Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (74)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРБАЧЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Горбаченко Т. Г. 
Вплив християнства на становлення писемної культури Русі-України: релігієзнавчо-філософський аспект / Т. Г. Горбаченко. - К. : Академія, 2001. - 272 c. - Бібліогр.: с. 229-270. - укp.

Розглянуто питання впливу християнства на становлення писемної культури Русі-України у XI - XVII ст. На засадах філософсько-релігієзнавчих позицій грунтовно проаналізовано мову та писемність як складові церковно-релігійного життя в цілому і, зокрема, православних християн: документальні пам'ятки християнської писемної культури - рукописні та друковані книги, способи їх збереження та використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-117.3 + Ч611.5 + Ч611.63(4УКР)4 + Ш108*03 + Ч734(4УКР)759.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горбаченко Т. Г. 
Початкове українське книгодрукування як фундамент збереження й передачі джерел християнської писемної культури / Т. Г. Горбаченко // Вестн. СевГТУ. Философия. - 1999. - Вып. 20. - С. 28-34. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розкрито місце книгодрукування в розповсюдженні джерел християнської літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лубський В. І. 
Релігієзнавство : Підруч. / В. І. Лубський, С. М. Бурлак, Л. Г. Вороновська, Т. Г. Горбаченко, В. М. Козленко, І. В. Кондратьєва, І. В. Куліш, М. В. Лубська, Г. В. Середа. - К. : Вид. центр "Академія", 2000. - 408 c. - (Альма-матер). - Бібліогр.: с. 406-407. - укp.

Наведено відомості про предмет, структуру, методологію релігієзнавства, його взаємодію з різноманітними галузями гуманітарних знань. Грунтовно висвітлено походження та феноменологію релігії, класифікацію та головні особливості ранніх вірувань, національних, світових релігій, неорелігій та релігійних рухів. У даному контексті розглянуто питання розвитку релігійного вільнодумства та проблему свободи совісті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лубський В. І. 
Соціологія релігії : Курс лекцій для студ. філос. ф-тів, від-нь релігієзнавства, соціології, філос., політології / В. І. Лубський, В. М. Козленко, Т. Г. Горбаченко. - К. : Фітосоціоцентр, 1999. - 204 c. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено визначення основних понять соціології релігії й висвітлено її проблеми. Охарактеризовано релігію як предмет соціологічного аналізу та розглянуто методи її дослідження, основні етапи розвитку, а також головні течії соціології релігії. На підставі доробку класиків і праць сучасних дослідників у цій галузі знань, авторами детально проаналізовано усі рівні соціального буття релігії та динаміку її взаємовідносин з різними структурами суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.1 я73 + С5*686.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кучеренко В. Р. 
Економіка і планування бізнесу : Моногр. / В. Р. Кучеренко, А. І. Бутенко, А. В. Андрейченко, Л. М. Гейко, О. М. Гордієнко, З. Я. Господинова, С. А. Горбаченко, С. С. Дзезик, Н. В. Доброва, І. А. Допіра; Одес. держ. екон. ун-т, Одес. ін-т пробл. ринку та екол. дослідж. НАН України. - О., 2005. - 457 c. - Бібліогр.: 61 назв. - укp.

Розглянуто питання формування підприємницького середовища в Україні, економіки та організації бізнесу у різних галузях і сферах діяльності, зокрема, в інноваційній, кредитно-банківській, а також, сфери виробництва і розповсюдження інформаційної продукції на лазерних носіях, в АПК, у галузях соціальної інфраструктури, вільних економічних зонах, на підприємствах морської галузі. Розкрито сутність і описано функції підприємництва, визначено фактори банкрутства фірм, висвітлено основи фінансового менеджменту та податкового планування. Проаналізовано стратегію і тактику проведення ділових переговорів, основні якості підприємця.

Рассмотрены вопросы формирования предпринимательской среды в Украине, экономики и организации бизнеса в разных отраслях и сферах деятельности, в частности, в инновационной, кредитно-банковской, а также, сферы производства и распространения информационной продукции на лазерных носителях, в АПК, в областях социальной инфраструктуры, свободных экономических зонах, на предприятиях морской отрасли. Раскрыты сущность и функции предпринимательства, определены факторы банкротства фирм, освещены основы финансового менеджмента и налогового планирования. Проанализированы стратегия и тактика проведения деловых переговоров, основные качества предпринимателя.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Плюйко В. А. 
Расчет методом функции отклика влияния вибрационных состояний на плотность уровней ядра / В. А. Плюйко, О. М. Горбаченко // Укр. фіз. журн. - 2003. - 48, № 8. - С. 790-794. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Запропоновано метод врахування внеску вібраційних станів у щільність рівнів ядра за допомогою функції відгуку. Досліджено вплив затухання вібраційних станів на щільність рівнів. Розрахунки показали істотну залежність щільності рівнів від часу релаксації колективних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Горбаченко О. М. 
Вплив вібраційних станів на густину рівнів та температуру ядер : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / О. М. Горбаченко; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено внесок вібраційних станів у густину рівнів та його вплив на температуру ядра. Проаналізовано використання модифікованого методу перевалу, який дозволяє коректно оцінити значення густини рівнів за малих енергій збудження. Для обчислення внеску вібраційних станів у густину рівнів розроблено новий метод функції відгуку для коректного врахування впливу розпаду вібраційних станів на густину рівнів і температуру ядра. Досліджено вплив немарковських процесів на густину рівнів атомних ядер. Проведено порівняння розрахунків за методом функції відгуку з різними аналітичними наближеннями для оцінки внеску вібраційних станів у густину рівнів. Продемонстровано, що розрахунки за методом функції відгуку добре узгоджуються з наближенням включення ширини розпаду вібраційних станів у бозонні числа заповнення та з розрахунками за моделлю взаємодіючих бозонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В38,022

Шифр НБУВ: РА332294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Горбаченко Т. Г. 
Вплив християнства на становлення писемної культури Русі-України: філософсько-релігієзнавчий аспект : Автореф. дис... д-ра філос. наук : 09.00.11 / Т. Г. Горбаченко; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2001. - 35 c. - укp.

Вперше комплексно досліджено вплив християнства на становлення писемної культури Русі-України з позицій системного розгляду етноконфесійних проявів її будови. Обгрунтовано зв'язок писемної культури з історичною свідомістю, її непересічну роль у збереженні етнічної та політичної самосвідомості Русі-України. Розглянуто роль мови, писемності, рукописної, друкованої книги, монастирської бібліотеки як складових системи писемної культури, що свідчать про пізнавальні, естетичні, духовно-релігійні потреби народу та є своєрідним засобом відтворення духовного та релігійного життя соціуму, національного стилю мислення та менталітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-117.3 + Т3(4Укр)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Борисович О. В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О. В. Борисович; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горбаченко О. Б. 
Топографія, зв'язки та структурна організація вушного вегетативного вузла у людей зрілого та похилого віку : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. Б. Горбаченко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Встановлено індивідуальні особливості топографії, зв'язків і внутрішньої будови вушного вузла у людей зрілого та похилого віку. На підставі результатів макроскопічного та гістологічного досліджень вперше встановлено наявність двох крайніх форм вушного вузла залежно від форми черепа. За зовнішньою будовою виділено два типи: компактні вузли (98 % випадків) і дисперсні (не більше 2 %), які є сукупністю декількох дрібних вузликів, а за сумарною величиною відповідають розмірам вузлів компактного типу. Зазначено, що залежно від форми мозкового та лицьового відділів черепа існує два положення вушного вузла щодо зовнішньої основи черепа відносно овального отвору і нижньощелепного нерва: для осіб з брахіцефалічною формою голови і хемопрозопічною формою лиця вушний вузол займає задньо-верхнє положення (37,74 %), а у доліхоцефалів з лептопрозонічною формою лиця - передньо-нижнє положення (35,7 %). На підставі аналізу цифрових даних встановлено корелятивну залежність розмірів вушного вузла від форми черепа. Виявлено специфічні риси просторової будови кровоносного мікроциркуляторного русла вушного вузла в осіб зрілого та похилого віку. Досліджено особливості його структурної перебудови, що проявляється у зменшенні кількості нейроцитів, визначено її роль у виникненні вікового зниження слуху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.81-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Горбаченко Т. Г. 
Аналітико-синтетична переробка документної інформації : навч. посіб. / Т. Г. Горбаченко; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". - 2-ге вид., переробл. і доповн. - К., 2008. - 311 c. - (Мережа дистанц. навчання). - Бібліогр.: с. 304-311. - укp.

Висвітлено теорію та методику аналітико-синтетичної переробки документної інформації, зокрема, складання бібліографічних записів за новим міждержавним стандартом ГОСТ 7.1-2003, а також індексування, предметизації, систематизації, анотування та реферування документів.

Освещены теория и методика аналитико-синтетической переработки документной информации, в частности, составления библиографических записей по новому межгосударственному стандарту ГОСТ 7.1-2003, а также индексирования, предметизации, систематизации, аннотирования и реферирования документов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737я73-1 + Ч236.2я73-1

Шифр НБУВ: ВА719554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лапінський В. В. 
Засоби інформаційно-комунікаційних технологій єдиного інформаційного простору системи освіти України : монографія / В. В. Лапінський, А. Ю. Пилипчук, М. П. Шишкіна, О. М. Спірін, В. Д. Руденко, В. М. Дем'яненко, В. В. Олійник, К. І. Скрипка, З. Савченко, В. І. Горбаченко; ред.: В. Ю. Биков; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т інформ. технологій і засобів навчання. - К. : Пед. думка, 2010. - 159 c. - Бібліогр.: 143 назв. - укp.

Розглянуто проблеми створення інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для інформатизації системи освіти (СО). Розкрито науково-методичні засади створення засобів ІКТ, які базуються на дослідженнях СО України як об'єкта інформатизації. Визначено параметри СО, зокрема, структуру та види діяльності для створення типових засобів і систем інформатизації, їх ефективність за інформатизації певного об'єкта та виду діяльності. Увагу приділено техічним та електронним засобам навчання, технологіям організації й управління інформаційними ресурсами. Наведено рекомендації щодо створення та використання засобів ІКТ для закладів освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30в2:З81

Шифр НБУВ: ВА736614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горбаченко Ю. М. 
Канівський козацький полк: історія створення та діяльності (1625 - 1678 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. М. Горбаченко; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". - Переяслав-Хмельницький, 2011. - 20 c. - укp.

Встановлено, що канівське козацтво було складовою частиною армії Б. Хмельницького, брало участь у козацьких повстаннях XVII ст. бойових діях Національно-визвольної війни та подіях Руїни. Розглянуто процес становлення та функціонування Канівського козацького полку як складової частини Української козацької держави. Відтворено військово-політичну історію Канівського полку, здійснено аналіз національного та соціального складу полку, складено реєстр полково-сотенної старшини. Зібрані та систематизовані відомості з архівних джерел доповнюють нагромадження генеалогічного матеріалу, що сприятиме подальшій розробці проблем козацької історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕК)4-294

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА385138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лубський В. І. 
Два погляди на релігійну віру (за Фомою Аквінським і Уільямом Джеймсом) / В. І. Лубський, Т. Г. Горбаченко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 17-21. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання релігійної віри з точок зору найвідомішого представника схоластики XIII ст., середньовічного теолога і філософа Фоми Аквінського, а також видатного американського психолога і філософа XIX - початку XX ст., одного із засновників прагматизму, автора дослідження з філософії релігії "Воля до віри" (1896) і "Розмаїття релігійного досвіду" (1902) Уільяма Джеймса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02 + Э210.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бондар Б. М. 
Диференціальні перерізи вильоту гамма-квантів при взаємодії нейтронів з ядрами кадмію / Б. М. Бондар, В. М. Бондар, О. М. Горбаченко, І. М. Каденко, Б. Ю. Лещенко, Ю. М. Оніщук, В. А. Плюйко // Ядер. фізика та енергетика. - 2011. - 12, № 2. - С. 129-136. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.421.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Горбаченко О. М. 
Вимірювання та теоретичний аналіз перерізів ядерних реакцій (n, p), (n, alpha), (n, 2n) на ізотопах диспрозію, ербію та ітербію / О. М. Горбаченко, Н. Р. Дзисюк, А. О. Каденко, І. М. Каденко, В. А. Плюйко, Г. І. Применко // Ядер. фізика та енергетика. - 2012. - 13, № 2. - С. 132-139. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Наведено результати вимірювань перерізів ядерних реакцій (n, p), (n, alpha), (n, 2n) на ізотопах диспрозію, ербію та ітербію за енергії нейтронів 14,6 МеВ та їх порівняння з наявною експериментальною інформацією, оціненими ядерними даними та результатами теоретичних розрахунків. Вимірювання проведено за допомогою нейтронно-активаційного методу. У процесі теоретичного розрахунку використано коди TALYS 1.2 і EMPIRE 3.0, а також емпіричні та напівемпіричні систематики оцінок перерізів реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.5 + В383.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лубський В. І. 
Канонічне право : підручник / В. І. Лубський, Т. Г. Горбаченко, М. В. Лубська, А. І. Яковенко; ред.: В. І. Лубський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К. : Центр учб. л-ри, 2012. - 571 c. - укp.

Досліджено особливості предмета канонічного права, показано його місце в системі гуманітарного знання. Викладено грунтовні положення канонічного права, основні поняття, структурно-правові елементи та можливості його системи. Розкрито сутність і значення канонічного права в духовно-культурному житті суспільства й особистості. Зазначено, що канонічне право від самого початку стало важливою складовою християнської релігії, воно як внутрішня структура церковної спільноти та науки, що володіє власною епістемологією та методологією, пояснюється на підставі трьох головних елементів конституції Церкви: слова, таїнства та харизми. Канонічне право ввібрало в себе багато елементів попередніх правових культур Заходу та Сходу, які вплинули на його становлення, символізуючи тим самим зв'язок східної та західної цивілізацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-627 я73 + Э37-62 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Управління проектами в підприємницьких структурах : навч. посіб. / В. Р. Кучеренко, О. С. Маркітан, С. А. Горбаченко, С. В. Левинський. - 2-ге вид., виправл. і переробл. - Одеса : Астропринт, 2013. - 268 c. - Бібліогр.: с. 263-264 - укp.

Розглянуто питання теорії та практики управління бізнес-проектами в підприємницьких структурах. Увагу приділено здійсненню процесів проектного менеджменту: планування, виконання та контролю. Зауважено, що управління проектами розвитку підприємств на основі методології проектного менеджменту все більш поширюється і в Україні. Наголошено, що проектний менеджмент цінний не тільки своїм технічним інструментарієм, віддача в його застосуванні відбувається від оволодіння самою філософією створення новизни, розуміння проекту як окремого об'єкта управління, для якого потрібно застосовувати специфічні методи планування, керування персоналом, здійснення контролю тощо. Підкреслено, що питання теорії та практики проектного менеджменту розглядаються крізь призму управління одного з видів спеціальних проектів — підприємницького або ділового проекту, тобто проекту, який має маркетингову спрямованість.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА769056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тамаргазін О. А. 
Інформаційна система підтримки післяпродажного обслуговування авіаційних двигунів / О. А. Тамаргазін, І. І. Ліннік, Т. Ю. Крамаренко, М. В. Олег // Авиац.-косм. техника и технология. - 2011. - № 9. - С. 104-107. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто базові принципи побудови інформаційної системи, основне призначення якої - створення післяпродажної підтримки в експлуатації авіаційних двигунів. Для цього запропоновано об'єднання інформаційного поля навколо конкретного екземпляра авіаційного двигуна у вигляді електронного формуляра цього двигуна. Цей підхід є життєво необхідним для виживання авіадвигунобудівного підприємства за сучасних умов ринкової економіки, особливістю якої є глобалізація виробництва, поєднана з намаганням задовольнити потреби кожного конкретного споживача та можливістю якомога швидше реагувати на зміну потреб окремих груп споживачів за одночасного зниження витрат на розробку нової техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Борисович В. И. 
Актуальные вопросы технического регулирования в сфере частотно-временного обеспечения телекоммуникаций / В. И. Борисович, Н. Р. Триска // Наук. зап. Укр. н.-д. ін-ту зв'язку. - 2013. - № 1. - С. 13-21. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Проанализированы актуальные задачи технического регулирования в области телекоммуникаций и, в частности, в сфере частотно-временного обеспечения, с учетом общеевропейских подходов и возможностей регионального сотрудничества.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1 я81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського