Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (79)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю959.79$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Щербина Л.Ф. 
Динаміка смислових структур осіб, залежних від психоактивних речовин, в процесі психологічної реабілітації: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Л.Ф. Щербина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Встановлено значення смислових структур особистості у процесі одужання у разі психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання психоактивних речовин (ПАР) та доведено їх безпосередній вплив на динаміку синдрому залежності. Визначено особливості структурної організації мотиваційно-смислової сфери осіб, залежних від ПАР: дисоціативний характер, співіснування різних субособистостей; незрілість структурної організації; низький рівень ієрархічності. Охарактеризовано структурну динаміку даної сфери у процесі психологічної реабілітації. Доведено, що за умови реалізації духовно орієнтованої реабілітаційної програми зміни у смисловій сфері осіб, залежних від ПАР, пов'язані з появою нових факторів смислових конструктів: особистісною свободою, самовираженням, емоційною зрілістю, відповідальністю. Встановлено, що переживання кризи, яка полягає у заміні дисоціативної структури мотиваційно-смислової сфери на асоціативну, позитивно впливає на перебіг конструктивних змін у даних осіб. Вперше виявлено типові смислові конструкти осіб, залежних від ПАР, у період одужання, а також динаміку становлення даних конструктів у процесі психологічної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.79 + Р645.021.9
Шифр НБУВ: РА331012

Рубрики:

      
2.

Воробйова І.Ю. 
Психологічне забезпечення діяльності працівників ОВС в умовах вияву соціально небезпечної поведінки натовпу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / І.Ю. Воробйова ; Нац. акад. внутр. справ МВС України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізуються психологічні механізми виникнення й регуляції соціально небезпечних проявів поведінки натовпу. Подано узагальнену систему психологічних індикаторів їх діагностики, що є основою для розробки науково обгрунтованих психологічних рекомендацій щодо умов ефективності заходів із попередження та припинення розвитку суспільно небезпечних масовидних процесів. Визначено та обгрунтовано комплекс інструментальних професійно значущих психологічних якостей працівників ОВС, необхідних для компетентного розв'язання службових завдань із забезпечення охорони правопорядку в умовах формування й розвитку діючого (насамперед агресивного) натовпу. Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в обгрунтуванні, розробці й апробації тренінгу професійної підготовки різних категорій працівників ОВС, що спрямований на цільове формування їхньої психологічної готовності до дій в умовах вияву соціально небезпечних форм масовидної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.79

Рубрики:

      
3.

Данчук М.Д. 
Психологічні особливості виникнення і подолання корупційного делікту правоохоронців: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / М.Д. Данчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено психологічні особливості корупційного делікту правоохоронців, зумовлений соціально- й індивідуально-психологічними чинниками. Зазначено, що індивідуально-психологічні чинники є первинними та такими, що зумовлюють схильність до проявів корупційного делікту. Соціально-психологічні чинники є вторинними, вони визначають формально-змістовні характеристики корупційного делікту. Загальну схильність до корупційного делікту виявляють правоохоронці з акцентовано-вираженими гіперінтимними, демонстративними, ригідними та дистимічними рисами характеру. Напрямками подолання корупційного делікту є: психодіагностичне виявлення на етапі відбору у правоохоронні органи осіб, схильних до корупційного делікту та відведення цих кандидатів від проходження служби підрозділах, що перебувають під значним впливом соціально-психологічних корупційних чинників мікрорівня; виявлення та мінімізація впливу соціально-психологічних чинників мікрорівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.2-81 + Ю959.79 + Х819(4УКР)112.010.22 +
Шифр НБУВ: РА355666

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Христук О.Л. 
Психологічні особливості установки учнів молодшого та раннього підліткового віку на вживання алкоголю: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.Л. Христук ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й практично підтверджено гіпотезу, що існують два основні типи особистості, які є групами ризику різних форм вживання алкоголю. Обгрунтовано комплексний підхід до вікових і психологічних властивостей особистості установки щодо вживання алкоголю учнів молодшого та раннього підліткового віку. Розкрито суть понять "позитивна установка щодо вживання алкоголю" й виокремлено її складові, а саме: поведінкову готовність до вживання, установку щодо зміни емоцій за допомогою алкоголю, установку щодо позитивних емоцій від вживання алкоголю. Показано, що учні з вираженою домінантністю у спілкуванні мають позитивні установки щодо вживання алкоголю у ситуаціях первинного залучення. Відзначено, що учні з високими рівнем тривожності мають позитивні установки щодо вживання алкоголю в ситуації одноосібного систематичного залучення. Визначено, що домінантність у спілкуванні взаємопов'язана з установкою щодо позитивних емоцій від вживання алкоголю, тривожність - з установкою на зміну емоцій за допомогою алкоголю. Виявлено, що характерними особливостями особистості молодших підлітків, які сприяють алкоголізації є емоційна нестійкість, неврівноваженість, шкільна тривожність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.79-734 + Ю952.2-734 +
Шифр НБУВ: РА365268

Рубрики:

      
5.

Кривоногова О. В. 
Психологічні чинники виникнення у підлітків опійної наркоманії та її корекція: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. В. Кривоногова ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 22 с. — укp.

На підставі системного підходу до дослідження опійної наркоманії у підлітків розкрито об'єктивні та суб'єктивні фактори, які обумовлюють виникнення підліткової наркоманії. Розроблено психологічну модель провідних чинників виникнення наркозалежності у підлітків. Визначено значущість об'єктивних мікросоціальних чинників і суб'єктивних індивідуально-біологічних, індивідуально-психологічних і особистісно-психологічних факторів у виникненні наркозалежності в підлітковому віці. Виявлено причинно-наслідкові зв'язки опійної наркоманії з особливостями особистості та поведінки підлітків. Встановлено, що наркотизація посилює дисгармонійні риси підлітків і призводить до виникнення у них індивідуально-психологічних порушень і розладів в емоційно-вольовій і когнітивній сфері. Виявлено неадекватне відношення до хвороби самих хворих і їх батьків. Виявлено мотиви наркотизації підлітків. Запропоновано критерії психологічної діагностики опійної наркоманії у підлітків, розроблено систему її психологічної корекції, що дозволяє досягти високого терапевтичного ефекту, розроблено й апробовано систему психопрофілактики підліткової опійної наркоманії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.79
Шифр НБУВ: РА375767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Калашнік 
Психолого-юридична характеристика хуліганства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / Володимир Олегович Калашнік ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.79 + Х881.9(4УКР)122
Шифр НБУВ: РА365997

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського