Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=РОЗУМНЮК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ЯЧЕСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Воропаев Г. А. 
Численное моделирование вязкого течения над поверхностью с углублением / Г. А. Воропаев, Н. В. Розумнюк // Приклад. гідромеханіка. - 2004. - 6, № 4. - С. 17-23. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Досліджено течію в'язкої нестисливої рідини в околі напівциліндричної каверни на плоскій поверхні на основі числового розв'язку нестаціонарних рівнянь Нав'є - Стокса. Вивчено структуру течії всередині каверни та її вплив на характеристики потоку над пластиною. Показано існування різних режимів течії (стаціонарного та квазіперіодичного) залежно від числа Рейнольдса. Досліджено спектральні характеристики коливань за нестаціонарної поведінки течії. Показано зв'язок безрозмірних частот з частотою нестійкості зсувного шару вздовж ширини каверни на першому етапі нестаціонарного режиму обтікання, і появу і розвиток коливань з більш низькими частотами за подальшого збільшення числа Рейнольдса.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22в641.8

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Розумнюк Н. В. 
Численный анализ структуры течения на поверхности с геометрическими неоднородностями / Н. В. Розумнюк // Вісн. Донец. ун-ту. Сер. А. Природн. науки. - 2002. - № 1. - С. 176-179. - Библиогр.: 2 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69583/Сер.А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Розумнюк Н. В. 
Мгновенные и осредненные характеристики вязкого потока около прямоугольной каверны / Н. В. Розумнюк // Приклад. гідромеханіка. - 2007. - 9, № 4. - С. 49-58. - Библиогр.: 19 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бруяцкий Е. В. 
Метод численного решения уравнений Навье - Стокса в переменных скорость - давление / Е. В. Бруяцкий, А. Г. Костин, Е. И. Никифорович, Н. В. Розумнюк // Приклад. гідромеханіка. - 2008. - 10, № 2. - С. 13-23. - Библиогр.: 32 назв. - рус.

Полная система уравнений Навье - Стокса в переменных скорость - давление решена численным методом конечных разностей для случая вязкой несжимаемой жидкости. Задача сформулирована в нестационарной постановке и решена на установление. Дискретизация исходных уравнений реализована на разнесенных сетках. Для определения давления получено эллиптическое уравнение Пуассона путем подстановки выражений для компонентов скорости из уравнений движения в уравнение неразрывности, подобно МАС-методу. Полученный универсальный дискретный аналог уравнений Навье - Стокса в виде системы линейных алгебраических уравнений решен итерационным методом. Эффективность разностной схемы и алгоритм решения тестированы на примере расчета течения на начальном участке плоского прямолинейного канала.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Розумнюк Н. В. 
В'язка взаємодія вихорових структур зі зсувною течією : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / Н. В. Розумнюк; НАН України. Ін-т гідромеханіки. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Вивчено взаємодію межового шару на твердій поверхні з великомасштабними вихоровими збуреннями в потоці в'язкої рідини на підставі числового розв'язку нестаціонарних рівнянь Нав'є - Стокса в змінних завихреність - функція течії. Розглянуто процес спотворення форми вихору Ламба та його руйнування у разі взаємодії з гострою кромкою пластини, залежність інтенсивності взаємодії від початкових параметрів вихору та його положення відносно пластини. Показано вплив проходження вихору або пари вихорів на межовий шар на її різних боках. Досліджено параметри обтікання пластини за умов відсмоктування рідини через відвідний канал, розташований під різними кутами до поверхні. Показано існування безвідривного обтікання у каналі та у зовнішньому потоці залежно від кута нахилу каналу, інтенсивності відсмоктування та числа Рейнольдса. Вивчено структуру потоку у разі обтікання поверхні зі значною геометричною неоднорідністю у вигляді однієї або декількох виїмок різної форми та розміру. Проаналізовано характерні особливості течії всередині виїмок та її вплив на основний потік. Показано існування стаціонарного та квазіперіодичного режимів обтікання. Виявлено типові частотні характеристики коливань потоку в режимі зсувного шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22 в641.8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Розумнюк І. В. 
Організація і управління ринковою діяльністю підприємств АПК та її економічна ефективність : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І. В. Розумнюк; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Розроблено науково-методичні засади розвитку агромаркетингу в аграрних підприємствах. Сформовано його структуру для різних рівнів управління в АПК. Удосконалено методичні підходи щодо визначення ефективності маркетингової діяльності в агропромисловому виробництві. Проаналізовано особливості, стан і тенденції розвитку агропромислового комплексу. Визначено економічну ефективність агромаркетингової діяльності аграрних підприємств. Запропоновано структуру служби агромаркетингу й управління виробництвом у сільськогосподарському підприємстві. Наведено схему системи агромаркетингової інформації з відображенням її підсистем, обгрунтовано функції управління агромаркетингом та чинники зовнішнього середовища, пов'язані між собою потоками інформації. Визначено прогнозні показники реалізації сільськогосподарської продукції. Запропоновано шляхи та резерви підвищення ефективності агромаркетингової діяльності в агропромислових формуваннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Розумнюк А. В. 
Структура і функціональні властивості еритроцитів та їх зміни при лікуванні телят, хворих на бронхопневмонію : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.01 / А. В. Розумнюк; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2002. - 18 c. - укp.

На підставі вивчення ліпідного складу мембран еритроцитів венозної й артеріальної крові клінічно здорових телят і вмісту у них 2,3-дифосфогліцерату обгрунтовано більш стійкий зв'язок кисню з гемоглобіном у венозній крові та менш стійкий - в артеріальній. Збільшення кількості "молодих" еритроцитів у крові хворих на бронхопневмонію телят на початкових стадіях захворювання у порівнянні з клінічно здоровими, та інтенсивне зростання популяції "старих" клітин у разі подальшого розвитку патології характеризує виснаження компенсаторних можливостей кісткового мозку у тварин з тяжким ступенем перебігу бронхопневмонії. Зазначено, що зростання концентрації гемоглобіну (метгемоглобіну) у крові хворих на бронхопневмонію телят є, очевидно, наслідком зниження активності антиоксидантних процесів в еритроцитах крові та в органах. У хворих телят виявлено зміни ліпідного складу мембран еритроцитів (зменшення загального вмісту ліпідів) і стехіометричного співвідношення між холестеролом і фосфоліпідами у мембранах, що вказує на порушення білково-ліпідних зв'язків бішару та призводить до зниження стійкості червоних клітин крові. Зростання активності 2,3-дифосфогліцератного шунту гліколізу еритроцитів є компенсаторним механізмом наростаючої гіпоксичної гіпоксії. Встановлено негативний вплив амоксициліну тригідрату на систему еритрону: зменшується вміст ліпідних компонентів і порушується їх співвідношення у мембранах еритроцитів, що відбивається на білок-ліпідних зв'язках бішару; розвивається гіпохромна анемія, що спричиняє наростання гіпоксії, порушується сечовиноутворювальна функція печінки та знижується функціональна здатність ниркових клубочків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.911 + П872.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Воропаев Г. А. 
Управление течением в каверне с помощью периодического вдува / Г. А. Воропаев, Н. В. Розумнюк // Приклад. гідромеханіка. - 2010. - 12, № 3. - С. 3-11. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Численно исследована возможность управления течением вязкой несжимаемой жидкости в окрестности плоской каверны, осуществляемого с помощью периодического вдува с малой скоростью через часть дна каверны. Вдув с частотой, равной собственной частоте колебаний течения при обтекании каверны в режиме сдвигового слоя, приводит к резонансному усилению амплитуды возмущений, увеличивает периодические выбросы жидкости из каверны в пограничный слой ниже каверны, удлиняет зону влияния каверны. Удвоенная частота вдува, наоборот, существенно демпфирует собственные возмущения и подавляет выбросы из каверны. Таким образом, влияние каверны на параметры основного течения существенно уменьшается.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Іващенко Д. О. 
Світловодний сенсор механічних коливань з підвищеною чутливістю в нанометровому діапазоні / Д. О. Іващенко, Л. К. Яровой, В. І. Розумнюк // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2012. - Вип. 4. - С. 47-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано створення завадозахищеного лазерного доплерівського віброметра (ЛДВ) з наддовгим світловодним зондом. Ідея сенсора базується на новій конфігурації ЛДВ з додатковим оптичним опорним каналом, випромінювання якого розповсюджується крізь світловодний зонд. Теоретично показано, що у цьому разі вплив завади на світловодний тракт суттєво зменшується. Експериментально продемонстровано, що під час використання додаткового каналу рівень сигналу вібрації перевищує заваду на 6 дБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-5 + Ж108.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Якименко И. Л. 
Влияние электромагнитного излучения мобильного телефона на сомитогенез птицы / И. Л. Якименко, Д. Хеншель, Е. П. Сидорик, А. С. Цыбулин, В. Т. Розумнюк // Доп. НАН України. - 2011. - № 1. - С. 146-152. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*716-633 + Е60*333.5*716-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Воропаев Г. А. 
Источники псевдозвуковых пульсаций давления при обтекании сферической лунки / Г. А. Воропаев, А. В. Воскобойник, В. А. Воскобойник, В. Т. Гринченко, С. А. Исаев, Н. В. Розумнюк // Акуст. вісн.. - 2008. - 11, № 3. - С. 27-49. - Библиогр.: 57 назв. - рус.

Представлены результаты теоретических и экспериментальных исследований характеристик псевдозвуковых осцилляций давления, обусловленных взаимодействием потока и звукового поля внутри трехмерной сферической лунки. Проведено численное и физическое моделирования особенностей вихревого движения внутри лунки и в ее ближнем следе. Обнаружены симметричные и асимметричные крупномасштабные вихревые системы внутри лунки, существование которых зависит от режима течения, указано их местоположение и периодичность выброса наружу. Эволюция торнадообразных вихрей подчиняется переключательному механизму, что приводит к появлению низкочастотных модулирующих поперечных колебаний вихревого движения внутри лунки. В спектрах пульсаций давления и скорости обнаружены дискретные высокодобротные пики. Они соответствуют частоте вращения вихревых систем внутри лунки, частоте их выбросов наружу, частоте следовой моды колебания вихревого движения в лунке, обусловленной гидродинамическим резонансом, а также частоте автоколебаний сдвигового слоя, отвечающих акустическому резонансу. Указаны форма и размеры квазиустойчивых крупномасштабных вихревых структур, области их зарождения и этапы развития. Мгновенные и осредненные характеристики псевдозвуковых пульсаций давления вихревого движения внутри лунки и в ее ближнем следе отличаются из-за нелинейного взаимодействия вихревых структур между собой и с обтекаемой поверхностью.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.720.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Уховський В. В. 
Зміна показників еритроцитопоезу крові кролів за внутрішньом'язового введення інактивованої полівалентної вакцини проти лептоспірозу великої рогатої худоби / В. В. Уховський, А. В. Розумнюк // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 4. - С. 171-179. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Яровой Л. К. 
Уменьшение погрешности измерения наноамплитудных вибраций удаленных объектов лазерным доплеровским виброметром / Л. К. Яровой, В. И. Розумнюк, И. В. Степахно, Т. В. Чунихина // Системи оброб. інформації. - 2015. - Вип. 12. - С. 69-72. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Предложен метод снижения относительной погрешности измерений малых амплитуд механических колебаний лазерным доплеровским виброметром, выполняемых на значительном удалении от объекта в условиях высокого уровня помех. В основу метода положен принцип трехволнового фотодетектирования, который заключатся в том, что к двум пучкам классического виброметра добавляется третья когерентная волна. Расчетами показано, что если эта волна распространяется совместно с волной зондирующего пучка, то при определенных условиях между их амплитудами и фазами возникает аномальное увеличение амплитуды сигнала виброметра. При этом, среднеквадратичная погрешность измерения остается практически неизменной. Уменьшение относительной погрешности рассчитано с помощью математической модели и продемонстрировано в эксперименте.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Механіка   
14.

Розумнюк В. І. 
Про загальні розв'язки рівнянь Ейлера і Нав'є - Стокса / В. І. Розумнюк // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2019. - № 1. - С. 190-193. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Побудова загального розв'язку рівняння Нав'є - Стокса є фундаментальною проблемою сучасної механіки рідини та математики через нелінійність, що виникає у разі переходу до змінних Ейлера. Запропоновано нову процедуру переходу без появи в рівнянні нелінійних доданків, що надає змогу побудувати загальний розв'язок рівняння Нав'є - Стокса як поєднання загальних розв'язків рівнянь Лапласа та дифузії. Існування, унікальність і гладкість розв'язків рівнянь Нав'є - Стокса та Ейлера з'ясовуються під час дослідження розв'язків рівнянь Лапласа та дифузії, які добре вивчені.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Воропаєв Г. О. 
Моделювання газодинамічних процесів в елементах імпульсного ежектора / Г. О. Воропаєв, Я. В. Загуменний, Н. В. Розумнюк // Журн. обчислюв. та приклад. математики. - 2021. - № 1. - С. 66-72. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати числового моделювання газодинамічних процесів у форкамері імпульсного надзвукового ежектора з метою визначення оптимальних геометричних параметрів, що забезпечують задані витратні характеристики ежектора. У разі надвисокого тиску ежектуючого газу (>> 100 атм) неможливо створити розрахункове сопло з неперервно змінюваною площею перерізу та обмеженою довжиною, тому між газогенератором і соплом ежектора необхідно розмістити форкамеру для дроселювання повного тиску газогенератора. З метою оптимізації параметрів форкамери ежектора з дискретними отворами газогенератора та робочим тиском у діапазоні 400 - 1000 атм проведено серію розрахунків із визначення параметрів форкамери, що забезпечують стабільну роботу надзвукового кільцевого сопла за вхідного тиску 35 - 45 атм і масової витрати 0,5 - 0,6 кг/с. Тривимірне числове моделювання точкового витікання газу з газогенератора у форкамеру та далі у кільцеве сопло показало, що ступінь нерівномірності картини течії у форкамері на вході до сопла ежектора є досить низькою, що обгрунтовує проведення числового моделювання течії в надзвуковому кільцевому соплі та камері змішування ежектора в вісесиметричній постановці та надає можливість обмежити кількість циліндричних отворів газогенератора без внесення суттєвої неоднорідності у розподіли характеристик по азимутальній координаті.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.307.35

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лісова Н. Е. 
Вивчення переносимості препарату на основі кверцетину в клінічно здорових котів / Н. Е. Лісова, М. І. Жила, Н. В. Шкодяк, А. В. Розумнюк, О. П. Лаптій // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 96-104. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Наведено результати клінічних випробувань переносимості препарату, що містить флавоноїд кверцетин, на клінічно здорових котах. Результати чисельних досліджень показують, що кверцетин може проявляти антиоксидантну, мембранопротекторну, гастро-, нефро-, гепато-, кардіозахисну, антитромбоцитарну, протизапальну дію. Біодоступність кверцетину найвища у поєднанні з пектином і нерозчинними олігосахаридами, що пов'язано зі змінами кількісного і якісного складу кишкової мікрофлори. Однією з обов'язкових передумов створення й апробації нових ветеринарних лікарських засобів, як у контексті виконання національного законодавства, так і вимог міжнародного співтовариства щодо реєстрації лікарських засобів, є проведення клінічних досліджень із дотриманням вимог Належної клінічної практики (GCP). Особливо це стосується ліків з новою речовиною, фармакологічні властивості та ефективність яких ще недостатньо вивчені. Тому для оцінки переносимості, безпечності та ефективності препарату, що містить кверцетин, проведено комплексне клінічне випробування на дрібних домашніх тваринах (котах). Дослідження проводили в умовах ветеринарних клінік на здорових котах, різного віку, статі й породи. Препарат застосовували перорально у дозі 4 мг/кг маси тіла тварини з кормом впродовж 30 діб. Відбір крові у досліджуваних тварин проводили до застосування препарату та на 30 і 60 добу досліду. Ефект дії препарату оцінювався за показниками клінічного стану, а також за гематологічними та біохімічними показниками крові котів. Для морфологічних досліджень використовували стабілізовану ЕДТА кров, а для біохімічних досліджень - сироватку крові. За оцінкою клінічного стану тварин і даними лабораторних досліджень, переносимість досліджуваного препарату при пероральному застосуванні клінічно здоровим котам була доброю. За результатами порівняння клінічних, гематологічних та біохімічних показників, одержаних на 30 та 60 добу експерименту, і перед застосуванням препарату, негативних змін не виявлено. Результати біохімічних досліджень крові котів на 30 добу вказували про достовірне підвищення, в межах норми, вмісту глюкози, сечовини, креатиніну, каталази, зростання активності аланінамінотрансферази та зменшення активності гамма-глутамілтрансферази і вмісту дієнових коніюгатів та малонового діальдегіду. Показники білкового спектра сироватки крові відзначалися стабільністю протягом всього періоду досліду. На 60-й день застосування препарату було виявлено відновлення до початкових значень більшості параметрів сироватки крові котів у порівнянні з показниками, одержаними на 30-й день досліду. За показниками антиоксидантної системи організму котів відзначено, що активність супероксиддисмутази і вміст дієнових кон'югатів у сироватці крові у цей період досліду залишалася на рівні значень 30-ої доби. Активність каталази знизилася у порівнянні зі значеннями на 30-ту добу, але не відрізнялася вірогідно від початкових показників, а вміст малонового діальдегіду у сироватці крові тварин достовірно зменшувався. Це вказувало на зниження інтенсивності утворення токсичних сполук в організмі котів і виражені антиоксидантні властивості препарату гепанефран.


Індекс рубрикатора НБУВ: П853 + П871.54-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Лісова Н. Е. 
Дослідження переносимості препарату на основі кверцетину за показниками крові у клінічно здорових собак / Н. Е. Лісова, М. І. Жила, А. В. Розумнюк, Н. В. Шкодяк, О. М. П'ятничко, О. Й. Сободош // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 152-159. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського