Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Комарова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Основи економічних знань : підруч. для студентів пед. закл. вищ. освіти / А. С. Лобанова, В. І. Баюра, Л. Є. Братченко, І. В. Грабовець, О. О. Комарова, О. С. Славіна; ред.: А. С. Лобанова; Криворізький державний педагогічний університет. - Київ : Каравела, 2020. - 399 c. - укp.

Викладено базові теоретичні положення економічної науки, зокрема мікроекономіки та макроекономіки. Розкрито загальнонаукові підходи до розуміння економічних явищ і процесів у сучасному світі. Висвітлено засади функціонування економічної системи сучасного суспільства та показники її ефективної діяльності. Презентовано стан, проблеми та тенденції національної економіки України, зокрема сфери освіти та її суб'єктів. Розкрито особливості світового господарства, світової валютної системи, світових ринків, цифрової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Комарова О. О. 
Династія священиків Доманицьких в історії православної парафії Колодистого та в громадському житті України / О. О. Комарова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 52 (т. 1). - С. 69-76. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Відтворено новознайдену біографічну інформацію про життя та діяльність православних священиків Доманицьких, які майже 150 років утримували парафію с. Колодистого Звенигородського повіту Київської губернії. Різдво-Богородицька церква впродовж зазначеного часу переходила в підпорядкування династійного кліру - від батька до сина. На основі опрацьованих джерел офіційного і особового походження простежуються маловідомі факти про активну роль родини Доманицьких у культурно-освітньому та церковному житті Колодистого, починаючи з першого священика Якова Доманицького, який оселився в селі у 1774 р., і закінчуючи останнім парохом Миколою Доманицьким, його правнуком, що прожив до 1917 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.91(4УКР-4КИЇ)-3 + Э372.27-3-028 Доманицькі

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соціологічні та політологічні студії : підруч. для студентів вищ. закл. освіти / ред.: А. С. Лобанова; уклад.: І. В. Грабовець, М. С. Широкова, Л. С. Черноус, О. А. Тарасова, Є. О. Широкова, О. О. Комарова, Т. Г. Коломоєць, О. С. Славіна, Л. Є. Братченко; Криворіз. держ. пед. ун-т. - Київ : Каравела, 2018. - 519 c. - Бібліогр.: с. 456-463 - укp.

Розглянуто базові теоретичні положення соціології та політології як складових інтегральної навчальної дисципліни - соціально-політичні студії. Висвітлено історію зародження та розвитку суспільно-політичної думки у світі та в Україні, зміст соціальних і політичних законів та закономірностей функціонування суспільства та політичної сфери, зокрема. Розкрито характер соціальної поведінки людей, груп, спільнот, суспільно-політичних явищ, процесів, політичних конфліктів. Окреслено наукові вимоги щодо проведення соціологічних досліджень, особливості політичного менеджменту і маркетингу, тенденції геополітики і світових політичних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 я73 + Ф0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Комарова О. А. 
Теоретичні аспекти вивчення економічної сутності освітнього потенціалу / О. А. Комарова // Бізнес Інформ. - 2017. - № 2. - С. 22-30. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування суті освітнього потенціалу на підставі виокремлення його кількісних та якісних характеристик через діалектичне поєднання фонду освіти (як кількісного виразу освітнього потенціалу) та неречових елементів освітнього потенціалу, виявлених на підставі його розгляду в інформаційному, економічному та особистісному аспектах. Обгрунтовано, що освітній потенціал людини є набагато ширшим поняттям у порівнянні з фондом освіти, оскільки поєднує як кількісні, так і якісні характеристики. Визначено, що індивідуальний освітній потенціал - це сукупність знань, умінь, навичок окремої людини, здобутих нею у процесі пізнавальної та освітньої діяльності, практичного досвіду, які визначають її гуманітарні характеристики, ціннісно-мотиваційний та творчий потенціали, соціальний інтелект та спричиняють прямий вплив на продуктивність її праці, що знаходить свій прояв у розмірі доходів. Перспективами подальших досліджень у даному напрямі є розробка науково-методичних засад оцінки освітнього потенціалу та виявлення сучасних тенденцій і закономірностей його розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40 + Ч421.357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Комарова О. В. 
Теорія і практика формування системи знань старшокласників із загальної біології : монографія / О. В. Комарова. - Кривий Ріг : Чернявський Д. О., 2017. - 212 c. - Бібліогр.: с. 192-212 - укp.

Розкрито проблеми формування системи знань учнів у педагогічній науці. Проаналізовано філософські та психолого-педагогічні підходи до визначення категорії "система знань". Обгрунтовано виділення методологічних знань фундаментальним елементом системи знань учнів, окреслено їх функції, умови та етапи формування. Розглянуто методологічні орієнтири сучасного педагогічного дослідження, серед яких поліпарадигмальний підхід, що має стати визначальним під час розробки змісту шкільної біологічної освіти у старшій школі. Обгрунтовано зміст поняття "система знань старшокласників із загальної біології", описано її якості. Охарактеризовано елементи системи знань школярів із загальної біології - науковий факт, закон, теорія. Визначено методологічні основи формування системи знань із біології в учнів старших класів. Описано методи та прийоми формування елементів системи знань про клітинний рівень організації життя, методику формування підсистем генетичних, екологічних, еволюційних знань. Надано теоретичне обгрунтування та опис практичного використання методу моделювання біологічних процесів, зокрема із застосуванням комп'ютерних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.р21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА812397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Комарова О. В. 
Теоретичні і методичні засади формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / О. В. Комарова; Ін-т педагогіки, НАПН України. - Київ, 2017. - 35 c. - укp.

Висвітлено актуальну проблему формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології. Обгрунтовано сутність концепції, теоретико-методичних засад та методики формування системи знань старшокласників із біології. Проаналізовано філософську, психолого-педагогічну та науково-методичну літературу з метою визначення чинних підходів до розуміння категоріального апарату дослідження. Зіставлено програми та чинні підручники з біології 10 - 11 класів у контексті проблеми, що досліджувалась, здійснено аналіз стану проблеми у практиці роботи сучасної української школи. Створено авторську концепцію формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології в 10 - 11 класах. Розроблено та обгрунтовано методику формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології в 10 - 11 класах, визначено умови її практичної реалізації. Розроблено критерії та рівні оцінювання сформованості системи знань старшокласників із біології. Визначений комплекс організаційно-методичних умов та на їх основі сформовані методичні рекомендації можуть бути використані у процесі навчання біології в школі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.р21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Комарова О. А. 
Актуальні проблеми фінансування освітньої галузі України / О. А. Комарова // Бізнес Інформ. - 2016. - № 3. - С. 116-122. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - узагальнення проблем фінансування закладів освіти різних типів та визначення можливих наслідків збереження негативних рис політики фінансування освіти. На підставі аналізу статистичної інформації щодо обсягів фінансування освітньої галузі сформульовано висновок про панування залишкового принципу фінансування закладів освіти різних типів та перетворення їх бюджетів у бюджети "виживання". Встановлено, що в умовах обмеженості державних асигнувань в освітню галузь активізується комерційна діяльність навчальних закладів, що перетворює їх у повноцінних суб'єктів ринкових відносин і надає їм характерних рис виробничих підприємств. Виявлено ключові проблеми фінансування дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти та сформульовано наслідки подальшого недофінансування освітньої галузі. Перспективою подальших досліджень у даному напрямі є розробка нового організаційно-економічного механізму формування освітнього потенціалу суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.551

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Комарова О. А. 
Пріоритетні напрями державної освітньої політики / О. А. Комарова // Проблеми економіки. - 2015. - № 1. - С. 107-113. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - розробка принципів та стратегічних, оперативних і трансформаційних напрямів державної освітньої політики. У результаті дослідження було обгрунтовано, що при розробці сучасної державної освітньої політики необхідно враховувати зовнішні фактори (економічні, соціальні, політичні, науково-технічні та культурні), що безпосередньо впливають на неї. Визначено, що сучасна державна освітня політика має реалізовуватися, виходячи з наступних принципів: пріоритетності, стабільності, відповідності наявних ресурсів здійснюваним в освіті реформам, комплексності, спадковості та гласності. Рекомендовано пріоритетні напрями державної освітньої політики згрупувати в три блоки: стратегічні, оперативні та трансформаційні напрями. Як стратегічні напрями державної освітньої політики запропоновано: забезпечення інтеграції вітчизняної освіти в міжнародний освітній простір; трансформація традиційної парадигми освіти до віртуально-дистанційної; розробка та впровадження науково обгрунтованих освітніх стандартів з метою підвищення якості освіти; підвищення рівня зайнятості випускників навчальних закладів. В якості оперативних напрямів державної освітньої політики визначено: формування та розвиток безперервної ступеневої системи освіти; забезпечення умов для надання вільного доступу до освітніх послуг всім громадянам; вдосконалення системи фінансового забезпечення освітньої галузі. Рекомендовано такі трансформаційні напрями державної освітньої політики: підвищення якості учбового процесу через його модернізацію та інтенсифікацію; гуманізація та гуманітаризація навчання; перехід від традиційної до особистісно-орієнтованої парадигми освіти. Перспективою подальших досліджень у цьому напрямі є розробка нового організаційно-економічного механізму формування та розвитку освітнього потенціалу суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Комарова О. А. 
Випереджаюча освіта: цілі та пріоритети розвитку / О. А. Комарова // Бізнес Інформ. - 2015. - № 4. - С. 22-28. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування пріоритетів, цілей та принципів випереджаючої освіти з позицій досягнення відповідності структури та якості професійної підготовки поточним і перспективним виробничим потребам і запитам ринку праці. Обгрунтовано необхідність розвитку випереджаючої освіти виходячи зі зміни місця людини у виробництві в умовах інформаційного суспільства. Визначено такі пріоритети моделі випереджаючої освіти, як: безперервність, фундаменталізація, відкритість, універсальність, варіативність, цілісність, діяльнісна спрямованість, інформатизація, природосообразність. Виявлено умови переходу до моделі випереджаючої освіти на макро-, мезо- та мікрорівнях. Обгрунтовано, що умовою практичної реалізації моделі випереджаючої освіти є забезпечення органічного зв'язку науки та освіти. Сформульовано принципи випереджаючої освіти згідно з рівнями її реалізації: принцип випереджаючого рівня населення - на рівні держави; принцип випереджаючої підготовки кадрів регіону - на рівні регіону; принцип випереджаючого саморозвитку особистості - на рівні людини. Розкрито роль випереджаючої освіти в пом'якшенні соціальної напруженості на ринку праці через механізми поновлення соціального партнерства навчальних закладів і підприємств та підвищення якості освіти. Перспектива подальших досліджень в цьому напрямку полягає в розробці організаційно-економічного механізму формування моделі випереджаючої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40 + Ч34(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Комарова О. Б. 
Особливості показників ультразвукового дослідження суглобів у хворих на ревматоїдний артрит / О. Б. Комарова // Сімейна медицина. - 2014. - № 6. - С. 73-75. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Ультразвукове дослідження суглобів у хворих на ревматоїдний артрит - більш чутливий метод діагностики кістково-хрящових ерозій порівняно з рентгенологічним методом, оскільки у 2 рази частіше дозволяє діагностувати наявність кістково-хрящової деструкції. Найбільш специфічними ультразвуковими показниками для ревматоїдного артриту в обстежених хворих були потовщення синовіальної оболонки, гіперваскуляризація синовії, наявність паннусу та теносиновітів сухожилків м'язів-згиначів і розгиначів кистей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сюсюка В. Г. 
Оцінка ефективності надання спеціалізованої медичної допомоги жіночому населенню / В. Г. Сюсюка, О. В. Комарова, О. В. Пейчева, Е. Г. Аверченко, Д. А. Каптюх // Здоровье женщины. - 2014. - № 4. - С. 55-57. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведений аналіз ефективності пологової допомоги надає змогу відзначити позитивні результати роботи акушерської клініки протягом 2009 - 2013 рр. Встановлено зниження кількості патологічних пологів і стабільно низький показник оперативного розродження, а також відсутні випадки інтранатальної загибелі. Відзначено, що одним із шляхів зниження кількості абдомінального розродження та відповідно ускладнених пологів є профілактика першого рубця, що є можливим тільки за ретельного відбору показань щодо операції кесарева розтину. Важливими моментами профілактики акушерських ускладнень є робота з підлітками (учнями шкіл, технікумів і професійно-технічних училищ), жінками фертильного віку, з парами, що вступають до шлюбу, спрямована на формування пріоритетів здорового способу життя, а також організація та проведення підготовки вагітних до пологів із залученням родини до навчання в "Школі підготовки сім'ї до пологів".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Комарова О. О. 
Соціальні трасферти як чинник життєзабезпечення людей похилого віку (на прикладі Дніпропетровської області) : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. О. Комарова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 16 c. - укp.

Досліджено важливу наукову проблему, яка полягає у суперечливості наукових знань щодо сутності, особливостей розподілу та надання соціальних трансфертів (СТ) людям похилого віку у сучасній Україні для підтримки їх життєдіяльності. Здійснено смислове визначення СТ в контексті соціологічних та економічних теорій. Зауважено, що СТ як опосередкований результат соціально-економічного рівня розвитку держави, тісно пов'язані із соціальною сферою життя. Уточнено соціальну сутність СТ. Удосконалено пояснення їх функціонального призначення. Визначено періодизацію старіння жінок та чоловіків в сучасній України та виявлено їх характерні риси. Уточнено існуючий стан життєзабезпечення людей похилого віку в України. Здійснено аналіз структури СТ для людей похилого віку відповідно до їх потреб. Пояснено характер і недоліки взаємодії працівників органів місцевого самоврядування та людей похилого віку. Розроблено проект удосконалення процесу надання та розподілу СТ людям похилого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*432.124

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Комарова О. Б. 
Артроскопічні зміни синовіальної оболонки при ревматоїдному артриті / О. Б. Комарова, Б. О. Ребров, К. С. Лібстер // Медицина неотлож. состояний. - 2014. - № 3. - С. 94-96. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У 23 пацієнтів із ревматоїдним артритом (РА) зроблено артроскопію колінного суглоба з макрооцінкою змін синовіальної оболонки. Артроскопію проведено за допомогою артроскопа 2,4 мм (Karl Storz GmbH, Tuttlingen, Німеччина). Оцінено параметри змін синовіальної оболонки: тип гіперплазії, васкуляризацію, наявність атрофічних змін, панусу та фібрину, форму ворсин. У пацієнтів із РА тривалістю до 2 років у синовіальній оболонці переважає запальна гіперплазія та ознаки ангіогенезу, що спричинює розвиток запально-ексудативного процесу на ранніх етапах патогенезу захворювання. У хворих із тривалим перебігом РА переважали гіперплазія синовіальної оболонки з утворенням булавоподібних ворсин, атрофічні зміни та наявність згустків фібрину, що свідчить про розвиток проліферативно-деструктивних змін на подальших етапах патогенезу РА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ребров Б. О. 
Нові можливості лікування хворих на ревматоїдний артрит у поєднанні з тривожно-депресивними розладами / Б. О. Ребров, С. С. Касинець, О. Б. Комарова // Львів. клініч. вісн. - 2014. - № 1/2. - С. 8-13. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
15.

Ватутін М. Т. 
Вплив нормалізації рівня гемоглобіну на перебіг ревматоїдного артриту в пацієнтів із залізодефіцитною анемією / М. Т. Ватутін, Г. С. Смирнова, О. Б. Комарова // Укр. ревматол. журн.. - 2014. - № 1. - С. 10-12. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

З метою вивчення впливу нормалізації гемоглобіну на перебіг ревматоїдного артриту (РА) в пацієнтів із залізодефіцитною анемією (ЗДА) досліджено 42 хворі віком 32 - 56 років із зазначеним діагнозом. Учасниці дослідження, крім базисної терапії основного захворювання, застосовували препарати сульфату заліза у дозі від 100 до 300 мг/добу залежно від ступеня тяжкості анемії до нормалізації рівня гемоглобіну, але не довше 2 міс основного лікування та 3 міс підтримувальної терапії (в дозі 100 мг/добу). Результати дослідження свідчать, що у пацієнтів зі ЗДА, незважаючи на нормалізацію гемоглобіну за допомогою препаратів сульфату заліза, об'єктивні дані активності РА достовірно не змінилися, в той час як через 3 міс підтримувальної терапії спостерігалося істотне зменшення кількості болючих суглобів, інтенсивності болю в них і тривалості ранкової скутості.



Шифр НБУВ: Ж22938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Комарова О. Б. 
Вплив ангіотензин-альдостеронової системи на показники УЗД суглобів у хворих з ревматоїдним артритом / О. Б. Комарова // Боль. Суставы. Позвоночник. - 2014. - № 1/2. - С. 51-54. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У хворих на ревматоїдний артрит із високим рівнем ангіотензину II у крові за УЗД суглобів частіше зустрічалися випіт у порожнину суглоба, наявність гіперваскуляризації синовіальної оболонки з оцінкою 2 - 3 бали та наявність тендосиновітів, що характеризують запально-ексудативні процеси. У хворих з високим рівнем альдостерону в крові переважали гіперплазія синовії, наявність панусу та кістково-хрящові ерозії, що характеризують проліферативно-деструктивні процеси. Встановлено взаємозв'язки: зростання рівня ангіотензину II у крові збільшує інтенсивність васкуляризації синовіальної оболонки та випіт у порожнину суглоба; збільшення концентрації альдостерону в крові впливає на показники товщини синовії, наявність панусу та кількість ерозій у суглобах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Право комунальної власності: сучасний погляд та перспективи розвитку : монографія / В. А. Устименко, Р. А. Джабраілов, Ю. А. Дурнєва, Ю. А. Переясловська, О. С. Комарова; ред.: В. А. Устименко; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. - Донецьк : ІЕП НАН України, 2013. - 523 c. - Бібліогр.: с. 453-523 - укp.

Досліджено поняття та зміст права комунальної власності як різновиду публічної власності. Вивчено найбільш поширені форми здійснення цього права. Розглянуто правові форми господарського використання об'єктів права комунальної власності. Визначено особливості управління господарською діяльністю в комунальному секторі економіки. Вказано на переваги та недоліки правового регулювання здійснення окремих видів господарської діяльності на основі об'єктів зазначеного права. Подано систему гарантій права комунальної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)911.6 + Х819(4УКР)011.2-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вікторова Л. 
Використання імітаційно-ігрового підходу у процесі вивчення іноземної мови / Л. Вікторова, О. Комарова // Вища шк.. - 2012. - № 9. - С. 62-67. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблему сучасної професійної освіти: ефективність використання імітаційно-ігрового підходу, який забезпечить формування іншомовної комунікативної компетентності курсантів. З’ясовано сутність імітаційно-ігрового підходу, досліджено шляхи його реалізації. Охарактеризовано можливості імітаційно-ігрового підходу у процесі вивчення курсантами іноземної мови. Розкрито специфічні особливості процесу навчання, в якому реалізується імітаційно-ігровий підхід. Констатовано, що за законами лінгводидактики знання іншомовної фахової лексики, вміння і навички можуть успішно формуватися на імітаційно-ігрових заняттях, під час організованого навчання, коли практичне засвоєння мови відбуватиметься безпосередньо у процесі реальної чи модельованої дійсності.

Рассмотрена проблема современного профессионального образования: эффективность использования имитационно-игрового подхода, который обеспечит формирование иноязычной коммуникативной компетентности курсантов. Выяснена сущность имитационно-игрового подхода, исследованы пути его реализации. Охарактеризованы возможности имитационно-игрового подхода в процессе изучения курсантами иностранного языка. Раскрыты специфические особенности процесса обучения, в котором реализуется имитационно-игровой подход. Констатировано, что по законам лингводидактики знание иноязычной профессиональной лексики, умения и навыки могут успешно формироваться на имитационно-игровых занятиях, во время организованного обучения, когда практическое освоение языка происходит непосредственно в процессе реальной или моделируемой действительности.

The problem of the modern professional education: the effectiveness of simulation-game approach, which will generate foreign language communicative competence of students. Clarified the essence of simulation-game approach, to explore ways to implementit. Characterize possible simulation-game approach in the study of students of foreign languages. Revealed the specific features of the learning process, which implements simulation-game approach. It was stated that the laws of a foreign language didactics professional vocabulary knowledge and skills can be successfully formed on simulation and gaming sessions, during organized training when practical language acquisition takes place directly in real or simulated reality.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Комарова О. С. 
Правове регулювання залучення земельних ділянок комунальної форми власності у господарський обіг : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / О. С. Комарова; МОНМС України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 17 c. - укp.

Наведено періодизацію історії становлення та розвитку правового режиму земель комунальної форми власності. Запропоновано відновити у земельному законодавстві України категорію земель населених пунктів. Уточнено правовий статус територіальної громади як суб'єкта права комунальної власності на земельні ділянки. Розроблено пропозиції з удосконалення чинного законодавства України, що визначає порядок та правові форми залучення земельних ділянок комунальної форми власності у господарський обіг. Виявлено способи захисту прав суб'єктів земельних правовідносин, підстави та види їх відповідальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Грабар О. В. 
Вплив підземних гірничих робіт на екологічну безпеку експлуатації магістрального аміакопроводу / О. В. Грабар, О. І. Комарова // Вісті Автомоб.-дор. ін-ту. - 2011. - № 2. - С. 196-203. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано екологічну безпеку експлуатації магістрального аміакопроводу в зоні впливу підземних гірничих робіт. Розраховано прогнозні деформації земної поверхні на ділянках траси аміакопроводу. Установлено ділянки аміакопроводу, що зазнають найбільшого впливу гірничих робіт. Проаналізовано горизонтальні деформації земної поверхні та напруги, що виникають в трубах аміакопроводу під впливом кривизни уступів. Розроблено рекомендації з подальшої безпечної експлуатації аміакопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О766-082 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25607 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського