Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (88)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Мартиненко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Куришко Є. 
Аналіз рівня здоров'я вступників до вищих військових навчальних закладів / Є. Куришко, М. Корчагін, В. Откидач, О. Ольховий, А. Губа, В. Паєвський, О. Мартиненко, В. Коновалов // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2023. - № 1. - С. 28-36. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Необхідною умовою успішності навчально-бойової діяльності курсантів вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ) є функціональний стан і стан здоров'я вступників. Науковці стверджують про поступове погіршення стану здоров'я молоді в Україні. Мета дослідження - визначити антропометричні та медико-біологічні показники та рівень соматичного здоров'я вступників до ВВНЗ. Дослідження проводили протягом трьох років на базі Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Досліджено 3 групи вступників до ВВНЗ, загальна кількість - 232 курсанти. Середній вік респондентів на початок дослідження становив 18,4 років. Застосовано антропометричні (вимірювання антропометричних показників) і медико-біологічні (динамометрія, спірометрія, ритмовазометрія, електроманометрія) методи дослідження. За результатами антропометричних і медико-біологічних вимірювань визначалися ваго-ростовий, життєвий, силовий індекси та індекс Робінсона. Додатково визначали силові показники м'язів кисті методом динамометрії (обиралося середнє значення між результатами правої та лівої рук) і час відновлення частоти серцевих скорочень до стану спокою після 20 присідань за 30 с. Визначено рівень соматичного здоров'я за методикою експрес-оцінки Г. Л. Апанасенка. Рівень соматичного здоров'я вступників демонструє поступове погіршення, різниця показників для представників наборів 2019 і 2021 рр. становить 11,9 % і є статистично достовірною. Порівняльний аналіз оцінок рівня соматичного здоров'я вступників за 3 роки демонструє повну відсутність оцінок "вищий від середнього" серед представників набору 2021 р., поступове зниження кількості "середніх" оцінок (від 28 % набору 2019 р. до 18 % набору 2021 р.) і суттєве зростання кількості оцінок "нижче від середнього" (від 64 % набору 2019 р. до 74 % набору 2021 р.). Зроблено висновок, що за 3 роки відбулося поступове погіршення рівня здоров'я вступників до ВВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7(4УКР)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Лахно І. В. 
Перспективи вивчення деяких електрофізіологічних параметрів у діагностиці затримки росту плода / І. В. Лахно, О. В. Мартиненко, В. І. Шульгін // Медицина невідклад. станів. - 2023. - 19, № 6. - С. 402-406. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Затримка росту плода є клінічним синдромом, що має несприятливі проєкції як на перинатальні наслідки, так і на здоров'я людини в дорослому житті. Традиційні підходи до діагностики цього синдрому базуються на ультразвуковій біометрії та доплерометрії матково-плацентарного і плодово-пуповинного кровотоку. Апаратура, яка використовується для таких досліджень, є дуже дорогою, а підготовка кваліфікованого спеціаліста займає тривалий час. Неінвазивна електрокардіографія дає можливість оцінювати показники варіабельності серцевого ритму плода і морфологічні параметри комплексу pQRST. Мета роботи - встановлення показників варіабельності серцевого ритму і морфологічних параметрів за даними неінвазивної електрокардіографії плода, які можна використати для діагностики затримки росту плода. У роботі взяли участь 220 вагітних жінок віком від 18 до 40 років у терміни 24 - 41 тиждень. Усіх обстежених пацієнток було розподілено на дві групи. До I групи було віднесено 108 жінок із затримкою росту плода, а до II групи - 112 вагітних зі здоровими плодами. Реєстрацію електрокардіограми плода здійснювали в абдомінальному відведенні протягом 30 - 60 хвилин. Висновки: розробка алгоритмів діагностики затримки росту плода за допомогою неінвазивної електрокардіографії потребує подальшого тестування таких показників: SI, TP, AC/DC, LF, LF/HF, тривалості QTc, ширини комплексу QRS і співвідношення T/QRS.



Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Лядова Т. І. 
Клінічний перебіг герпесвірусних захворювань шкіри на тлі ВІЛ / Т. І. Лядова, Д. М. Дорош, О. В. Волобуєва, М. М. Попов, О. В. Мартиненко, І. В. Кадигроб, О. Г. Сорокіна // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 2. - С. 131-138. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Дерматологічні захворювання широко поширені серед ВІЛ-інфікованого населення. У зв'язку з невпинним зростанням захворюваності на ВІЛ, шкірні прояви зустрічаються все частіше, особливо герпесвірусні інфекції. Багато з них не є унікальними для цієї групи, проте хвороба може мати нетиповий, важкий та системний перебіг, що часто ускладнює діагностику. Багато досліджень демонструють специфіку клінічного перебігу ВІЛ, зокрема опортуністичних інфекцій, проте окремо систематизації саме герпетичних проявів ВІЛ до сьогодні не проводилось. З іншої сторони, впровадження високоактивної антиретровірусної терапії супроводжувалось деяким зменшенням шкірних проявів, пов'язаних з ВІЛ, але основною проблемою клініцистів все ще залишається низька ефективність ацикловіру в цій категорії хворих, а отже, вимагає пошуку нових підходів до її вирішення. Мета статті - дослідження та порівняння клінічного перебігу герпесвірусних захворювань шкіри на тлі ВІЛ-інфекції, враховуючи тяжкість і стадійність основного захворювання, грунтуючись на міжнародній класифікації ВІЛ-інфекції, прийнятою Центром по контролю захворювань (CDC). З вересня 2018 по жовтень 2020 р. в 59 хворих на ВІЛ були досліджені герпетичні захворювання та встановлено, що характер дерматологічних проявів герпесвірусних інфекцій залежить від рівня клітин CD4+. Для розширення лікарського забезпечення, лікування коморбідних станів і поліпшення якості життя кожного пацієнта, у рамках дисертаційної роботи, заплановано дослідження "Клініко-імунологічне значення ІЛ-31 та терапевтична ефективність мелатоніну при герпесвірусних захворюваннях шкіри на тлі ВІЛ-інфекції та методи їх корекції".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-3 + Р601.112-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Мартиненко О. В. 
Організаційно-економічне забезпечення реалізації експортного потенціалу деревообробних підприємств України / О. В. Мартиненко // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 23. - С. 133-141. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета статті - дослідження організаційно-економічного забезпечення реалізації експортного потенціалу деревообробних підприємств України. Розглянуто теоретичні основи організаційного та економічного забезпечення експортного потенціалу підприємств. Здійснено аналіз діяльності деревообробних підприємств, їх рентабельності та виокремлено проблемні аспекти функціонування промисловості, які негативно впливають на реалізацію експортного потенціалу. Визначено, що зростання експорту продукції з деревини можливе лише завдяки об'єднанню колективних зусиль підприємств лісозаготівлі, деревообробки та меблевого виробництва у великі формалізовані мережеві структури (концерни та кластери), які здатні виступати самостійним суб'єктом договірних відносин із зовнішніми контрагентами. Досліджено підходи до формування мережевих структур, що дало змогу виявити обмеженість та незавершеність інформаційного супроводу процесів їх створення та функціонування. На основі проведеного порівняльного аналізу ефективності діяльності підприємств лісозаготівлі, деревообробки та виробництва меблів та виявлено, що ядром мережевих формувань мають стати підприємства з обробки деревини. Практичне значення отриманих результатів дослідження полягає у тому, що запропоновані напрями покращення організаційно-економічного забезпечення реалізації експортного потенціалу можуть бути використані деревообробними підприємствами для їх структурної модернізації.



Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гуманітарний дискурс у перспективі XXI століття: методологічні засади : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 5-6 листоп. 2021 р., м. Чернівці / ред.: В. Балух, М. Марчук, М. Чікарькова, О. Рупташ, О. Бродецький, М. Шкрібляк, С. Балінченко, І. Починок, Р. Рошкулець, І. Руснак, О. Мартиненко; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : ЧНУ ім. Ю.Федьковича : Рута, 2021. - 247, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Проаналізовано соціокультурні передумови еволюції гуманітарних наук. Висвітлено філософські засади функціюваня, статусу та методології сучасної гуманітаристики. Увагу приділено питанням формування комунікативної парадигми гуманітарного знання. Охарактеризовано етичні й естетичні виміри гуманітарно-наукового дискурсу, підвалини постсекулярної моделі діалогу науки та релігії. Розкрито онтологічні підстави соціогуманітарної парадигми сучасного наукового розвитку. Досліджено методологію електронного голосування в Україні у контексті сучасної гуманітаристики. Розглянуто проблеми теорії та практики процесуальної структури судової товарознавчої експертизи. Проаналізовано питання Патріаршого та Синодального Томосу як декларації про церковну незалежність і джерело канонічного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.в05 я431 + Э210.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Веклич К. А. 
Цитокіновий профіль пацієнтів із коровою інфекцією різного ступеня тяжкості / К. А. Веклич, М. М. Попов, Т. І. Лядова, О. В. Мартиненко, О. Г. Сорокіна, В. В. Саркіс-Іванова // Патологія. - 2021. - 18, № 1. - С. 66-71. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.25-3

Рубрики:
 Кір 

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Нузов І. 
Україна: робота з минулим задля мирного майбутнього : [дослідження] / І. Нузов, О. Мартиненко. - Харків : Права людини, 2021. - 63, [1] c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Роботу присвячено світовому досвіду роботи понад 50 комісій із встановлення істини на різних континентах та можливостях використання цього досвіду для України. Для країн, що виходять зі стану збройного конфлікту або звільняються від авторитарних режимів, створення таких комісій, які є офіційно затвердженими тимчасовими позасудовими слідчими органами та діють безпосередньо у перехідний період, дається відносно невеликий термін на збір показань, проведення розслідувань порушень прав людини, вивчення матеріалів та публічні слухання справ, перш ніж вони завершать свою роботу та опублікують остаточну доповідь із рекомендаціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц013.21 + Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Дергачова В. В. 
Інвестиційно-інноваційне забезпечення підприємств переробної промисловості України в контексті переходу до "безконтактної економіки" / В. В. Дергачова, Курт Майнка Марсель, О. В. Мартиненко // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 18. - С. 71-79. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета статті - дослідження інвестиційно-інноваційного забезпечення підприємств переробної промисловості України в контексті переходу до "безконтактної економіки". Ідентифіковано основні характеристики "безконтактної економіки", її недоліки, переваги та можливості для підприємств переробної промисловості України. Здійснено аналіз інвестиційного клімату, шляхом порівняння рейтингових оцінок України за останні десять років у світових рейтингах, які характеризують інвестиційно-інноваційну привабливість держави, у результаті чого, виявлено, що інвестиційне середовище держави є несприятливим для зовнішнього інвестора. Розглянуто основні джерела фінансування переробної промисловості (капітальні та прямі іноземні інвестиції). Проаналізовано динаміку та структуру капітальних інвестицій у промисловість України, зокрема її переробний сектор, за період 2010 - 2020 рр. Досліджено щорічні інвестиційні надходження в економіку України, виокремлено періоди коливань та встановлено причини, які вплинули на них. Здійснено структурний аналіз прямих іноземних інвестицій за видами економічної діяльності (визначено пріоритетні сфери інвестування переробної промисловості України) та географічну диверсифікацію за країнами-експортерами капіталу. У контексті інвестиційно-інноваційного забезпечення переробної промисловості, розглянуто інноваційно-активні підприємства України, динаміку витрат підприємств за видами економічної діяльності на інновації та науково-дослідні розробки. Обумовлено важливість стимулювання інвестиційно-інноваційної активності підприємств переробної промисловості України. Визначено, що задля сталого економічного зростання підприємств переробної промисловості в контексті переходу до "безконтактної економіки", потрібно зосередитися на збільшенні доданої вартості товарів, а це потребує створення нових або оновлення наявних виробничих потужностей на підприємствах та, відповідно, значних інвестиційних потоків. Разом з тим, ідентифіковано напрями покращення інвестиційно-інноваційного забезпечення підприємств переробної промисловості в умовах "безконтактної економіки", впровадження яких, здатне сприяти зростанню ефективності виробничого процесу, його інноваційному розвитку, та, в результаті, структурній модернізації національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305,0-55-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Математика   
9.

Мартиненко О. В. 
Проєктні методи при навчанні математичного аналізу майбутніх учителів фізико-математичних спеціальностей / О. В. Мартиненко, Я. О. Чкана // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 2. - С. 57-62. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проблему вдосконалення професійної підготовки майбутніх вчителів фізико-математичних спеціальностей, підвищення рівня їх конкурентоздатності на ринку праці доцільно вирішувати шляхом формування у студентів математичної компетентності за різних форм організації навчальної діяльності. Мета поботи - обгрунтування доцільності використання методу проєктів при вивченні математичного аналізу, описання різних проектів, зокрема, й особливостей проєктної діяльності студентів із робочим зошитом. Теоретичні методи: системний аналіз наукової, психолого-педагогічної, методичної літератури; узагальнення та систематизація. Емпіричні методи: анкетування. У ході дослідження визначено труднощі, які виникають у студентів фізико-математичних факультетів педагогічних університетів при вивченні математичного аналізу, та з'ясовано причини, що їх зумовлюють. Для подолання виявлених проблем запропоновано впровадження у навчальну діяльність студентів метод проєктів, зокрема, довгостроковий навчальний проект "Робочий зошит", розрахований на вивчення окремого розділу математичного аналізу. Блоки робочого зошиту виступають навчальними завданнями проєктного типу, а послідовне їх виконання направлене на вивчення відповідної теми та курсу в цілому. Мета втілення такого проєкту - організація самостійної роботи студентів і створення умов для засвоєння та поглиблення математичних знань, оволодіння математичними методами та розуміння їх прикладної значущості. Опитування, проведене по завершенню роботи з проєктом показало його доцільність та ефективність як для аудиторної навчальної діяльності студентів, так і під час дистанційного навчання. Підтверджено доцільність та ефективність методу проєктів при формуванні математичної компетентності майбутніх учителів фізико-математичних спеціальностей. Запропоновані навчальні проєкти, зокрема, проєкт "Робочий зошит", відповідають рівню інтелектуальних здібностей і творчого мислення студентів, умінню самостійно конструювати свої знання з використанням інформаційних ресурсів.



Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Механіка   
10.

Золочевський О. О. 
Вплив нестехіометрії та різноопірності перовскіта розтягу - стиску на дифузійну повзучість товстостінного циліндра з перовскіта / О. О. Золочевський, Л. О. Пархоменко, О. В. Мартиненко // Приклад. механіка. - 2021. - 57, № 3. - С. 95-106. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розроблено фізичну модель для опису дифузійної повзучості в перовскітоподібному матеріалі з урахуванням нестехіометрії кисню і різноопірності розтягу - стиску. Обговорено базові експерименти для визначення параметрів повзучості в конститутивних рівняннях. Запропонована модель використана в рамках стану узагальненої плоскої деформації в чисельно-аналітичному методі розрахунку на дифузійну повзучість порожнистого товстостінного перовскітового циліндра. Використано аналітичний розв'язок для кисневої нестехіометрії. Одержано загальні вирази в замкнутій формі для напружень в порожнистому циліндрі при повзучості і заданому градієнті хімічного потенціалу кисню. Чисельне інтегрування за часом здійснено методом Рунге - Кутта - Мерсона четвертого порядку з автоматичним вибором кроку. Проаналізовано перерозподіл напружень у часі в циліндрі в умовах дифузійної повзучості. Обговорено чисельні результати, що пов'язані з асиметрією розтягу - стиску та поверхневим обміном кисню в перовскітовому циліндрі при повзучості.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Макогон О. А. 
Вибудовування часової прямої життєвого циклу зразка танка Т-64Б та визначення оптимальної періодичності його технічного обслуговування / О. А. Макогон, С. М. Губа, С. І. Мащенко, О. М. Горбов, О. В. Мартиненко, І. О. Ковальов // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2020. - Вип. 2. - С. 31-35. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено життєвий цикл зразка танка Т-64Б. Мета дослідження - визначення оптимальної періодичності технічного обслуговування зразка танка Т-64Б, його складальних одиниць та систем. Визначено закон надійності та аналітичні залежності між ймовірністю безвідмовної роботи та інтенсивністю відмов окремих складальних одиниць та систем танків Т-64Б; проаналізувати середнє напрацювання на відмову окремих складальних одиниць та систем танків Т-64Б, які експлуатувалися в навчально-бойовій групі у період від нормальної експлуатації до старіння і капітального ремонту; провести коригування термінів чергового технічного обслуговування; вибудувати часову пряму життєвого циклу зразка Т-64Б на основі оптимізації циклу технічного обслуговування і ремонту. Методологічною основою дослідження стали загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання. Досліджено статистичні дані наробітки на відмову складальних одиниць та систем танків Т-64Б, які експлуатувалися в навчально-бойовій групі у період від нормальної експлуатації до капітального ремонту. За результатами дослідження обраховані оптимальні строки технічного обслуговування систем зразка танку Т-64Б до капітального ремонту. Запропоновано цикл технічних обслуговувань зразка Т-64Б протягом його життєвого циклу сприятиме збільшенню загального часу експлуатації зразка Т-64Б збільшився на 4 % за період від початку нормальної експлуатації до технічного обслуговування -2. Висновки: термін чергового технічного обслуговування може бути визначений як інтервал часу знаходження об'єкта в працездатному стані із заданою ймовірністю. Ймовірності часу напрацювання до відмови вузлів та систем зразка танка Т-64Б у період життєвого циклу до капітального ремонту є випадковою величиною, яка підкорена закону Вейбулла, при наближенні його до експоненціального закону у період нормальної експлуатації до старіння і капітального ремонту. Аналітичні залежності між імовірністю безвідмовної роботи і інтенсивністю відмов надають змогу визначити оптимальні строки технічного обслуговування систем зразка танку Т-64Б до капітального ремонту та необхідно-достатній час експлуатації машини при заданій надійності. Вибудування часової прямої життєвого циклу зразка техніки на основі оптимізації циклу технічного обслуговування і ремонту сприятиме підтриманню на нормативному рівні показників експлуатаційної надійності протягом всього його життєвого циклу з одночасним скороченням матеріальних, трудових та фінансових витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц53

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ніколенко Є. Я. 
Ожиріння в розвитку ішемічної хвороби серця (за даними популяційних досліджень) / Є. Я. Ніколенко, О. В. Мартиненко // Укр. терапевт. журн.. - 2019. - № 2. - С. 75-78. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Дослідження великих груп людей у рамках підходу big data виявляють ключові особливості багатофакторних механізмів розвитку коморбідної патології. Граничні значення, послідовність зрушень цих показників у ході реалізації факторів ризику і предикторів найбільш соціально важливих хронічних неінфекційних захворювань доцільно визначати на доклінічному етапі в популяційних умовах. Клініко-епідеміологічними методами обстежено організовані контингенти загальною кількістю 4012 осіб обох статей (1866 чоловіків і 2146 жінок) у віці 20 - 59 років та неорганізований контингент загальним об'ємом 7629 чоловіків у віці 40 - 59 років. Встановлено популяційну поширеність ожиріння та різних форм ішемічної хвороби серця, популяційні рівні основних факторів ризику (ФР). Так, серед організованих контингентів поширеність ожиріння була найбільшою у порівнянні з іншими ФР та склала 31,7 % для чоловіків та 29,3 % для жінок. У ході 5-річного проспективного дослідження методами множинної логістичної регресії сформовано регресивні криві щодо нових випадків інфаркту міокарда (ІМ). Виведено інтегральний показник щодо процентного збільшення нових випадків ІМ на 1000 осіб/рік спостереження в залежності від наявності або відсутності ожиріння та інших основних факторів ризику, які були виявлені на первинному скринінговому обстеженні. Продемонстровано відсоткове збільшення нових випадків ІМ на 1000 осіб на рік спостереження за наявності ожиріння у віковій групі 50 - 59 років. Застосована математична модель дозволяє здійснювати контроль і корекцію чинників ризику на доклінічному етапі залежно від наявності або відсутності факторів ризику, провісників захворювання. Виходячи з мультифакторіальності генезу хронічної патології і чинників, що впливають на її розвиток, найбільш доцільним є проведення досліджень з використанням клініко-епідеміологічних методів у рамках доказової медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р410.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Стратегічне управління системною стійкістю національної інноваційної системи : колект. монографія / О. В. Прокопенко, В. А. Омельяненко, Н. В. Білошкурська, М. В. Білошкурський, С. А. Бондаренко, К. О. Дядюра, Г. І. Ковтун, А. О. Корнус, О. Ю. Кудріна, Л. В. Лощина, О. В. Мартиненко, О. П. Маслов, Л. В. Пшенична, В. Ю. Школа; ред.: О. В. Прокопенко, В. А. Омельяненко. - Суми : Триторія, 2019. - 222 c. - Бібліогр.: с. 197-210 - укp.

Розглянуто актуальні проблеми забезпечення національної безпеки на основі стратегічного управління системною стійкістю інноваційної системи. Особливу увагу приділено стратегічним аспектам розвитку високотехнологічних секторів національної інноваційної системи в умовах глобалізації інновацій. Викладено концептуальні основи системного управління інноваційно-технологічними змінами. Описано сучасні моделі інноваційно-технологічного розвитку, динамічні моделі економіки, моделі трансферу технологій. Розглянуто напрями розвитку національної інноваційної системи в Україні. Подано інформацію про методичне забезпечення оцінки інноваційної пріоритетності секторів національної економіки України на основі інтегрального підходу. Наведено обгрунтування системних стратегій розвитку високотехнологічних сфер. Висвітлено особливості впровадження інтегрованих систем управління нанотехнологіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Слинько Г. І. 
Вплив структурних складових чавуну на експлуатаційні характеристики деталей, що працюють в умовах циклічної зміни температур / Г. І. Слинько, О. Д. Мартиненко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2018. - Вип. 192. - С. 319-325. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Надано інформацію щодо використання у народному господарстві деталей, що виготовляються з чавуну. Показано, що відмови чавунних деталей виникають внаслідок впливу на них циклічної зміни температур і навантажень. Наведено результати досліджень відносно впливу структурних складових чавуну на термоциклічну витривалість деталей, що працюють за умов циклічної зміни температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.306.223

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мартиненко О. В. 
Контроль навчальної діяльності студентів педагогічних університетів при вивченні фундаментальних математичних дисциплін / О. В. Мартиненко, Я. О. Чкана // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 1. - С. 252-255. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано значення контролю навчальної діяльності студентів, визначено його мету та принципи побудови системи контролю при вивченні математичних дисциплін у педагогічних університетах. Проаналізовано типи контролю (відстежувальний, поточний, проміжний і підсумковий) у контексті специфіки викладання математичних дисциплін і запропоновано форми його впровадження в процес підготовки майбутніх учителів фізико-математичних спеціальностей. Організація навчального процесу у разі вивчення фахових математичних дисциплін повинна забезпечуватись навчально-методичними засобами для аудиторної та самостійної позааудиторної роботи. Запропоновано для цього використовувати робочий зошит з математичних дисциплін, який є багатофункціональним дидактичним засобом. Описано особливості організації контролю навчальних досягнень студентів за допомогою робочого зошиту. Зазначено, що ефективною формою перевірки виконання завдань першого блоку є проведення тестування, що надає можливість оцінити глибину, обсяг і системність знань студентів з даної теми відповідної математичної дисципліни, яке запропоновано проводити на кожному практичному занятті. Про результати виконання завдань третього блоку, які виконуються студентами індивідуально або групами, кожен студент звітує на спеціально відведеній консультації, що проводиться у формі колоквіуму. Всі види робіт оцінюються певною кількістю балів, вносяться до звідної таблиці в кінці робочого зошиту і входять в систему рейтингового оцінювання навчальних досягнень студента. Ця таблиця містить також стовпці для самооцінки, які студенти заповнюють самостійно, керуючись власними відчуттями. Описано технологію проведення екзамену з математичної дисципліни, де перевірку засвоєння теоретичного матеріалу можна здійснювати за допомогою тестування.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р3-381

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бантковський В. А. 
Оценка качества ремонта технологического оборудования / В. А. Бантковський, В. І. Іванов, О. Д. Мартиненко, Д. М. Гожа // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2018. - № 12. - С. 26-32. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Представлены, разработанные авторами, предложения относительно методических подходов к оценке качества ремонта технологического оборудования в современных условиях производства. Представлены результаты сравнительного анализа существующих методов оценки качества ремонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мартиненко О. О. 
Світовий досвід використання франчайзингу як ефективної моделі розширення бізнесу / О. О. Мартиненко, М. В. Шуба // Бізнес Інформ. - 2018. - № 9. - С. 253-258. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Визначено сучасний стан розвитку франчайзингу в різних країнах світу як моделі розширення існуючого бізнесу. Розглянуто сутність франчайзингу як форми організації бізнесу на прикладі механізму застосування окремих його типів. Найбільш поширеною класифікацією є поділ франчайзингу на такі різновиди, як бізнес-франчайзинг і традиційний, або товарний, франчайзинг. Досліджено динаміку зростання кількості франчайзингових установ у світі та галузеву структуру міжнародного франчайзингу. Проаналізовано франчайзинговий ринок США. Визначено, що використання франчайзингової моделі на міжнародному рівні є конкурентною перевагою для експорту США. Досліджено ринок франчайзингу країн-експортерів, що є лідерами в цій галузі, - Німеччини та Великої Британії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мартиненко О. Є. 
Методика формування англомовної компетентності майбутніх перекладачів в аудіюванні в умовах заочної форми навчання : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. Є. Мартиненко; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Вирішено проблеми формування у майбутніх перекладачів англомовної компетентності в аудіюванні в умовах заочної форми навчання. Розглянуто методичні підходи формування у таких перекладачів англомовної компетентності в аудіюванні в умовах заочної форми навчання, а також принципи навчання, які лягли в основу методики навчання студентів англомовного аудіювання текстів різних жанрів (інтерв'ю, фрагментів лекцій, новин та оголошень). Уточнено зміст і структуру компетентності в аудіюванні, а також визначено практичну, розвивальну, виховну, лінгвосоціокультурну та професійну мету навчання аудіювання текстів різних жанрів. Виділено специфічні знання, навички, вміння, комунікативні здібності та стратегії аудіювання, якими мають оволодіти майбутні перекладачі. Визначено труднощі аудіювання текстів різних жанрів: труднощі, пов'язані з умовами сприймання аудіотексту; індивідуально-особистісні труднощі; труднощі, пов'язані з мовними особливостями аудіотекстів різних жанрів. Запропоновано стратегії аудіювання, націлені на подолання цих труднощів. Розглянуто особливості формування англомовної компетентності в аудіюванні майбутніх перекладачів з точки зору лінгвістичних, лінгвопсихологічних, фізіологічних і психічних особливостей мовлення носіїв мови. Описано етапи сприйняття усного повідомлення та механізми аудіювання. Проведено огляд використаних діяльностей та ресурсів електронного кейсу з аудіювання з предмету "Перша іноземна мова" (англійська), який містить комплекс вправ для формування у цих перекладачів англомовної компетентності в аудіюванні у віртуальному навчальному середовищі Мооdle. Відповідно до визначених критеріїв відбору аудіоматеріалів для навчання аудіювання майбутніх перекладачів, відібрано навчальний матеріал; теоретично обгрунтовано і практично розроблено підсистему вправ для навчання цих перекладачів англомовного аудіювання текстів різних жанрів (інтерв'ю, фрагментів лекцій, новин та оголошень) в умовах заочної форми навчання й укладено модель організації навчання на її основі. Експериментально доведено ефективність розробленої методики та визначено її оптимальний варіант. Сформульовано методичні рекомендації щодо організації навчання майбутніх перекладачів англомовної компетентності в аудіюванні в умовах заочної форми навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гусєва Ю. Ю. 
Метрики процесів управління та контролю вимог у проектах / Ю. Ю. Гусєва, О. С. Мартиненко, І. М. Кадикова, І. В. Чумаченко // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2017. - № 4. - С. 179-186. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Процеси управління вимогами є одним з ключових чинників успіху або невдачі проекту. Дослідження у галузі проектного менеджменту вказують, що саме ці процеси є недостатньо формалізованими. Отже, є необхідність розробки та формалізації методів управління і контролю вимог, зокрема, для проектів, управління яких здійснюється за традиційними або комбінованими методологіями. Мета роботи - формалізація метрик процесів управління вимогами у проектах. Об'єктом дослідження є процеси управління та контролю вимог у проектах, предметом дослідження і метрики, які характеризують вимоги у проекті. Використано методи аналізу та синтезу, методи нечітких множин та операції над матрицями. Запропоновано використання моделі, яка встановлює зв'язки між окремими характеристиками проекту (ризики, роботи, ресурси, вимоги, стейкхолдери та відповідальні особи проекту) за допомогою ієрархічної структури робіт. Запропоновано формалізацію метрик моделі, що дозволить відстежувати динаміку виконання проекту та ідентифікувати зацікавлені сторони проекту за визначеними напрямами. На основі співставлення ієрархічної структури робіт з ієрархічними структурами вимог, ризиків, ресурсів та організаційною структурою проекту розроблено метод формалізації метрик управління вимогами проекту. Запропонований метод дозволяє відстежувати виконання вимог зацікавлених сторін проекту у часі у відповідності до обсягу фактично витрачених ресурсів по аналогії з методом освоєного обсягу. Адаптивність методу до традиційних процесів менеджменту проектів дає змогу використовувати вихідні дані і вже сформовані активи проекту та стандартне програмне забезпечення (зокрема, MS Project, OpenProj) для практичної реалізації методу. Висновки: запропонований метод формалізує процеси управління вимогами у проекті, дозволяє визначати ресурсне та ризикове навантаження вимог, що доповнює існуючи моделі класифікації вимог даними метриками. Метод формалізації метрик управління вимогами проекту дозволяє також отримати інструменти для оцінювання ефективності команди проекту та класифікації зацікавлених сторін проекту. Проведені експерименти підтвердили працездатність запропонованого математичного забезпечення і дозволяють рекомендувати його використання на практиці при прийнятті проектних рішень щодо управління змінами та вимогами стейкхолдерів проекту. Перспективи подальших досліджень можуть полягати у розробці програмного забезпечення, що реалізує запропонований метод.


Індекс рубрикатора НБУВ: І9(4УКР)210.2

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бойко А. І. 
Застосування препаратів Лаферомакс і Простекс у комплексному лікуванні хронічного бактеріального простатиту у поєднанні з доброякісною гіперплазією передміхурової залози / А. І. Бойко, О. В. Шмуліченко, О. В. Мартиненко, А. О. Губарь, Д. О. Попов, Н. М. Чумак // Здоровье мужчины. - 2017. - № 1. - С. 86-90. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Хронічний простатит (ХП) - найчастіше супутнє захворювання у пацієнтів з доброякісною гіперплазією передміхурової залози (ДГПЗ). Морфологічні ознаки запалення присутні у 97 - 100 % пацієнтів, при цьому активність процесу визначають у 39 - 52 %. Пацієнти з ДГПЗ обов'язково потребують проведення обстежень, що спрямовані у тому числі на виявлення супутнього запалення ПЗ, що також може спричинити порушення статевої функції і сперматогенезу. Основна етіологічна роль у виникненні простатиту належить інфекціям, що передаються статевим шляхом та грампозитивній флорі. Мета дослідження - вивчення ефективності комплексного лікування пацієнтів з хронічним бактеріальним простатитом, поєднаним з гіперплазією передміхурової залози із застосуванням препаратів лаферомакс (інтерферон альфа-2b, супозиторії ректальні) і простекс (екстракт передміхурової залози биків) виробництва ТОВ "ФЗ "БІОФАРМА". Було проліковано 52 хворих з підтвердженим діагнозом "ХП у поєднані з початковими проявами ГПЗ". Пацієнтів було розподілено на 2 групи. В основну групу увійшли 26 хворих, під час проведення терапії яким було призначено лаферомакс 3 млн МО вранці та ввечері протягом 10 днів, потім як другий етап лікування - препарат простекс 0,03 вранці та ввечері протягом 10 днів. У контрольну групу увійшли 26 пацієнтів, які одержували стандартний курс лікування без застосування препаратів лаферомакс та простекс. Результати дослідження підтверджують ефективність проведеного курсу комплексної терапії, про що свідчить зниження кількості лейкоцитів в обох групах хворих. Статистично значущі результати одержано у пацієнтів основної групи за критеріями оцінювання показників уродинамічного обстеження та зниження проявів симптомів за шкалою IPSS та якістю життя. Заключення: альфа-адреноблокатори і антибактеріальні препарати є препаратами першої лінії під час лікування пацієнтів з ДГПЗ з ХП, але застосування їх у комплексі з препаратами лаферомакс та простекс значно покращують результати терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р569.696.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського