Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (282)Книжкові видання та компакт-диски (97)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.620.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Меналієв 
Вплив запального процесу (простатиту) на розвиток передракових станів і раку передміхурової залози (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Касим Едемович Меналієв ; Державна установа "Інститут урології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2 + Р696.620.11
Шифр НБУВ: РА365658

Рубрики:

      
2.

Літус О.І. 
Діагностика і терапія хронічного простатиту з урахуванням поліетіологічних поліпатогенетичних механізмів розвитку і характеру перебігу захворювання: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / О.І. Літус ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи підвищення ефективності діагностики та лікування хронічного простатиту, зокрема, ускладненого конкрементами передміхурової залози, шляхом комплексної, індивідуалізованої етіотропної, патогенетичної та місцевої терапії з урахуванням поліетіологічних та поліпатогенетичних механізмів розвитку та характеру клінічного перебігу захворювання. На підставі аналізу особистих та статистичних досліджень встановлено значне поширення хронічного простатиту та простатиту, ускладненого конкрементами передміхурової заалози, серед репродуктивного чоловічого населення України. Розроблено діагностичний алгоритм хронічних та ускладнених простатитів. Запропоновано оригінальний комплекс терапевтичних заходів щодо лікування хронічного простатиту, який сприяє роз'єднанню ланок хибного ланцюга патогенезу захворювання, дозволяє досягти повної санації передміхурової залози, сприяє відновленню її нормального функціонування, а у разі хронічного простатиту, ускладненого конкрементами, запобігає необхідності хірургічного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5
Шифр НБУВ: РА331084

Рубрики:

      
3.

Єфременко Е. А. 
Дослідження фармакологічних властивостей та експериментальне обгрунтування простатопротекторної дії екстракту з листя хмелю звичайного: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Е. А. Єфременко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено фармакологічні властивості екстракту з листя хмелю звичайного (ЕЛХ). Встановлено, що в дозі 5 мг/кг досліджуваний екстракт має широкий спектр фармакологічних властивостей: виражену протизапальну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, спазмолітичну, антиандрогенну й антимікробну активність. Наявність простатопротекторної властивості ЕЛХ доведено на експериментальних моделях простатиту та доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА380109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Котелевець Н.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності клінічного застосування нового препарату - феполен на основі продуктів бджільництва, призначеного для лікування простатитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Котелевець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено та доведено лікувальну ефективність феполену на різних моделях експериментальних простатитів, яка проявлялась у відновленні структури та функції передміхурової залози. Експериментально встановлено здатність феполену стимулювати сперматогенез. Установлено протизапальну дію феполену, показано, що цей ефект реалізується переважно внаслідок впливу на ліпооксигеназу, ніж на циклооксигеназу. У дослідженні антиоксидантної активності феполену за умов in vitro та in vivo на моделі гострого токсичного ураження печінки вперше доведено його антиоксидантні властивості. Виявлено виражену анальгізувальну активність феполену, яка перевершує активність препаратів порівняння пепонену та тріанолу в 2,4 та 4,0 рази відповідно. Установлено мембраностабілізувальну дію феполену, яка перевершувала активність препаратів порівняння пепонену та тріанолу в 1,8 та 4,5 рази відповідно. Вивчено токсичність феполену, показано його нешкідливість за експериментальних гострого та хронічного простатитів. Досліджено дію феполену на морфофункціональний стан печінки за умов експериментальних хронічного та токсичного процесів і встановлено його виражену гепатопротекторну активність, яка перевершувала активність препарату порівняння "Силібору". На підставі результатів вивчення хронічної токсичності встановлено гіполіпідемічну дію феполену, що є одним з механізмів його гепатопротекторної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА346667

Рубрики:

      
5.

Музика Н.Я. 
Експериментальне обгрунтування клінічного застосування оригінального простатопротекторного засобу рослинного походження - супозиторіїв альтабору: автореф. дис. ... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Н.Я. Музика ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що альтабор належить до класу практично нетоксичних речовин за внутрішньошлункового шляху уведення та до класу малотоксичних - за внутрішньоочеревинного надшляху уведення до організму тварин. Встановлено, що субстанція та супозиторії альтабору не чинять алергічної, імунотоксичної, місцевоподразнювальної та гонадотоксичної дії, яка має суттєве значення для підвищення ефективності простатопротекторної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА370871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чистяков О. Г. 
Експериментальне обгрунтування простатопротекторних властивостей простатофіту: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. Г. Чистяков ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення нового рослинного препарату простатофіт. Встановлено простатопротекторну активність простатофіту та його перевагу над простаполом за здатністю пригнічувати запальний процес у передміхуровій залозі. Доведено простатопротекторну дію простатофіту та встановлено перевагу простатофіту над простаполом за вираженістю простатопротекторної дії. Встановлено антиексудативний ефект простатофіту на різних моделях запалення: карагеніновому набряку, УФ-еритемі, кріопошкодженні простати та сечового міхура. Доведено, що простатофіт виявляє анальгетичну (38 %), спазмолітичну (33 %) й антиоксидантну (26,4 %) активності, антиандрогенну та помірну протимікробну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р569.696.2-52
Шифр НБУВ: РА372290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Литвинець Є.А. 
Клініко-патогенетичні особливості механізмів розвитку та прогресування хронічного простатиту, обгрунтування раціональної тактики лікування хворих: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / Є.А. Литвинець ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки й обгрунтування диференційованого підходу до лікування хворих з різними формами хронічного простатиту (ХП) на основі комплексного вивчення клінічних, біохімічних, імунологічних, інструментальних показників, патогенетичних ланок становлення та перебігу даного захворювання. Наведено результати дослідження клініко-функціональних характеристик різних форм ХП. Виявлено активацію процесів ліпопероксидації та пригнічення антиоксидантного захисту, що відіграє важливу роль у процесах хронізації та прогресування ХП. Встановлено вияви ендотеліальної дисфункції, що визначаються порушенням локального кровоплину в передміхуровій залозі на тлі зростання рівня ендотеліну-1 у сироватці крові. Вивчено варіабельність серцевого ритму як показник балансу симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи у хворих з психопатологічними виявами. Розроблено й апробовано схеми вибору методу лікування хворих з різними формами ХП, які дозволяють підвищити клінічну ефективність лікування, досягти стійкої ремісії та збільшити частку хворих з позитивним лікувальним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5
Шифр НБУВ: РА372492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бардов П.В. 
Лікування хронічного простатиту і простатовезикуліту, ускладнених порушеннями копулятивної та репродуктивної функцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / П.В. Бардов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення етіологічних чинників виникнення хронічного інфекційного простатиту, на підставі яких визначено суттєве значення хламідійної, мікоуреаплазмової та змішаної (мікстінфекційної) етіології ураження передміхурової залози, досить часте поширення запального процесу на інші придаткові статеві залози (сім'яні міхурці, яєчка, придатки яєчок), що сприяє порушенню копулятивної та репродуктивної функції у хворих чоловіків. Встановлено, що порушення місцевого імунітету репродуктивного тракту та показників якісного та кількісного складу секретів придаткових статевих залоз за різних за етологічним (інфекційним) походженням хронічних простатитів мали однонаправлений характер і суттєво не відрізнялись в групах порівняння (згідно етіології ураження). Вперше проведено комплексне вивчення місцевого імунітету репродуктивного тракту, а також якісного та кількісного складу ряду показників секрету передміхурової залози, сім'яних міхурців, еякуляту в хворих на хронічний простатит. Доведено взаємозалежність характеру та ступеня виявлених патологічних змін і тяжкості клінічного перебігу захворювання, в тому числі порушень копулятивної та репродуктивної функцій у чоловіків, що має важливе діагностично-прогностичне значення та повинно індивідуалізовано враховуватись у процесі проведення комплексної терапії. Розроблено методи терапії за різних форм хронічного простатиту з урахуванням результатів всебічного обстеження, яке включає виявлення етіологічних чинників ураження, вивчення ряду показників якісного та кількісного складу секретів додаткових статевих залоз та показників локального імунітету репродуктивного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р698-52
Шифр НБУВ: РА321029

Рубрики:

      
9.

Гродзінський І.В. 
Медико-соціальні та організаційні аспекти надання медичної допомоги хворим на доброякісну гіперплазію простати та шляхи її удосконалення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / І.В. Гродзінський ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 25 с. — укp.

Розроблено систему клініко-організаційних заходів, спрямованих на раннє виявлення доброякісної гіперплазії простати (ДГП) з наступним вибором оптимальної індивідуалізованої тактики за умов існуючої системи медичної допомоги. Запропоновано структуровану програму просвітницької роботи серед населення та лікарів суміжних спеціальностей та схему-маршрут чоловіків, які звернулись з приводу порушення сечовипускання. Доведено дієздатність та ефективність запропонованої системи, критеріями оцінки якої є збільшення кількості звернень (на 56 %), госпіталізованих (на 88,2 %), диспансеризованих (на 72,5 %) і трансуретральних резекцій простати (у 2,6 рази). На фоні встановленої загальної тенденції до зростання рівня захворюваності та поширеності ДГП серед чоловічого населення України виділено регіони, які потребують підвищеної уваги (північно-східний, південно-східний, західний).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11
Шифр НБУВ: РА312120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Клименко П.М. 
Наукове обгрунтування застосування методів альтернативної терапії в комплексному лікуванні хворих на хронічний простатит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / П.М. Клименко ; АМН України. Ін-т урології. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Уперше науково обгрунтовано застосування антигомотоксичної терапії (АГТ) у комплексному лікуванні хворих на хронічний простатит (, яка передбачає визначення вмісту внутрішньоклітинного глікогену у нейтрофілах периферичної крові; вивчення активності ряду дегідрогеназ тканинного дихання, дегрануляцію тканинних базофілів, вільнорадикального окиснення ліпідів, стану клітинної та гуморальної ланок неспецифічної імунологічної резистентності та ультразвукової діагностики гемодинаміки передміхурової залози (ПЗ). Запропоновано гемодинамічну класифікацію ХП на підставі комплексного ультразвукового доплерографічного дослідження кровозабезпечення ПЗ, що дає змогу верифікувати діагноз і обгрунтовувати неінвазивні, клінічно ефективні методи лікування. Установлено, що у разі ХП активація перекисного окиснення ліпідів є важливою патогенетичною ланкою захворювання, застосування антигомотоксичних препаратів супроводжується вірогідним зменшенням продуктів вільно-радикального окиснення ліпідів. Обгрунтовано нові методичні підходи до лікування хворих на ХП за допомогою плоскополяризованого світла та ендоуретрального лазерофорезу з застосуванням препарату "Траумель С" і фармакопунктурного методу введення. Виявлено зворотній зв'язок між вмістом внутрішньоклітинного глікогену та стадією запальних змін у ПЗ. Доведено, що останні знижують інтенсивність гліколізу у залозі. Досліджено вплив АГТ на імунну систему хворих на ХП. Установлено, що реакція хворих на імунокорекцію зазначеними препаратами має індивідуальний характер і залежить не тільки від характеру комплексних гомеопатичних препаратів, що використовуються, але і від характеру гемодинамічних порушень у ПЗ. Уперше обгрунтовано та впроваджено новий методичний підхід до лікування ХП, який передбачає компексне застосування класичної антибактеріальної терапії й антигомотоксичних препаратів. Досягнуто суттєве поліпшення результатів лікування зазначеної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА338639

Рубрики:

      
11.

Гафсі Махер 
Обгрунтування комплексного застосування тренінгу м'язів тазового дна та люмбосакральної електронейромодуляції у лікуванні передчасної еякуляції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / Гафсі Махер ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності лікування пацієнтів з передчасною еякуляцією (ПЕ) шляхом наукового обгрунтування застосування електронейромодуляції та тренінгу м'язів тазового дна за принципом біологічного зворотного зв'язку. У дослідження включено 84 пацієнта з ПЕ та 38 чоловіків з нормальною тривалістю статевого акта. Встановлено, що розвиток ПЕ обумовлений підвищенням активності спинальних центрів еякуляції та асоціюється з порушенням координації роботи м'язів тазового дна. Зазначено, що гормональний чинник не відіграє суттєвої ролі у розвитку вродженої ПЕ. Продемонстровано, що люмбосакральна модуляція та поведінкова терапія на фоні тренінгу м'язів тазового дна достовірно та клінічно вагомо збільшують інтравагінальний передеякуляторний латентний період (ІВПЛП), задоволеність статевим актом і зменшують виразність психоемоційного дистресу. Розроблено алгоритм діагностики та лікування пацієнтів з ПЕ, що передбачає проведення анкетування пацієнтів за опитувальником "Профіль симптомів передчасної еякуляції", анальної манометрії, електромієлографії та ізольованого застосування електронейростимуляції (у пацієнтів з тривалістю ІВПЛП менше однієї хвилини) та комбінованої терапії (у разі ІВПЛП більше однієї хвилини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-54
Шифр НБУВ: РА370241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Драновський А.Л. 
Оптимізація комплексного лікування хворих на хронічний простатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / А.Л. Драновський ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено основні методи, які застосовують під час лікування хворих на бактеріальний простатит за санаторно-курортних умов. Розроблено оптимальний метод лікування даної категорії хворих. Вивчено дію нового вітчизняного імунотропного препарату "Флуренізиду". Опрацьовано клініко-лабораторні показники даних хворих за традиційного лікування та з використанням флуренізиду, досліджено стан імуннї системи. Вивчено спектр збудників зазначеної хвороби, проведено порівняльний аналіз бактеріологічної ефективності різних методів лікування. Спрогнозовано вартість та економічну ефективність окремих методів лікування таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5 +
Шифр НБУВ: РА343830

Рубрики:

      
13.

Маді 
Особливості діагностики і лікування хворих на хронічний бактеріальний простатит із застосуванням лімфотропної терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Мажей Ейса Маді ; Державна установа "Інститут урології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-5
Шифр НБУВ: РА365734

Рубрики:

      
14.

Клименко О.В. 
Особливості патогенезу попереково-крижового болю (low back pain) у чоловіків фертильного віку з урогенітальною патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Клименко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше на підставі проведеного комплексного обстеження хворих за даними клінічних, інструментальних та морфологічних методів дослідження розкрито симптомокомплекс болю у нижньому відділі спини вертеброгенного та урогенітального генезу, обгрунтвоано патогенетичні особливості взаємозв'язку між урогенітальними захворюваннями і формуванням ураження периферичного відділу нервової системи. Удосконалено методику диференційної діагностики клінічних проявів болю в нижньому відділі спини (БНС). Вперше обгрунтовано діагностичне значення реолюмбографії у хворих з вертеброгенною патологією попереково-крижового рівня та хронічним простатитом. Доведено доцільність морфологічних досліджень гриж міжхребцевих дисків у прооперованих хворих для діагностики БНС. Проведено порівняльний аналіз характеру больового синдрому та розміру гриж міжхребцевих дисків зі ступенем вираженості гістологічних змін. На підставі результатів мікробіологічного дослідження біологічного матеріалу, вилученого під час оперативного втручання з приводу гриж міжхребцевих дисків, визначено ступінь впливу урогенітальних інфекцій на розвиток патологічних змін хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-43 + Р696.620.11-43 +
Шифр НБУВ: РА340076

Рубрики:

      
15.

Абу Селех 
Патогенетичне обгрунтування комплексного фізіотерапевтичного лікування порушень еякуляції при синдромі хронічного тазового болю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Абдулла Мохамед Саламех Абу Селех ; Державна установа "Інститут урології АМН України". — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-54
Шифр НБУВ: РА359381

Рубрики:

      
16.

Стрижак М.С. 
Порушення репродуктивної функції чоловіків з хронічним простатитом хламідійної, мікоплазменної та уреаплазменної етіології: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / М.С. Стрижак ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження чоловіків, хворих на хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, а також змішану інфекцію. У даної категорії осіб виявлено високий рівень (82,6 - 87,5 %І ураження генеративної функції, проявом якої є патоспермія з перевагою олігоспермії (1-го ступеня 18,0 %, 2-го ступеня - 48,5 %, 3-го ступеня - 18,0 %), яка погіршує функціональні та морфологічні параметри сперматозоїдів. Астенозооспермію виявлено у 82,4 %, тератозооспермію - у 57,9 %, піоспермію - у 40,8 %. З'ясовано, що серед неплідних хворих найбільш поширеною (91,4 %) є екскреторно-токсична та змішана форми безпліддя. Виявлено значне зменшення фруктози та цитрату в еякуляті. Найнижчі показники зафіксовано у групі пацієнтів зі змішаною інфекцією: фруктози - 50,6 % від норми (за моноінфекції - 55,2 - 82,9 %), цитрат - 44,5 %(57,1 - 70,4 %). Доведено, що прогресування запального процесу призводить до зниження ендокринної функції яєчок у 66,7 - 78,5 % обстежених. Більше ніж у половини обстежених (64 %) виявлено підвищення кількості В-лімфоцитів. Зафіксовано високі показники імунних комплексів майже у 40 % хворих. Встановлено, що майже у половини пацієнтів дані показники перевищуютьть норму - IgA у 50,3 %, IgG - у 41,1 %, IgM - у 36,9 %. Виявлено активацію фагоцитозу, про що свідчить високий рівень фагоцитарного числа - вище норми на 65,9 %. Показано, що застосування комплексного курсу терапії, в основу якого покладено антибактеріальний препарат з групи макролідів, сприяє швидкому клінічному ефекту (77,7 - 94,1 %). Розроблено й апровабовано курс лікування, що складається з етіотропних і стимулюючих імунітет і сперматогенез препаратів, що значно (у 95,2 % хворих) покращує показники спермограми та сприяє ліквідації запального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11 + Р698 +
Шифр НБУВ: РА368493

Рубрики:

      
17.

Сидоренко О.В. 
Розробка складу та технології капсул з фенольним гідрофобним препаратом прополісу та обніжжям бджолиним: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Сидоренко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад і технологію виготовлення нового лікарського засобу у формі капсул, який містить фенольний гідрофобний препарат прополісу (ФГПП) і обніжжя бджолине (ОБ), наведено рекомендації щодо його застосування у комплексній терапії простатитів. На підставі результатів кристалографічних, технологічних, біофармацевтичних і фармакологічних досліджень визначено оптимальний склад і раціональну технологію виготовлення капсул. Вивчено їх фізико-хімічні властивості, запропоновано методики аналізу якості, визначено умови та термін зберігання. Розроблено методику якісного та кількісного оцінювання діючих речовин у препараті. Експериментально встановлено мікробіологічну чистоту та фармакологічну дію препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Л663.32 +
Шифр НБУВ: РА355694

Рубрики:

      
18.

Бабелюк В.Є. 
Сексуальна дезадаптація при хронічному простатиті та система її психотерапії (медико-психологічні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.Є. Бабелюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження психічного стану та стану сексуальної функції у 120-ти хворих на хронічний простатит. Визначено причини та умови розвитку подружньої дезадаптації у разі такої патології, взаємодію негативних соціальних, психологічних, соціально-психологічних, сексуально-поведінкових чинників та хронічного простатиту у генезі дезадаптації. Розроблено діагностичні критерії сексуальних розладів та сексуальної дезадаптації, систему психотерапевтичної корекції, що сприяє досягненню високого лікувального ефекту та запобігає рецидивам порушення сексуального здоров'я подружжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-57 + Р698-57 + Р712.53-57 +
Шифр НБУВ: РА340485

Рубрики:

      
19.

Федоренко О.Є. 
Співвідношення клінічних, патопсихологічних та соціально-епідеміологічних характеристик при венеричних уретропростатитах у чоловіків: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 ; 19.00.04 / О.Є. Федоренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Здійснено науково обгрунтовану побудову функціонального діагнозу у разі специфічних соматичних уражень сечостатевих органів у чоловіків, що містить крім традиційного клінічного діагнозу, оцінку адекватності особистого психологічного реагування на хворобу та соціальної поведінки за таких умов. Описано базисні риси загальної картини соціально-демографічної та інформаційно-вікової ситуації розвитку сексуальної поведінки чоловіків-городян до їх інфікування венеричною хворобою та під час хвороби. З'ясовано основні параметри та характерні риси внутрішньої картини хвороби (ВКХ), а також найбільш типові особливості особистого психологічного реагування на ситуацію венеричного ураження сечостатевих органів у чоловіків з урахуванням особливостей їх преморбідної психологічної характеристики. Об'єктивно визначено психологічний вплив соматичного статусу хворого та його окремих клінічних параметрів на кількісний рівень тривожності та невротизації у хворих на уретропростатити чоловіків. Проведено порівняльне вивчення ефективності та адекватності застосування в ШВД групи стандартних тестових психологічних методик (психологічної діагностики типів ставлення до хвороби (ТСХ), особистісної шкали проявів тривоги (ОШПТ = MAS), опитувальника нервово-психічної напруги, визначення рівнів невротизації та психопатизації, особистісної суб'єктивної шкали, методики полярних профілів Є.Н.Горфінкеля, шкали товариськості-залежності, шкали Спілбергера - Ханіна, тестів Айзенка, Шмишека, у ході комплексного обстеження чоловіків зі специфічною соматичною патологією та встановлено, що найбільш прийнятним є використання тестів ОШПТ - MAS, ТСХ. Розроблено та апробовано на статистично значущій виборці хворих оригінальні скринінгові тести (шкалу оцінки побоювань хворого - шкалу залишкової тривожності; особистісну шкалу залишкових проявів тривожності венеричного хворого - особистісну шкалу залишкових проявів тривожності) з визначення в динаміці різних видів реактивної тривожності взагалі та її специфічних складових серед контингенту хворих на венеричні уретропростатити чоловіків. Розроблено та апробовано систему індивідуальної психокорекції методами індивідуально-групової раціональної психотерапії та аутотренінгу з включенням спеціального комплексу лікувальної фізкультури, самомасажу, пальцевого впливу на ряд біологічно активних точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-3 + Р696.620.11-3 +
Шифр НБУВ: РА325849

Рубрики:

      
20.

Малек Ф.Е. 
Фармакологічне вивчення нового рослинного препарату-супозиторіїв флагінат для лікування простатитів: Автореф. дис... канд. фарм. наук: 14.03.05 / Ф.Е. Малек ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено фармакологічне вивчення нового рослинного препарату - супозиторіїв флагінат, розроблених на основі субстанції флагінат, одержаної з трави звіробою звичайного. Показано, що супозиторії флагінат у дозі 25 мг/кг мають широкий спектр фармакологічної активності: антиексудативну, анальгетичну та мембраностабілізувальну, яка була на рівні субстанції флагінат і вітаміна E. Препарат виявив бактерицидну дію відносно E.coli, P.aeruginosa, P.mirabilis, B.subtilis. Антибактеріальна активність супозиторіїв флагінат відносно E.coli перевищує таку референс-препарата "Просталін". За результатами вивчення простатопротекторної дії супозиторіїв флагінат на білих щурах на моделях простатиту з гемодинамічними порушеннями у тканині предміхурової залози (хлоретиловому, ксилоловому, скипідарному) установлено їх переваги у порівнянні з супозиторіями з олією насіння гарбуза (60 мг/кг) та супозиторіями "Просталін" (12 мг/кг) за здатністю зменшувати запальну реакцію, пригнічувати процес ліпопероксидації, відновлювати активність антоксидантної системи та морфофункціональний стан простати. Супозиторії флагінат є "відносно нешкідливими", не чинять місцевоподразнювальну дію на слизову оболонку прямої кишки. За результатами експериментальних досліджень установлено простатопротекторну дію супозиторіїв флагінат, що доводить перспективність його застосування для лікування простатитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА346451

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського