Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ОГАННИСЯН$<.>+<.>A=ГЕГАМ$<.>+<.>A=РУСЛАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Городнов В. Л. 
Организация синаптических входов к рубро-спинальным нейронам кошки: взаимодействие эффектов стимуляции промежуточного ядра мозжечка и вентролатерального ядра таламуса / В. Л. Городнов, А. Л. Оганнисян // Нейрофизиология. - 2004. - 36, № 3. - С. 222-229. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

За допомогою внутрішньоклітинного відведення досліджено взаємодію синаптичних ефектів в еферентних рубро-спінальних нейронах (РСН) червоного ядра (ЧЯ) мозку кота за різних варіантів подразнення проміжного ядра (ПЯ) мозочка та вентролатерального ядра (ВЛЯ) таламуса. Сумісна одночасна або послідовна стимуляція двох згаданих входів з урахуванням структурних особливостей аферентації РСН (вважають, що мозочково-рубральні волокна є колатералями аксонів мозочково-таламічного шляху) дозволяла використовувати колізію імпульсів в пресинаптичних шляхах для оцінки особливостей сумації постсинаптичних потенціалів. У випадку відносно невисокої інтенсивності стимуляції ВЛЯ та ПЯ ВПСП, зумовлені цими подразненнями в РСН, могли підсумовуватися лінійно, що вказувало на відсутність спільних волокон, збуджуваних внаслідок подразнення таламуса та мозочка, й на відсутність взаємодії синаптичних ефектів на мембрані постсинаптичної одиниці (РСН). За умов збільшення сили стимуляції та певних часових відношень між стимулами, нанесеними на згадані утворення, другий з обумовлених такими подразненнями ЗПСП істотно пригнічувався, що є наслідком зменшення надходження в ЧЯ аферентних імпульсів через їх колізію в пресинаптичних шляхах. Зі збільшенням міжстимульного інтервалу могло спостерігатися полегшення другого ЗПСП (вірогідно, внаслідок генерації повторних імпульсів у спільних пресинаптичних волокнах). Результати проведених експериментів змушують враховувати можливість того, що не всі мозочково-рубральні входи є колатералями мозочково-таламічних аксонів.


Ключ. слова: рубро-спинальные нейроны, мозжечок, таламус, суммация ВПСП, коллизия, потенциация
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.12 + Е60*739.177.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського