Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (90)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАНОВИК$<.>+<.>A=ЗОРЯН$<.>+<.>A=БОГДАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія України і світу : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, З. М. Матисякевич, Р. М. Матейко. - 3-є вид., доп. - К. : Вікар, 1999. - 736 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: 122 назв. - укp.

На основі новітніх досягнень історичної науки висвітлено історію господарства України та провідних держав світу (США, країн Європи). Охарактеризовано особливості економічного розвитку стародавніх цивілізацій (Єгипту, Месопотамії, Індії, Китаю, Греції, Античного Риму) в епоху середньовіччя, а також аналізується процес становлення і розвитку господарства індустріальної та постіндустріальної епох (з XVI ст. до сьогодення). Узагальнено досвід господарського розвитку України, починаючи з періоду формування земельних відносин (IX - середина ХІІ ст.), розглянуто сучасний стан економіки країни, визначено її ціннісні орієнтири, варіантні та альтернативні шляхи розвитку на майбутнє.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0)я73 + У03(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія України і світу : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, З. М. Матисякевич, Р. М. Матейко; ред.: Б. Д. Лановик. - 4-е вид., випр. і доп. - К. : Вікар, 2001. - 477 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: 122 назв. - укp.

Проаналізовано економічні зв'язки населення Північного Причорномор'я з грецькими містами-полісами, розташованими на території України. Розкрито особливості становлення феодального господарства Франції, Англії, Німеччини, Візантії та скандинавських країн. Значну увагу приділено землеволодінню та сеньйоріально-селянським відносинам, агрокультурі та сільськогосподарській техніці в епоху середньовіччя. Охарактеризовано основні аспекти господарського розвитку українських земель у другій половині XIV - XV ст. у складі Польського королівства та Великого князівства Литовського. Окремі розділи присвячено аграрним реформам 1848 і 1861 рр., передумовам виникнення української кооперації, а також характерним рисам Російської та Австро-Угорської імперій. Детально розглянуто економічну політику урядів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та ЗУНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0) я73 + У03(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лановик З.  
Остап Тарнавський / З. Лановик. - Л. : Місіонер, 1998. - 178 c. - укp.

Висвітлюється життєвий і творчий шлях О.Тарнавського (1917-1992), який є типовим представником українських письменників за межами України, в контексті розвитку української літератури XX століття на етнічних землях і за кордоном. Головна увага зосереджена на літературознавчому аналізі його художнього доробку (поезії і малої прози). Розглядається філософське підгрунтя його творів, розвиток авторської концепції, аналізуються впливи українських (П.Тичина, Б.І.Антонич, М.Коцюбинський, М.Хвильовий), західноєвропейських (Р.Рільке, С.Цвейг), американських (Т.С.Еліот, Е.Павнд, Е.Хемінгуей) та інших письменників і філософів на світогляд і стиль О.Тарнавського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СОЕ)-4 Тарнавський 4,0 + Ш5(7СОЕ=Ук)-4 Тарнавський О. 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лановик М.  
Українська народна словесність : Посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. Лановик, З. Лановик. - Л. : Літопис, 2000. - 614 c. - укp.

Широко представлено різножанровий фактичний матеріал на підставі використання праць вітчизняних дослідників усної словесності (М.Костомарова, М.Грушевського, О.Потебні, Ф.Колесси, В.Гнатюка, І.Франка та ін.) і відомих зарубіжних вчених (Е.Тайлора, Дж.Фрезера, О.Рейденберг, В.Проппа). Проаналізовано питання розвитку народної творчості окремих жанрів від витоків до сучасності, висвітлено особливості побутування текстів за певних історичних умов. Запропоновано нову періодизацію фольклору та класифікацію жанрів з урахуванням історії, етнопсихології, культурології, міфології. Кожне явище народної творчості розглянуто у його зв'язку з художньою літературою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук) я73-1

Шифр НБУВ: ВА597717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лановик М.  
Функціонування художнього образу в різномовних дискурсах / М. Лановик. - Т. : Екон. думка, 1998. - 145 c. - Бібліогр.: с. 140-144. - укp.

Робота присвячена проблемі відтворення літературно-художнього поетичного образу і його функціонування в українському та англійському літературних дискурсах. Літературно-художній образ розглядається у функціональному аспекті в системі зв'язків "автор - художня дійсність - твір - читач - літературний процес", в які включається особистість перекладача і процес трансформації художнього тексту засобами іноземної мови. Досліджуються фактори, що впливають на творчість письменника і процес перекладу, а також особливості і відмінності української та англійської мов на всіх рівнях текстової структури. Теоретичні дослідження підтверджені аналізами англомовних версій поетичних перекладів І.Калинця та І.Драча. Здійснено спробу синтезувати ідеї теорії літературно-художнього образу, рецептивної естетики та сучасного перекладознавства і таким шляхом подолати донедавна панівний у сучасному літературознавстві гносеологізм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 + Ш143.21-775.2|Ш6 + Ш141.4-775.2|Ш6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лановик Б. Д. 
Історія України : Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти / Б. Д. Лановик, М. В. Лазарович; ред.: П. В. Михайлина. - К. : Знання-Прес, 2001. - 698 c. - Бібліогр.: 249 назв. - укp.

На основі кращих здобутків історіографії зроблено стислий огляд історії України з найдавніших часів до сьогодення. Особливу увагу приділено періоду піднесення та розквіту Київської Русі, об'єднанню українських земель у складі Галицько-Волинського князівства, національному та релігійному руху в Україні у XVI - першій половині ХVII ст. Проаналізовано боротьбу гетьмана П.Дорошенка за незалежність і територіальну цілісність Української держави. Охарактеризовано суспільно-політичне становище Слобідської, Південної, Правобережної та Західної України XVII - XVIII ст. Досліджено національно-визвольну боротьбу на західноукраїнських землях 1917 - 1918 рр. Окремі розділи присвячено національній політиці більшовиків на території нашої держави, дисидентському руху, а також проблемам соціально-економічного та політичного реформування українського суспільства на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО261183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лановик Б. Д. 
Історія України : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, Р. М. Матейко, З. М. Матисякевич; ред.: Лановик. - 3-є вид., випр. - К. : Знання, 2000. - 574 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: с. 570-574. - укp.

Висвітлено історію української міграції від її зародження до наших днів, проаналізовано причини та обставини появи українських етнічних груп у зарубіжних країнах, соціально-економічні, політичні та культурні умови їх становлення і розвитку. По-новому відтворено широку панораму минулого України, його героїчні та трагічні сторінки, яскраві історичні постаті. Значну увагу приділено драматичній історії України новітнього часу, особливостям української символіки тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лановик Б. Д. 
Історія України : Навч. посіб. для студ. вузів / Б. Д. Лановик, Р. М. Матейко, З. М. Матисякевич; ред.: Б. Д. Лановик. - 2-е вид., переробл. - К. : Знання, 1999. - 574 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: с. 570-574. - укp.

У роботі відтворена широка панорама минулого України, його героїчні та трагічні сторінки. Відображається ціла плеяда політичних діячів - активних учасників і керівників національно-визвольних змагань українського народу, образи і роль яких свого часу були спотворені офіційною пропагандою: І.Виговського, І.Мазепи, П.Скоропадського, В.Винниченка, С.Петлюри та ін. Висвітлюється історія української еміграції від її зародження до наших днів, проаналізовані причини та обставини появи українських етнічних груп у зарубіжних країнах, соціально-економічні, політичні та культурні умови їхнього становлення і розвитку. Чимало уваги приділено драматичній історії України новітнього часу, яка донедавна особливо грубо перекручувалась. Містяться також дані про українську символіку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зубалій О. Д. 
Історія української діаспори : Навч. посіб. для студ. вузів / О. Д. Зубалій, Б. Д. Лановик, М. В. Траф'як; Ін-т змісту і методів навчання. - К., 1998. - 147 c. - Бібліогр.: с. 144-146. - укp.

На основі різноманітних джерел, у т.ч. матеріалів періодичної преси, авторами зроблена спроба виявити реальні історичні масштаби та умови створення українських спільностей у зарубіжному світі (Канаді, США, Австралії, Азії, Африці, державах ближнього зарубіжжя), місця переважного їх поселення, сфери зайнятості, громадсько-політичну діяльність, соціальний статус в минулому і сьогоденні. Підкреслюється, що головною метою діяльності українських осередків за межами України залишається відродження і розвиток національної свідомості, задоволення їхніх національно-культурних потреб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гром'як Р. Т. 
Неймовірно можливі світи: референтність, фікційність, текстуалізація : Моногр. / Р. Т. Гром'як, Л. І. Біловус, Н. Р. Денисюк, Ю. Ю. Кіндзерська, М. Б. Лановик; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. Міжкафедр. лаб. славіст.-методол. студій. Каф. теорії л-ри, порівнял. літературознавства і журналістики. - Т. : РВВ ТНПУ, 2005. - 292 c. - укp.

Викладено філософсько-естетичні засади взаємодії матеріального та духовного світу, який моделюється в словесному мистецтві. Розкрито різні аспекти фікційності художнього світу, розглянуто творчі процеси виникнення, структури та текстуалізації мистецьких світів на матеріалі конкретних творів українських, російських і англійських (британських) літературних джерел 1960-х рр.

Изложены философско-эстетические основы взаимодействия материального и духовного мира, моделирующегося в словесном искусстве. Раскрыты разные аспекты фикционности художественного мира, рассмотрены творческие процессы возникновения, структуры и текстуализации изобразительных миров на материале конкретных произведений украинских, российских и английских (британских) литературных источников 1960-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.1 + Ш107.70 + Ч111.156

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Українська наука: минуле, сучасне, майбутнє : Зб. наук. пр. Вип. 10 / ред.: Б. Д. Лановик; Терноп. держ. екон. ун-т. - Т. : Екон. думка, 2005. - 347 с. - укp.

Розглянуто питання теорії та практики економічного розвитку України і її регіонів на сучасному етапі. Висвітлено теоретичні основи інвестиційного планування, суть та значення кредиту за умов ринкового реформування економіки, економічну сутність капіталу комерційних банків, а також інтелектуального капіталу в створенні вартості підприємств. Викладено комплексну методику оцінки ефективності капіталовкладень як фактора стратегічного розвитку підприємств. Проаналізовано роль банку в сучасній системі грошово-кредитних відносин. Розкрито теоретико-методичні основи формування ринку праці, теоретичні аспекти амортизації основних фондів підприємств та методи її нарахування, загальноекономічні засади системи соціального захисту населення в перехідній економіці.

Рассмотрены вопросы теории и практики экономического развития Украины и её регионов на современном этапе. Освещены теоретические основы инвестиционного планирования, сущность и значение кредита в условиях рыночного реформирования экономики, экономическая сущность капитала коммерческих банков, а также интеллектуального капитала в создании стоимости предприятий. Изложена комплексная методика оценки эффективности капиталовложений как фактора стратегического развития предприятий. Проанализирована роль банка в современной системе денежно-кредитных отношений. Раскрыты теоретико-методические основы формирования рынка труда, теоретические аспекты аммортизации основных фондов предприятий и методы её начисления, общеэкономические основы системы социальной защиты населения в переходной экономике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)я54 + У.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Глушаков С. В. 
Turbo Pascal 7.0 : Для высш. и сред. учеб. заведений / С. В. Глушаков, В. Н. Зорянский, С. Н. Хоменко; Харьк. ин-т информ. технологий. - Х. : Фолио, 2005. - 502 c. - (Учеб. курс). - рус.

Описаны возможности языка Turbo Pascal 7.0, набор стандартных модулей, особенности работы в интегрированной среде. Приведена информация о стандартных библиотеках, программировании с использованием памяти. Выполнен сравнительный анализ версий 7.0 и 6.0 языка, показаны их отличия и сходства. Освещены вопросы управления и работы с объектами, предложены справочные материалы по всем процедурам и функциям Turbo Pascal.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.2 Pascal я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія : Курс лекцій / Б. Д. Лановик, М. В. Лазарович. - 3-є вид.,переробл. і доповн. - К. : Вікар, 2001. - 334 c. - (Сер. "Вища освіта ХХІ ст."). - Бібліогр.: с. 321-333. - укp.

Визначено предмет, завдання та критерії економічної історії, висвітлено її місце в системі наук. Розглянуто господарство стародавнього світу від найдавніших часів до V ст. н.е., визначено економічні причини розквіту та занепаду країн античного світу. Наведено основні риси та етапи періодизації феодального господарства, форми землеволодіння та соціально-економічні відносини в епоху Середньовіччя. Обговорено особливості промислових переворотів в Англії, Франції, Німеччині, США в ХІХ ст. Охарактеризовано економіку перехідних суспільств і країн, що розвиваються. Розглянуто економічну історію України, зокрема, господарство стародавнього світу українських земель, його економічний розвиток в епоху Середньовіччя, у XVII - XVIII ст., в ХІХ ст., наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., у міжвоєнний період (1917 - 1930-ті рр.), Другої світової війни та повоєнної відбудови (1939 - 1950-ті рр.), в 1950 - 1980-ті рр., економіки незалежної України в 1990 - початку 2000-х рр. Наведено тематику та плани семінарських занять, індивідуальні завдання з даного курсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0)я73-2(4УКР) + У03(4УКР)я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО262255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лановик М. Б. 
Українська усна народна творчість : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / М. Б. Лановик, З. Б. Лановик. - К. : "Знання-Прес", 2006. - 591 c. - укp.

Висвітлено розвиток народної творчості від витоків до сучасності. Проаналізовано особливості побутування текстів за певних історичних умов. Запропоновано нову періодизацію фольклору та класифікацію жанрів з урахуванням сучасних досліджень історії, етнопсихології, культурології, міфології. Розглянуто кожне явище народної творчості у його зв'язку з художньою літературою. Охарактеризовано християнство та його вплив на розвиток української народної словесності. Акцентовано увагу на календарно-обрядовій та родинно-обрядовій творчості, героїчному епосі, баладах, ліричних піснях, казковій та історичній прозі, пареміографії, дитячому фольклорі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(45Укр)я73-1

Шифр НБУВ: ВА680530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія України і світу : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, З. М. Матисякевич, Р. М. Матейко. - 5-е вид., стер. - К. : Вікар, 2002. - 477 c. - (Сер. "Вища освіта XXI ст."). - Бібліогр.: 122 назв. - укp.

Проаналізовано господарство первісної доби і стародавніх цивілізацій (з найдавніших часів до IV ст. н.е.). Описано особливості східного рабства. Розкрито економічні причини розквіту і занепаду Античного Риму. Висвітлено становлення і розвиток господарства індустріальної та постіндустріальної епох з XVI ст. - до сучасності. Розглянуто основні аспекти розвитку господарства країн Західної Європи, особливості економічного розвитку країн Центральної, Південно-Східної та Східної Європи. Охарактеризовано особливості економічного розвитку провідних країн світу в ХІХ - на початку ХХ ст., в міжвоєнний період, у роки Другої світової війни, структурні зміни господарського розвитку другої половини 1940 - 1990 рр. Особливу увагу приділено економічній історії України: господарству українських земель у праісторичні часи та княжий період, в XVI ст. - початку ХХ ст., в 1914 - 1990 рр.

Проанализировано хозяйство эпохи древних цивилизаций (с давних времен до IV в. н.э.). Описаны особенности восточного рабства. Раскрыты экономические причины расцвета и упадка Античного Рима. Освещены становление и развитие хозяйства индустриальной и постиндустриальной эпох (XVI в. - до современного времени). Рассмотрены основные аспекты развития хозяйства стран Западной Европы, особенности экономического развития стран Центральной, Юго-Восточной и Восточной Европы. Охарактеризованы особенности экономического развития ведущих стран мира в ХІХ - начале ХХ в., в междувоенный период, в годы второй мировой войны, структурные изменения хозяйственного развития второй половины 1940 - 1990-х гг. Особое внимание уделено экономической истории Украины: хозяйству украинских земель в праисторические времена и княжеский период, в XVI - начале ХХ вв., в 1914 - 1990-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0)я73-1 + У03(4УКР)я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА628930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія : Курс лекцій / Б. Д. Лановик, М. В. Лазарович. - 4-е вид., перероб. і доповн. - К. : Вікар, 2003. - 405 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: с. 393-405. - укp.

Розкрито предмет та завдання економічної історії. Розглянуто місце економічної історії в системі наук. Висвітлено економічний розвиток України наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., у період Другої світової війни, а також проблеми соціально-економічного реформування української економіки у перші роки незалежності. Наведено стислий словник історико-економічних термінів та одиниць міри.

Раскрыт предмет и задачи экономической истории. Рассмотрено место экономической истории в системе наук. Освещено экономическое развитие Украины в конце ХІХ - в начале ХХ ст., в годы Второй мировой войны, а также проблемы социально-экономического реформирования украинской экономики в начальный период независимости. Приведен краткий словарь историко-экономических терминов и единиц меры.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0) я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО263262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Глушаков С. В. 
Программирование в среде Borland C++Builder 6 / С. В. Глушаков, В. Н. Зорянский, С. Н. Хоменко; Харьк. ин-т информ. технологий. - Х. : Фолио, 2003. - 510 c. - (Сер. Учеб. курс). - рус.

Приведены общие сведения по системе программирования C++Builder. Рассмотрена современная версия системы программирования - C++Builder 6, работающая под управлением 32-разрядных операционных систем Windows. Описаны инструментальные средства среды C++Builder 6, изложены основы языка программирования C++, на базе которого построена среда. Освещены компоненты и принципы из создания, свойства, методы, основные способы организации прилажений, работы с файлами и папками, создания приложений, использующих графику. Значительное внимание уделено работе с базами данных, средствам доступа к локальным базам и анализу данных. Раскрыты аспекты навигации по таблицам баз данных, а также организации выбора данных с помощью структурированного языка SQL.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.2C++я78

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія України : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, М. В. Лазарович, З. М. Матисякевич, Р. М. Матейко. - К. : Юрид. кн., 2004. - 455 c. - Бібліогр.: с. 449-453. - укp.

Розглянуто розвиток економічної теорії на Україні від стародавніх часів до сьогодення. Запропоновано основні критерії періодизації економічної історії країни. Висвітлено питання становлення та розвитку людського суспільства, визначено основні риси господарського життя кіммерійців, скіфів, сарматів, грецьких і римських колоній Північного Причорномор'я. Проаналізовано вплив феодального землеволодіння на соціальну структуру суспільства. Розглянуто особливості розвитку української держави за умов переходу до ринкової економіки (1990-ті - початок 2000-х рр.).

Рассмотрено развитие экономической теории на Украине с древнейших времен до настоящего времени. Предложены основные критерии периодизации экономической истории страны. Освещены вопросы становления и развития человеческого общества, определены основные черты хозяйственной жизни киммерийцев, скифов, сарматов, греческих и римских колоний Северного Причерноморья. Проанализировано влияние феодального землевладения на социальную структуру общества. Рассмотрены особенности развития украинского государства в условиях перехода к рыночной экономике (1990-тые - начало 2000-х гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лановик Б. Д. 
Історія України : Навч. посіб. / Б. Д. Лановик, М. В. Лазарович. - 2-е вид., переробл. і доповн. - К. : Знання-Прес, 2003. - 733 c. - Бібліогр.: 256 назв. - укp.

На основі кращих здобутків історіографії зроблено стислий огляд історії України з найдавніших часів до сьогодення.

На основании лучших достижений историографии осуществлен краткий обзор истории Украины с древнейших времён до наших дней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО263817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гром'як Р. Т. 
Герменевтика і проблеми літературознавчої інтерпретації : Моногр. / Р. Т. Гром'як, Л. Б. Бабій, Н. Р. Грицак, М. Б. Лановик, З. Б. Лановик; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. Міжкафедр. лаб. славіст.-методол. студій. Каф. теорії л-ри і порівнял. літературознавства. - Т., 2006. - 285 c. - укp.

Розглянуто інтерпретативні моделі новітньої герменевтики, зокрема, проаналізовано теоретичні концепції Ф.Д.Шляєрмахера, В.Дільтея, Г.-Г.Гадамера та П.Рікера. Висвітлено різні підходи до визначення та інтерпретації художньої літератури. На прикладі вивчення творів О.Пушкіна, П.Чайковського, Д.Чутра, Л.Цегельського, Б.Лепкого досліджено конфлікт інтерпретацій у літературно-музичному просторі. Розглянуто актуальні проблеми перекладу, визначено його сутність як інтерпретації. Розкрито взаємозв'язок герменевтитки та прикладних аспектів художнього перекладу. Здійснено порівняльно-типологічний аналіз перекладацьких інтерпретацій художньої творчості В.С.Моема в Україні та Росії, розглянуто рецепцію та українські переклади поезії М.Цвєтаєвої. На прикладі вивчення прозової спадщини М.Вінграновського досліджено різновекторність художнього світу митця, зокрема його гетерогенну та гомогенну (гомодієгетичну) нарації та герменевтичні проекції міфопоетики.

Рассмотрены интерпретативные модели новейшей герментевтики, в частности проанализированы теоретические концепции Ф.Д.Шляермахера, В.Дильтея, Г.-Г.Гадамера и П.Рикера. Освещены различные подходы к определению и интерпретации художественной литературы. На примере изучения произведений А.Пушкина, П.Чайковского, Д.Чутра, Л.Цегельского, Б.Лепкого исследован конфликт интерпретаций в литературно-музыкальной сфере. Рассмотрены актуальные проблемы перевода, раскрыта его сущность как интерпретации. Показана взаимосвязь герменевтики и прикладных аспектов художественного перевода. Проведено сравнительно-типологический анализ переводческих интерпретаций художественного творчества У.С.Моэма в Украине и России, рассмотрена рецепции и украинские переводы поэзии М.Цветаевой. На примере изучения прозаических произведений Н.Винграновского исследована разновекторность образного мира художника, в частности его гетерогенная и гомогенная (гомодиегетическая) наррации и герменевтические проекции мифопоэтики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш09 + Ш400.19 + Ш407.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676365 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського