Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Петровська Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Петровська Г. А. 
Комплексний метод визначення коефіцієнтів поглинання оптичних матеріалів / Г. А. Петровська, І. В. Демкович, Я. В. Бобицький, М. М. Тоган, Р. І. Пашкевич // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 8. - С. 893-898. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53-03 + В343.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Фітьо В. М. 
Області застосування наближених методів аналізу дифракції на фазових гратках / В. М. Фітьо, Г. А. Петровська, В. В. Мисак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 532. - С. 178-183. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

За допомогою методу зв'язаних хвиль розраховано дифракційну ефективність усіх порядків дифракції тонкої фазової гратки з періодами, які дорівнюють 50,5, 75,5 і 100,5 довжин хвиль. Порівняно точний розрахунок із методом, що грунтується на розкладі періодичного амплітудного пропускання гратки в ряд Фур'є. Визначено області застосування наближеного методу розрахунку дифракційної ефективності плоских граток. Для товстих фазових граток порівняно дифракційну ефективність, розраховану за формулою Когельника (ФК), з її точним значенням. Показано теоретично та експериментально, що ФК дає похибку для високочастотних граток у разі відхилення від кута Брегга.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петровська Г. А. 
Фототепловий метод визначення коефіцієнта поглинання дзеркальних покрить / Г. А. Петровська, І. В. Демкович, Я. В. Бобицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 532. - С. 170-178. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розроблено фототепловий метод визначення коефіцієнта поглинання інтерференційних покриттів лазерних дзеркал. Метод базується на реєстрації фотостимульованих змін, які виникають у дзеркалі під дією потужного лазерного пучка з відомим просторово-часовим розподілом енергії випромінювання, зокрема, теплових полів на поверхні дзеркала. Для реєстрації цих полів використано методи лазерної інтерферометрії. Для визначення невідомого значення коефіцієнта поглинання за експериментально зареєстрованим розподілом температури на поверхні дзеркала розроблено математичну модель і відповідне програмне забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.4-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Демкович І.  
Математичне моделювання фототеплових процесів для неруйнівної діагностики матеріалів / І. Демкович, Г. Петровська, Я. Бобицький // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології. - 2008. - Вип. 7. - С. 58-68. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблено неруйнівний високочутливий метод визначення оптичних і теплофізичних характеристик матеріалів, який базується на реєстрації фотостимульованих змін у досліджуваних зразках під дією потужного лазерного випромінювання. Для реалізації методу побудовано математичну модель, яка дозволяє числовими методами досліджувати взаємозв'язані температурні поля та відповідні їм деформації, які виникають під дією лазерного випромінювання з довільними його просторово-часовими розподілами, за урахування поверхневого й об'ємного поглинання в матеріалі, а також особливостей тепловідведення від зразка. Принцип визначення невідомого параметра полягає у тому, що експериментально реєструється теплове поле (чи поле деформації) на поверхні опромінюваного зразка, а далі змодельоване поле температур за допомогою математичних методів оптимізації наближають до експериментально зареєстрованого. Для реєстрації теплових полів і поверхневих деформацій запропоновано оптичні схеми, які базуються на методах лазерної та спекл-інтерферометрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.3-1с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Татарин В. Я. 
Оптимізація параметрів сканувального інтерферометра Фабрі - Перо з цифровою обробкою вихідного сигналу / В. Я. Татарин, Г. А. Петровська // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 646. - С. 211-217. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто вплив характеристик аналогово-цифрового перетворювача (АЦП) на чутливість сканувального інтерферометра Фабрі - Перо з цифровою обробкою вихідного сигналу. Аналітично розраховано похибку вимірювань, зумовлену обмеженою частотою дискретизації та скінченним кроком квантування вихідного сигналу. Це дозволяє визначити максимально допустимі значення коефіцієнтів відбивання дзеркал інтерферометра для обраної частоти розгортки, що забезпечує як адекватне аналогово-цифрове перетворення вихідного сигналу, так і максимальне співвідношення сигнал-шум на вході АЦП.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Демкович І. В. 
Фототепловий метод визначення параметрів тонких плівок / І. В. Демкович, Г. А. Петровська, Я. В. Бобицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 646. - С. 191-195. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розроблено фототепловий метод контролю параметрів тонкоплівкових покриттів, зокрема, поглинання, температуропровідності, товщини. Для реалізації методу розроблено математичну модель і програмне забезпечення, що дозволяє за допомогою числових методів розрахувати просторово-часовий розподіл температурних змін на поверхні досліджуваного зразка типу підкладка-плівка за опромінення його лазерним пучком із заданими енергетичними та просторово-часовими характеристиками. Проведено теоретичні дослідження, що дозволять встановити залежність теплового відгуку на поверхні зразка від параметрів покриття під час використання імпульсного збуджувального випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Петровська Г. П. 
Окислювальні та кон'югаційні реакції біотрансформації ксенобіотиків за умов гострого та хронічного запального процесу : автореф. дис... канд. мед. наук / Г. П. Петровська; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено стан системи біотрансформації ксенобіотиків за гострого запалення (введення ліпополісахариду Sh. Boydii) та хронічного автоімунного запалення (ад'ювантного артриту) у щурів і пацієнтів з негоспітальною пневмонією. Встановлено, що запальний процес викликає значне гальмування активності ізоформ цитохрому P450 (переважно P4502E1, 2C та 3A), UDP-глюкуронілтрансферази, фенолсульфотрансферази та глутатіон-S-трансферази, уповільнює елімінацію з організму щурів ацетаніліду, амідопірину та диклофенаку, підвищує анальгетичну дію, гастро- та нефротоксичність останнього. Виявлено, що депресія ферментів асоціюється з посиленням утворення активних форм кисню і оксиду азоту, нагромадженням в мікросомальних мембранах печінки продуктів пероксидації ліпідів, зміною співвідношення між фракціями фосфоліпідів, посиленням активності ксантиноксидази та оксидази D-амінокислот. Доведено, що інгібітори синтази оксиду азоту L-NAME та аміногуанідин запобігають пригніченню активності ферментів метаболізму ксенобіотиків. З'ясовано, що висока активність запального процесу у пацієнтів з пневмонією асоціюється з гальмуванням метаболічних перетворень диклофенаку натрію та парацетамолу. Встановлено, що ступінь затримки елімінації препаратів можна визначити за тяжкістю перебігу захворювання, виявлено його кореляцію з рівнем фактора некрозу пухлини-альфа, інтерлейкіну-6 і метаболітів оксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61 + Р281.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Демкович І. В. 
Моделювання процесів взаємодії випромінювання з середовищами з врахуванням поглинання та розсіяння / І. В. Демкович, Г. А. Петровська, В. П. Олешкевич, Я. В. Бобицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 708. - С. 138-144. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено математичну модель і програмне забезпечення для моделювання процесів взаємодії випромінювання з середовищами з врахуванням їх гетерогенних властивостей і особливостей поглинання та розсіяння в окремих шарах. Розподіл інтенсивності випромінювання у разі поширення через розсіювальне середовище моделюється за методом Монте-Карло, для розрахунку температурних полів використано числовий метод. На прикладі живої тканини, що містить доброякісну судинну патологію, змодельовано розподіл температури в шарах шкіри у разі дії на неї лазерного випромінювання з врахуванням реальних параметрів поглинання та розсіяння кожного шару.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.402-5 + Р361.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Петровська Г. А. 
Вплив температури на відгук гратки Брегга на оптичному волокні / Г. А. Петровська, В. М. Фітьо, Я. В. Бобицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 734. - С. 113-118. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На базі наближеної теорії поширення оптичних хвиль в одномодовому оптичному волокні визначено постійні поширення та коефіцієнти зв'язку між модами за наявності у волокні гратки Брегга. За допомогою методу зв'язаних хвиль проведено розрахунки коефіцієнта відбивання від граток Брегга на оптичному волокні та досліджено вплив температури на коефіцієнт відбивання від гратки на серцевині волокна. Показано, що для типових кварцових волокон температурна складова відгуку гратки є значно більшою за відгук, спричинений механічним розтягом волокна з граткою, що вимагає під час конструювання волоконно-оптичних давачів механічних навантажень використання в них незалежного вимірювача температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Петровська Г. О. 
Досвід використання комплексу психодіагностичних методик для оцінювання тілесної ідентичності студентів / Г. О. Петровська // Наука і освіта. - 2009. - № 8. - С. 116-120. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто особливості прояву тілесної ідентичності майбутніх фахівців гуманітарних професій за допомогою системи методик, які дозволяють діагностувати досліджувані показники. Наведено визначення поняття "тілесна ідентичність". У ході дослідження апробовано методики вивчення тілесного образу тіла, схеми тіла, ставлення до своєї зовнішності, ступеня розуміння свого тіла, тілесних установок. Одержані дані проаналізовано у рамках індивідуально-поведінкового підходу.

Рассмотрены особенности проявления телесной идентичности будущих специалистов гуманитарных профессий с помощью системы методик, которые позволяют диагностировать исследуемые показатели. Приведено определение понятия "телесная идентичность". В ходе исследования апробированы методики изучения телесного образа тела, схемы тела, отношения к своей внешности, степени понимания своего тела, телесных установок. Полученные данные проанализированы в рамках индивидуально-поведенческого подхода.

The article analyzes some features of displaying corporal identity of future Humanities specialists; describes methods directed at diagnosing corporal identity.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1-214 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Петровська Г. П. 
Ферментні системи кон'югації ксенобіотиків у щурів з ад'ювантним артритом, кореляція з активністю запального процесу / Г. П. Петровська // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 192-194. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вивчено вплив запального процесу на стан ферментних систем кон'югації ксенобіотиків. У печінці щурів з ад'ювантним артритом знижується активність УДФ-глюкуронілтрансферази, фенолсульфотрансферази, глутатіон-S-трансферази, вміст глутатіону, глюкуронідів і сульфатів, з максимальними змінами між 17-м і 28-м днем ад'ювантної хвороби. У клінічній практиці необхідно враховувати можливість гальмування метаболізму ліків у пацієнтів із запальним синдромом і зміни їх фармакологічного ефекту та токсичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пентюк О. О. 
Вплив ендотоксину IShigella boydiiD на активність ферментів, які метаболізують ксенобіотики / О. О. Пентюк, Г. П. Петровська, К. Ю. Дмітрієва, Г. З. Личик, О. В. Тертишна, Е. В. Столярчук, В. М. Істошин // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4А (Дод. 1). - С. 168-169. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Петровська Г. А. 
Дослідження оптичних волокон методом цифрової голографічної інтерферометрії / Г. А. Петровська, В. І. Варищук, В. М. Фітьо // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 796. - С. 249-253. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано метод цифрової голографічної інтерферометрії для дослідження фазових мікрооб'єктів. Створено макет голографічного інтерференційного мікроскопа з цифровою реєстрацією голограм. Розроблено методику дослідження оптичних волокон (ОВ), надано експериментальні результати визначення розподілу показника заломлення у поперечному перерізі ОВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Яремчук І. Я. 
Детальний аналіз елемента призмового сенсора, що працює на явищі поверхневого плазмонного резонансу / І. Я. Яремчук, Г. А. Петровська, В. М. Фітьо, Я. В. Бобицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 885. - С. 97-102. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Виконано числовий аналіз оптичних характеристик елемента призмового сенсора, що працює на явищі поверхневого плазмонного резонансу, залежно від його геометричних параметрів, джерела зовнішнього опромінення та показника заломлення навколишнього середовища. Отримано оптимальні геометричні параметри сенсорного елемента для досягнення максимальної чутливості сенсора. Виготовлено та досліджено макет сенсорного елемента. Між експериментальними та теоретичними результатами добра кореляція.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Петровська Г. А. 
Підсилення електромагнітного поля періодичними структурами для застосування у раманівській спектроскопії / Г. А. Петровська, І. Я. Яремчук, І. М. Мурвай, В. М. Фітьо, Я. В. Бобицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 885. - С. 141-146. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено періодичні структури на основі прямокутних дифракційних металевих (срібло) граток на діелектричній (полікарбонат) і металевій (срібло) підкладках для їх застосування як SERS-підкладок. Оптимізовано геометричні параметри граток для різних довжин хвиль збуджувального випромінювання. Для оптимізованих структур із заданими параметрами та на різних довжинах хвилі збудження розраховано розподіл концентрації електромагнітного поля та коефіцієнт підсилення методом скінченних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г612.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Петровська Г. А. 
Функціонально інтегровані графен-сенсори на основі поєднання магнітних та теплових методів / Г. А. Петровська, І. Я. Яремчук, С. З. Малинич, Я. В. Бобицький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Радіоелектроніка та телекомунікації. - 2019. - № 914. - С. 17-22. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Надано оптимізовану технологію виготовлення методом фотостимульованого травлення напівпровідників поверхневої дифракційної решітки. Це надає змогу отримати решітки з контрольованим періодом і глибиною поверхневої модуляції. Проведено математичне моделювання синусоїдальних рельєфних решіток на поверхні GaAs. Крім того, оптимізовано їх параметри. Обрано оптимальні періоди решіток. Отримано залежності ефективності дифракції від поверхні модуляції рельєфу для різних довжин хвиль. Встановлено, що максимальна ефективність решітки спостерігається за відношення глибини поверхні рельєфу до періоду, який приблизно дорівнює 1:10. Для запису рельєфних решіток використано лазер Nd:YAG на другій гармоніці (532 нм) із максимальною потужністю 100 мВт. Для вивчення рельєфу решіток використано атомно-силовий мікроскоп. Показано, що легування GaAs телуром призводить до сильного розвитку морфології поверхні та більшої глибини модуляції поверхні напівпровідника.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського