Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (54)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р364.19$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Авер'янова Л.О. 
Метод комп'ютерної рентгеноморфометрії метакарпальних кісток людини у діагностиці остеопорозу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Л.О. Авер'янова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення достовірності діагностики остеопорозу (ОП) шляхом створення нового методу одержання та обробки рентгенодіагностичної інформації. Запропоновано модель фрагменту кисті на рівні метакарпальних кісток, на базі якої проведено аналіз взаємодії цієї структури з рентгенівським випромінюванням. Проведено теоретичний денситографічний аналіз рентгенівського зображення (РЗ) розглянутого ідеального об'єкту та аналітично одержано розподіл прозорості РЗ, що дало змогу знайти об'єктивні ознаки для визначення рентгеноморфометричних розмірів метакарпальної кістки, а також дозволяє одержати нові діагностичні показники ОП. Проаналізовано вплив реальних умов рентгенографії на точність вимірювання рентгеноморфометричних розмірів метакарпальної кістки за денситограмою її РЗ. Обгрунтовано вибір методу та засобів аналізу РЗ метакарпальної кістки. З урахуванням результатів проведених досліджень створено методики денситометричного аналізу РЗ у діагностиці ОП, яскравісної корекції РЗ з використанням еталону, запропоновано спеціалізований програмний засіб для визначення рентгеноморфометричних розмірів метакарпальної кістки та обрахунку індексів ОП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.198 +
Шифр НБУВ: РА322802

Рубрики:

      
2.

Маврич В.В. 
Структурно-функціональні основи організації поперекового відділу хребта людини в онтогенезі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / В.В. Маврич ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 36 с. — укp.

Вивчено межі вікових особливостей, статевої та індивідуальної мінливості поперекового відділу хребта людини у всі періоди постнатального онтогенезу з використанням остеометричних, морфометричних, біохімічних, гістоморфометричних, біомеханічних методів, методу ядерно-магнітно-резонасної томографії, рентгеноструктурного аналізу, тривимірного комп'ютерного моделювання та кінцево-елементного аналізу. Створено апаратно-програмний комплекс для морфометричних досліджень. Розроблено обладання для підгототування кісткових зразів і новий спосіб створення тривимірних комп'ютерних моделей поперекового віділу хребта. Завдяки застосуванню тривимірного моделювання розширено уявлення про біомеханіку хребтового стовпа. За результатами кінцево-елементного аналізу доведено, що звичайна форма поперекового хребця є оптимальною для передачі відповідних навантажень на стиск, а крайні форми індивідуальної мінливості хребців (які зустічаються у 0,4 % - 4,8 % випадків), змінюючи його геометрію, призводять до зниження функціональності системи. За методом кінцевих елементів розраховано напруги та деформації у всіх поперекових хребцях і міжхребетних дисках з використанням створених тривимірних комп'ютерних моделей хребта для всіх вікових груп. З'ясовано, що до періоду формування поперекового лордозу (у новонароджених і грудних дітей), має місце інший принцип їх розподілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.194.8 +
Шифр НБУВ: РА341380

      
3.

Матяш М.І. 
Характеристики радіаційних центрів мінералів органічного і неорганічного походження стосовно ретроспективної дозиметрії: Автореф. дис... канд. геол.-мінерал. наук: 21.00.08 / М.І. Матяш ; Держ. наук. центр радіогеохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням застосування радіаційних дефектів у мінералах органічного та неорганічного походження для ретроспективної дозиметрії. На основі детального дослідження радіаційних парамагнітних центрів таких біомінералів, як емаль зубів, шкаралупа яєць і черепашки молюсків методом ЕПР отримано нові дані про їх властивості та природу. Обгрунтовано перспективність цих біомінералів, які можуть застосовуватись для комплексного радіоекологічного моніторингу місцевості і відновлення радіаційної історії індивідуальних об'єктів. При відновленні доз радіаційного випромінювання запропоновано врахувати морфологічні зміни у зубах і використовувати для ретроспективної дозиметрії нові об'єкти: шкаралупу яєць і черепашки молюсків виду Dreissena polymorpha, перспективного для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.194.3
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського