Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ХАЧАПУРІДЗЕ$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Панов Б. С. 
Минерально-сырьевые ресурсы в стратегии развития экономики Донецкой области на период до 2020 года / Б. С. Панов, Н. В. Жикаляк, С. Н. Стрекозов, П. С. Тетянчук // Металл и литье Украины. - 2002. - № 7-8. - С. 19-23. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Подчеркнуто, что минерально-сырьевая база, как важнейшая составляющая часть природных ресурсов, имеет исключительное значение не только для развития экономики государства, но и является гарантией ее безопасности и обусловливает перспективные стратегические направления устойчивого социально-экономического развития промышленных регионов Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хачапурідзе Т. М. 
Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень в системі моніторигу при діагностиці захворювань : Автореф. дис... канд. техн. наук / Т. М. Хачапурідзе; Нац. авіац. ун-т. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Запропоновано модель процесу добового моніторингу артеріального тиску (ДМАТ) на базі одновимірних неперервних марківських ланцюгів, що дозволяє визначити сталі та кусково-сталі оцінки функцій інтенсивності переходів між станами, аналітичні співвідношення для функцій ризику знаходження процесу у певному стані, ймовірнісні характеристики функціонування процесу за умов стаціонарності та момент часу входу процесу в зону стаціонарності. Запропоновано як показники ДМАТ використовувати оцінки функцій інтенсивності переходу між станами та коефіцієнти аналітичних співвідношень до функцій ризику знаходження АТ і пульсу у певних зонах контролю. Розроблено метод, який поєднує ланцюги Маркова та штучні нейронні мережі в системі ДМАТ і дозволяє на підставі результатів математичного моделювання здійснити класифікацію хвороб відносно діагнозів та кластеризацію пацієнтів з метою формування уточнених діагнозів. Розроблено методику дослідження й аналізу варіабельності АТ та пульсу з використанням нововведених показників ДМАТ, за якою сформовано рекомендації щодо класифікації діагнозів, на яких базуються прийняття рішень медичним фахівцям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.31 + Р410-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Леонов В. В. 
Сучасні пошуки в діагностиці панкреату / В. В. Леонов, В. А. Чанцев, Г. В. Хачапурідзе // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2012. - № 2, т. 2. - С. 63-67. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

We reviewed the literature data and the original research during the last years for the modern possibilities in diagnostic of pancreatitis. We consider it necessary to proceed with a study of the diagnostic value of proinflammatory cytokines and their in the Ukrainian population.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хачапурідзе Г. В. 
Лапароскопічна мікроєюностомія в комплексному лікуванні хворих на гострий панкреатит (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Г. В. Хачапурідзе; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше в експерименті на моделі гострого панкреатиту у щурів вивчено вплив ентерального харчування через мікроєюностому на морфологічні та функціональні зміни у підшлунковій залозі, печінці, тонкій кишці в певні терміни розвитку захворювання. Вперше на основі аналізу клінічного матеріалу визначено критерії проведення консервативної терапії та початку хірургічного лікування гострого панкреатиту із застосуванням малоінвазивних методик. Уперше розроблено методику лапароскопічно-асистованої мікроєюностомії та її застосування для ентерального харчування в комплексі лікування хворих на гострий панкреатит. Доведено ефективність ентерального харчування через мікроєюностому та її вплив на покращення результатів лікування хворих з тяжким перебігом гострого панкреатиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хачапурідзе М. М. 
Про сучасні технології створення хімічних джерел струму та їх впровадження у виробництво / М. М. Хачапурідзе // Вісн. НАН України. - 2014. - № 8. - С. 16-24. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати фундаментальних і прикладних досліджень та розробок Інституту транспортних систем і технологій НАН України, спрямованих на створення і розвиток нової галузі промисловості незалежної України - виробництва акумуляторних батарей усіх видів: стартерних, тягових, стаціонарних та спеціального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського