Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*342*151.411$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Шевченко Н.В. 
Вища освіта як механізм формування кар'єрного ресурсу спеціаліста: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.В. Шевченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано значення вищої освіти як механізму формування кар'єрного ресурсу спеціаліста. Із використанням системно-структурного, діяльнісного, компетентнісного та соціокультурноного підходів розкрито сутність кар'єри як соціального феномена, а також як результату та процесу активної поведінки, що сприяє формуванню конкурентоспроможності випускників ВНЗ на ринку праці. Виявлено, що за сучасних умов освіта позиціонується молоддю як ресурс соціальної мобільності та засіб освоєння нових соціальних ролей, а також як система, що визначає процес і порядок розвитку кар'єрного ресурсу студента. Встановлено, що за допомогою самоменджменту організації кар'єри та маркетингових інструментів оптимізації кар'єрного ресурсу випускник виявляється здатним реалізовувати стратегічні кар'єрні цілі та підвищувати ефективність розв'язання тактичних задач розвитку кар'єрних ліній за умов конкуренції на ринку праці. Виявлено, що в результаті системних трансформацій ВНЗ перетворюється на засіб конструювання способу життя молодого спеціаліста, в структуру, що формує у випускника навички безперервного пристосування та розвитку кар'єрного ресурсу за умов конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674 + С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА350383

Рубрики:

      
2.

Долгих Л.М. 
Вплив статеворольових стереотипів на кар'єрні домагання молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Л.М. Долгих ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2007. — 14 с. — укp.

Досліджено вплив статеворольових стереотипів на кар'єрні домагання студентської молоді. Проаналізовано суть професійної самореалізації особистості. Надано соціально-психологічне визначення феномену кар'єри та його складових, відповідно до чого виокремлено типи кар'єрних домагань і стратегії їх реалізації. Розкрито зміст статеворольових стереотипів, притаманних українському суспільству. Теоретично обгрунтовано модель гендерної специфіки професійної самореалізації особистості. Розглянуто суб'єктивні перспективи даної самореалізації студентської молоді. Проведено порівняльний аналіз рівня кар'єрних домагань і стратегії їх реалізації у чоловіків і жінок. Запропоновано процедуру діагностування статеворольових стереотипів і стереотипності гендерної ідентичності студентів вищих навчальних закладів. З використанням цієї процедури досліджено статеворольові стереотипи студентської молоді та доведено їх вплив на кар'єрні домагання чоловіків і жінок, а також розкрито специфіку цього впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + С5*423.122*332.1-723.5 + С40(4УКР) + С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА348547

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
3.

Твердохвалова Ю. Л. 
Психологічні особливості спрямованості особистості кар'єрно-орієнтованих студентів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Ю. Л. Твердохвалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості спрямованості особистості студентів, орієнтованих на управлінську кар'єру в порівнянні зі студентами, не орієнтованими на вертикальну кар'єру, працівниками комерційних фірм, що обіймають керівні посади, та рядовими співробітниками. Виявлено особливості спрямованості особистості кар'єрноорієнтованих студентів, які відрізняють їх від студентів, не орієнтованих на управлінську кар'єру, рядових співробітників і керівників, а також рівневу структуру даної спрямованості. З'ясовано взаємозв'язки між кар'єрними орієнтаціями, особливостями суб'єктивного контролю особистості, орієнтацією на мету, засіб, результат у структурі діяльності, а також особливостями спрямованості на виконання завдання або на персонал. Проаналізовано вплив особливостей особистості, професійного досвіду та статусу в організації на механізми досягнення поставлених кар'єрних цілей. Виділено ряд особливостей спрямованості особистості, що сприяють орієнтації на вертикальну кар'єру й обіймання керівних посад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + С5*342*151.411
Шифр НБУВ: РА382319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Алексенцева-Тімченко К.С. 
Соціальні умови формування успішної кар'єри: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / К.С. Алексенцева-Тімченко ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено процес формування кар'єри в сучасному суспільстві, визначено соціальні детермінанти її розвитку. Концептуалізовано умови формування кар'єри: як вимоги суспільства до індивіда, що бажає досягти успіху в кар'єрі; як контекст, у якому відбувається реалізація індивідуальної кар'єри; як обставини, від яких залежить успіх в індивідуальній кар'єрі. Відзначено, що даний підхід дає можливість здійснити системний розгляд кар'єри як складного та багатомірного явища сучасної реальності. На підставі емпіричних даних проведено дослідження кар'єри у контексті образів, що презентуються у ЗМІ фахівцями з кадрового консалтингу, а також в аспекті сприйняття та інтерпретації діючими суб'єктами. На підставі порівняльного аналізу "публічних" і "непублічних" біографічних інтерв'ю, що презентують успішні кар'єрні стратегії, здійснено систематизацію соціальних умов і показано, що об'єктивні й суб'єктивні чинники взаємодіють між собою, детермінуючи вибір індивідами дій, спрямованих на успішне здійснення власної кар'єри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА350234

Рубрики:

      
5.

Бабенко С.С. 
Соціокультурний потенціал трансформації пострадянського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / С.С. Бабенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у науковий обіг введено поняття "соціокультурний потенціал трансформації" пострадянського суспільства, яке базується на концепції взаємного поділу структур і акторів, висвітлює напруженість між можливостями структури та здібностями соціальних акторів їх реалізувати, що характеризує соціальність і реалізованість практичної культури у структурованому середовищі соціальних акторів. Трансформаційне пострадянське суспільство розглянуто як особливий тип , що має специфічний механізм розвитку. Уточнено поняття соціальної трансформації як особливого процесу соцієтальних змін. Вперше проаналізовано функціонування соціального механізму трансформації на макро- та мікрорівнях, розроблено теоретичні засади його подальшого соціологічного дослідження. Сукупність життєвих стратегій та соціальних практик, притаманних індивідам і угрупуванням певного суспільства, визначено як втілення соціокультурного потенціалу трансформації. У теоретичному й емпіричному аспектах описано особливості форм об'єктивації соціокультурного потенціалу на мезорівні суспільної системи. Удосконалено визначення соціологічного поняття "життєві стратегії населення" як однієї з форм об'єктивації соціокультурного потенціалу трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.93 + С5*342*151.411 +
Шифр НБУВ: РА332087

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського