Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=БАЙДИЧ$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ЕДУАРДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Байдич Л. Е. 
Гексафторофосфати лужних металів: синтез, властивості, застосування у суперконденсаторах : автореф. дис... канд. хім. наук / Л. Е. Байдич; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". - Д., 2007. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.187 + З264.6-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Діяльність місцевих органів державної влади на Правобережжі у добу Гетьманату Павла Скоропадського : зб. док., матеріалів та світлин / ред.: В. С. Лозовий, В. Г. Байдич, О. М. Завальнюк; упоряд.: В. В. Галатир, Ю. В. Олійник, Т. Д. Павлунішена; Держ. архів Хмельниц. обл., Хмельниц. обл. громад. орг. архівістів та дослідників Поділля "Поклик віків". - Хмельницький : Мельник А. А., 2014. - 309 c. - (Праці Держ. архіву Хмельниц. обл). - Бібліогр.: с. 290-306 - укp.

Представлено накази, оголошення, розпорядження, листи та звіти місцевих органів державної влади, що стосуються державотворчої, соціально-економічної та суспільно-політичної сфер життя у квітні - грудні 1918 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-34,01 + Х2(4УКР)611-523.7/8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Байдич В. Г. 
Римо-католицька церква в умовах радянської релігійної політики: український досвід (середина 1940-х - перша половина 1960-х рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. Г. Байдич; МОНМС України, Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Кам'янець-Подільський, 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено становище римо-католицької церкви в Україні від середини 1940-х до середини 1960-х рр., її взаємовідносини з тоталітарним режимом. Охарактеризовано процес функціонування римо-католицької церкви в Україні за умов активної радянської антирелігійної політики влади. На основі всебічного аналізу широкого кола архівних та опублікованих джерел і наукової літератури з'ясовано чинники, що впливали на радянську політику в ставленні до римо-католицької церкви в цілому та, зокрема, в УРСР. Уточнено періодизацію релігійної політики союзного центру щодо РКЦ в Україні. З'ясовано основні форми, методи, масштаби та наслідки репресивних акцій й адміністративного тиску з боку радянського режиму на РКЦ. Визначено основний зміст внутрішнього життя римо-католиків в контексті антицерковних заходів в Україні, етнонаціональну складову та соціодемографічний стан римо-католицьких громад і духовенства, форми їх спротиву антицерковній політиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-55 + Э375.09(4УКР)-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Байдич В. Г. 
В боротьбі за віру: римо-католицька церква в Україні (середина 1940-х - перша половина 1960-х рр.) : [монографія] / В. Г. Байдич; Держ. архівна служба України, Держ. архів Хмельниц. обл., Хмельниц. обл. громад. орг. архівістів та дослідників Поділля "Поклик віків". - Хмельницький : Мельник А. А., 2014. - 479 c. - (Праці Держ. архіву Хмельниц. обл.). - Бібліогр.: с. 207-243 - укp.

Проаналізовано вплив зовнішньополітичних чинників на партійно-державну політику щодо Римо-католицької церкви (РКЦ). Досліджено становище РКЦ в українських землях під час "Хрущовської відлиги" (1953 - 1957 рр.). Розкрито суть та основні напрями антирелігійної діяльності влади та її вплив на РКЦ. Розглянуто внутрішнє життя РКЦ в Україні. Висвітлено діяльність РКЦ в Україні у 1958 - першій половині 1960-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Юрій Анатолійович Хоптяр : біобібліогр. покажч. : до 55-річчя від дня народж. та 35-річчя наук.-пед. діяльності / ред.: , С. А. Копилов, Л. В. Клімчук, Л. В. Баженов; уклад.: В. Г. Байдич, О. Г. Погорілець,; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Кам'янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2016. - 51 c. - (Постаті в освіті і науці; вип. 22). - укp.

Покажчик відображає життя і діяльність та науковий доробок відомого педагога та науковця, професора кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правових дисциплін Кам'янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка Ю. А. Хоптяра. Відомий педагог та науковиць викладав історичні й юридичні дисциплін, запроваджував інтерактивні методи навчання. Ю. А. Хоптяр постійно проводив наукову роботу, опубліковав понад 140 наукових праць, присвячених проблемам історії України та Поділля. Діапазон наукових інтересів Ю. А. Хоптяра досить широкий, наприклад, ряд наукових досліджень присвячено аграрним проблемам, питанням освіти, торгівлі, шляхового будівництва, судочинства та іншим. Дослідник Поділля брав участь у роботі понад ста десяти наукових та краєзнавчих конференцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Хоптяр Ю. А. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Репресії проти поляків та інших національностей на Поділлі: роль і місце в історії краю : кол. монографія / В. Байдич, О. Барташук, К. Біницька, Л. Будім, К. Бурдуваліс; Хмельниц. нац. ун-т, Хмельниц. гуманітар.-пед. акад., Ін-т богослов. наук, Держ. архів Хмельниц. обл., Хмельниц. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти. - Хмельницький : Цюпак А.А., 2016. - 444 c. - укp. - пол.

Висвітлено проблему політичних репресій радянської доби. Наведено архівні документи, історичні та документально-публіцистичні матеріали, біографічні довідки про жителів Хмельницької області, які зазнали безпідсавних репресій тоталітарного режиму. Подано інформацію про роль та місце поляків в історії с. Маків в період XV - XX ст. Досліджено лексичні особливості говірки жителів с. Шаровечки Хмельницької області. Охарактеризовано етнокультурний ландшафт магнатського м. Славута. Висвітлено ідеї виховання милосердя та людяності у творчості Л. Костенко. Увагу приділено формуванню толерантності особистості як суспільній проблемі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)6-49 + Т3(4УКР-4ХМЕ)6-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА812334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Князі Острозькі в історії Центрально-Східної Європи: минуле і сучасність : наук. зб. за підсумками Всеукр. наук.-практ. конф., м. Старокостянтинів, 25 - 27 трав. 2017 р. / ред.: А. Г. Філінюк, О. М. Завальнюк, В. І. Якубовський, В. Г. Байдич, О. П. Григоренко, М. С. Мельничук; Старокостянтинівська міська рада, Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. - Старокостянтинів : Бицик Ю. В., 2017. - 279 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус.

Визначено місце та роль князів Острозьких в історії Центрально-Східної Європи. Зауважено, що князі Острозькі ще в XV - XVI ст. своїми практичними діями наблизили Україну до Європи, до європейської цивілізації і водночас зробили значний внесок у захист українських земель від ворогів - передусім - від Османської імперії та Московії. Досліджено минуле Південно-Східної Волині та Старокостянтинова від найдавніших часів до сьогодення. Розглянуто зміни у соціально-економічному становищі Подільського селянства наприкінці XVIII - у першій половині XIX ст. Увагу приділено становленню та розвитку системи міського самоврядування в Старокостянтинові. Визначено внесок мешканців Старокостянтинівщини у перемогу над нацистською Німеччиною. Акцентовано на найголовніших досягненнях Острозької академії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-8 Острозькі + Т3(44/45)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863330 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського