Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (272)Книжкові видання та компакт-диски (155)Журнали та продовжувані видання (65)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю943$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Кудерміна О.І. 
Інструментальне спілкування як чинник успішності сумісної ігрової діяльності (на прикладі кваліфікованих волейболістів): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.І. Кудерміна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам підвищення ефективності сумісної діяльності гравців спортивних команд, зважаючи на особливості їх інструментального спілкування у процесі загальної та спеціальної психологічної підготовки. Проведені теоретичний та експериментальний аналізи дозволили диференціювати соціально-психологічні параметри перцептивного, інтерактивного і комунікативного компонентів інструментального спілкування відповідно до ігрового амплуа спортсменів та рівня їх кваліфікації. Виявлені особливості компонентів структури інструментального спілкування волейболістів указують на доцільність і потребу диференційованого та індивідуалізованого підходів до психологічної підготовки спортсменів на підставі належності їх до команд різної спортивної кваліфікації, а також з урахуванням виконуваних ними у ході сумісної ігрової діяльності функціональних обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.0 + Ю943.5
Шифр НБУВ: РА310194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Колосов А.Б. 
Когнітивний ресурс підвищення стрес-стійкості кваліфікованих спортсменів (на прикладі студентів ВНЗ фізкультурного профілю): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Б. Колосов ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто феномен когнітивного ресурсу, розкрито його сутність і зміст, співвідношення структурних компонентів і їх значення для забезпечення стрес-стійкості кваліфікованих спортсменів-студентів. Проаналізовано сучасний стан досліджень з проблеми формування стрес-стійкості у спортсменів, зокрема, виявлено основні її детермінанти в когнітивній сфері. Досліджено особливості композицій компонентів когнітивного ресурсу у спортсменів різних спортивних спеціалізацій і рівнів кваліфікації. Показано, що різнобічне використання когнітивних ресурсних можливостей психіки атлетів ефективним чином підвищує здатність спортсменів до реалізації спортивного потенціалу на змаганні. Розроблено тренінг активізації когнітивного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-5 + Ч511.515 +
Шифр НБУВ: РА349659

Рубрики:

      
3.

Черепєхіна О.А. 
Особливості психологічної готовності психологів до професійної діяльності у спорті: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.А. Черепєхіна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено зміст і структуру психологічної готовності психологів (ПГП) до професійної діяльності у спорті (ПДуС), розроблено критерії та визначено рівні сформованості ПГП до ПДуС. Запропоновано комплекс методик, спрямованих на встановлення рівня ПГП до ПДуС. Доведено можливості цілеспрямованого підвищення ПГП до ПДуС за спеціально розробленою програмою корекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р + Ю943.93 +
Шифр НБУВ: РА342808

Рубрики:

      
4.

Романишин М.Я. 
Професійна підготовка фахівців з фізичної реабілітації до роботи із спортсменами: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.Я. Романишин ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему професійної підготовки фахівців з фізичної реабілітації до роботи зі спортсменами. Розкрито сутність базових понять дослідження ("професійна підготовка", "професійна готовність", "реабілітація", "фізична реабілітація у спорті"). Проаналізовано сучасний стан проблеми підготовки фізичних реабілітологів до роботи зі спортсменами. Розроблено й експериментально перевірено модель підготовки фахівців з фізичної реабілітації. Визначено критерії, показники та рівні сформованості професійної підготовки фахівців з фізичної реабілітації до роботи зі спортсменами. Встановлено, що ефективному формуванню професійної готовності цих фахівців сприяють такі педагогічні умови: розвиток особистісно зорієнтованих характеристик навчально-виховного процесу у ВНЗ, впровадження інновацій у зміст професійної підготовки майбутніх реабілітологів до роботи зі спортсменами за умови збереження сталої традиційної складової навчально-виховного процесу, комплексний моніторинг організації та змісту професійної підготовки майбутніх фізичних реабілітологів, а також визначення рівня сформованості їх професійної готовності за допомогою сучасних методів діагностики та контролінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р31(4УКР) + Ю943.9 +
Шифр НБУВ: РА368777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Береснєва М.А. 
Психологічні аспекти самоорганізації життя людини в рекреаційний період (на прикладі туристичного відпочинку в Криму): автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / М.А. Береснєва ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано психологічні аспекти й обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження самоорганізації життя людини в рекреаційний період. Обгрунтовано систему понять і механізм формування ціннісно-мотиваційно-смислової системи, описано структуру системогенетичного чинника рекреаційної діяльності. Розроблено комплекс методик діагностики параметрів системогенетичного чинника рекреаційної діяльності. На підставі вивчення результатів емпіричного дослідження визначено структуру системогенетичного чинника "традиційної" й "екзотичної" моделей рекреаційної діяльності приїжджих і місцевих рекреантів у Криму. Розроблено типологію екскурсантів, яка включає три групи: особи, орієнтовані на вибір традиційних турів; рекреанти, орієнтовані на вибір екзотичних турів; особи без схильності до певних видів відпочинку. Розглянуто психологічні характеристики емотивної, мотиваційної та ціннісної сфери рекреантів-представників окремих типів. Удосконалено теорію самоорганізації життя людини у різні його періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.11/13 + Ю943.8 + Ч518.14(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА368178

Рубрики:

      
6.

Волянюк 
Психологічні засади професійного становлення тренера-викладача: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Наталія Юріївна Волянюк ; Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943.92
Шифр НБУВ: РА347022

Рубрики:

      
7.

Корнійко У.В. 
Психологічні зміни особистості яхтсмена у процесі спортивної діяльності під впливом психотравмуючих факторів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / У.В. Корнійко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання стосовно характеру психологічних змін особливості спортсменів під впливом психотравмувальних ситуацій (ПТРС), наявних у тренувальній та змагальній діяльності. Систематизовано психотравмувальні фактори спортивної діяльності, вплив яких призводить до змін якостей особливості спортсменів. Встановлено, що виникнення ПТРС у процесі спортивної діяльності зумовлюють зовнішні, об'єктивні, внутрішні та суб'єктивні критерії (особистісні якості). Виявлено психологічні якості, які детермінують чутливість щодо впливу ПТРС. На підставі результатів аналізу рівня спортивної майстерності, вираженості якостей, що визначають чутливість щодо впливу ПТРС та оцінки сили психотравмувального впливу виділено підгрупи спортсменів, які відрізняються за характером переживання травмувальних ситуацій та особливостями змін якостей особистості. Зазначено, що дані результати дозволили обгрунтувати особливості змісту психологічного супроводу тренувальної та змагальної діяльності яхтсменів високої кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.178.04 + Ю943-69 +
Шифр НБУВ: РА323339

Рубрики:

      
8.

Осика К. С. 
Психологічні особливості мотивації спортивних досягнень юнаків-каратистів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / К. С. Осика ; Ін-т психології АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність та характерні особливості мотивації досягнення, розглянуто її моделі та структуру, проаналізовано різні підходи щодо дослідження мотивації спортивних досягнень юнаків, здібних до спортивної діяльності. Виявлено основні категорії мотивації досягнення та самоактуалізації спортсменів, характерні для спортивної діяльності представників стилю кіокушинкай карате. Встановлено зв'язки між мотивацією досягнення, рівнем спортивної кваліфікації й успішністю виступів каратистів на відповідальних змаганнях. Запропоновано програму оптимізації мотивації досягнення каратистів, яка сформовує у спортсменів мотивацію досягнення успіху, уявлення про себе та ставлення до себе, навички самоаналізу, емоційної та поведінкової саморегуляції, прискорює розвиток здібностей до самопізнання та самовдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-7 + Ю943.715.7
Шифр НБУВ: РА373050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Федик О.П. 
Психологічні особливості професійної підготовки студентів до майбутньої спортивно-педагогічної діяльності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.П. Федик ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі психологічних особливостей професіональної підготовки студентів до майбутньої спортивно-педагогічної діяльності. Шляхом вивчення структурних компонентів професійної підготовки розширено і поглиблено її психологічний зміст. Уточнено поняття "психологічна готовність" стосовно спортивно-педагогічної діяльності. Виявлено та проаналізовано особистісні характеристики спеціаліста спортивно-педагогічної діяльності, що обумовлюють успішність його професійної підготовки. Розроблено та описано алгоритм продуктивного вирішення задач професійної підготовки студентів до майбутньої спортивно-педагогічної діяльності, ефективність впровадження якого підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943

Рубрики:

      
10.

Курилюк С.І. 
Психологічні особливості тренінгу дзюдоїстів на початковому етапі діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.І. Курилюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто тренінг дзюдоїстів як сукупність групових методів формування саморегуляції. Установлено, що психологічний вплив за допомогою ауторегуляторних шляхів допомагає створенню оптимальних внутрішніх умов, за яких ефективність рухової діяльності є найбільшою. Основним критерієм оптимізації психологічної, технічної, тактичної та фізичної підготовки дзюдоїстів у реалізації найбільш ефективних прийомів є сформованість нейродинамічних процесів у одноборців, а саме: функціональної рухливості, сили нервової системи, латентного періоду простої та складної зорово-моторної реакції. На підставі аналізу психологічного змісту саморегуляції охарактеризовано її як інтегральний психічний механізм, завдяки якому забезпечується свідомо-контрольоване самоспрямування суб'єкта у процесі діяльності. Завдяки апробації психотренінгової програми суттєво підвищено рівень саморегуляції юних дзюдоїстів за умов навчально-тренувальної та змагальної діяльності на початковому етапі їх спортивної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-5 + Ч517.158 +
Шифр НБУВ: РА358892

Рубрики:

      
11.

Шинкарюк В. А. 
Психологічні особливості формування моторно-силових навичок старшокласників у процесі занять фізичною культурою: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / В. А. Шинкарюк ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми формування моторних навичок, у виконанні яких провідною є фізична якість "сила". Розкрито вплив сили нервової системи учнів старших класів на динаміку формування моторно-силових навичок. З'ясовано психологічні особливості ставлення старшокласників до фізичної якості сили й особистісні риси юнаків, які займаються силовим триборством. Встановлено вплив варіативності просторових характеристик рухів на уточнення образу моторно-силової дії, розроблено програму застосування штучної варіативності рухів як способу розширення психологічних механізмів їх регуляції у старшокласників та експериментально перевірено її ефективність у педагогічному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-353 + Ч511.483.1
Шифр НБУВ: РА381222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Хейлік І.О. 
Психолого-педагогічні технології оптимізації змагальної діяльності тенісистів в процесі становлення спортивної майстерності: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / І.О. Хейлік ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання втілення сучасних психолого-педагогічних технологій у тренувальну та змагальну діяльність тенісистів у період становлення їх спортивної майстерності. Проаналізовано дані, наведені в науковій літературі, та показано, що надійність змагальної діяльності передбачає високий рівень розвитку стану психологічної готовності спортсменів до великих тренувальних і змагальних навантажень. Це доводить значущість емоційних компонентів психологічної готовності, а також емоційних станів, що виникають у змагальній діяльності та зумовлюють виникнення емоційної напруженості тому, що це дозволяє більш диференційовано простежувати та керувати вплив особистісних регуляторів діяльності - потреб, мотивів, відношення, цілей, самооцінки. Розглянуто ефективні методи розвитку механізмів особистісної регуляції емоційної напруженості тенісистів у змагальному періоді підготовки, особливості саморегуляції змін емоційного стану гравців у підвідному, змагальному та відновлювальному мікроциклах підготовки. На підставі одержаних результатів обгрунтовано особливості змісту спеціальної психологічної підготовки тенісистів у змагальному періоді підготовки у процесі становлення їх спортивної майстерності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.77 + Ю943-69 +
Шифр НБУВ: РА357789

Рубрики:

      
13.

Стадник В.А. 
Розвиток механізмів особистісної корекції емоційної напруженості при діяльності в екстремальних умовах (на прикладі спортивної діяльності): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / В.А. Стадник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення надійності діяльності людини в екстремальних умовах шляхом розвитку особистісних механізмів корекції емоційної напруженості. Здійснення психологічної підготовки до діяльності в екстремальних умовах повинно включати до своєї структури визначення етапів з найбільш вираженим рівнем емоційної напруженості в структурі професійної підготовки для визначення місця психокорекційної роботи стосовно етапу спеціальної психологічної підготовки. Програма професійної психологічної підготовки висококваліфікованих спортсменів повинна будуватися із застосуванням заходів корекції на етапі спеціальної психологічної підготовки або по його закінченню при безпосередній підготовці до змагань на відміну від традиційного застосування перед етапом спеціальної психологічної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-7 + Ю935.21-223

Рубрики:

      
14.

Ємшанова Ю.О. 
Стильова саморегуляція психічних станів кваліфікованих тенісистів: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ю.О. Ємшанова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему індивідуалізації психологічної підготовки кваліфікованих тенісистів на підставі даних, одержаних завдяки вивченню впливу стильової саморегуляції психічних станів на результативність змагальної діяльності. Експериментально встановлено, що рівень стильової саморегуляції залежить від спортивної кваліфікації тенісистів. Специфікою впливу індивідуального стилю їх саморегуляції на психічні стани є наявність у змагальному періоді збільшення щільності взаємозв'язку між показниками стильової саморегуляції та показниками, що відображають психічний стан даних спортсменів. Особливості стильової саморегуляції значною мірою взаємопов'язані з проявами психічного стану тенісистів, а саме: вегетативним коефіцієнтом Шипоша, сумарним відхиленням від аутогенної норми, стабільністю саморегуляції, проявами властивостей уваги, а також даними самозвітів спортсменів про їх стан у різні періоди ігрової діяльності. Розроблено практичні рекомендації щодо побудови та проведення психологічної підготовки кваліфікованих тенісистів з урахуванням виявлених найбільш значущих психологічних чинників, що забезпечують ефективність стильової саморегуляції психічних станів і, відповідно, ефективність діяльності змагання кваліфікованих спортсменів на різних етапах спортивного вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.77 + Ю943-355.2 +
Шифр НБУВ: РА354185

Рубрики:

      
15.

Плющ О.М. 
Трансформація мотиваційної сфери кваліфікованих спортсменів в період професійного становлення: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Плющ ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація містить теоретичне й експериментальне дослідження професійного становлення кваліфікованих спортсменів як спеціалістів фізичного виховання та спорту. Домінантні рівні сформованої мотиваційної структури є визначальними для регуляції життєвих планів, пов'язаних з професійною діяльністю, для формування ідентичності спеціаліста. Ускладнення мотиваційної структури може здійснюватись або в межах уже усталених утворень завдяки змінам у семантичних підставах життєвого самовизначення, або через становлення нового рівня мотиваційної сфери, пов'язаного з розвитком суб'єктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-723

Рубрики:

      
16.

Шаповалов 
Формування мотивації досягнення успіху у спортивно обдарованої молоді: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Борис Борисович Шаповалов ; Академія управління МВС. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.24 + Ю943-723
Шифр НБУВ: РА354215

Рубрики:

      
17.

Хуртенко О.В. 
Формування у майбутніх організаторів-тренерів психологічної готовності до прийняття рішень у екстремальних ситуаціях: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / О.В. Хуртенко ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості формування у майбутніх організаторів спортивно-масової роботи та тренерів психологічної готовності до прийняття рішень в екстремальних ситуаціях тренерської діяльності. Запропоновано психологічну модель, виявлено чинники та досліджено динаміку розвитку даної якості у студентів I - IV курсів педагогічних ВНЗ. Охарактеризовано структуру їх мотиваційної готовності щодо прийняття рішень в екстремальних ситуаціях, виявлено провідні та периферійні мотиви, встановлено відмінності у мотивації юнаків і дівчат. Проаналізовано особливості розвитку у студентів операційно-діяльнісного та когнітивного компонентів психологічної готовності. На базі системи спеціальних занять, вправ і тренінгів розроблено й апробовано програму формування психологічної готовності майбутніх тренерів до прийняття рішень в екстремальних ситуаціях управління спортивним колективом, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943.92 + Ч517 п92 +
Шифр НБУВ: РА358849

Рубрики:

      
18.

Савиченко О.М. 
Ціннісно-мотиваційна регуляція розвитку спортивних здібностей у юнацькому віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.М. Савиченко ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичну модель ціннісно-мотиваційної регуляції розвитку спортивних здібностей. Виділено рівні соціальної, процесуальної та суб'єктної регуляції. Основними віковими особливостями ціннісно-мотиваційної регуляції в юнацькому віці є усвідомлення значної кількості власних особистісних якостей у їх зв'язку з ростом спортивних результатів і способами їх досягнення. Ціннісно-мотиваційна регуляція розвитку спортивних здібностей висококваліфікованих спортсменів має такі психологічні характеристики: використання широкого діапазону регуляційних схем; послідовна актуалізація механізмів соціальної, процесуальної та особистісно-ціннісної регуляції; прояв суб'єктної активності за екстремальних умов, пренесення цінностей, засвоєних у спорті, на інші види діяльності; орієнтація на суб'єктивні критерії оцінки результатів діяльності. Розроблена програму ціннісної підтримки, спрямована на підтримку соціальних стосунків, спортивних умінь та особистісного росту, є ефективним засобом розвитку спортивних здібностей у юнацькому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-5 +
Шифр НБУВ: РА368677

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського