Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кічера$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Кічера В. В. 
Заснування і діяльність монастирів Чину Святого Василія Великого на Закарпатті (1733 - 1950 роки) : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Кічера; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено основні етапи заснування та діяльності монастирів Чину Святого Василія Великого на Закарпатті впродовж 1733 - 1950 рр. Вивчено інституційний розвиток чернецтва від фундації кляшторів (XIV ст.) до ліквідації обителей у радянський час (1950 р.). Розкрито основні засади господарювання кляшторів і висвітлено їх фінансовий стан, релігійно-культурний поступ, позначений збереженням русько-українських народних рис, розвитком освітньої, місійної та наукової діяльності. Визначено внесок василіан у розвиток церковних інституцій, освіти, культури, мистецтва та науки Закарпаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР333)-647.2 + Т3(4УКР333)0-72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вегеш М.  
Закарпаття 1919 - 2009 років: історія, політика, культура : посібник / М. Вегеш, С. Віднянський, А. Генці, Н. Жулканич, В. Задорожний, М. Зан, В. Кічера, М. Лендєл, С. Мельник, О. Мілован; ред.: Ч. Фединець; Ужгород. нац. ун-т, НДІ політ. регіоналістики, Угор. акад. наук, Ін-т етнонац. дослідж. - Ужгород : Ліра, 2010. - 713 c. - укp.

Висвітлено проблеми історичного розвитку Закарпаття в ХХ - початку ХХІ ст. в контексті історико-політичного, соціально-економічного та культурно-освітнього розвитку краю. Проаналізовано особливості розпаду багатонаціонального Угорського королівства, умови політичного та соціально-економічного розвитку Закарпаття у складі Чехословацької Республіки, участь політичних партій у виборчих процесах, діяльність угорських національних партій та громадських організацій. Визначено державно-правовий статус і політико-правові зміни Підкарпаття у складі Угорщини (1939 - 1944 рр.). Розкрито особливості радянського періоду історії Закарпаття (1944 - 1991 рр.) в контексті розвитку соціальної та національної політики, індустріалізації та урбанізації, сільського господарства, освіти та науки. Описано суспільно-політичні та етнічні процеси на Закарпатті після проголошення незалежності України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)6 + Т3(4УКР333)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС50754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кічера Н. М. 
Русини в етнополітиці країн Центральної та Південно-Східної Європи : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. М. Кічера; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено питання русинства, ідентифікації русинів, політико-правового статусу русинської громади та можливостей її впливу на етнополітику країн Центральної та Південно-Східної Європи, а саме Словаччини, Сербії, Польщі та України, відповідно рівня політичної суб'єктності спільноти. З'ясовано основні лінії дослідження запропонованої проблематики, які можна класифікувати з питання ідентифікації русинів — як складової українського етносу чи окремого слов’янського народу. Запропоновано комплексний підхід до аналізу русинства в етнополітики. Відповідно встановлено доцільність використання етнополітичних категорій в контексті розгляду русинської проблематики. Зроблено висновок щодо об'єктних характеристик русинів як предмету етнополітичних досліджень, а саме: класифікація русинів як етнічності та феномену в етнополітології, суперечливість питання ідентифікації русинів, характеристики їх як меншини, яка повинна володіти відповідним рівнем політичної суб'єктності, про що важко говорити, беручи до уваги відсутність єдності в середовищі громади та, перш за все, серед русинської еліти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(45)4 + Т52(45=УКР3 А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кічера В. В. 
Інституційний розвиток Мукачівської греко-католицької єпархії в Чехословаччині (1918 – 1939) : [дослідження] / В. В. Кічера. - Ужгород : РІК-У, 2021. - 387 c. - укp.

Досліджено історію Мукачівської греко-католицької єпархії з акцентом на відносини зі світською державою Чехословаччиною у 20 - 30-ті pp. XX ст. Розглянуто державнй модернізм і зміни єпархіальних кордонів. Увагу приділено розвитку єпархіальних інституцій, духовним навчальним і опікунським закладам єпархії, освітньо-опікунській та місіонерській діяльності чернечих чинів, виховній діяльності василіанок і сестер служебниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4ЧЕХ9=УКР)-605.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Теоретико-методологічні підходи до вивчення суспільно-політичних інститутів та процесів : колект. монографія / С. Асланов, І. Вегеш, М. Вегеш, А. Дербак, М. Зан, Г. Зеленько, Н. Кічера, А. Клочкович, Колодій, Г. Кумар, М. Лендьел, Ю. Остапець, А. Романюк, М. Токар, К. Червеняк, М. Шелемба, М. Шелемба; ред.: Ю. Остапець, М. Токар; Ужгородський національний університет. - Ужгород : Ліра, 2022. - 559 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Досліджено актуальні виклики теоретико-методологічних підходів до вивчення суспільно-політичних інститутів і процесів крізь бачення шляхів удосконалення демократичної практики суспільно-політичних і публічно-управлінських відносин. Зокрема, презентовано теоретико-методологічні основи досліджень децентралізаційних процесів в умовах демократичного транзиту, аналізу місцевих політичних інститутів і процесів у постсоціалістичних суспільствах, загальнонаціональних і регіональних електоральних процесів в Україні, етнополітичних явищ і процесів крізь призму вивчення феноменів етнополітичної стабільності, проявів етнонаціонального фактора у політичних процесах, політичного представництва міноритарних етнічних груп, політичної суб'єктності етнічних спільнот в Україні та у країнах Центральної Європи. Також подано авторські підходи до вивчення теоретико-методологічних аспектів соціальної політики та розвитку системи неурядових організацій в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4УКР)1 + Ф3(4)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867952 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського