Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕФЕВР$<.>+<.>A=ЭДВИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Корепанов В.  
Проект ВАРІАНТ: вимірювання електромагнітних полів та електричних струмів в іоносферній плазмі на супутнику "Січ-1M" / В. Корепанов, О. Негода, Г. Лізунов, Г. Аляйн, М. Баліхін, Я. Бленскі, Ф. Дудкін, А. Федоров, Ю. Юхневич, С. Климов, В. Красносєльських, Ф. Лефевр // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 5/6. - С. 3-8. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

ВАРІАНТ - це міжнародний супутниковий проект, що має на меті реєстрацію тонкої структури електричних струмів та електромагнітних полів в іоносферно-магнітосферній плазмі. Цей науковий експеримент буде проведено як додаткове навантаження на борту українського супутника дистанційного зондування Землі "Cіч-1М" (розробник та виготівник - КБ "Південне"), який планується у 2002 р. вивести на полярну кругову орбіту висотою ( 670 +- 30 ) км та нахилом 83°. До комплекту обладнання супутника входять три інструменти для реєстрації електричного струму в космічній плазмі: зонд Ленгмюра, пояс Роговського та циліндр Фарадея. Перші два прилади спеціально призначено для вимірювання густини електричного струму; циліндр Фарадея вимірює потік заряджених частинок. У склад комплексу також входять давачі електричного та магнітного полів, що працюють у діапазоні частот від 0,1 Гц до 40 кГц. З використанням цих інструментів планується провести порівняння та перевірку трьох можливих методик безпосередньої реєстрації струмів в іоносфері. Наступною метою проекту ВАРІАНТ є одночасне спостереження конвекції іоносферної плазми з борту супутника "Cіч-1М" та з поверхні Землі (за даними системи радарів некогерентного розсіювання SuperDARN). Висвітлено oсновні наукові завдання проекту ВАРІАНТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.27

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського