Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (351)Книжкові видання та компакт-диски (160)
Пошуковий запит: (<.>U=Р625$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корж Н.А. 
Використання голкотерапії та лазеропунктури на доклінічній стадії дистальної діабетичної полінейропатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.А. Корж ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано клінічне застосування методів рефлексотерапії, а саме, голковколювання у поєднанні з лазеропунктурою інфрачервоним лазерним випромінюванням для лікування діабетичної полінейропатії на доклінічній стадії. Показано, що використання голковколювання та лазеропунктури має позитивний вплив на визначені ланки патогенезу діабетичної полінейропатії та є патогенетичним методом лікування. Встановлено, що запропоноване комплексне лікування дозволяє досягти стійкого терапевтичного ефекту. Визначено, що дані використаних методів дослідження стану периферійної нервової системи (електронейроміографія, імунологічні показники, електроакупунктурні методи діагностики за Накатані та Фоллем, психодіагностичні тести) є інформативними та достовірними критеріями діагностики діабетичної полінейропатії за умов відсутності клінічної симптоматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р625-58
Шифр НБУВ: РА318162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чуприна Г.М. 
Використання лазеропунктури в комплексному лікуванні невриту лицевого нерва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.М. Чуприна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування та впровадження в клініку методу лазеропунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням для лікування хворих з невритом лицевого нерва. Показано, що застосування лазеропунктури при невриті лицевого нерва впливає на певні ланки його патогенезу і є методом патогенетичної терапії цього захворювання. Доведено, що методи акупунктурної діагностики Накатані та Акабане - інформативні допоможні критерії визначення функціонального стану меридіанів акупунктури у хворих з невритом лицевого нерва. Встановлені ефективні точки акупунктури для впливу інфрачервоним лазерним випромінюванням, оптимальні режими впливу, кількість сеансів та курсів лікування при різних варіантах перебігу невриту лицевого нерва. Показана перевага лазеропунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням в комплексному лікуванні хворих з невритом лицевого нерва над іншими видами консервативного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.820.62-542

Рубрики:

      
3.

Жданова Г.В. 
Гігієнічне обгрунтування реабілітації гірників вугільних шахт з хронічними радикулопатіями: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Г.В. Жданова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено гігієнічне обгрунтування підходів до реабілітації гірників вугільних шахт з хронічними радикулопатіями. Проаналізовано особливості профзахворюваності та розкрито медико-соціальну значущість хронічної попереково-крижової радикулопатії як одного з найбільш поширених захворювань у гірників, робота яких пов'язана з постійним впливом виробничих чинників ризику. На підставі результатів порівняльного оцінювання шкідливих чинників виділено основні причини виникнення та прогресування попереково-крижових радикулопатій у гірників (умови та важкість праці, стаж в основних професіях). Досліджено ефективність використання традиційного комп'ютерного витягування у сполученні з лазеро- та магнітотерапією у процесі лікування попереково-крижових радикулопатій у гірників. Доведено більшу ефективність запропонованого комплексу реабілітації у порівнянні з традиційною фізіотерапією. Наведено рекомендації щодо використання даної методики у процесі реабілітації гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА367308

Рубрики:

      
4.

Пшик Р. С. 
Гомеостаз мікроелементів та вітамінів А і Е у хворих з неврологічними проявами остеохондрозу поперекового відділу хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Р. С. Пшик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше проаналізовано участь в патогенетичних механізмах загострення неврологічних проявів поперекового остеохондрозу (НППОХ). Визначено стан мікроелементного забезпечення у крові пацієнтів з різними патогенетичними варіантами НППОХ і виявлено однотипні зміни, що вказує на їх участь у механізмах розвитку різних неврологічних проявів. Вперше досліджено взаємозв'язки вмісту мікроелементів, жиророзчинних вітамінів (A та E) і даних клінічних та інструментальних обстежень у хворих з НППОХ в динаміці лікування. Обгрунтовано та підтверджено ефективність застосування вітамінно-мінеральних комплексів у лікуванні НППОХ. Вперше виділено латентні фактори, які пояснюють понад 72 % сукупної дисперсії даних, і встановлено, що значущим є поєднання факторів, що доцільно враховувати як в діагностиці так і під час вибору лікувальної тактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 + Р625.9-5
Шифр НБУВ: РА381231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кобзиста Н.О. 
Диференційна діагностика та методи лікування лицевого болю при нейростоматологічних захворюваннях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.О. Кобзиста ; Харків. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

З'ясовано стуктуру нейросоматичних захворювань у клініці хірургічної стоматології. Розроблено критерії диференційної діагностики нейросоматичних захворювань із переважним больовим синдромом. Доведено діагностичну інформативність і розроблено діагнстичні критерії різних причин болю в обличчі за допомогою модифікованої електропунктури за методом Фолля. Запропоновано методи лікування гострого одонтогенного болю в обличчі месулідом і хронічного лицевого болю після нейродеструктивних стоматологічних втручань методом фармакопунктури. Позитивний анальгетичний ефект фармакопунктури доведено динамікою активності перекисного окиснення ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.82-43
Шифр НБУВ: РА319581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Федірко В. О. 
Діагностика та хірургічне лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. О. Федірко ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та хірургічного лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів (НКС ЧН), таких як невралгія трійчастого й язикоглоткового нервів, гемілицевий спазм, синдром Меньєра, пароксизмальна артеріальна гіпертензія, які характеризуються вираженим больовим синдромом або порушенням функції відповідних ЧН за гіперактивним типом, призводять до страждання хворих, професійної та функціональної дезадаптації, з тривалою персистенцією та рецидивуванням, і не мають загально визнаного підходу в лікуванні. На підставі обстеження та лікування 430-ти пацієнтів встановлено необхідність одночасної наявності як мінімум двох факторів для розвитку НКС ЧН. Такими є: судинна компресія корінця ЧН, яка спричиняє локальну ішемію та каскад післяішемічних перетворень, зміни в імунній системі організму депресивного характеру й аутонейросенсибілізацію. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику методи лікування НСК ЧН, які базуються на медикаментозній етіотропній терапії та, за її неефективності, хірургічному лікуванні - операції мікросудинної декомпресії відповідного ЧН з застосуванням нових методів і способів, з урахуванням як виявлених особливостей анатомії задньої черепної ямки, так і мікроанатомії взаєморозташування структур мосто-мозочкового кута. Зазначено, що використання сучасних методів діагностики, в тому числі інтраопераційного електронейромоніторингу, встановлення патогенетичних механізмів розвитку НКС, застосування розробленої тактики та методів лікування дозволили підвищити його ефективність до 96,9 % в ранньому післяопераційному періоді і до 89,2 % - у віддаленому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-4 + Р636.580.62
Шифр НБУВ: РА375809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
7.

Кущаєв С.В. 
Ендоскопічна портальна нуклеоектомія при дискогенних попереково-крижових радикулітах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / С.В. Кущаєв ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Уточнено комплекс обстежень, необхідний для визначення показань і протипоказань щодо втручання, обгрунтовано дані показання стосовно проведення ендоскопічної портальної нуклеоектомії (ЕПН), визначено особливості її проведення, передопераційне ведення хворих, оперованих за методикою ЕПН. Вивчено наближені та віддалені результати лікування хворих з дискогенними попереково-крижовими радікулітами залежно від рівня ураження, розмірів та виду грижі диску та віку хворих. Проведено аналіз ускладнень, незадовільних результатів лікування у разі використання ЕПН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68 +
Шифр НБУВ: РА323897

Рубрики:

      
8.

Коротнєв В.М. 
Зміни гемодинаміки регіонального кровообігу, метаболічних показників крові при невропатії лицьового нерва у осіб похилого віку та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.04 / В.М. Коротнєв ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Удосконалено діагностику та лікування невропатій лицевого нерва різної етіології в осіб похилого віку. На підставі результатів обстеження 200-т пацієнтів і 30-ти практично здорових осіб з'ясовано особливості клінічного перебігу захворювання, функціонального стану системи лицевий нерв - мімічні м'язи, розладів гемодинаміки поза- та внутрішньочерепних судин, серотонін-транспортної, поглинальної, агрегаційної здатності поетапного лікування цієї патології з застосуванням мексидолу як дезагреганту й антиоксиданту у комбінації з магнітофорезом нікотинової кислоти, фонофорезу з "Біотрофом - 6" у гострий і відновлювальний періоди захворювання та постізометричною релаксацією м'язів у резидуальній стадії. За цього патогенетична терапія на етапі відновлювального періоду невропатій лицевого нерва передбачала застосування антихолінестеразних препаратів, антиконвульсантів, антиагрегантів, вазоактивних препаратів, метаболічних засобів. Як фізіотерапевтичні методи використано різноманітні види рефлексотерапії, електростимуляцію, лазеропунктуру. Суттю медикаментозної допомоги в резидуальному періоді було призначення міорелаксантів, метаболічних засобів, нейропротекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.820.62-92 + Е70*732.13*05
Шифр НБУВ: РА358976

Рубрики:

      
9.

Суничук М.М. 
Клініко-діагностичні особливості больових попереково-крижових синдромів при застосуванні в комплексному лікуванні методу підводного вертикального витягування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.М. Суничук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 16 с. — укp.

На підставі даних комплесного клініко-параклінічного дослідження визначено клінічні, клініко-нейровізуальні, електронейроміографічні та реовазографічні особливості перебігу больових попереково-крижових синдромів (БПКС) за наявності дегенеративно-дистрофічних уражень хребта у разі використання в комплексному лікуванні методу підводного вертикального витягування (ПВВ). Встановлено, що ступінь і темп регресу больових відчутів за БПКС залежить від попередньої тривалості захворювання, ступеня вираженості болю та методу лікування. За результатами порівняльного аналізу динаміки клінічних проявів і змін магнітно-резонансної томографії (МРТ) у хворих з БПКС за використання методу ПВВ не виявлено зв'язку між позитивною клінічною динамікою та перетвореннями МРТ-феноменів. Зазначено, що даний факт підтверджує уявлення про значення дегенеративно-дистрофічних змін хребта як патологічного чинника, а не безпосередньої причини виникнення або загострення БПКС. З'ясовано, що за даної патології за наявності дегенеративно-дистрофічних уражень хребта відбуваються зміни параметрів електронейроміографії, а також локального кровотоку у нижніх кінцівках, динаміка яких нормалізується під впливом ПВВ. Обгрунтовано доцільність використання в комплексному лікуванні методу ПВВ, що сприяє підвищенню ефективності лікувальних заходів за БПКС у разі дегенеративно-дистрофічних уражень хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-3 +
Шифр НБУВ: РА336358

Рубрики:

      
10.

Шамич Л.Ф. 
Клініко-інструментальні особливості алкогольної полінейропатії та розробка схем комплексного лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.Ф. Шамич ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Вперше на підставі вивчення результатів комплексного клініко-параклінічного обстеження хворих встановлено особливості перебігу алгокольної полінейропатії, зокрема, в динаміці лікування із застосуванням лазеро-пунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням (ЛП ІЧЛП) та призначенням препарату Нуклео ЦМФ Форте. Вперше вивчено особливості динаміки змін вібраційної чутливості у хворих на полінейропатію алкогольного генезу. Оцінено стан особистісної та реактивної тривожності у хворих на алкогольну полінейропатію та досліджено його зміни під дією запропонованого комплексного лікування. Вивчено особливості стану електроміографічних показників у осіб молодого та середнього віку, хворих на алкогольну полінейропатію, зокрема, залежно від статі пацієнтів і тривалості захворювання. Обгрунтовано доцільність проведення електроміографічного дослідження в динаміці комплексної терапії з метою визначення ефективності лікування. Вперше досліджено функціональний стан постгангліонарних симпатичних волокон у динаміці комплексного лікування із застосуванням ЛП ІЧЛП і призначенням препарату "Нуклео ЦМФ Форте" у хворих на алкогольну полінейропатію. Вперше розроблено режим стимуляції точок акупунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням у разі алкогольної полінейропатії залежно від клінічної форми захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р625.062.281-5 +
Шифр НБУВ: РА354469

Рубрики:

      
11.

Карнаух Ю.Д. 
Клініко-нейрофізіологічна характеристика ураження периферичної нервової системи при розсіяному склерозі та хронічній запальній демієлінізуючій полінейропатії, сучасні підходи до лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Ю.Д. Карнаух ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено результати клініко-неврологічних і електронейроміографічних методів обстеження 112-ти хворих на розсіяний склероз (РС) і 12-ти хворих на хронічну запальну демієлінізуючу полінейропатію (ХЗДП) з метою виявлення атипових варіантів РС з ураженням периферичної нервової системи та ХЗДП з застосуванням неврологічних шкал, визначення стану нейрофізіологічного статусу, що надало змогу удосконалити діагностичний підхід і системи лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.062-5 + Р627.016.25-5
Шифр НБУВ: РА372165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Пономаренко Ю. В. 
Клініко-параклінічні особливості перебігу загострення вертеброгенного попереково-крижового радикулярного синдрому в динаміці комплексного лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Ю. В. Пономаренко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено клінічні й електронейроміографічні особливості у хворих із загостренням вертеброгенного попереково-крижового радикулярного синдрому. За допомогою лазерної доплерівської флоуметрії (ЛДФ) досліджено мікроциркуляцію крові в нижніх кінцівках у даної категорії хворих. Обгрунтовано ефективність диференційного підходу до призначення лазеропунктури за комплексного лікування хворих з загостренням вертеброгенного попереково-крижового радикулярного синдрому залежно від даних електроміографії та ЛДФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-3
Шифр НБУВ: РА381836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Василовський В.В. 
Клініко-патогенетична характеристика поперекових вертеброгенно обумовлених больових синдромів: Автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.В. Василовський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Виявлено сукупність патогенетичних факторів розвитку поперекових вертеброгенно обумовлених больових синдромів. Висвітлено роль порушення мікроциркуляції та трофіки в розвитку хронічного больового синдрому, а також роль взаємозв'язків і взаємовпливу різних психологічних чинників, зокрема, суб'єктивної оцінки інтенсивності болючих відчуттів і типу відношення до хвороби у пацієнтів із вертебральним поперековим больовим синдромом. Запропоновано систему лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.9-324.21
Шифр НБУВ: РА321542

Рубрики:

      
14.

Сохор Н.Р. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції остеодефіцитних та мембранодеструктивних змін у хворих з неврологічними проявами поперекового остеохондрозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.Р. Сохор ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості змін мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) у хворих з неврологічними проявами поперекового остеохондрозу (НППОХ) для оптимізації патогенетично обгрунтованих лікувально-профілактичних заходів. Виявлено, що у хворих з НППОХ відбуваються різнонаправлені зміни кісткової тканини: нормальна МЩКТ, підвищена МЩКТ, остеопенія та остеопороз. Досліджено закономірності змін кісткової тканини у хворих з НППОХ залежно від віку, статі та репродуктивної функції жінки. З'ясовано особливості перебігу НППОХ у хворих з різною мінеральною щільністю кісткової тканини. Доведено наявність зв'язку між клініко-неврологічними проявами захворювання, глибиною втрати кісткової тканини та рівнем порушення вільно-радикального окиснення ліпідів у хворих з НППОХ. Встановлено, що у пацієнтів з НППОХ з остодефіцитними змінами відмічаються найбільші зміни показників перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантної системи захисту організму, біохімічних показників обміну кісткової тканини. Запропоновано методику діагностики ранньої втрати кісткової тканини у хворих з НППОХ шляхом застосування двофотонної рентгенівської денситометрії та програми комплексної терапії зважаючи на стан кісткової тканини з включенням антиоксидантного препарату "Pro selenium" та комбінованого препарату кальцію з вітаміном кальцеміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-3 +
Шифр НБУВ: РА330579

Рубрики:

      
15.

Полякова Л. А. 
Клініко-патогенетичні аспекти перебігу поліневропатії при вібраційній хворобі та шляхи її медикаментозної корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Л. А. Полякова ; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На підставі комплексного обстеження 102-х хворих із вібраційною хворобою (ВХ) різного ступеня тяжкості встановлено роль порушення кооперативної взаємодії систем забезпечення гомеостатичної та пристосувальної функції організму у розвитку вегетативно-сенсорної поліневропатії (ВСП) у разі ВХ. Визначено клініко-інструментальні особливості та прогредієнтний перебіг ВСП у міру прогресування тажкості ВХ. Доведено, що основними патогенетичними ланками формування вегетативно-сенсорної поліневропатії у разі ВХ є інтенсифікація вільнорадикального окиснення, виснаження антиоксидантного резерву, дисбаланс нейромедіаторних систем, порушення метаболізму оксиду азоту, розвиток ендотеліальної дисфункції та погіршення периферичної гемодинаміки, що розвиваються в організмі за умов дії локальної вібрації. Встановлено діагностично-прогностичну значущість стану оксидантно-антиоксидантного гомеостазу та процесів, пов'язаних з метаболізмом оксиду азоту, для біохімічного моніторингу тяжкості захворювання. Розроблено патогенетично обгрунтовану схему лікування вегетативно-сенсорної поліневропатії у разі ВХ і доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.062.2 + Р628.07
Шифр НБУВ: РА383645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Губенко В.П. 
Комплексне відновлювальне лікування периферичних невропатій з використанням ліпосомних препаратів та нейроміостимуляції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.П. Губенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено вплив процесів формування сполучнотканинного рубця та регенерації в ділянці пошкодження нерва на розвиток патоморфологічних змін. Встановлено клінічні особливості периферичних компресійно-ішемічних невропатій і розроблено ефективні диференційовані патогенетично та саногенетично методи відновного лікування пацієнтів з даними патологіями. Експериментально доведено, що патогенетичною основою тунельних компресійно-ішемічних невропатій є не тільки демієлінізація з вторинною дистрофією аксона, розвиток якої зумовлений впливом компресійно-ішемічних факторів, а й порушення нейродесмальних відношень і формування щільного сполучнотканинного рубця в ділянці компресії нерва. Встановлено, що використання ліпіну стимулює регенерацію та ремієлінізацію нервових волокон в результаті поліпшення мікроваскуляризації, формування менш щільного та більш однорідного сполучнотканинного рубця та встановлення нейродесмальних відношень у ділянці пошкодження нерва. Зазначено, що застосування комплексної терапії з використанням ліпіну у хворих на вертеброгенну попереково-крижову радикулопатію, синдром зап'ясткового каналу, невропатію лицьового нерва позитивно впливає на ефективність лікування, що підтверджено динамікою основних клінічних ознак, вираженості больового синдрому та парезу м'язів, а також даних мануального обстеження, електроміографічних і реографічних показників. Запропоновано диференційоване застосування фармако-електро-кінезитерапії та ліпіну у випадку компресійно-ішемічних невропатій залежно від локалізації, типу та вираженості змін у нейром'язовому апараті. Відзначено найбільшу ефективність введення ліпіну параневрально, в рухові та больові точки, зони нейродистрофії у поєднанні з електростимуляцією нейром'язового апарату та додатковим місцевим використанням інших фармпрепаратів (біостимуляторів, вітамінів, прозерину). Розроблено реабілітаційний комплекс, використання якого прискорює процес відновлення рухових функцій і зменшує больові прояви. Зазначено, що поєднання запропонованих терапевтичних засобів з методиками мануальної терапії дозволяє регулювати біомеханіку хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625-52 +
Шифр НБУВ: РА336121

Рубрики:

      
17.

Колісник І.А. 
Лікування крилопіднебінного гангліоніту імунобіологічними препаратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.А. Колісник ; Вищ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2007. — 19 с. — укp.

Показано можливість підвищення ефективності лікування хворих на крилопіднебінний гангліоніт шляхом ін'єкційного введення імунобіологічного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" та кріоекстракту плаценти окремо і в поєднанні. Запропоновано комплексну систему обстеження хворих на крилопіднебінний гангліоніт, яка включає клінічне, сіалометричне, термовізіографічне, реофаціографічне, реоенцефалографічне й імунологічне обстеження, з застосуванням якої виділено ступені тяжкості захворювання: легкий, середній і тяжкий. Розроблено методику ін'єкційного введення імунобіологічного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" окремо та в поєднанні з кріоекстрактом плаценти з урахуванням анатомічної форми будови черепа та припустимого розташування крилопіднебінного вузла в крилоподібнопіднебінній ямці. Наведено порівняльну оцінку ефективності лікування крилопіднебінного гангліоніту залежно від ступеня тяжкості захворювання. Встановлено, що за легкого ступеня тяжкості достатньо вводити кріоекстракт плаценти, за середнього - препарат "Кріоцелл-кріоцеребрум", а у випадку тяжкого перебігу крилопіднебінного гангліоніту оптимальним є поєднане застосування імунобіологічних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628-37 + Р625.8-5 +
Шифр НБУВ: РА349911

Рубрики:

      
18.

Салогуб Т.В. 
Лікування невралгії II та III гілок трійчастого нерва периферійного генезу біологічно активними препаратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.В. Салогуб ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему лікування невралгії трійчастого нерва периферійного генезу шляхом ін'єкційного введення біологічно активного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" самостійно та у поєднанні з кріоекстрактом плаценти. Запропоновано комплексне обстеження хворих на невралгію трійчастого нерва, яке передбачає застосування стоматологічних, клінічних і неврологічних методів дослідження, рентгенологічні (ортопантомографію), спеціальні методи (магнітно-резонансну томографію), електрофізіологічні (термовізіографію, реоенцефалографію, електроенцефалографію), імунологічні, що дозволяє проводити діагностику та виключити центральний генез захворювання. Розроблено технологію ін'єкційного введення біологічно активного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" окремо та за поєднання з кріоекстрактом плаценти за умов невралгії трійчастого нерва периферійного генезу залежно від зони ураження. Здійснено порівняльну оцінку ефективності лікування невралгії трійчастого нерва периферійного генезу. Виявлено, що найоптимальнішим методом є застосування біологічно активного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" за умов поєднання з кріоекстрактом плаценти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-52 +
Шифр НБУВ: РА343919

Рубрики:

      
19.

Чомоляк Ю.Ю. 
Локальний вплив аплікації прогестерону на ремієлінізацію зони входу трійчастого нерва в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю.Ю. Чомоляк ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему ремієлінізації корінця трійчастого нерва за умов невралгії цього нерва. Вивчено можливість аплікації розчину прогестерону на його корінець у лабораторних тварин під час мікрохірургічного втручання. Проаналізовано морфологічні зміни мієлонової оболонки за місцевого використання цього гормону. Для проведення дослідження вдосконалено мікрохірургічний доступ до корінця трійчастого нерва морської свинки, на базі якого розроблено експериментальну модель сегментарної токсичної демієлінізації зони входу цього нерва. З використанням морфологічних і гістохімічних методів установлено, що аплікація 2,5 %-го розчину прогестерону на демієлінізовану частину корінця трійчастого нерва під час мікрохірургічного втручання покращує відновлення мієлонової оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-29 + Р636.580.62 +
Шифр НБУВ: РА355640

Рубрики:

      
20.

Середа В.Г. 
Методи діагностики та комплексне лікування вертеброгенних попереково-крижових корінцевих больових синдромів у хворих різних вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.Г. Середа ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено обстеження та лікування 190-та пацієнтів з вертеброгенними попереково-крижовими корінцевими больовими синдромами (ВПККБС) за дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта (ДДЗХ) молодого, середнього та похилого віку. Визначено клінічні, клініко-нейровізуальні, електронейроміографічні особливості перебігу вертеброгенних попереково-крижових корінцевих больових синдромів за наявності дегенеративно-дистрофічних уражень хребта у разі використання у комплексному лікуванні інфрачервоної лазеропунктури у поєднанні з мануальною терапією у хворих молодого, середнього та похилого віку. Показано, що акупунктурна діагностика за Накатані та Акабана є інформативними критеріями визначення функціонального стану акупунктурних меридіанів у хворих з ВПККБС за ДДЗХ. Встановлено, що використання у комплексному патогенетично обгрунтованому лікуванні інфрачервоної лазеропунктури в поєднанні з мануальною терапією підвищує ефективність терапевтичних заходів за ВПККБС з дегенеративно-дистрофічними ураженнями хребта у хворих молодого, середнього та похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-584 +
Шифр НБУВ: РА342468

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського