Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>A=ХАЛАБ$<.>+<.>A=АБДУЛЬМАЛИК$<.>+<.>A=ТАЛЕБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Халабі Абдульмалік Талеб 
Державотворення в Ізраїлі і Палестині в їх співвідношенні : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Халабі Абдульмалік Талеб; Одес. держ. юрид. акад. - О., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

На основі теоретичного аналізу, узагальнення історичної практики досліджено питання утворення і розвитку держави Ізраїль (Ерец-Ісраель) і арабської державності в Палестині. Значну увагу приділено виникненню єврейського народу і його трагічній долі, особливостям сіонізму, розкрито процес утворення єврейської нації в межах сучасного Ізраїлю. Проаналізовано міжнародно-правові акти незалежності Ізраїлю, його боротьбу за виживання. Висвітлено складний і суперечливий процес боротьби народу Палестини за міжнародне визнання його державності, за вивід ізраїльських військ із окупованих територій. Підкреслено, що обидві країни, Палестина і Ізраїль, повинні відмовитись від взаємної конфронтації і стати на шлях миру і співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Ізр) + Х910.142.9(532)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Талеб Ахмед Асдо 
Неповнофазні режими роботи і захист асинхронних двигунів власних потреб електростанцій : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.14.02 / Талеб Ахмед Асдо; Донец. держ. техн. ун-т. - Донецьк, 2000. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено розробці методів аналізу неповнофазних режимів у системах електропостачання власних потреб електростанцій, у яких застосовано короткозамкнуті асинхронні двигуни з глибокозапасними роторами. Викладено метод синтезу параметрів заступних схем, враховуючих витиснення струму в роторі в неповнофазних режимах для даного типу двигунів. Синтез проведено на базі каталожних екпериментальних даних методом мінімізації. З використанням даних схем розроблено математичну модель і проаналізовано неповнофазні режими власних потреб за умов обриву фази в мережі, що живить. Відносно окремих двигунів, проаналізовано диференціальні рівняння, а для групи двигунів методом послідовного наближення, з використанням комплексних схем елементів для струмів прямої, оберненої та нульової послідовностей. Доведено, що за умов неповнофазних режимів, за наявності коефіцієнта завантаження двигунів 0,6 - 1 втрати у статорі зростають у 2 - 3 рази, у роторі в 5 - 10 разів, у сталі в 1 - 2 рази, ковзання збільшується в 1,8 - 2 рази. Допустима тривалість роботи асинхронного двигуна (АД) у випадку обриву фази мережі, що живить, складає 0,5 - 2 хвилини. Втрати в АД зростають ще більше у разі розземленої нейтралі резервного трансформатора. Приведено аналіз існуючих пристроїв релейного захисту (РЗ) від неповнофазних режимів, зазначено недоліки. Запропоновано пристрій РЗ від неповнофазних режимів АД і трансформатора, що живить, заснований на використанні фільтрів струмів і напруги оберненої послідовності, фазних струмів АД і трансформатора, струму заземленої нейтралі трансформатора, суми та різниці фазних струмів в АД. Доведено переваги розроблених пристроїв

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-016

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Халабі Т. А. Омар 
Психосемантична репрезентація порушень функціонування особистості : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.01 / Т. А. Омар Халабі; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2003. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано положення, за яким суттєвою характеристикою неврозу є таке викривлення смисло-ціннісного аспекту моделі світу, наявної в суб'єкта, яке призводить до порушень його емоційних ставлень до зовнішніх об'єктів і до самого себе, що спричинює утруднення у функціонуванні особистості. Виокремлено найважливіші змістові сфери у психосемантичному просторі невротика ("факторіали"). Складено переліки значущих чинників, що визначають семантичне наповнення кожного факторіала. Розроблено та апробовано процедуру виявлення у психосемантичному просторі невротика характерних дисторцій (викривлень, зміщень) і складення на цій основі психосемантичної карти особистості. Наведено рекомендації щодо врахування матеріалів психосемантичного вивчення особистості невротика у психокорекційній роботі з ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Р645.093.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Халабузар О. А. 
Формування культури логічного мислення майбутнього вчителя у процесі фахової підготовки : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. А. Халабузар; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2008. - 20 c. - укp.

Проаналізовано стан розробки проблеми формування культури логічного мислення майбутніх учителів у процесі фахової підготовки у науково-педагогічній літературі. Визначено та теоретично обгрунтовано суть і структуру культури логічного мислення майбутніх учителів, яка є складним особистісним утворенням, що забезпечує розвиток професійного мислення педагога, його культурогенез. Виявлено її сутнісні характеристики. Створено технологію формування даної культури, що містить цільовий, мотиваційний, змістовно-процесуальний і рефлексивний компоненти, критерії та рівні її сформованості. Розроблено методи та форми професійної підготовки учителів у аспекті формування культури логічного мислення. Запропоновано технологію її формування та визначено компоненти. Проведено формувальний експеримент і на підставі одержаних кількісних і якісних показників доведено ефективність розробленої технології та впровадження в навчальний процес спецкурсу "Формування культури логічного мислення".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч489.511.220 + Ю935.131.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Халабузар О. А. 
Культура логічного мислення лінгвіста : навч.-метод. посіб. / О. А. Халабузар; Бердян. держ. пед. ун-т, Ін-т філол. та соц. комунікацій, Каф. інозем. мов. - Бердянськ : Ткачук О.В., 2012. - 255 c. - Бібліогр.: с. 253-255. - укp.

Висвітлено актуальні питання сучасної професійно-педагогічної підготовки лінгвіста. Розглянуто педагогічну культуру як складову фахової підготовки. Розглянуто поняття культури логічного мислення й її значення, а також формування за умов професійно-педагогічної та диференційованої підготовки. Розкрито мотиваційний і змістовно-процесуальний компоненти культури логічного мислення. Показано основні етапи розвитку науки логіки, розкрито її предмет і значення. Висвітлено закони логіки, логічні основи теорії аргументації. Визначено рефлексивний компонент культури логічного мислення, надано характеристику окремим помилкам та утрудненням під час її формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Халабузар О. А. 
Культура логічного мислення лінгвіста : навч. посіб. для студ. ВНЗ / О. А. Халабузар; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : Ткачук О.В., 2013. - 298 c. - Бібліогр.: с. 295-298 - укp.

Висвітлено основні положення давньої та сучасної логіки, її предмет і значення у контексті фахової підготовки майбутніх спеціалістів. Увагу приділено формуванню культури логічного мислення лінгвістів за умов їх диференційованої підготовки. Простежено основні етапи розвитку науки логіки, надано загальну характеристику її законам, а також поняттям та судженням. Досліджено історію розвитку теорії аргументації, показано її значення у професійній діяльності лінгвіста. Охарактеризовано окремі помилки й утруднення в процесі формування культури логічного мислення. Розкрито значення позитивної мотивації та стійкої рефлексійної позиції щодо культури логічного мислення лінгвіста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА765294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Халабия Р. Ф. 
Проблемы репликации данных в информационных системах библиотек / Р. Ф. Халабия, М. Л. Халабия // Библиотеки и информационные ресурсы в современном мире науки, культуры, образования и бизнеса : 13-я Междунар. конф. "Крым 2006". - 2006. - С. 1 электрон. опт. диск (CD-ROM). - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Одним із завдань автоматизації великих бібліотек, які мають територіально-розподілену структуру, є оперативний обмін даними між бібліотеками-філіалами. Такими даними можуть бути як довідники, що використовуються в автоматизованих системах (наприклад, кодифікатори, шифратори), так і результати діяльності бібліотек (бази даних, електронні каталоги, статистичні дані). Всі ці відомості необхідні бібліотекам-філіалам для поточної повсякденної роботи і для аналізу своєї діяльності. Забезпечити такий обмін покликана система реплікації, яка об'єднує розрізнені дані філіалів-бібліотек у єдину реплікаційну мережу. Викладено основні проблеми реплікації даних в інформаційних системах бібліотек.

Одной из задач автоматизации крупных библиотек, имеющих территориально-распределенную структуру, является оперативный обмен данными между библиотеками-филиалами. Такими данными могут быть как справочники, используемые в автоматизированных системах (например, кодификаторы, шифраторы), так и результаты деятельности библиотек (базы данных, электронные каталоги, статистические данные). Все эти сведения необходимы библиотекам-филиалам для текущей повседневной работы и для анализа своей деятельности. Обеспечить такой обмен, призвана система репликации, которая объединяет разрозненные данные филиалов-библиотек в единую репликационную сеть. Изложены основные проблемы репликации данных в информационных системах библиотек.

Among the automation tasks of the major libraries having a regionally ramified structure is efficient data exchange between branch libraries. These data include reference-books used within automated systems (codifiers, scramblers) and results of library activities (databases, electronic catalogs, statistic data). These data are essential for the routine work of branch libraries and for the analysis of the activity upon completion of reporting periods. To ensure such exchange a replication system has been introduced which unites the scattered data of branch libraries into a joint replication network. Additionally, the report describes the most serious replication problems in library information systems.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58 + Ч734(0)84

Рубрики:


      
Категорія:    
8.

Халабузар О. А. 
Особистісно-діяльнісний підхід у формуванні культури логічного мислення лінгвіста в умовах інформатизації освіти / О. А. Халабузар // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2008. - Вип. 37. - С. 114-117. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто застосування особистісно-діяльнісного підходу в освітньому процесі, орієнтованому на формування культури логічного мислення майбутніх лінгвістів за умов інформатизації суспільства, який передбачає реорганізацію педагогічної діяльності викладачів. Доведено, що використання таких технологій, як "кейс-стаді" та "мозковий штурм" сприяє розвиткові розумових здібностей студентів, формує їх логічне мислення.

Рассмотрено использование личностно-деятельностного подхода в образовательном процессе, ориентированном на формирование культуры логического мышления будущих лингвистов в условиях информатизации общества, который предусматривает реорганизацию педагогической деятельности преподавателей иностранных языков. Доказано, что использование таких технологий, как "кейс-стади", "мозговой штурм" способствует развитию умственных способностей студентов, формирует их логическое мышление.

The article deals with the using of the personal-activity approach in the educational process (which is oriented on the formation of the culture of the logical thinking of students) in the conditions of the informatization of our society means the reorganization of the pedagogical activity of the foreign languages teachers. It is proved that using of such technologies, as "case-study", "brainstorm", helps to develop the abilities of students, and forms their logical thinking.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-1 + Ю935.131.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Антоненко Л. 
Формування іншомовної комунікативної компетенції учнів в умовах профільної освіти / Л. Антоненко, О Халабузар // Рідна шк.. - 2014. - № 6. - С. 71-75. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Актуалізовано питання підвищення ефективності освітнього процесу, орієнтованого на формування іншомовної комунікативної компетенції учнів, з метою забезпечення умов профілізації навчання. Зазначено, що іншомовна комунікативна компетентність є інтегральною характеристикою професійної діяльності і передбачає як діяльнісну складову, так і комунікативну. Підкреслено важливість застосування сучасних технологій та методів навчання іноземних мов як чинників підвищення ефективності освітнього процесу. Наведено приклади з досвіду формування означеного явища у гімназії № 1 «Надія» м. Бердянськ. Розглянуто розвиток комунікативної компетенції на уроках англійської мови в початковій школі, допрофільних та профільних класах гімназії. Підсумовано, що вчителі гімназії завдяки комунікативно-когнітивному та діяльнісно-особистісному підходу, орієнтації на формування іншомовної комунікативної компетенції учнів імплементують актуальні європейські стандарти профілізації навчання. Перспективою подальшої розробки означеної проблеми є визначення особливостей процесу профілізації навчання з урахуванням особистісних можливостей учнів.

Актуализирован вопрос повышения эффективности образовательного процесса, ориентированного на формирование иноязычной коммуникативной компетенции учащихся, с целью обеспечения условий профилизации обучения. Указано, что иноязычная коммуникативная компетентность является интегральной характеристикой профессиональной деятельности и предусматривает как деятельностную составляющую, так и коммуникативную. Подчеркнута важность применения современных технологий и методов обучения иностранным языкам как факторов повышения эффективности образовательного процесса. Приведены примеры из опыта формирования указанного явления в гимназии № 1 г. Бердянск. Рассмотрено развитие коммуникативной компетенции на уроках английского языка в начальной школе, допрофильных и профильных классах гимназии. Подытожено, что учителя гимназии благодаря коммуникативно-когнитивному и деятельно-личностному подходу, ориентации на формирование иноязычной коммуникативной компетенции учащихся имплементируют актуальные европейские стандарты профилизации обучения. Перспективой дальнейшей разработки этой проблемы является определение особенностей процесса профилизации обучения с учетом личностных возможностей учащихся.

The article deals with the actual problems of forming pupils' another language competence, it's underlined the importance of using modern technologies and methods of teaching foreign languages as components of increasing educational process effectiveness providing profiling education in the context of transformation European education.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-911.33 + Ш143.21-912.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Андрущенко Ю. А. 
Визначення енергетичних параметрів сейсмічних подій Закарпатського прогину з урахуванням добротності земної кори / Ю. А. Андрущенко, В. І. Осадчий, О. І. Лящук, І. В. Корнієнко, М. І. Халабуда // Геофиз. журн. - 2021. - 43, № 2. - С. 218-226. - Бібліогр.: 223 назв. - укp.

Закарпаття характеризується значними відмінностями будови і геодинаміки літосфери у порівнянні з іншими сейсмоактивними районами України, що зумовлює низку особливостей сейсмотектонічного процесу цього регіону. Просторовий розподіл сейсмічності Закарпатського прогину тісно пов'язаний з розломно-блоковою структурою фундаменту. Важливими характеристиками сейсмічного процесу в Закарпатті є енергетичні параметри місцевих землетрусів - магнітуда, інтенсивність, енергетичний клас. Саме ці величини покладено в основу сейсмічного районування. Методики, за допомогою яких визначають енергетичні параметри місцевих землетрусів, не повного мірою враховують впливи глибин гіпоцентрів і регіональні особливості шляхів поширення сейсмічних хвиль. Таким чином, актуальним є питання визначення кількісних показників добротності Q земної кори досліджуваного регіону та розробки підходів до визначення калібрувальної функції для оцінювання локальних магнітуд. Наведено результати дослідження, спрямовані на визначення калібрувальної функції для розрахунку енергетичних характеристик землетрусів Закарпатського прогину з урахуванням параметрів згасання коливань в земній корі. За цифровими записами сейсмічних сигналів із району Закарпатського прогину, одержаними на елементах Української сейсмічної групи, а також сейсмічних станціях "Кам'яний Брід", "Підлуби", "Зелениця" та "Любар", визначено кількісні показники добротності земної кори та розроблено підходи до визначення калібрувальної функції з метою оцінювання локальної магнітуди та її перевірки на реальних сигналах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Тяжкороб І. В. 
Консалтинг у фінансово-інвестиційному забезпеченні розвитку регіональної економіки / І. В. Тяжкороб, Б. І. Пшик, Р. О. Циганчук, О. О. Халабова, Д. С. Сокирка // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 6. - С. 147-160. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Визначено, що інформатизація економічного простору зумовлює зростання ролі консалтингу у фінансово-інвестиційному забезпеченні розвитку економік українських регіонів. Установлено на основі результатів регіонального виміру рівня локалізації консалтингової діяльності в Україні наявність диспропорцій у розвитку управлінського консалтингу у 2014 - 2019 рр. Констатовано, що споживання консалтингових послуг у регіонах має дискретний, фрагментарний характер. Виокремлено групи регіонів залежно від рівня попиту на послуги управлінського консалтингу. Виявлено, що особливості концентрації консалтингу обумовлені економічним становищем регіонів, їхньою спеціалізацією, територіальним зосередженням бізнесу у великих містах, наявністю гострої конкуренції серед консалтингових фірм. З'ясовано, що перешкодою до зростання ринку консалтингових послуг у регіонах є слабке розуміння керівниками територіальних органів влади та бізнес-структур ефективності професійного консалтингу при вирішенні конкретних соціально-економічних завдань. Запропоновано для поширення консалтингу в регіонах України створення регіональних центрів розвитку консалтингового співтовариства на підставі організації мережі філій у напрямку від центру регіонального консалтингового ринку (обласних центрів) до прилеглих територіальних утворень. Зазначено, що поліпшенню консалтингового клімату в регіонах сприятиме формування дієвої системи правового регулювання консалтингової діяльності, розроблення механізмів ефективної взаємодії консалтингових структур, активізація діяльності професійних об'єднань консультантів, формування єдиної системи довідкової інформації про надавачів консалтингових послуг, оприлюднення результатів діяльності консалтингових фірм у засобах масової інформації, а також удосконалення консалтингової діяльності банківських установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-56 + У049(4УКР)60-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Будівельне право: теорія та практика містопланування та містобудування : зб. наук. пр. Вип. 4. [За матеріалами Четвертої Міжнародної науково-практичної конференції "Будівельне право", (Київ, 20 листопада 2020 року)] / ред.: П. М. Куліков, В. А. Негода, А. А. Клочко, О. Л. Копиленко, М. Бялас, П. Мьоллер, Т. Вайзе, І. А. Безклубий, О. В. Гаран, М. М. Дьомін, Йелда Айдин Тюрк, Ю. Кобиларчик, Р. С. Кірін, М. Крупа, Д. Кузніерз-Крупа, А. М. Мамедов, І. О. Мамонтов, Є. В. Перегуда, О. А. Похиленко, В. О. Плоский, Н. А. Сердюк, В. В. Ткаченко, Г. М. Тонкачеєв, О. А. Халабуденко, Є. О. Харитонов, Д. О. Чернишев; "Будівельне право: теорія та практика містопланування та містобудування", урбаністичний форум, Урбаністичний форум 2020, "Будівельне право", міжнародна науково-практична конференція. - Київ, 2020. - 191 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Представлено матеріали Четвертої Міжнародної науково-практичної конференції "Будівельне право". Розглянуто актуальні питання теорії та практики містопланування та містобудування, модернізації будівельного законодавства, питання реформування законодавчо-нормативної бази реалізації програм і проектів комплексної реконструкції застарілої забудови. Висвітлено деякі аспекти щодо захисту прав громадян у сфері будівництва за позовами громадських обꞌєднань, правового забезпечення відновлення життєдіяльності міст на сході України. Розтлумачено механізм правового регулювання державного фінансового планування у сфері містобудування, питання реєстрації прав власності на нерухомість та її правові наслідки тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359454/4 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського