Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (157)Книжкові видання та компакт-диски (70)
Пошуковий запит: (<.>U=Р625.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Жданова Г.В. 
Гігієнічне обгрунтування реабілітації гірників вугільних шахт з хронічними радикулопатіями: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Г.В. Жданова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено гігієнічне обгрунтування підходів до реабілітації гірників вугільних шахт з хронічними радикулопатіями. Проаналізовано особливості профзахворюваності та розкрито медико-соціальну значущість хронічної попереково-крижової радикулопатії як одного з найбільш поширених захворювань у гірників, робота яких пов'язана з постійним впливом виробничих чинників ризику. На підставі результатів порівняльного оцінювання шкідливих чинників виділено основні причини виникнення та прогресування попереково-крижових радикулопатій у гірників (умови та важкість праці, стаж в основних професіях). Досліджено ефективність використання традиційного комп'ютерного витягування у сполученні з лазеро- та магнітотерапією у процесі лікування попереково-крижових радикулопатій у гірників. Доведено більшу ефективність запропонованого комплексу реабілітації у порівнянні з традиційною фізіотерапією. Наведено рекомендації щодо використання даної методики у процесі реабілітації гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА367308

Рубрики:

      
2.

Пшик Р. С. 
Гомеостаз мікроелементів та вітамінів А і Е у хворих з неврологічними проявами остеохондрозу поперекового відділу хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Р. С. Пшик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше проаналізовано участь в патогенетичних механізмах загострення неврологічних проявів поперекового остеохондрозу (НППОХ). Визначено стан мікроелементного забезпечення у крові пацієнтів з різними патогенетичними варіантами НППОХ і виявлено однотипні зміни, що вказує на їх участь у механізмах розвитку різних неврологічних проявів. Вперше досліджено взаємозв'язки вмісту мікроелементів, жиророзчинних вітамінів (A та E) і даних клінічних та інструментальних обстежень у хворих з НППОХ в динаміці лікування. Обгрунтовано та підтверджено ефективність застосування вітамінно-мінеральних комплексів у лікуванні НППОХ. Вперше виділено латентні фактори, які пояснюють понад 72 % сукупної дисперсії даних, і встановлено, що значущим є поєднання факторів, що доцільно враховувати як в діагностиці так і під час вибору лікувальної тактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 + Р625.9-5
Шифр НБУВ: РА381231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кущаєв С.В. 
Ендоскопічна портальна нуклеоектомія при дискогенних попереково-крижових радикулітах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / С.В. Кущаєв ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Уточнено комплекс обстежень, необхідний для визначення показань і протипоказань щодо втручання, обгрунтовано дані показання стосовно проведення ендоскопічної портальної нуклеоектомії (ЕПН), визначено особливості її проведення, передопераційне ведення хворих, оперованих за методикою ЕПН. Вивчено наближені та віддалені результати лікування хворих з дискогенними попереково-крижовими радікулітами залежно від рівня ураження, розмірів та виду грижі диску та віку хворих. Проведено аналіз ускладнень, незадовільних результатів лікування у разі використання ЕПН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68 +
Шифр НБУВ: РА323897

Рубрики:

      
4.

Суничук М.М. 
Клініко-діагностичні особливості больових попереково-крижових синдромів при застосуванні в комплексному лікуванні методу підводного вертикального витягування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.М. Суничук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 16 с. — укp.

На підставі даних комплесного клініко-параклінічного дослідження визначено клінічні, клініко-нейровізуальні, електронейроміографічні та реовазографічні особливості перебігу больових попереково-крижових синдромів (БПКС) за наявності дегенеративно-дистрофічних уражень хребта у разі використання в комплексному лікуванні методу підводного вертикального витягування (ПВВ). Встановлено, що ступінь і темп регресу больових відчутів за БПКС залежить від попередньої тривалості захворювання, ступеня вираженості болю та методу лікування. За результатами порівняльного аналізу динаміки клінічних проявів і змін магнітно-резонансної томографії (МРТ) у хворих з БПКС за використання методу ПВВ не виявлено зв'язку між позитивною клінічною динамікою та перетвореннями МРТ-феноменів. Зазначено, що даний факт підтверджує уявлення про значення дегенеративно-дистрофічних змін хребта як патологічного чинника, а не безпосередньої причини виникнення або загострення БПКС. З'ясовано, що за даної патології за наявності дегенеративно-дистрофічних уражень хребта відбуваються зміни параметрів електронейроміографії, а також локального кровотоку у нижніх кінцівках, динаміка яких нормалізується під впливом ПВВ. Обгрунтовано доцільність використання в комплексному лікуванні методу ПВВ, що сприяє підвищенню ефективності лікувальних заходів за БПКС у разі дегенеративно-дистрофічних уражень хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-3 +
Шифр НБУВ: РА336358

Рубрики:

      
5.

Пономаренко Ю. В. 
Клініко-параклінічні особливості перебігу загострення вертеброгенного попереково-крижового радикулярного синдрому в динаміці комплексного лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Ю. В. Пономаренко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено клінічні й електронейроміографічні особливості у хворих із загостренням вертеброгенного попереково-крижового радикулярного синдрому. За допомогою лазерної доплерівської флоуметрії (ЛДФ) досліджено мікроциркуляцію крові в нижніх кінцівках у даної категорії хворих. Обгрунтовано ефективність диференційного підходу до призначення лазеропунктури за комплексного лікування хворих з загостренням вертеброгенного попереково-крижового радикулярного синдрому залежно від даних електроміографії та ЛДФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-3
Шифр НБУВ: РА381836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Василовський В.В. 
Клініко-патогенетична характеристика поперекових вертеброгенно обумовлених больових синдромів: Автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.В. Василовський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Виявлено сукупність патогенетичних факторів розвитку поперекових вертеброгенно обумовлених больових синдромів. Висвітлено роль порушення мікроциркуляції та трофіки в розвитку хронічного больового синдрому, а також роль взаємозв'язків і взаємовпливу різних психологічних чинників, зокрема, суб'єктивної оцінки інтенсивності болючих відчуттів і типу відношення до хвороби у пацієнтів із вертебральним поперековим больовим синдромом. Запропоновано систему лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.9-324.21
Шифр НБУВ: РА321542

Рубрики:

      
7.

Сохор Н.Р. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції остеодефіцитних та мембранодеструктивних змін у хворих з неврологічними проявами поперекового остеохондрозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.Р. Сохор ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості змін мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) у хворих з неврологічними проявами поперекового остеохондрозу (НППОХ) для оптимізації патогенетично обгрунтованих лікувально-профілактичних заходів. Виявлено, що у хворих з НППОХ відбуваються різнонаправлені зміни кісткової тканини: нормальна МЩКТ, підвищена МЩКТ, остеопенія та остеопороз. Досліджено закономірності змін кісткової тканини у хворих з НППОХ залежно від віку, статі та репродуктивної функції жінки. З'ясовано особливості перебігу НППОХ у хворих з різною мінеральною щільністю кісткової тканини. Доведено наявність зв'язку між клініко-неврологічними проявами захворювання, глибиною втрати кісткової тканини та рівнем порушення вільно-радикального окиснення ліпідів у хворих з НППОХ. Встановлено, що у пацієнтів з НППОХ з остодефіцитними змінами відмічаються найбільші зміни показників перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантної системи захисту організму, біохімічних показників обміну кісткової тканини. Запропоновано методику діагностики ранньої втрати кісткової тканини у хворих з НППОХ шляхом застосування двофотонної рентгенівської денситометрії та програми комплексної терапії зважаючи на стан кісткової тканини з включенням антиоксидантного препарату "Pro selenium" та комбінованого препарату кальцію з вітаміном кальцеміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-3 +
Шифр НБУВ: РА330579

Рубрики:

      
8.

Середа В.Г. 
Методи діагностики та комплексне лікування вертеброгенних попереково-крижових корінцевих больових синдромів у хворих різних вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.Г. Середа ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено обстеження та лікування 190-та пацієнтів з вертеброгенними попереково-крижовими корінцевими больовими синдромами (ВПККБС) за дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта (ДДЗХ) молодого, середнього та похилого віку. Визначено клінічні, клініко-нейровізуальні, електронейроміографічні особливості перебігу вертеброгенних попереково-крижових корінцевих больових синдромів за наявності дегенеративно-дистрофічних уражень хребта у разі використання у комплексному лікуванні інфрачервоної лазеропунктури у поєднанні з мануальною терапією у хворих молодого, середнього та похилого віку. Показано, що акупунктурна діагностика за Накатані та Акабана є інформативними критеріями визначення функціонального стану акупунктурних меридіанів у хворих з ВПККБС за ДДЗХ. Встановлено, що використання у комплексному патогенетично обгрунтованому лікуванні інфрачервоної лазеропунктури в поєднанні з мануальною терапією підвищує ефективність терапевтичних заходів за ВПККБС з дегенеративно-дистрофічними ураженнями хребта у хворих молодого, середнього та похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-584 +
Шифр НБУВ: РА342468

Рубрики:

      
9.

Матківський Р.М. 
Морфологія сідничого нерва та його мікроциркуляторного русла в нормі та при експериментальному цукровому діабеті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Р.М. Матківський ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено величину внутрішнього діаметра всіх ланок мікроциркуляторного русла, кількісний і груповий склад ендоневральних капілярів, досліджено якісні особливості та кількісний розподіл мієлінових нервових волокон. Відмічено якісну перебудову стінки судин, їх кількісні зміни, показано, що в ранні терміни розвитку (2 і 4 тижні) цукрового діабету у нервових волокнах сідничого нерва відбуваються переважно периаксональні зміни, тоді як у пізніх термінах виявляються субмікроскопічні та світлооптичні зміни аксонів, аж до їх повного руйнування - аксональної дегенерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р625.961-29
Шифр НБУВ: РА372007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шобат Л.Б. 
Морфологія та реактивні зміни мотонейронів спинного мозку в умовах ауто- та алопластики сідничого нерва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Л.Б. Шобат ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

За результатами світлооптичних досліджень одержано нові дані про кількісні та якісні зміни у складі нейроцитів та їх гліальному оточенні в рухових центрах спинного мозку за умов різних видів ауто- та алопластики периферійного нерва. Визначено закономірності динаміки змін морфо-функціонального стану мотонейронів спинного мозку на різних етапах після ушкодження та пластики периферійного нерва за умов різних способів пластичних операцій. Уперше вивчено деструктивні та адаптаційно-компенсаторні явища у мотонейронах спинного мозку у постопераційному періоді. Проведено порівняльний аналіз стану мотонейронів рухових центрів спинного мозку за умов ауто- та алонейропластики. Визначено три етапи змін мотонейронів спинного мозку після різних способів нейропластики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-3 + Р625.961-3 +
Шифр НБУВ: РА329842

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Колінко Я. О. 
Морфофункціональні особливості провідникового апарату та кровоносного русла сідничого нерва щура в нормі та після впливу загальної глибокої гіпотермії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Я. О. Колінко ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 16 с. — укp.

Вивчено загальні закономірності структурної організації сідничого нерва в щура у нормі й особливості його морфофункціональних змін на висоті дії загальної глибокої гіпотермії та в різні терміни (3, 7, 14, 30 та 90 діб) постгіпотермічного періоду. Після впливу загальної глибокої гіпотермії у структурних компонентах нервового стовбура відбуваються послідовні стадійні зміни: у перші 7 діб переважають реактивні та набряково-деструктивні явища, обумовлені безпосереднім негативним впливом холоду на нервові провідники та розвитком стрес-реакції, у наступні терміни (14 - 90 діб) - компенсаторно-відновні зміни, основою яких є активація внутрішньоклітинних регенераторних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.52 + Р625.961-29
Шифр НБУВ: РА380404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Статінова О.А. 
Нові підходи до лікування спондилогенного попереково-крижового радикуліту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.А. Статінова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Робота присвячена питанням лікування хворих на спондилогенний попереково-крижовий радикуліт. Розроблена методика лікування больового синдрому ендолюмбальним введенням преднізолону. Вивчений імунний статус і проведена корекція левамізолом у пацієнтів з корінцевим синдромом. Вперше розроблений новий фізіотерапевтичний метод лікування хронічного радикуліту на основі застосування негативного тиску на нижню половину тіла пацієнта. Визначені оптимальні режими лікування гелій-неоновим лазером. Проведена порівняльна оцінка різних методів лікування. Розроблений і апробований алгоритм лікування спондилогенного попереково-крижового радикуліту, який дозволив підвищити ефективність лікування з 31,4% до 81,8% у хворих з рефлекторним і до 72,2%- з корінцевим синдромом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-52

Рубрики:

      
13.

Околот Ю.В. 
Особливості клініки, патогенезу та принципів військово-лікарської експертизи вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.В. Околот ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, що больові некомпресійні синдроми хребтового походження суб'єктивно проявляються болями з гострою симпаталгічною, соматалгічною та хронічною симпаталгічною компонентами. З'ясовано, що зміни характеру больового синдрому відповідають динаміці предметних проявів корінцевої патології (етапам прогредієнції страждання). Уперше описано неупереджені ознаки клінічних проявів вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів, а також високоінформативні критерії їх діагностики. З використанням нейровізуальних методів дослідження систематизовано структурні зміни складників хребтових сегментів у разі остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта та визначено його різновиди. Виявлено патогенетичні механізми формування структурних змін складників хребтових сегментів, а також особливості патогенезу вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів у аспекті їх клінічної диференціації. Запропоновано здійснювати визначення ступеня придатності військовослужбовців до військової служби не тільки за функціональним станом, а також враховувати прогностичні критерії, особливості нейровізуалізації структурних порушень хребтових сегментів та вплив факторів ризику розвитку хвороби, взаємопов'язаних з виконанням службових обов'язків військової служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68 + Р458.250.401-3 +
Шифр НБУВ: РА338085

Рубрики:

      
14.

Клименко О.В. 
Особливості патогенезу попереково-крижового болю (low back pain) у чоловіків фертильного віку з урогенітальною патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Клименко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше на підставі проведеного комплексного обстеження хворих за даними клінічних, інструментальних та морфологічних методів дослідження розкрито симптомокомплекс болю у нижньому відділі спини вертеброгенного та урогенітального генезу, обгрунтвоано патогенетичні особливості взаємозв'язку між урогенітальними захворюваннями і формуванням ураження периферичного відділу нервової системи. Удосконалено методику диференційної діагностики клінічних проявів болю в нижньому відділі спини (БНС). Вперше обгрунтовано діагностичне значення реолюмбографії у хворих з вертеброгенною патологією попереково-крижового рівня та хронічним простатитом. Доведено доцільність морфологічних досліджень гриж міжхребцевих дисків у прооперованих хворих для діагностики БНС. Проведено порівняльний аналіз характеру больового синдрому та розміру гриж міжхребцевих дисків зі ступенем вираженості гістологічних змін. На підставі результатів мікробіологічного дослідження біологічного матеріалу, вилученого під час оперативного втручання з приводу гриж міжхребцевих дисків, визначено ступінь впливу урогенітальних інфекцій на розвиток патологічних змін хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-43 + Р696.620.11-43 +
Шифр НБУВ: РА340076

Рубрики:

      
15.

Слинько Г.О. 
Порушення спінального кровообігу. Клініка, діагностика, лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.О. Слинько ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 22 с. — укp.

На підставі комплексних клініко-інструментальних досліджень одержано нові дані щодо патогенетичних механізмів виникнення спінальних судинних порушень і систематизовано типи порушень спінального кровообігу. Здійснено оцінку клінічної картини спінальних судинних порушень за допомогою стандартизованої бальної шкали неврологічної симптоматики та математичних програм статистичної обробки. На підставі клініко-статистичного аналізу виділено клінічні типи порушень спінального кровообігу. З'ясовано ступінь неврологічних порушень та їх регрес після лікування залежно від типу патології. Обгрунтовано новий системний підхід щодо розробки нових діагностичних методик. Встановлено інформативність сучасних методів діагностики. Розроблено діагностичний алгоритм і критерії визначення спінальної судинної патології. На підставі дослідження механізмів виникнення порушення спінального кровообігу обгрунтовано базові принципи патогенетичного лікування. Проаналізовано перспективи неврологічного відновлення залежно від рівня ураження, характеру перебігу та давності захворювання і втрачених функцій, а також типу судинної патології, що зумовила виникнення порушення спінального кровообігу. Вперше на основі статистичного аналізу доведено кореляцію між результатами лікування та глибиною неврологічних симптомів до проведення терапевтичних заходів і типом порушення спінального кровообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.9-52 +
Шифр НБУВ: РА336837

Рубрики:

      
16.

Шамало С. М. 
Регенерація периферійного нерва за умов мікромеркуріалізму та його корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / С. М. Шамало ; Держ. ВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено детальний аналіз стану нервових волокон у разі травми за умов мікромеркуріалізму. Вперше у разі травми периферійного нерва за умов мікромеркуріалізму вивчено стан нервових волокон, які проростають у дистальний відділ через сполучну тканину регенераційної невроми й їх мієлінізацію під впливом тіотриазоліну. Одержано дані, які дозволяють з'ясувати закономірності процесів регенерації та мієлінізації нервових волокон за умов мікромеркуріалізму в різні терміни після травми залежно від впливу тіотриазоліну. Встановлено доцільність використання препарату антиоксидантної дії тіотриазоліну для відновлення сідничого нерва за умов травми на фоні мікромеркуріалізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961-5
Шифр НБУВ: РА381955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кирпа Ю.І. 
Результати лікування дискогенних поперекових радикулопатій із застосуванням малоінвазивних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.І. Кирпа ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Проаналізовано найближчі та віддалені результати лікування з використанням мініінвазивних методів 300-т хворих з дискогенними поперековими радикулопатіями. За цього стан хворих оцінювався за багатьма параметрами: виразністю больового синдрому за візуальною аналоговою шкалою болю, вербальною оцінною шкалою та процентною шкалою, рівень якості життя хворих визначався за Островським питальником і питальником якості життя EUROQOL. Грижі розрізнялися за локалізацією, розмірами, формою. З застосуванням методів лікування поперекових дисків, зокрема, мікрохірургічної дискектомії за W.Caspar, ендоскопічної мікродискектомії за Destadau і лазерної вапоризації дисків за P.Ascher, прооперовано 150 осіб. На підставі аналізу ефективності кожного мініінвазивного методу виявлено основні критерії відбору хворих для використання певного методу лікування, а саме: виразність больового синдрому, розмір, локалізацію та форму грижі, тип будови хребетного каналу та тривалість анамнезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-5 + Р636.59 +
Шифр НБУВ: РА339634

Рубрики:

      
18.

Василинець М. М. 
Синдром каналу зап'ястка при травмах дистального відділу верхньої кінцівки: особливості клініки, діагностики та лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / М. М. Василинець ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено частоту синдрому каналу зап'ястка після травм дистального відділу верхньої кінцівки та фактори ризику його розвитку. Виявлено, що синдром канату зап'ястка діагностується у 18 % хворих, які перенесли переломи дистальних відділів верхньої кінцівки, через 6 і більше міс після травми. На підставі клініко-анамнестичних, електронейромюгра-фічного, ультразвукового досліджень і магнітно-резонансної томографії визначено клінічні особливості посттравматичного синдрому каналу зап'ястка. Встановлено інформативність об'єктивних та інструментальних методів дослідження, розроблено алгоритм діагностики. Висвітлено результати оперативного лікування синдрому каналу зап'ястка та запропоновано новий спосіб операції - ретинакулотомію з підгортанням країв утримувача згиначів пальців, яка дозволяє надійно запобігти рецидиву захворювання. Запропоновано тактику лікування посттравматичного синдрому каналу зап'ястка досягає хороших результатів у 76,9 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.46-3 + Р625.952-5
Шифр НБУВ: РА377505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського