Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=З252.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 442
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Булавко Г. В. 
Органічні фотовольтаїчні структури : [монографія] / Г. В. Булавко, О. О. Іщенко; Національна академія наук України, Інститут органічної хімії. - Київ : Наукова думка, 2023. - 205, [17] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр.: с. 180-201 - укp.

У монографії узагальнено й систематизовано основні підходи до створення органічних фотовольтаїчних структур з об'ємним гетеропереходом. Розглянуто нові фотовольтаїчні матеріали на основі фулеренів, спряжених полімерів, органічних барвників, графенів, дендримерів. Основну увагу приділено взаємозв'язку будова-властивість матеріалу. Проаналізовано вплив морфології фотоактивного шару на фотовольтаїчні характеристики сонячних комірок, розглянуто основні шляхи оптимізації цих характеристик, виявлено та проаналізовано чинники, які їх визначають. Обговорено нові ефекти в органічній фотовольтації - гістерезис фотоструму та фотовольтаїчний ефект оптично прозорих матеріалів. Значну увагу приділено використанню квантово-хімічних розрахунків для інтерпретації фотовольтаїчних ефектів. Запропоновано шляхи цілеспрямованого дизайну нових фотовольтаїчних органічних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-03 + З852.8 + З854.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Бондаренко Д. В. 
Використання MOSFET-транзисторів у сонячних панелях / Д. В. Бондаренко // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 3. - С. 62-67. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

MOSFET-транзистори використано під час побудови сонячної панелі. Зазначається, що для коректної роботи фотовольтаїчних елементів у сонячних панелях та роботи сонячних панелей на електростанціях використовуються шунтувальні та блокувальні діоди. Зазначено, що перспективнішим розвитком конструювання сонячних панелей є заміна таких діодів на MOSFET-транзистори. Оскільки такі транзистори мають низький внутрішній опір при прямому включенні, їх використання є доцільним. Показана можливість керування в сонячній панелі таким елементом як транзистор, на відміну від діоду. Таке керування можливо здійснювати від внутрішньої напруги на фотоелементах та від зовнішніх чинників. Також показана можливість динамічного з'єднання фотоелементів у сонячних панелях за допомогою MOSFET-транзисторів. Визначено, що для динамічної комутації паралельних і послідовних з'єднань потрібні три елементи електричного кола, відображено елементарне коло динамічних з'єднань. Побудована базова схема динамічної комутації фотоелементів у сонячній панелі з використанням польових транзисторів. Запропоновано шлях вирішення проблеми наявності паразитного діоду. Розглянуто використання двох з'єднаних на зустріч MOSFET-транзисторів для динамічної комутації. Відмічено, що для керування таким колом доцільно використовувати програмовані логічні контролери, які можуть керувати комутацією з використанням заздалегідь завантаженої мікропрограми. На прикладі двох фотоелементів показана схема сонячної панелі з динамічними з'єднаннями фотоелементів і використанням збірок транзисторів та керуванням за допомогою контролера. Відмічено, що транзистори для динамічної комутації можуть бути використані як шунтувальні чи блокувальні діоди. Такий підхід дає змогу створювати універсальні та максимально інтегровані системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8 + З637

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Benami A. 
Comparison of the effects of ZnO and TiOsub2/sub on the performance of perovskite solar cells via SCAPS-1D software package = Порівняння впливу ZnO та TiOV2D на характеристики перовскітних сонячних елементів за допомогою програмного пакету SCAPS-1D / A. Benami, T. Ouslimane, L. Et-taya, A. Sohani // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2022. - 14, № 1. - С. 01033-1-01033-5. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
4.

Kostetskyi A. O. 
Photoluminescence of melanin-based nanocomposites with fullerene derivative = Фотолюмінесценція нанокомпозитів на основі меланіну та похідного фулерену / A. O. Kostetskyi, Yu. P. Piryatinski, A. B. Verbitsky, P. M. Lutsyk, A. G. Rozhin // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2022. - 25, № 1. - С. 049-057. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Представлено дослідження фотолюмінесцентних властивостей молекулярних композитів, що складаються з меланіну та електронно-акцепторного матеріалу - похідного фулерену, метилового ефіру [6,6]-феніл-C61-масляної кислоти (РСВМ). Такі молекулярні композити недостатньо вивчено і є перспективними для молекулярної електроніки природних матеріалів, зокрема для органічних сонячних елементів. Новизна даної роботи полягає у дослідженні спектрів фотолюмінесценції цих молекулярних сумішей і нанокомпозитів у різних розчинниках (хлороформі, ацетонітрилі, толуолі), а також у полістирольній матриці. Ці дослідження проводилися за різних температур, зокрема за температури рідкого гелію (4,2 К). Одержані результати надали змогу детальніше розглянути механізми агрегації та донорно-акцепторної взаємодії меланіну та РСВМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-03 + В345.3 + В371.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Кирисов І. Г. 
Підходи та вимоги до моделювання структури напівпровідникового шару сонячного елемента / І. Г. Кирисов, П. Ф. Буданов, Е. А. Хом'як, К. Ю. Бровко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2022. - № 1. - С. 35-38. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано існуючі моделі сонячного елемента. Встановлено, що ці моделі досліджують: залежність нормованої щільності струму від напруги зі зміною товщини фотоелектричного перетворювача, фотоелектричні характеристики фотоелектричного перетворювача в залежності від температурного коефіцієнта та різних умов освітленості. В моделях показано, що з підвищенням температури знижується значення величини коефіцієнта корисної дії, струму, коефіцієнта заповнення вольтамперної характеристики (ВАХ). Аналіз моделей показав, що розрахунок основних електрофізичних параметрів (струм короткого замикання, напруга холостого ходу) виконується без урахування змін площі активної сприймаючої поверхні рельєфу напівпровідникового шару фотоелектричного перетворювача. Це істотно впливає на розрахунок величини вихідної потужності та коефіцієнта корисної дії, а також знижує точність та стабільність ВАХ та вольт-ватної характеристик сонячного елемента. Для розрахунку величини реальної площі сприймаючої поверхні напівпровідникового шару фотоелектричного перетворювача, запропоновано використати зміни властивостей внутрішньої структури напівпровідникового шару фотоелектричного перетворювача. Проведено дослідження моделі сонячного фотоелектричного перетворювача з урахуванням загальної геометричної площі поверхневого напівпровідникового шару фотоелектричного перетворювача. Для дослідження впливу властивостей реальної сприймаючої поверхні на вихідні параметри фотоелектричного перетворювача запропоновано використовувати модель, в якій враховується загальна геометрична площа. За результатами моделювання фотоелектричного перетворювача за допомогою програми MathCAD, побудовані ВАХ фотоелектричного перетворювача з геометричною площею та з реальними площами поверхні фотоелектричного перетворювача. Виявлено, що криві ВАХ для реальних площ сприймаючої поверхні відрізняються від кривої для геометричної топологічної площі. Запропоновано розрахунок площі активної сприймаючої поверхні рельєфу напівпровідникового шару фотоелектричного перетворювача проводити на основі моделювання процесів в структурі напівпровідникового шару фотоелектричного перетворювача.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Хрипунов Г. С. 
Вплив "хлоридних" обробок на ефективність сонячних елементів на основі плівок телуриду кадмію, отриманих методом сублімації в замкнутому об'ємі / Г. С. Хрипунов, А. В. Меріуц, А. І. Доброжан, М. Г. Хрипунов, Т. М. Шелест // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 1. - С. 60-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
7.

Гаєвський О. Ю. 
Автономна система вимірювання на основі мікрокомп'ютера для тестування фотоелектричних модулів / О. Ю. Гаєвський, В. Ю. Іванчук // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 3. - С. 54-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розроблено конструкцію та програмні алгоритми автономної системи для тестування фотоелектричних модулів (ФМ) у реальних умовах експлуатації. Розвинутий метод обробки вольтамперних характеристик (ВАХ) модулів дозволяє визначати параметри фотомодулів: фотострум, зворотний струм насичення pn-переходу, коефіцієнт неідеальності, послідовний та паралельний опори електричних втрат. Слід відзначити, що ці параметри зазвичай не надаються виробниками модулів, але вони суттєві для визначення поточного стану ФМ, їх діагностики, а також для коректного прогнозування роботи фотоелектричних станцій (ФЕС) у різних зовнішніх умовах. Автоматизована вимірювальна система сконструйована на базі мікрокомп'ютера Raspberry PІB, у ній реалізований метод сканування ВАХ шляхом зміни резистивного навантаження. Комутаці я резисторів здійснюється MOSFET-транзисторами, якими керує певна програма, записана в пам'ять мікрокомп'ютера. Тривалість сканування всій ВАХ не перевищує кількох секунд, що дає можливість отримувати реальну ВАХ при змінних сонячної радіації і температурі, та проводити тестування ФМ в польових умовах на ФЕС. Параметри ФМ у рамках однодіодної схеми заміщення розраховуються за допомогою оригінального методу рішення системи нелінійних рівнянь за стійким ітераційним алгоритмом, який заснований на розкладанні нелінійних рівнянь за малими параметрами та забезпечує визначення параметрів не більш ніж за десять секунд.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Abdelkader Saidi 
Design and conception of platform that allows to connect different solar panels and loads through a DC-DC buck converter = Дизайн і концепція платформи, яка дозволяє з'єднувати різні сонячні панелі та навантаження через понижуючий перетворювач DC-DC / Abdelkader Saidi, Boubekeur Azoui, Chaouki Ghenai, Farid Lekmine // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2022. - 14, № 6. - С. 06004-1-06004-6. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
9.

Jay Kumar Pandey 
Bypass diodes to improve solar panel efficiency for certain module = Зворотні діоди для підвищення ефективності сонячної панелі для певного модуля / Jay Kumar Pandey, Vikas Kumar Aharwal // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2022. - 14, № 3. - С. 03003-1-03003-4. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

p-n-Перехід є невеликим компонентом сонячного елементу, який може виробляти електроенергію. Коли фотони стикаються з p-n-переходом, електрони поглинаються атомами, а дірки вивільняються в області n-типу. Метод зворотного діода може збільшити вихідну потужність сонячної панелі, яка була знижена через затінення. На вольтамперних характеристиках та характеристиках потужності від напруги було помічено нові піки і точки максимальної потужності. Максимальна помітна вихідна потужність без зворотних діодів спостерігалася в діапазонах 51,1 Вт. Після встановлення зворотних діодів перший пік за 116,1 Вт і другий пік близько 151,1 Вт з'явилися відповідно за напруг приблизно 31,1 В і 41,2 В. У періоди яскравого сонячного світла фотоелектричні сонячні панелі є ефективним джерелом енергії. Надлишок енергії можна зберігати та використовувати пізніше, наприклад, вночі або в похмуру погоду. У запропонованій роботі досліджено використання математичних підходів і моделей нечіткої логіки для прогнозування генерації енергоефективності для фотоелектричних сонячних панелей (ФЕ панелей). Аналітичні рівняння пов'язують потужність ФЕ панелі з температурою та сонячним випромінюванням у математичних моделях. Характерний для даної місцевості кут нахилу визначається добовими, місячними та річними циклами сонця. Прогнозування виробництва та попиту на електроенергію є основою перебування на ринку електроенергії. Виробники та дистриб'ютори електроенергії найчастіше використовують стислострокове прогнозування. Основною проблемою виробників енергії є зовнішні фактори, які впливають на рівень виробництва, наприклад, погода.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Dusheiko M. G. 
Silicon nanowire arrays synthesized using the modified MACE process: Integration into chemical sensors and solar cells = Метал-стимульований хімічний синтез масивів кремнієвих нанониток: використання у хімічних сенсорах та сонячних елементах / M. G. Dusheiko, V. M. Koval, T. Yu. Obukhova // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2022. - 25, № 1. - С. 058-067. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Belbachir N. 
Simultaneous optimal integration of photovoltaic distributed generation and battery energy storage system in active distribution network using chaotic grey wolf optimization / N. Belbachir, M. Zellagui, S. Settoul, C. Z. El-Bayeh, B. Bekkouche // Електротехніка і електромеханіка. - 2021. - № 3. - С. 52-61. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Інтеграція фотоелектричної розподіленої генерації в активну розподільчу мережу швидко зросла завдяки її важливості для доставки чистої енергії, отже, участі у вирішенні різних проблем, таких як зміна клімату та забруднення. Додавання акумуляторних систем накопичення енергії може бути розглянуто як один з найкращих варіантів вирішення зазначених питань завдяки своїм характеристикам швидкої зарядки та розрядки, управління якістю енергії та задоволення піку енергетичних потреб. Новизна запропонованої роботи полягає у розробці нових багатоцільових функцій на основі суми трьох технічних параметрів сумарних втрат активної потужності, загальних відхилень напруги та загального часу спрацьовування реле захисту від перевантаження по струму. Мета роботи - вирішення проблеми розподілу гібридних фотоелектричних розподілених систем генерації та інтеграції систем накопичення енергії в стандартні активні розподільчі мережі з 33-шинами IEEE та 69-шинами IEEE. Методологія. Оптимальна інтеграція гібридних систем сформульована як мінімізація запропонованих багатоцільових функцій шляхом застосування нещодавно розробленої метаевристичної методики, заснованої на різних хаотичних алгоритмах оптимізації сірого вовка. Застосовані алгоритми оптимізації стають дедалі популярнішими завдяки своїй простоті, відсутності необхідної інформації щодо градієнту, можливості обходу локальних оптимумів та універсальності в застосуваннях щодо енергосистеми. Результати. Результати моделювання обох тестових систем підтверджують надійність та ефективність хаотичного логістичного алгоритму оптимізації сірого вовка в порівнянні з іншими алгоритмами з точки зору збіжності до глобального оптимального розв'язання та з точки зору забезпечення найкращих і мінімальних багатоцільових функцій на основі втрат потужності, відхилення напруги та значень часу спрацювання реле. Практичне значення. Розроблено рекомендації щодо використання оптимального розподілу гібридних систем для реальних промислових розподільчих енергосистем із наявністю відновлюваних джерел енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Суржик Т. В. 
Науково-технічні засади підвищення енергетичної та техніко-економічної ефективності систем перетворювання енергії сонячного випромінювання : автореф. дис. ... / Т. В. Суржик; Національна академія наук України, Інститут відновлюваної енергетики. - Київ, 2021. - 43 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.83 + З637

Рубрики:

Шифр НБУВ: 448377 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Shaily Choudhary 
Synthesis and characterization of methylammonium lead bromide perovskite based photovoltaic device = Синтез і характеристика фотоелектричного пристрою на основі перовскітного метиламонійного броміду свинцю / Shaily Choudhary, Shalini Tomar, Depak Kumar, Sudesh Kumar, Ajay Singh Verma // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 3. - С. 70-73. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
14.

Пекур І. В. 
Сонячні батареї як елемент дизайну сучасних енергоефективних будівель / І. В. Пекур, В. М. Сорокін, Д. В. Пекур // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 56. - С. 39-49. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
15.

Das S. 
Studies on thickness and internal quantum efficiency of CsVB2DAgBiBrVB6D based double perovskite material for photovoltaic application = Дослідження товщини та внутрішньої квантової ефективності подвійного перовскітного матеріалу на основі CsV2DAgBiBrV6D для фотоелектричних додатків / S. Das, K. Chakraborty, M. G. Choudhury, S. Paul // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 3. - С. 03018-1-03018-4. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
16.

Saha R. 
Simulation study of formamidinium lead halide (FAPbXVB3D; X = I and Br) based perovskite colar cells using SCAPS-1D device simulator = Імітаційне дослідження перовскітних сонячних елементів на основі галогеніду свинцю і формамідію (FAPbXV3D; X = I та Br) з використанням симулятора SCAPS-1D / R. Saha, K. Chakraborty, M. G. Choudhury, S. Paul // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 3. - С. 03019-1-03019-4. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
17.

Chakraborty K. 
Impact of absorbing layer band gap and light illumination on the device performance of a single halide CsVB2DTiXVB6D based PSC = Вплив ширини забороненої зони активного шару та освітленості на продуктивність пристрою PSC на основі одиночного галогеніду CsV2DTiXV6D / K. Chakraborty, S. Paul, U. Mukherjee, S. Das // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 3. - С. 03009-1-03009-4. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
18.

Chaikovskaya E. 
Development of Smart Grid technology to maintain the functioning of photoelectric charging stations = Розробка Smart Grid технології підтримки функціонування фотоелектричної зарядної станції / E. Chaikovskaya // Eastern-Europ. J. of Enterprise Technologies. - 2021. - № 3/8. - С. 14-24. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

An integrated Smart Grid system has been developed for matching the production and consumption of electric power based on a prediction of changes in the battery capacity. Advanced decisions on the change in power transmission capacity have made it possible to regulate voltage in the distribution system by maintaining the power factor of the photoelectric charging station. Voltages at the input to the hybrid inverter and in the distribution system were measured to assess their ratio. Comprehensive mathematical and logical modeling of the photoelectric charging station was performed based on the mathematical substantiation of architecture and operation maintenance. A dynamic subsystem including such components as mains, a photoelectric module, a hybrid inverter, batteries, a twoway counter Smart Meter and a charger formed the basis of the proposed technological system. Time constants and coefficients of mathematical models of dynamics in terms of estimation of changes in the battery capacity and power factor of the photoelectric charging station were determined. A functional estimate of changes in the battery capacity and power factor of the photoelectric charging station was obtained. Maintenance of voltage in the distribution system was realized based on resulting operation data to estimate a change in the battery capacity. Advanced decision-making has made it possible to raise the power factor of the photoelectric charging station up to 40 % due to matching the electric power production and consumption. Maintenance of operation of the photoelectric charging station using the developed Smart Grid technology has enabled prevention of peak loading of the power system due to a 20 % reduction of power consumption from the network.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Chowdhury K. 
ALD grown AlVB2DOVB3D as interfacial layer in ITO based SIS solar cells = AlV2DOV3D, вирощений методом ALD, як міжфазний шар в сонячних елементах SIS на основі ITO / K. Chowdhury, U. Gangopadhyay, R. Mandal // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 3. - С. 03004-1-03004-4. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Клен К. С. 
Ентропійний аналіз систем розосередженої генерації / К. С. Клен, В. Я. Жуйков // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2021. - 64, № 10. - С. 644-656. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано для ентропійного аналізу систем розосередженої генерації (СРГ) використовувати функцію ентропійної дивергенції (ЕД). Приведено опис СРГ через розподіл носіїв і ресурсів генерації та споживання. Запропоновано методику розрахунку імовірностей мікро- та макростанів системи. Наведено функцію ентропійної дивергенції, як інтегральну характеристику макростану СОГ, а також її основні властивості. Розраховано ЕД потоку сонячного випромінювання. Проведено імітаційне моделювання СРГ, що складається з відновлюваного джерела енергії, накопичувача та активного навантаження, у програмному середовищі Matlab R2020a Simulink. Наведено часові залежності зміни стану заряду накопичувача. Розраховано ентропію та ЕД потоку енергії на виході накопичувача у такій системі. Показано, що для зменшення величини ЕД потоку енергії на виході накопичувача, необхідно наблизити режим його роботи до гранично допустимого. Для цього необхідно змінювати ємність накопичувача у відповідності до ЕД потоку сонячного випромінювання, взятої з протилежним знаком. При цьому баланс енергії у системі зберігається, хоча тривалості інтервалів часу, коли накопичувач повністю заряджений і повністю розряджений, зменшуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665:рад.эл Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського