гострого панкреатиту / В. Д. Шейко, А. Г. Оганезян, О. А. Шкурупій, Р. А. Прихідько // Клініч. хірургія. - 2013. - № 11. - С. 24-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 47 хворих, у яких утворилися обмежені скупчення рідини (ОСР) за тяжкого гострого панкреатиту (ТГП). Пункційно-дренувальну санацію (ПДС) здійснено усім хворим. У 61,7 % хворих ПДС під контролем ультразвукового дослідження (УЗД) виявилася одномоментно-остаточною. Етапні ПДС виконано у 10,6 % хворих. У 27,6 % хворих після ПДС під контролем УЗД виконано відкриту некрсеквестректомію. Розроблено шкалу оцінки ефективності ПДС під контролем УЗД. Динамічна оцінка ефективності ПДС за наявності ОСР у хворих при ТГП сприяла покращанню результатів лікування. Ефективність ПДС залежить від тривалості захворювання, поширення інфільтрату, наявності секвестрів, інфікування ОСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського