Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Черенько С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Черенько М. П. 
Загальна хірургія з анестезіологією, основами реаніматології та догляду за хворими : Підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. освіти III-IV рівнів акредитації, лікарів-інтернів, курсантів та асп. / М. П. Черенько, Ж. М. Ваврик, Л. П. Чепкій, Є. Т. Скляренко, Л. Ю. Маркулан, С. М. Черенько. - К. : Здоров'я, 1999. - 613 c. - укp.

Викладено головні проблеми сучасної загальної хірургії, анестезіології, трансфузіології та догляду за хворими у перед- і післяопераційний періоди, питання деонтології у хірургії, десмургії та ін. Висвітлено нові досягнення у таких галузях, як відкриті та закриті травми, шок, хірургічна інфекція (місцева та сепсис, клостридіальна та неспоротворна), вади розвитку тощо. Відображено новітні погляди на виникнення та лікування хірургічної патології і сучасні методи обстеження хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ларін О. С. 
Лапароскопічна адреналектомія: досвід клініки у визначенні показань та протипоказань до операції, особливостей методу виконання / О. С. Ларін, С. М. Черенько, О. А. Товкай, О. В. Савран // Львів. мед. часоп. - 2005. - 11, № 2. - С. 68-72. - Бібліогр.: с. 72. - укp.

Проаналізовано результати лікування 29-ти хворих, оперованних лапароскопічним методом, з приводу пухлини наднирників. Встановлено безумовну перспективність цього методу операцій на наднирниках та їх перевагу над відкритими операціями щодо частоти ускладнень та перебігу післяопераційного періоду. Застосування трансперитонеального доступу, на відміну від заднього ретроперитонеального, забезпечує кращий топографічний контроль за суміжними структурами і за умов послідовного методу втручання не становить суттєвого ризику пошкодження органів, що оточують наднирники. Визначено показання та протипоказання до операції, та наведено особливості методу її виконання. Розглянуто питання виконання симультанних холецистектомій (7 пацієнтів) за наявності ЖКХ та пухлин наднирників.

Проанализированы результаты лечения больных, оперированных лапароскопическим методом с опухолями надпочечников. Определены показания и противопоказания к операции, описаны особенности метода ее выполнения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.457-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чеботарева Э. Д. 
Анализ эффективности комплексного лечения больных с дифференцированными формами рака щитовидной железы с использованием дистанционной лучевой терапии / Э. Д. Чеботарева, В. В. Шишкина, Б. Ф. Синюта, Д. А. Джужа, С. М. Черенько, А. И. Шептуха, М. Б. Горобейко, Н. А. Иванов // Клініч. хірургія. - 2002. - № 8. - С. 25-28. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Ключ. слова: рак щитовидной железы, дифференцированные формы, тиреоидэктомия, радиойодтерапия, дистанционная лучевая терапия
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Ларін О.  
Вплив фізіологічних доз йодиду калію (йодомарин194200) на компенсацію йодного дефіциту та динаміку розвитку колоїдних вузлів щитоподібної залози / О. Ларін, С. Черенько, В. Доготар, Г. Журбицька // Ліки України. - 2003. - № 9. - С. 43-45. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Ключ. слова: йодид калію, йоддефіцит, вузловий колоїдний зоб
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.26-56

Рубрики:
 Зоб 

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Джужа Д. А. 
Объем остаточной тиреоидной ткани и эффективность постоперационной радиойодтерапии больных с дифференцированными формами рака щитовидной железы / Д. А. Джужа, А. С. Ларин, С. М. Черенько, М. Б. Горобейко // Онкология. - 2002. - 4, № 3. - С. 197-199. - Библиогр.: 5 назв. - рус.


Ключ. слова: дифференцированный рак щитовидной железы, тиреоидэктомия, радиойодтерапия, остаточная ткань щитовидной железы
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Ларин А. С. 
Первый опыт использования метода ультразвуковой деструкции для топического лечения язвенных дефектов при синдроме диабетической стопы / А. С. Ларин, С. М. Черенько, Д. Н. Квитка, М. Б. Горобейко // Клініч. хірургія. - 2004. - № 11-12. - С. 55. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-541 + Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Александріна Т. А. 
Ефективність добровільного консультування та тестування на ВІЛ у виявленні ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу / Т. А. Александріна, С. О. Черенько // Укр. пульмонол. журн. - 2005. - № 1. - С. 12-15. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Зазначено, що впроваджена в м. Києві та Донецькій області методика добровільного консультування та тестування на ВІЛ хворих, в яких вже встановлений діагноз туберкульозу, дозволила покращити виявлення ВІЛ-інфекції серед зазначеного контингенту хворих, а також виявлення туберкульозу у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД шляхом профілактичної рентгенографії органів грудної клітки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.254 + Р11(4УКР)599.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Петренко В. М. 
Безпосередні та віддалені результати лікування хворих на деструктивний туберкульоз легень / В. М. Петренко, С. О. Черенько, О. Р. Тарасенко, Л. М. Циганкова, М. В. Погрєбна, Н. А. Литвиненко, О. В. Іванкова // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 3. - С. 13-18. - Бібліогр.: С. 17. - укp.

У ретроспективному дослідженні встановлено безпосередні та віддалені результати лікування у 556-ти хворих з уперше діагностованим туберкульозом легень, у 37-ми - з рецидивом туберкульозу, у 130-ти - з хронічним процесом. У хворих із вперше діагностованим туберкульозом відзначено високі безпосередні та віддалені результати (ефективне лікування у 97,9 %) за умови загоєння каверн та завершення основного курсу хіміотерапії. У хворих із уперше діагностованим туберкульозом з незагоєними кавернами рецидиви туберкульозу виникають у 4 рази частіше. Результати лікування хворих із рецидивом туберкульозу та хронічним туберкульозом значно гірші та знижуються у віддалений період. Ефективне лікування у віддалений період відзначено у 41 % хворих, 1/3 хворих помирає від туберкульозу протягом 5 - 7 років.


Ключ. слова: туберкульоз легень, хіміотерапія, безпосередні результати, віддалені результати
Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Петренко В. М. 
Безпосередні та віддалені результати лікування хворих на хронічний туберкульоз легень / В. М. Петренко, С. О. Черенько, Н. А. Литвиненко, О. В. Іванкова, М. В. Погребна // Укр. пульмонол. журн. - 2005. - № 4. - С. 9-13. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У 133-х хворих на хронічний туберкульоз легень, ускладнений мультирезистентністю мікобактерій туберкульозу МБТ, були проаналізовані безпосередні та віддалені результати лікування у ході спостереження у віддалений період від 2-х до 10-х років. Встановлено, що ефективне лікування досягнуто в 65-ти (48,9 %) хворих з урахуванням оперативного втручання, 13,5 % хворих померло. Лікування було ефективне в значно більшої кількості хворих, котрим застосували 4 або 5 антибактеріальних препарати, до яких МБТ чутливі. За даними віддалених результатів більша кількість хворих помирає від туберкульозу - 42,1 %, кількість хворих з ефективним лікуванням в безпосередній період залишається сталою: 40,6 % проти 48,9 %. Оперативне лікування та хіміотерапія призводить до ефективних наслідків в значно більшої кількості хворих - у 70,4 %. У віддаленому періоді помирає від туберкульозу на 21,3 % хворих менше у разі застосування оперативного втручання та хіміотерапії, у порівнянні із призначенням лише хіміотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Черенько С. М. 
Возможности и ограничения лапароскопических операций в хирургии надпочечников / С. М. Черенько, А. С. Ларин // Хірургія України. - 2006. - № 3. - С. 22-28. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Ключ. слова: опухоли надпочечников, лапароскопическая адреналэктомия, методика, показания
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.457-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Черенько С. М. 
Показання та протипоказання до виконання лапароскопічних втручань з приводу пухлин надниркових залоз / С. М. Черенько, О. С. Ларін // Клініч. хірургія. - 2007. - № 5-6. - С. 34-35. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.457-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Черенько С. О. 
Раціональний вибір фторхінолонів для лікування хворих на туберкульоз та порівняльна оцінка їх переносимості при тривалому застосуванні / С. О. Черенько, О. В. Іванкова // Укр. пульмонол. журн. - 2005. - № 4. - С. 21-27. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

За літературними даними про активність фторхінолонів у відношенні МБТ, їх фармакокінетичні властивості, переносимість та вартість в Україні та результатами досліджень щодо переносимості у разі тривалого застосування у 235-ти хворих на мультирезистентний туберкульоз обгрунтовано раціональний вибір фторхінолонів для лікування хіміорезистентного туберкульозу. Перевага надається офлоксацину та ломефлоксацину як достатньо активним у відношенні МБТ препаратам із добрим профілем безпечності та низькою вартістю в Україні. Ломефлоксацин має перевагу над офлоксацином кращими фармакокінетичними властивостями (може застосовуватись 1 раз на добу в дозі 0,4 г у підтримувальну фазу лікування, кращою пенетрацією в тканини та внутрішньоклітинно) та кращою переносимістю. Левофлоксацин відрізняється вищою активністю у відношенні МБТ, ніж офлоксацин та ломефлоксацин, добрим профілем безпечності, однак його вартість значно вища, ніж у названих препаратів, що є суттєвим недоліком у разі тривалого застосування. На думку авторів, "левофлоксацин" та особливо "моксифлоксацин" і "гатіофлоксацин" є препаратами вибору під час лікування мультирезистентного туберкульозу у хворих із тяжкими формами захворювання та відсутнім позитивним терапевтичним ефектом від застосування фторхінолонів 2-го покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ларин А. С. 
Диагностика и лечение дифференцированного рака щитовидной железы: результаты 10-летнего опыта специализированной клиники в свете современных принципов контроля заболевания / А. С. Ларин, С. М. Черенько // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 26-31. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Рассмотрены принципиальные подходы к диагностике и лечению дифференцированного рака щитовидной железы (ДРЩЖ), зафиксированные в последних (2006 г.) консенсусах тиреоидных ассоциаций США и Европы, и сравнены с лечебно-диагностической тактикой, применяемой в Украине. Консенсусные руководства европейской и американской тиреоидных ассоциаций (2006 г.) взяты за основу современного решения проблемы ДРЩЖ. Проанализированы статистические данные онкологической службы Украины и Украинского научно-практического центра эндокринной клиники о лечении свыше 2000 больных ДРЩЖ за последние 10 лет. Проанализирована ситуация с оказанием помощи больным с ДРЩЖ в Украине. Тактика лечения и мониторинга пациентов с ДРЩЖ в Украине неполностью соответствует протоколам европейской и американской тиреоидных ассоциаций вследствие недостатков хирургического этапа и радиойод-терапии, недостаточной радиологической и лабораторной базы, отсутствия единой лечебно-диагностической тактики и координации работы разных специалистов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фещенко Ю. І. 
Нові випадки туберкульозу легень: результати лікування, причини недостатньої ефективності / Ю. І. Фещенко, В. М. Петренко, С. О. Черенько, Й. Б. Бялик, Н. А. Литвиненко, Л. М. Циганкова, О. Р. Тарасенко, В. В. Давиденко // Журн. Акад. мед. наук України. - 2007. - 13, № 3. - С. 567-578. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

За результатами когортного аналізу лікування 922-х хворих з уперше діагностованим туберкульозом легень установлено, що виліковування досягають у 76,2 % хворих, 19,1 % хворих перериває лікування. У віддалений період рецидиви туберкульозу спостережено у 10,4 % хворих з загоєними кавернами й у 38,5 % - з незагоєними. Основними причинами недостатньої ефективності лікування є, по-перше, низька прихильність хворих до лікування, що призводить до переривів у лікуванні та, як наслідок, збереження резервуару інфекції; по-друге, збереження каверн у легенях після завершення основного курсу хіміотерапії, що значно збільшує ризик виникнення рецидивів туберкульозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фещенко Ю. И. 
Оценка значимости побочных реакций противотуберкулезных препаратов при лечении туберкулеза / Ю. И. Фещенко, С. А. Черенько, В. И. Мальцев, А. П. Викторов, Е. В. Матвеева, И. А. Логвина, В. П. Яйченя, Н. П. Красильникова // Укр. мед. часоп. - 2008. - № 3. - С. 117-125. - Библиогр.: с. 124-125 - рус.

Приведена частота побочных реакций при медицинском применении противотуберкулезных препаратов согласно данным Центра мониторинга побочных реакций ВОЗ, Государственного фармакологического центра МЗ Украины и отдельных авторов. Рассмотрены механизмы развития и проявления побочных реакций, которые свойственны противотуберкулезным препаратам I ряда, меры их профилактики и лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Черенько С. О. 
Цитокіновий профіль у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень залежно від тяжкості захворювання / С. О. Черенько, Н. О. Скороходова, О. І. Шпак, Т. І. Гавриленко, М. Ф. Яцина // Запорож. мед. журн. - 2008. - № 1. - С. 24-29. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Изучены концентрация TNF-a, IL-2, 4, 6 та IFN-g в крови и бронхоальвеолярном смыве (БАС) и их уровни в надосадочной жидкости (супернатанты) культур макрофагов с периферической крови и альвеолярных макрофагов из БАС при спонтанном и инфицированном синтезе у 24-х больных с распространенным и при ограниченном туберкулезе легких и у 10-ти здоровых волонтеров. Цитокиновый профиль у больных с впервые диагностированным туберкулезом легких имеет особенности, которые отвечают нормальному иммунопатогенезу заболевания: значительное повышение в крови концентрации воспалительных цитокинов TNF-a, IL-2, IL-6, умеренное повышение IL-4 и нормальный уровень IFN-g. Макрофаги периферической крови спонтанно синтезируют TNF-a, IL-6, IL-2 в высокой концентрации, IFN-g - в умеренной, которые значительно увеличиваются при их индукции специфическими свойствами (соответственно в 3, 2 и 100 раз), кроме IL-2. Концентрация воспалительных цитокинов TNF-a, IL-2, IL-6 (кроме IFN-g) в БАС, взятого с пораженной стороны легких, в 3 - 4 раза превышает их уровень в крови и прямо зависит от тяжести туберкулезного процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Черенько С. О. 
Антибактеріальна терапія хворих на туберкульоз легень з мультирезистентними мікобактеріями туберкульозу : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.26 / С. О. Черенько; АМН України; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. - К., 2001. - 32 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Черенько С. М. 
Діагностика, тенденції патоморфозу і захворюваності, прогноз розвитку та хірургічне лікування вогнищевої патології щитовидної залози : Автореф. дис... д- ра мед. наук : 14.01.03 / С. М. Черенько; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 1999. - 35 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено проблемі діагностики і раціонального хірургічного лікування вогнищевої патології щитовидної залози (ВПЩЗ) - вузлового зобу, пухлин, кіст, тиреоїдитів. Для розробки зазначених питань було проаналізовано динаміку відповідних епідеміологічних показників в Україні та м.Києві, визначено тенденції патоморфозу та досліджені маловідомі аспекти патогенезу ВПЩЗ. Створено схему діагностично-лікувального алгоритму, акцент в якій ставиться на вчасному клініко-фізикальному обстеженні, тонкоголковій аспіраційній біопсії та динамічному ультразвуковому дослідженні. Запропоновано індивідуалізований підхід до визначення лікувальної тактики при ВПЩЗ, який грунтується на зваженні визначених критеріїв прогнозу ефективності супресивної терапії, несприятливого перебігу, малігнізації. Розроблена технологія лікування ВПЩЗ, що включає консервативну терапію, нові малоінвазивні хірургічні методи та удосконалену методику хірургічної операції, дозволяє зменшити ризик операційних ускладнень, досягти лікувального ефекту простішим і безпечнішим шляхом, усунути необхідність хірургічного втручання у 40% хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-3 + Р457.261.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Черенько С. М. 
Первичный гиперпаратиреоз: основы патогенеза, диагностики и хирургического лечения : монография / С. М. Черенько. - К. : Експрес-поліграф, 2011. - 148 c. - Библиогр.: с. 139-146 - рус.

Изложены современные представления о физиологии кальциевого обмена, патогенезе первичного гиперпаратиреоза (ГПТ), его клиническом течении, методах лабораторной и инструментальной диагностики, принципах лечения. Данные о типичных вариантах первичного ГПТ логично дополнены сведениями о наследственных формах заболевания, генетических причинах патологии, дифференциальной диагностике первичного и вторичного ГПТ, а также о возможностях дооперационной диагностики множественного поражения околощитовидных желез. Описаны критерии отбора больных на операцию и возможности наблюдения за пациентами с бессимптомным течением первичного ГПТ в соответствии с принципами международного консенсуса 2009 года. Внимание уделено хирургическому лечению первичного ГПТ как в случае первичной операции, так и при повторных вмешательствах, а также анализу причин возможных неудач.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС51743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Фещенко Ю. І. 
Контроль за туберкульозом в Україні на сучасному етапі / Ю. І. Фещенко, С. О. Черенько // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2010. - № 3. - С. 5-13. - укp.

Проаналізовано епідемічну ситуацію щодо туберкульозу в Україні на кінець 2010 р. Зроблено висновок, що досягнуте зниження захворюваності та смертності від туберкульозу можна вважати тимчасовим, оскільки на тлі стабілізації та поліпшення епідеміологічної ситуації стосовно звичайного туберкульозу через поширення епідемії ВІЛ/СНІДу і нагромадження систематичних помилок у реалізації Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007 - 2011 pp. набувають надзвичайної актуальності дві проблеми: збільшення захворюваності та смертності від ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ; поширення мультирезистентного туберкульозу, в тому числі з розширеною резистентністю, що знижує ефективність лікування хворих з новими випадками туберкульозу та підвищує вартість його. Ці проблеми на сьогодні ще не позначилися на загальній епідемічній ситуації, але будуть стрімко поширюватися у разі зволікання із їх розв'язанням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р192.9(4УКР) + Р54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського