Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Ругузова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Ругузова Г. І. 
Біологічні особливості ялівцю червоного (IJuniperus oxycedrusD L.) в Криму у зв'язку з його охороною : Автореф. дис. ... канд. біол. наук / Г. І. Ругузова; Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр УААН. - Ялта, 2006. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.6-2(4УКР-6КРИ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Одінцова А. В. 
Особливості репродуктивних процесів у голонасінних. Розвиток гаметофітів, запилення та запліднення / А. В. Одінцова, Г. І. Ругузова // Біол. студії. - 2013. - 7, № 2. - С. 217-238. - Бібліогр.: 90 назв. - укp.

Наведено аналіз сучасних літературних даних про репродуктивні процеси у голонасінних рослин, а саме, розвиток гаметофітів, запилення та запліднення. Підкреслено особливості перебігу цих процесів у різних класах голонасінних, відмінності й подібність із відповідними процесами у покритонасінних. Показано, що розвиток чоловічого і жіночого гаметофітів відбувається за спільною схемою. Глибокі пристосування до зоофілії виявлено у саговникових і гнетових, вони підтверджені також палеонтологічними даними про існування зоофілії у викопних голонасінних. Анемофілія у Ginkgo і хвойних характеризується високо спеціалізованими механізмами запилення. Проникнення чоловічого гаметофіту до жіночого після запилення (постполінаційна фаза репродуктивного циклу) характеризується значним різноманіттям, як і процес запліднення. Описані факти підтверджують, що відмінності між класами голонасінних порівняно з відмінностями між голонасінними та покритонасіннними рослинами. З іншого боку, між усіма класами насінних рослин існують вагомі спільні пристосувальні риси, пов'язані із насіннєвим розмноженням. Для гнетових притаманні найбільш специфічні репродуктивні процеси, зокрема, тетраспоричний жіночий гаметофіт, відсутність архегоніїв та диференційованих яйцеклітин, "подвійне запліднення".


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.8*736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського