Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (342)Книжкові видання та компакт-диски (177)
Пошуковий запит: (<.>U=Р456.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Челішвілі 
Використання методу кріовпливу і антиоксидантної терапії в комплексному хірургічному лікуванні хворих похилого та старечого віку з гнійно- запальними захворюваннями м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Анатолій Леонідович Челішвілі ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144
Шифр НБУВ: РА308985

Рубрики:

      
2.

Тугушев 
Вплив еубіотиків на перебіг та наслідок ранового процесу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Алій Саітович Тугушев ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2002. — 18 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52
Шифр НБУВ: РА326074

Рубрики:

      
3.

Ткаченко В.Л. 
Експериментальне обгрунтування використання ліпосом та мазевих препаратів з левоміцетином для профілактики і лікування синьогнійної опікової інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.Л. Ткаченко ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52
Шифр НБУВ: РА312225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рибак В.А. 
Експериментальне обгрунтування доцільності використання мазі з гепарином та метилурацилом при тромбофлебіті та рановому процесі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / В.А. Рибак ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне дослідження нової мазі на основі гепарину та метилурацилу з умовною назвою "Трофепарин" для лікування тромбофлебіту та ранового процесу. Встановлено антикоагулянтну, антиексудативну, антибактеріальну, ранозагоювальну, репаративну та протиопікову дію нового препарату. На моделі експериментального тромбофлебіту у білих щурів виявлено його антитромботичну, протизапальну, імунотропну та репаративну дію. За нашкірного щоденного довготривалого (протягом 3-х місяців) застосування мазі "Трофепарин" у білих щурів і кролів не виявлено її негативного впливу на функціональний стан і морфологічну структуру життєвоважливих органів і систем, а також алергізуючої та місцевоподразнюючої дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.147.2-52 +
Шифр НБУВ: РА346918

Рубрики:

      
5.

Василевська Л.А. 
Етіологічні та патогенетичні основи емпіричної і спрямованої антибіотикотерапії у хворих на сепсис: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Л.А. Василевська ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2004. — 19 с. — укp.

Вперше оптимізовано програму деескалаційної антибіотикотерапії (АБТ) у хворих на сепсис залежно від тяжкості септичного стану. Визначено частоту розвитку резистентності мікрофлори до антибактеріальних препаратів у часовому аспекті за різних схем застосування АБТ. Встановлено залежність між найбільш імовірною присутністю різних мікроорганізмів та епідеміологічним оточенням в гнійно-септичному центрі. Вперше встановлено кореляційні зв'язки між ефективністю проведення емпіричної та спрямованої АБТ та модифікованою бальною системою APACHE-II. Удосконалено найбільш ефективні режими проведення емпіричної та спрямованої АБТ для кожної форми (стадії) септичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52 +
Шифр НБУВ: РА333976

Рубрики:

      
6.

Потій В.В. 
Ефективність місцевого фотохімічного впливу у хірургічному лікуванні гнійних ран: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Потій ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни стану перекисного окиснення ліпідів, системи антиоксидантного захисту, загальної, регіональної та місцевої імунної реактивності, особливості репаративних процесів у хворих з гнійними ранами м'яких тканин та проведено їх корекцію за допомогою сучасного хірургічного лікування з використанням місцевого фотохімічного впливу. Наведено результати клінічного спостереження за 208-ма хворими з гнійними ранами м'яких тканин. Шляхом комплексного вивчення активності перекисного окиснення ліпідів, стану системи антиоксидантного захисту, цитологічного складу рани, стану загального регіонального і місцевого імунітету встановлено ряд факторів, що погіршують перебіг репаративних процесів у гнійній рані. На цій підставі запропоновано патогенетично обгрунтоване лікування у вигляді місцевого фотохімічного впливу, показано його ефективність, що дало змогу зменшити середні строки лікування на 5,04 доби та число ускладнень з 12,5 до 10,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14 +
Шифр НБУВ: РА327066

Рубрики:

      
7.

Риженко 
Ефективність пробіотиків на тлі аерококів у боротьбі з гнійно- запалювальними захворюваннями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Сергій Анатолійович Риженко ; Дніпропетровська держ. медична академія МОЗ України; Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Д., 2000. — 24 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52
Шифр НБУВ: РА311563

Рубрики:

      
8.

Каратєєва С. Ю. 
Ефективність хірургічного лікування гнійно-запальних ускладнень у хворих на цукровий діабет при застосуванні озонотерапії (клінічно-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. Ю. Каратєєва ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану тактику, що застосована до хворих на цукровий діабет (ЦД) з гнійними ускладненнями м'яких тканин. Науково обгрунтовано причинно-наслідковий зв'язок між процесами, що призводять до порушень регенерації тканин у хворих на ЦД. Вперше встановлено, що в старих щурів з гнійними процесами на тлі ЦД застосування озонотерапії не виявляє протекторних властивостей на підшлункову залозу, систему гемостазу та протеоліз плазми крові, що зумовлює необхідність стриманого застосування даного методу в такої категорії тварин. Вперше встановлено, що у хворих на ЦД, ускладнений гнійними процесами м'яких тканин, мікробний спектр складає грампозитивна кокова флора з переважанням стафілококів і синьогнійних паличок. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування внутрішньовенної дозованої озонотерапії в комплесному лікуванні досліджуваних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р456.144-59
Шифр НБУВ: РА380347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Трофимов В.Є. 
Застосування 0,8 % електрохімічно активованого розчину хлориду калію при лікуванні хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Є. Трофимов ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2003. — 20 с. — укp.

На основі клінічного аналізу результатів лікування 151-го хворого на гнійно-запальні процеси показано високу ефективність та обгрунтовано необхідність місцевого застосування 0,8 % електрохімічно активованого (ЕХА) розчину хлориду калію (кислий, нейтральний аноліт). Зазначено, що запропонований метод лікування реалізується комплексними багатоспрямованими впливами - антибактеріальним, протизапальним, некролітичним, імуностимулювальним, репаративним, що сприяє значному покращанню перебігу ранового процесу. Розроблено диференційний підхід щодо застосування 0,8 % ЕХА розчину хлориду калію з урахуванням морфометричних показників біоптатів рани. Доведено, що метод лікування гнійних ран з місцевим застосуванням 0,8 % ЕХА розчину хлориду калію дозволив зменшити кількість ранніх післяопераційних ускладнень в 3,8 рази, скоротити тривалість перебування хворих у стаціонарі в 2 рази у порівняні з хворими, що лікувалися 25 %-им розчином димексиду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52 +
Шифр НБУВ: РА327373

Рубрики:

      
10.

Бондарев Р.В. 
Застосування йоддицерину у лікуванні гнійно-запальних процесів м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.В. Бондарев ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Представлені результати комплексного обстеження хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин різної локалізації. Запропоновано і науково обгрунтовано спосіб хірургічного лікування хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин. Вивчено вплив йоддицерину на перебіг ранового процесу. Установлено, що застосування йоддицерину в дегенеративно-запальній фазі сприятливо впливає на перебіг післяопераційного періоду, зменшує число післяопераційних ускладнень і несприятливих наслідків лікування. Вивчення клінічної ефективності розробленого способу лікування на 85 хворих з гнійно-запальними процесами показало його високу ефективність, обгрунтовану необхідність застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52

Рубрики:

      
11.

Куновський В.В. 
Застосування нового лікарського засобу флумексиду у комплексному хірургічному лікуванні гнійно-запальних захворювань шкіри та підшкірної основи (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Куновський ; Львів. держ. мед. ун-т ім.Д.Галицького. — Л., 1998. — 15 с. — укp.

На основі обстеження 155 пацієнтів з використанням загальноклінічних, лабораторно-біохімічних та спеціальних методик доведена ефективність і доцільність у порівнянні з традиційними методами лікування використання нового лікарського засобу - флумексид - у комплексному хірургічному лікуванні хворих на ГЗЗШПО. Запропоновано методику місцевого застосування флумексиду для лікування гнійно-запальних захворювань шкіри та підшкірної основи. Запропонована методика лікування є нескладною, загальнодоступною і можливою для використання у роботі хірургічних лікувальних закладів практичної охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144

Рубрики:

      
12.

Чорна І.О. 
Застосування пептидних біорегуляторів в комплексному лікуванні місцевих нагнійно-запальних процесів м'яких тканин (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.О. Чорна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано застосування пептидного біорегулятора "Вермілат для ін'єкцій" у комплексному лікуванні ран у хворих з місцевими нагнійно-запальними процесами м'яких тканин у ІІ - ІІІ фазах ранового процесу. За результатами експериментальних і клінічних досліджень визначено вплив на процеси ранозагоєння вермілату у порівнянні з аналогами за дією - актовегіном і солкосерілом. Доведено, що вермілат сприяє формуванню структурно сформованого рубця та здійснює керувальний вплив на процеси вільно-радикального окиснення ліпідів і гемостаз та має стимулювальний вплив на процеси репарації в ранні терміни ранозагоєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52
Шифр НБУВ: РА316737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Міщенко 
Застосування регіонарної лімфостимуляції в комплексі лікування гнійних ран: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Михайло Володимирович Міщенко ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14
Шифр НБУВ: РА311249

Рубрики:

      
14.

Мартемянов 
Застосування серветок з іммобілізованим металокомплексом Cu2+ для лікування гнійних ран м'яких тканин (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Володимир Володимирович Мартемянов ; Дніпропетровська держ. медична академія. — Д., 2009. — 25 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА368335

Рубрики:

      
15.

Сулима В.С. 
Кістково-пластичне лікування хворих на хронічний остеомієліт (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / В.С. Сулима ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано можливість клінічного використання матеріалу, виготовленого на основі природного гідроксиапатиту та біоскла, для зміщення кісткових дефектів. Запропоновано нові способи усунення дефектів кісткових і регенерату. Доведено необхідність використання сонографії для динамічного контролю процесу формування та перебудови кісткових регенератів після вільного кістково-пластичного та білокального заміщення санованого остеомієлітичного осередку. Вперше виявлено закономірності клініко-лабораторних змін (імунологічних, мікробіологічних і біохімічних) показників після остеопластики у хворих на хронічний остеомієліт (ХО) та визначено прогностичні критерії виникнення його рецидивів. Вперше розроблено бальну оцінку ступеня тяжкості хворого на ХО, сучасний алгоритм диференційованого вибору оптимальної тактики кістково-пластичного втручання та прогностичну модель ефективності остеопластики. Проаналізовано помилки та ускладнення, розроблено шляхи їх попередження та усунення. Зазначено, що аналіз ближніх і віддалених результатів лікування хворих на ХО свідчить про ефективність даної системи остеопластики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-99 +
Шифр НБУВ: РА323407

Рубрики:

      
16.

Рубан М.М. 
Клініко-морфологічне обгрунтування нових методів хірургічного лікування післяін'єкційних гнійних ускладнень опійної наркоманії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.М. Рубан ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено та здійснено клініко-морфологічне обгрунтування нових методів лікування післяін'єкційних гнійних захворювань м'яких тканин у хворих на опійну наркоманію. Базуючись на принципах індивідуалізованого підходу до лікування, вивчено та патоморфологічно обгрунтовано причини недостатньої ефективності лікування даної патології за умов використання загально-відомих методів. Вивчено клінічні особливості перебігу післяін'єкційних гнійних захворювань м'яких тканин у хворих на опійну наркоманію Вінницького регіону. Розроблено та впроваджено до клінічної практики новий спосіб лікування гнійних процесів. Доведено переваги та необхідність місцевого підведення сорбентів й антимікробних засобів для лікування цієї патології. Розроблено та впроваджено до клінічної практики спосіб ультразвукової діагностики гнійних вогнищ у хворих на опійну наркоманію та ВІЛ-інфікованих хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-5 +
Шифр НБУВ: РА351019

Рубрики:

      
17.

Кравців М. І. 
Комплексне лікування гнійних ран м'яких тканин (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. І. Кравців ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше експериментально розроблено та впроваджено в клініку спосіб лікування гнійних ран м'яких тканин з використанням комбінованої метаболітотропної терапії шляхом використання в комплексному лікуванні метаболітотропних препаратів. Розроблено алгоритм прогнозу перебігу ранозагоєння у хворих з запально-гнійними ураженнями м'яких тканин з використанням методів логістичного регресійного аналізу. Вивчено енергетичний стан тканин ділянки рани в процесі ранозагоєння в експерименті та клініці. Досліджено динаміку клінічних, біохімічних, патоморфологічних і мікробіологічних змін у хворих з запально-гнійними ураженнями м'яких тканин з використанням запропонованих способів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА377264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Гарячий Є.В. 
Лікування хронічного травматичного остеомієліту з корекцією тиреоїдного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Є.В. Гарячий ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Встановлено, що розвиток та перебіг хронічного травматичного остеомієліту протікає на фоні значного порушення тиреоїдної функції щитовидної залози. Виявлено та морфологічно доведено гіпофункціональний стан щитовидної залози на етапах розвитку гнійно-некротичного процесу. Досліджено клінічну ефективність препарату щитовидної залози - трийодтироніну, а також розроблено схему його застосування. Показано доцільність і необхідність використання трийодтироніну як препарату, що підвищує ефективність комплексного лікування. Корекція тиреоїдного статусу в комплексному лікуванні хворих хронічним травматичним остеомієлітом позитивно впливає на перебіг захворювання, знижує кількість ранніх післяопераційних ускладнень, сприяє нормалізації процесів остеорепарації, покращує анатомічні та функціональні результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-52
Шифр НБУВ: РА309520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Тбілєлі С.М. 
Літоніт у комплексному лікуванні хворих з гнійною інфекцією м'яких тканин (патогенетичне обгрунтування і результати): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.М. Тбілєлі ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування гнійної інфекції шляхом опрацювання комплексного способу базисної терапії з застосуванням нового фармакологічного засобу - літоніту. Встановлено ранозагоюючу спрямованість дії літоніту, що виявляється у підвищеному утворенні кровоносних судин і регенерації тканин, нормалізації редокс-стану та кислотно-лужного гомеостазу, активізації механізмів імунного захисту. Запропоновано новий метод - лазерну кореляційну спектроскопію - для інтегральної скринінгової оцінки важкості гнійно-запального процесу й ефективності терапії, що використовується. За отриманими результатами розроблено та впроваджено у практик новий патогенетично обгрунтований метод лікування гнійно-запальних процесів, що включає застосування літоніту в комплексному лікуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52
Шифр НБУВ: РА313457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Флегонтова В.В. 
Механізми реалізації імуносупресивних властивостей умовно-патогенних бактерій - етіологічних агентів гнійно-запальних захворювань: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / В.В. Флегонтова ; Вищ. атестац. коміс. України. — К., 2004. — 28 с. — укp.

Виявлено видовий склад збудників у разі гнійно-запальних захворювань, досліджено їх чутливість до антибіотиків, зокрема батуміну. Установлено, що у розвитку гнійно-запальних захворювань визначальна роль належить стафілококам. Вивчено імунний статус хворих на гнійно-запальні захворювання, викликані умовно-патогенними бактеріями (УПБ). Визначено вплив УПБ на гуморальні (антикомплементарну, антилізоцимну, антиімуноглобулінову активності) та на клітинні чинники імунітету (фагоцитоз, Т-, В-лімфоцити, натуральні кілери). Досліджено роль структурних елементів грампозитивних і грамнегативних УПБ у прояві їх імуносупресивних властивостей, а також метаболізм циклічних нуклеотидів (цАМФ, цГМФ) у лімфоцитах і його роль у формуванні імуносупресії під впливом УПБ. З'ясовано вплив УПБ - збудників гнійно-запальних захворювань на апоптоз імуноцитів. Проведено порівняльний аналіз імуносупресивної та апоптоз-індукуючої активності видового складу досліджених УПБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14 +
Шифр НБУВ: РА331172

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського