Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (799)Книжкові видання та компакт-диски (503)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р64-32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фролова Г.О. 
Аналіз нейрохімічних механізмів індукції психічної депресії на тлі емоційного стресу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.О. Фролова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано фенотипічні відмінності психоемоційних станів та їх динаміку за умов емоційного стресу та фармакологічних дій. Установлено, що психоемоційний стан досліджених тварин у контролі різний. На підстві порівняння числових значень досліджених показників поведінки виділено групи з різними рівнями тривожності, поведінкової активності та депресивності. Показано, що емоційний стрес специфічним чином модифікує поведінку експериментальних щурів з початковими низькими, середніми та високими поведінковими індексами. З'ясовано що соціальна ізоляція вірогідно частіше у порівнянні з іммобілізацією індукує розвиток депресивно-подібного стану, що має прояв у зниженні рухової та дослідної активності та збільшенні часу іммобілізації в тесті Порсорта. Вперше показано, що вибіркове посилення активності моноамінергічних систем мозку шляхом введення L-триптофану та депренілу у певних випадках збільшує рівень депресивності тварин з початковим високим значенням цього показника. Встановлено, що вибіркова фармакологічна стимуляція моноамінергічних систем має різний, часто протилежний, вплив на рівень тривожності та поведінкової активності щурів. спостережуваних змін. Установлено, що зміни психоемоційного профілю підгруп щурів з низькими, середніми та високими поведінковими індексами на тлі вибіркового фармакологічного посилення або стримування активності моноамінергічних систем мозку збігаються за спрямованістю та вираженням з певними змінами, що виникають на тлі емоційних стресових дій. Це доводить про спільність нейрохімічної природи порушень поведінки, спричинених стресом, що призводять до формування депресивно-подібного стану, та припускає попередній аналіз фенотипічних відмінностей поведінки у разі прогнозування фармакологічних ефектів психотропних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА365456

Рубрики:

      
2.

Гуменюк Л.М. 
Аналітично орієнтована диференціальна діагностика і прогноз афективних розладів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Л.М. Гуменюк ; Укр. НДІ соц., суд. психіатрії і наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення диференціальної діагностики тривожних і депресивних розладів, яка кардинально впливає на терапевтичну тактику й прогноз, а також має економічне значення. На основі комплексного аналізу, закономірностей формування, клініко-психопатологічної та феноменологічної структури встановлено зв'язок клініко-психопатологічних даних і даних аналітично орієнтованої діагностики у разі тривожних і депресивних розладів. Розроблено й обгрунтовано метод аналітично орієнтованої диференціальної діагностики та прогнозу тривоги і депресії, що дозволить підвищити якість діагностики й уточнити прогноз цих станів. Оцінено ефективність методу комплексної клініко-психопатологічної та клініко-аналітичної диференціальної діагностики афективних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА335664

Рубрики:

      
3.

Мудренко І.Г. 
Аутоагресивна поведінка у хворих з першим психотичним епізодом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.Г. Мудренко ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення соціальних, клініко-психопатологічних, патопсихологічних особливостей 100 хворих з першим психотичним епізодом визначено соціально-статутні, клініко-психопатологічні та психодіагностичні предиктори формування аутоагресивної поведінки та розроблено методи вторинної профілактики. Проаналізовано результати обстеження 58-ми пацієнтів основної групи з аутоагресивними проявами та 42-х хворих осіб контрольної групи без ознак аутоагресивної поведінки. Встановлено взаємозв'язок конституційних, соціально-статутних чинників і психопатологічної симптоматики з суїцидальним ризиком. Вивчено клінічну феноменологію аутоагресивної поведінки. Виявлено, що провідна роль у формуванні суїцидальної поведінки під час першого психотичного епізоду належить психопатологічній симптоматиці. Хворим надано невідкладну суїцидологічну допомогу із застосуванням фармакотерапії та кризової психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА355696

Рубрики:

      
4.

Бурса А.І. 
Аутоагресивна поведінка у хворих похилого віку з органічним депресивним розладом (клініка, діагностика, терапія, профілактика): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.І. Бурса ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення структури та клініко-психопатологічних особливостей формування аутодеструктивної поведінки осіб похилого віку з органічним депресивним розладом (ОДР) удосконалено ранню діагностику та тактику психотерапевтичної та медикаментозної корекції цих патологічних станів. Запропоновано новий підхід, зокрема, розроблено інтегративний комплекс психотерапії та медикаментозного забезпечення (антидепресантами групи СІЗЗС), адаптованих для категорії хворих з ОДР. Ефективність лікувального комплексу підтверджено клініко-катамнестично. Обгрунтовано рекомендації стосовно терапевтичної корекції та профілактики аутоагресії за депресивних розладів на тлі церебрального атеросклерозу за умов психіатричного стаціонару та психоневрологічного диспансеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА356704

Рубрики:

      
5.

Щеглова Я.В. 
Аутоагресивна поведінка хворих на епілепсію (клініка, генез, профілактика): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Я.В. Щеглова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження 230-ти хворих на епілепсію з психічними розладами, з яких у 150-ти спостерігалася аутоагресивна поведінка, а у 80-ти - вона не відмічалася ніколи. Досліджено та порівняно певні клінічні, особистісні та соціальні характеристики хворих. Проаналізовано структуру зазначеної поведінки хворих. Установлено клінічні, особистісні та соціальні критерії ризику аутоагресивної поведінки хворих на епілепсію. З використанням методу аналізу генезу аутоагресивної поведінки таких хворих виявлено чинники, що беруть участь у її формуванні та реалізації. Встановлено співвідношення провідних чинників генезу зазначеної поведінки та психопатологічних синдромів у досліджених хворих. Запропоновано заходи щодо покращання профілактики первинних і повторних аутоагресивних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА363182

Рубрики:

      
6.

Стрельнікова І.М. 
Афективні розлади хворих на епілепсію (клініка, реабілітація, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.М. Стрельнікова ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії і наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено клініко-психопатологічну характеристику непсихотичних афективних розладів у хворих на епілепсію у міжприступний період та розроблено принципи їх профілактики та реабілітації хворих на підставі даних комплексних обстежень 107-ми осіб обох статей віком 18 - 45 років з встановленим діагнозом епілепсія, у яких в інтеріктальному періоді було виявлено афективні розлади. Установлено причинно-наслідковий взаємозв'язок біологічних, соціально-психологічних і клініко-психопатологічних факторів, які провокують розвиток афективних порушень у зазначених хворих. Залежно від етіопатогенетичних факторів виділено варіанти афективних розладів у хворих на епілепсію: нозогенні, психогенні, спричинені прийомом протиепілептичних препаратів. Установлено, що в обстежених хворих наявні депресивні розлади, афективні реакції, дисфорії й обсесивно-фобічні порушення. За цього депресивні розлади містять тужливі, адинамічні, іпохондричні, тривожні компоненти та депресії з деперсоналізаційними порушеннями. Розроблено патогенетично обгрунтовану комплексну систему психотерапевтичної допомоги за афективних розладів у хворих на епілепсію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-3 + Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА341090

Рубрики:

      
7.

Мартиненко Н.В. 
Дезадаптація безробітних з особистісними, соматоформними і сексуальними розладами та її психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Н.В. Мартиненко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу вивчено специфічні розлади особистості, зокрема, соматоформні відхилення та соціологічні характеристики безробітних чоловіків і жінок. Досліджено особистісні відмінності та міжособистісні взаємини безробітних, охарактеризовано клінічну структуру наявних у них порушень психічного стану та сексуального здоров'я. Встановлено причини, механізми розвитку та прояви дезаадаптації безробітних на різних рівнях взаємодії. Розглянуто різні варіанти та форми дезадаптації, досліджено порушення функціонування сім'ї у разі неможливості одного з її членів влаштуватися на роботу. Розроблено високоефективну систему психотерапевтичної корекції психічних розладів і дезадаптації безробітних на соціальному та мікросоціальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю948.4-82 + Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА356368

Рубрики:

      
8.

Білостоцька 
Депресивні розлади у мешканців сільської місцевості (клініко- психопатологічна характеристика, діагностика та терапія): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Жанна Ігорівна Білостоцька ; АМН України; Державна установа "Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324
Шифр НБУВ: РА366737

Рубрики:

      
9.

Латчман Н. 
Депресія у терапевтичних хворих в первинній ланці загальномедичної допомоги (діагностика, лікування, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Н. Латчман ; Укр. наук.-дослід. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

З використанням комплексу клініко-психопатологічних, загальноклінічних, патопсихологічних і статистичних методів вивчено клінічну структуру депресивних розладів у пацієнтів первинної ланки загальномедичної допомоги, особливості цих розладів залежно від виду соматичної патології, ефективність різних терапевтичних підходів до лікування депресивних розладів у цієї групи пацієнтів. Виділено основні види депресивних розладів у амбулаторних соматичних пацієнтів: нозогенію, циклотимію, дистимію та судинну депресію. Відзначено, що їх рання діагностика на базі розроблених рекомендацій сприятиме підвищенню рівня надання комплексної медичної допомоги на догоспітальному етапі, розробці оптимальних комплексів лікувально-профілактичних заходів для попередження медичних і соціальних ускладнень коморбідної депресії, підвищення якості життя цих хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА325268

Рубрики:

      
10.

Ольшевська Н.С. 
Діагностика і диференціальна діагностика нічних страхіть неорганічної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Н.С. Ольшевська ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено нозологічну належність синдрому нічних страхіть неорганічної етіології, встановлено їх коморбідність з психічними захворюваннями непсихотичного рівня. Удосконалено способи комплексної та диференціальної діагностики синдрому нічних страхіть неорганічної етіології та фантазій, показано кардинальний вплив нових засобів діагностування на терапевтичну тактику та експертну роботу, обгрунтовано їх економічне значення. На підставі використання системного підходу щодо вивчення результатів клініко-психопатологічного, клініко-етологічного, клініко-лінгвістичного, клініко-аналітичного та нейрофізіологічного обстеження встановлено зв'язок символізації та нозологічної належності синдрому нічних страхіть неорганічної етіології. Виявлено клініко-етологічні, клініко-лінгвістичні взаємозв'язки, вербально-невербальні трансляції. Встановлено гендерні відмінності в реалізації невербальної та вербальної поведінки під час розповіді про нічне страхіття та фантазію. Визначено ефективність нових методик комплексної та диференціальної діагностики нічних страхіть неорганічної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-320 + Р64-329 +
Шифр НБУВ: РА342878

Рубрики:

      
11.

Скоробреха 
Діагностика рухових конверсійних розладів та їх реабілітація у осіб молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В'ячеслав Захарович Скоробреха ; АМН України; Інститут неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-323 + Р64-327.1
Шифр НБУВ: РА346293

Рубрики:

      
12.

Кошелєв О.С. 
Експериментальне обгрунтування використання похідних вазопресину для регуляції просторової пам'яті і функціонального стану гіпокампа: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.С. Кошелєв ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Експериментально визначено вплив аргініну-вазопресину (АВП), його аналогів та кінцевих фрагментів гормону в дозах, що поліпшують відтворення пам'ятного сліду, на просторову пам'ять і функціональний стан гіпокампа. Досліджено зміни концентрації продуктів біологічного окиснення - ТБК активного продукту, молочної та 2,3-діфосфогліцерінової кислот, визначено зміни концентрації вільних жирних кислот. На підставі результатів дослідження нейрофізіологічних механізмів функціонального стану гіпокампа співставленням зі фронтальною зоною неокортексу, а також вивчення показників стану розлогової пам'яті, шляхів біологічного окиснення та вмісту насичених і ненасичених вільних жирних кислот на фоні дії аналогів АВП показано необхідність вивчення механізмів розладів мнестичних процесів. Установлено, що пірацетам, АВП та його аналоги з переважним нейротропним ефектом у дозах, що стимулюють відтворення умовних захисних навичок, по-іншому впливають на просторову пам'ять у щурів. Виявлено, що вивчаємі сполуки неоднаково впливають на нейрофізіологічні показники функціонування гіпокампа. За результатами дослідження виявлено, що дані речовини істотно змінювали співвідношення між шляхами біологічного окиснення в гіпокампі щурів. На фоні дії пірацетаму відзначено зростання концентрації вільних жирних кислот (ВЖК). Установлено, що АВП та його аналоги приводили до підвищення вмісту в досліджуємому утворенні мозку насичених, порівняно низькомолекулярних, зменшенню рівня ненасичених ВЖК та до істотного зменшення концентрації в гіпокампі такого вторинного месседжера, як арахідонова кислота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-321 +
Шифр НБУВ: РА328435

      
13.

Петренко В.Ю. 
Емоційні розлади у чоловіків, хворих на ішемічну хворобу серця з порушеннями сексуальної функції: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.Ю. Петренко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне клінічне і психодіагностичне обстеження хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) з порушеннями сексуальної функції. Проведено порівняльне дослідження особливостей емоційних розладів залежно від форми соматичного захворювання. Вивчено клінічну структуру сучасних форм емоційних розладів у хворих на ІХС з порушеннями сексуальної функції, виділено патопсихологічні механізми формування афективної симптоматики. Вперше показано неоднорідність емоційних розладів за формою переважаючих порушень психічної сфери. Встановлено співвідношення тривожної та депресивної симптоматики у структурі сполучених емоційно-афективних розладів і визначено ступінь їх взаємного обтяження. Розкрито роль індивідуально-типологічних особливостей і розладів емоційно-афективної сфери у формуванні клінічної синдромології у хворих на ІХС з порушеннями сексуальної функції. Розроблено концептуальні підходи до побудови патогенетично обгрунтованої системи психотерапевтичної корекції для лікування хворих на ІХС з порушеннями сексуальної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р64-324 + Р698 +
Шифр НБУВ: РА363434

Рубрики:

      
14.

Рудь В.О. 
Епідеміологічна та клініко-психологічна характеристика суїцидальної поведінки осіб в загальній популяції населення Полтавської області з урахуванням геліогеофізичних факторів та біологічних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.О. Рудь ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено епідеміологічне дослідження суїцидальної поведінки у загальній популяції Полтавської області за період 1957 - 2004 рр. Досліджено особливості впливу цирканнуальної ритміки та геліогеофізичних факторів на частоту самогубств і суїцидальних спроб, переглянуто та уточнено роль соціально-демографічних і біологічних факторів у формуванні та реалізації суїцидальної поведінки. На підставі комплексного вивчення поведінки 123-х пацієнтів, які здійснили суїцидальну спробу та знаходились на обстеженні та лікуванні в психіатричному стаціонарі, визначено клініко-психопатологічні, психологічні та біоритмологічні особливості суїцидальної поведінки. Встановлено наявність десинхронізації вегетативних функцій у обстежених, питому вагу певних циркадіанних типів залежно від провідного психопатологічного синдрому, ступеня серйозності суїцидальної спроби, психологічних характеристик пацієнтів. Визначено критерії суїцидального ризику та суїцидального рецидиву, на підставі яких розроблено систему корекції та профілактики суїцидальної поведінки з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу та сезонності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА343977

Рубрики:

      
15.

Телюков О.С. 
Епідеміологія, діагностика, клініка та лікування маніакальних станів з урахуванням циркануальних та циркадіанних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.С. Телюков ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено епідеміологічне дослідження захворюваності на маніакальні розлади у Полтавській області за період 1967 - 2000 рр. Вивчено особливості впливу циркануальної ритміки та геологеофізичних факторів на частоту виникнення та загострень маніакальних розладів. Проаналізовано значущість соціально-демографічних і біологічних факторів у формуванні та перебігу зазначеної афективної патології. На підставі результатів комплексного дослідження 117-ти хворих з маніакальною симптоматикою, які знаходились на обстеженні та лікуванні у психіатричному стаціонарі, визначено клініко-психопатологічні, патопсихологічні та біоритмологічні особливості хворих на манії. Установлено наявність десинхронізації вегетативних функцій у обстежених, питому вагу певних циркадіанних типів залежно від клініко-синдромальної форми манії, етіології, патопсихологічних характеристик пацієнтів. Розроблено систему лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на корекцію та запобігання загострень маніакальних розладів, з використанням препаратів вальпроєвої кислоти на засадах хронотерапії та хронопрофілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р645.092 +
Шифр НБУВ: РА352092

Рубрики:

      
16.

Хоменко О.О. 
Клініко-динамічна характеристика та оптимізація лікування органічного депресивного розладу у чоловіків літнього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Хоменко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Удосконалено діагностику та розроблено оптимальні підходи до диференційованої психофармакотерапії депресивних розладів у чоловіків літнього віку з використанням антидепресантів останніх поколінь. Виявлено три основні клінічні варіанти органічного депресивного розладу у цих чоловіків: загальмований (37,9 %), ажитований (16,4 %), тривожний (45,7 %). У всіх хворих виявлено значну соматичну обтяженість та високий рівень особистісної тривожності. Установлено діагностичні можливості стандартних оціночних шкал для виявлення органічного депресивного розладу у пацієнтів літнього віку. Доведено, що за показником переносимості найбільш сприятливими для дослідженої категорії хворих є антидепресанти класу селективних інгібіторів зворотного захвату серотоніну та селективних інгібіторів зворотного захвату норадреналіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА337080

Рубрики:

      
17.

Галіздра Є.С. 
Клініко-етологічні закономірності формування сексуальних дисфункцій при афективній патології у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Є.С. Галіздра ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено й описано взаємозв'язки між клініко-етологічними особивостями та сексуальними дисфункціями у жінок з невротичними й ендогенними депресіями. Наведено теоретичне обгрунтування та нові вирішення завдань діагностики та диференційної діагностики ефективних розладів у жінок, поєднаних з сексуальними дисфункціями на базі комплексного підходу, за якого є доцільним застосування психопатологічного та психодіагностичного методів, а також клініко-етологічну діагностики та системно-структурного аналізів сексуального здоров'я. Розроблено диференеційні терапевтично-реабілітаційні підходи для жінок з афективними розладами, поєднані з сексуальними дисфункціями, які передбачають використання індивідуалізованих психофармакологічних і психотерапевтичних програм, проведення корекції сексуальних порушень пари з урахуванням клініко-етологічних характеристик. Ефективність реабілітаційної програми підтверджено результатами клініко-катамнестичних досліджень: якістю та тривалістю ремісії та високими показниками реадаптації пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р712.53 +
Шифр НБУВ: РА346765

Рубрики:

      
18.

Мамчур О.Й. 
Клініко-нейрофізіологічна оцінка депресивних розладів та оптимізація лікування антидепресантами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Й. Мамчур ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація містить теоретичні розробки та практичні рекомендації з оптимізації психофармакотерапії антидепресантами. Досліджені питання адекватної оцінки клінічних проявів у хворих на депресивні розлади у динаміці фармакотерапії амітриптиліном і флуоксетіном, виявлені специфічні клінічні та нейрофізіологічні оцінкові критерії. Описані імовірні клініко-нейрофізіологічні моделі для хворих на депресію з різним ступенем та швидкістю редукції клінічної симптоматики у відповідь на курсове призначення антидепресантів та надані рекомендації для підвищення ефективності тимоаналептичної терапії. Результати дослідження є основою для індивідуалізації лікувальних заходів, створення прогностичних систем і реабілітаційних програм та дозволяють оптимізувати фармакотерапію антидепресантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324

Рубрики:

      
19.

Слободін Т. М. 
Клініко-патогенетичні аспекти емоційних та когнітивних порушень при хворобі Паркінсона: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.15 / Т. М. Слободін ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2011. — 44 с. — укp.

Розкрито причину широкої розповсюдженості депресії у разі хвороби Паркінсона (ХП), яка полягає в особливостях її феноменології з високою часткою апатичної симптоматики. Одержано дані щодо патогенетичної та клінічної гетерогенності депресивних і тривожних розладів у хворих на ХП. Методом магнітно-резонансної спектроскопії (MPC) на підставі визначення співвідношень основних метаболітів мозку (NAA, Cho, CR) доведено залучення певних регіонів мозку в патологічний процес за тривожних і депресивних станів у хворих на ХП, що висвітлює патогенетичні особливості депресії будь-якого походження з залученням в патологічний процес певних структур мозку, які створюють так зване "депресивне коло". Використання методу транс краніальної сонографії (ТКС) дозволило підтвердити вірність запропонованої патогенетичної концепції в підходах до розуміння наявності особливого варіанту депресії у разі ХП. Виділено мотиваційні порушення, які в літературі позначаються як апатія, визначено їх коморбідність з іншими нейропсихіатричними проявами та роль в прогресуванні ХП і розвитку деменції. Розкрито патогенетичні особливості мотиваційних порушень у разі ХП, які полягають в наявності когнітивного дефіциту й ангедонії у разі ХП. Доведено існування окремих варіантів ХП, що вимагає диференційного підходу до лікування та визначення прогнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-3 + Р64-324
Шифр НБУВ: РА379721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Редько Т.Г. 
Клініко-психологічні особливості депресивних розладів у жінок на тлі інволюції та їх психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Т.Г. Редько ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 24 с. — укp.

На підставі аналізу та прогностичного оцінювання клініко-психопатологічних і патопсихологічних особливостей жінок з депресивними розладами (ДР) на тлі інволюції науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено у практику охорони здоров'я систему їх психокорекції. Установлено, що у клінічній структурі ДР у жінок інволюційного віку превалюючими є афективні розлади настрою, а саме: легкий і помірний депресивний епізод та рекурентний депресивний розлад. Загальним радикалом клінічної картини ДР на тлі інволюції є астенія у поєднанні з гіпотимією, анергією, стеностопатичними та тривожними проявами. Визначено 4 головні клінічні варіанти перебігу ДР у жінок на тлі інволюції: астено-гіпотимічний (40,0 %), тривожний (31,7 %), сенесто-іпохондричний (8,3 %). На підставі здійсненого багатовимірного статистичного аналізу визначено особливості взаємозв'язків вікових, медико-соціальних і анамнестичних характеристик виникнення ДР впродовж інволюційного періоду. Розроблено статистичні моделі, що дозволяють передбачити ступінь імовірності виникнення й особливості клінічного перебігу ДР у жінок на тлі інволюції, зумовлюючи різний ступінь їх головних клінічних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА360527

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського