Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (86)
Пошуковий запит: (<.>U=Р361.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Моісеєв А.Ю. 
Вільнорадикальні процеси в крові при радіаційних ураженнях. Засоби їх корекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / А.Ю. Моісеєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено вільнорадикальні процеси у системі крові за дії іонізувальної радіації та вивчено можливості їх корекції за допомогою мінеральних вод. Виявлено порушення оксидантно-антиоксидантної рівноваги в організмі за умов дії іонізувальних випромінювань, що характеризується інтенсифікацією генерування супероксидного радикала-аніона, зміною активності супероксиддисмутази у каталази, дерегуляцією їх узгодженого функціонування. Базуючись на результатах дослідження, розроблено комплексний тест визначення функціонального стану організму. В експерименті in vitro встановлено онтиоксидантні властивості мінеральних вод типу "Нафтуся". Доведено, що їх курсове застосування є засобом виведення з організму токсичних речовин. Показано регуляторний вплив природної мінеральної води з підвищеним вмістом заліза на інтенсивність каталази у периферичній крові опромінених тварин. Зауважено, що у крові дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, установлено порушення окисного метаболізму, зниження та виснаження антиоксидантного потенціалу плазми крові. Запропоновано метод визначення антиоксидантних властивостей плазми крові для діагностики у донозологічний період патологічних порушень, зумовлених опроміненням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1-52 +
Шифр НБУВ: РА338595

Рубрики:

      
2.

Любарець Т.Ф. 
Закономірності формування хронічних мієлопроліферативних захворювань та мієлодиспластичного синдрому в опромінених осіб у віддаленому періоді після аварії на Чорнобильській АЕС: удосконалення діагностики та тактики лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 03.00.01,14.01.31 / Т.Ф. Любарець ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р411.022.2-5
Шифр НБУВ: РА369945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Поліщук О.М. 
Клініко-гематологічні особливості та тактика лікування В-клітинної хронічної лімфоцитарної лейкемії в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1986 - 1987 рр.: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.М. Поліщук ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Вивчено особливості перебігу В-клітинної хронічної лімфоцитарної лейкемії (ХЛЛ) в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр. після опромінення у дозах від 1 до 118 сЗв, а також резистентність до лікування. Виявлено кореляційну залежність між тривалістю захворювання та дозою іонізуючого опромінення, більшою 20 сЗв. Досліджено експресію В-клітинних антигенів. Визначено після опромінення наявність дифузного типу інфільтрації кісткового мозку (КМ) лімфоцитами з розвитком фіброзу. Розроблено спосіб підготовки трепанобіоптату КМ для гістологічного дослідження, а також критерії діагностики прогресування захворювання та резистентності до лікування за результатами цитохімічного дослідження лімфоцитів периферичної крові та гістологічного дослідження трепанобіоптатів КМ. Доведено ефективність застосування флударбіну з циклофосфамідом як первинної терапії В-ХЛЛ в УЛНА, а також у випадках нестандартного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022-5 + Р361.1 +
Шифр НБУВ: РА338072

Рубрики:

      
4.

Мочанова Н.Ю. 
Коагуляційний гомеостаз у дітей, які зазнали впливу іонізуючого опромінення внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.31 / Н.Ю. Мочанова ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено стан ферментної та клітинної ланок системи коагуляційного гомеостазу в дітей, які зазнали впливу іонізуючого опромінення та інших несприятливих факторів внаслідок аварії на ЧАЕС. У дітей, евакуйованих з Прип'яті, у ранні терміни після аварії виявлено зміни у "внутрішньому" та "зовнішньому" механізмах згортання крові, зменшення фібринолітичної активності крові, а також зростання інгібіторного та зниження активаторного потенціалів калікреїн-кінінової системи крові. Зазначено, що у віддалені терміни після аварії було визначено, що всі показники згортальної та фібринолітичної систем крові нормалізувались. У дітей, які мешкають на контамінованих радіонуклідами територіях Київщини, Житомирщини та Чернігівщини, в усі терміни спостереження було виявлено зміни в показниках коагуляційного гемостазу, які не призводили до зриву компенсаторних реакцій та не залежали від дози опромінення, а у дітей з тромбоцитопеніями, тромбоцитозами та анеміями виявлено зміни в показниках первинного та вторинного гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р733.411-3
Шифр НБУВ: РА317154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Бесерріль Арагон Г.А. 
Молекулярна гетерогенність ферментів енергетичного обміну клітин кісткового мозку та еритроцитів щурів за спільної дії іонізуючого випромінювання малої потужності та введення препарату "Відехол": автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Г.А. Бесерріль Арагон ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено посилення адаптивної відповіді організму на введеня препарату "Відехол" щурам, що піддавались хронічному рентгенівському опроміненню потужністю 1 сГр на добу до загальної дози 30 сГр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732-638 + Р361.1 + Р281.7/9 "Відехол" +
Шифр НБУВ: РА360146

Рубрики:

      
6.

Клименко С.В. 
Молекулярно-біологічні особливості субстратних клітин та механізми медикаментозної резистентності у хворих на гостру лейкемію, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.31 / С.В. Клименко ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2006. — 42 с. — укp.

На основі комплексного вивчення результатів лікування, клініко-гематологічних, цитогенетичних, молекулярно-біологічних особливостей, факторів медикаментозної резистентності радіаційно-асоційованих лейкемій наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми щодо оптимізації тактики лікування гострої мієлоїдної лейкемії (ГМЛ) і гострої лімфобластної лейкемії (ГЛЛ) у осіб, які зазнали дії іонізуючої радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Розглянуто пріоритетні дані про патогенез пухлинного процесу, особливості фенотипових характеристик субстратних клітин, своєрідність перебігу гострої лейкемії у разі радіаційної асоційованості захворювання. Розроблено стратегію лікування ГМЛ і ГЛЛ, що розвинулись в учасників ліквідації наслідків аварії та жителів радіоактивно забруднених територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р361.1 + Р361.1
Шифр НБУВ: РА342454

Рубрики:

      
7.

Прокопенко І.М. 
Особливості мегакаріоцитарного паростка гемопоезу у хворих на мієлофіброз з мієлоїдною метаплазією, опромінених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / І.М. Прокопенко ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини" АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Досліджено радіаційно-індуковані зміни мегакаріоцитарної ланки гемопоезу у хворих на мієлофіброз з мієлоїдною метаплазією (МММ), опромінених внаслідок аварії на ЧАЕС (0,21 - 49,0 сЗв). У хворих на МММ, опромінених внаслідок аварії на ЧАЕС, у порівняльному аспекті з даними, одержаними у таких хворих за умов опромінення у межах доз природного фону, визначено більш виразні остеопроліферативні зміни, тривалішу та виразнішу гіперплазію мегакаріоцитарної ланки гемопоезу, вищий вміст кровотворних елементів в одиниці площі гемопоетичної тканини, вищу концентрацію тромбоцитарного фактора росту - BB (PDGF-BB) у кістковому мозку (КМ) за початкових стадій захворювання, вміст якого корелює з кількістю мегакаріоцитів (МгКЦ) та відносною часткою гіполопатевих форм МгКц в КМ, активацію проліферації та прискорення клітинного циклу за показником співвідношення відносної частки базо- і поліхроматофільних МгКЦ до апоптичних форм МгКЦ, вищі показники середнього цитохімічного коефіцієнта кислої фосфатази МгКц і кращу збереженість агрегаційних функцій тромбоцитів. Обгрунтовано критерії несприятливого перебігу МММ з урахуванням впливу раціаційної компоненти. Уперше у хворих на МММ досліджено зв'язки дози - ефекта з характеристиками мегакаріоцитопоезу. Визначено збільшення вмісту гіполопатевих молодих форм МгКЦ за доз понад 1,58 сЗв (p = 0,06), зменшення відносної частки функціонуючих МгКЦ за доз понад 8,92 сЗв (p = 0,02), зменшення активності кислої фосфатази у МгКЦ за доз, вищих за 11,69 сЗв (p = 0,02), зменшення абсолютної кількості тромбоцитів у крові за доз, вищих за 11,78 сЗв (p = 0,02). Показано різноспрямовану дію іонуізуючого випромінювання на мегкаріоцитопоез: стимулювальну - за доз, вищих за 1,58 сЗв і пригнічувальну - за доз від 9,67 сЗв. Одержані результати свідчать про наявний модифікувальний вплив ІВ на морфогенез МММ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р411-3 +
Шифр НБУВ: РА361458

Рубрики:

      
8.

Дибська О.Б. 
Характер цитогенетичних пошкоджень у дітей, які мешкають на територіях, забруднених радіоактивними опадами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.Б. Дибська ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена оцінці цитогенетичних пошкоджень в лімфоцитах периферичної крові груп дітей, які мешкають в деяких селах України в західному напрямку Чорнобильського радіоактивного "сліду". Було виявлено вірогідне підвищення загальної частоти аберантних метафаз та хромосомних аберацій у дітей із сіл : М. Чернігівка, В. Чернігівка, Виступовичі, Першотравневе Овруцького району Житомирської області з щільністю забруднення грунту ізотопами цезію від 3,9 до 14,5 Кі/км. 2D при порівнянні з контрольними групами. В опромінених групах цитогенетичні пошкодження знаходились в межах від 0,25 до 0,57 на 100 метафаз для дицентриків і центричних кілець та від 0 до 0,15 на 100 метафаз для аномальних моноцентриків, позитивно корелюючи із щільністю забруднення грунту радіонуклідами. При повторному обстеженні тих самих дітей, які мешкають на найбільш забрудненій території (14,5 Кі/км. 2D), було встановлено ріст цитогенетичних ефектів та накопичення аберацій хромосомного типу з часом. Було проведено розрахунок ефективної еквівалентної дози іонізуючого опромінення на популяційному рівні за цитогенетичними критеріями для обстеження груп дітей Овруцького району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1

Рубрики:

      
9.

Червякова О.В. 
Цитогенетичні ефекти в учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з мієлодиспластичним синдромом, рефрактерними цитопеніями, лейкоцитозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О.В. Червякова ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено результати дослідження каріотипу клітин кісткового мозку та лімфоцитів периферичної крові пацієнтів з мієлодиспластичним синдромом (МДС), рефрактерними цитопеніями (РЦ), лейкоцитозом, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Вивчено частоту та спектр порушень каріотипу кісткового мозку і лімфоцитів периферичної крові в обстежених груп пацієнтів. На підставі дослідження каріотипу кісткового мозку виділено три групи ризику лейкемічної трансформації МДС: високого, низького та проміжного. Відзначено, що ризик трансформації МДС, зумовлений гострим лейкозом (ГЛ), вище у пацієнтів, які мають порушення каріотипу. Частина аберацій у пацієнтів із РЦ ідентична з абераціями, описаними у разі МДС та ГЛ, а частота трансформації лейкоцитозів у хронічні мієлопроліферативні захворювання вища у пацієнтів з аномальним каріотипом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р411.022.2-3
Шифр НБУВ: РА315550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мазник Н.О. 
Цитогенетичні ефекти як біологічний індикатор дії іонізувальної радіації в низьких дозах у ранні та віддалені строки після опромінення у осіб чорнобильського контингенту: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Н.О. Мазник ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 46 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р362 +
Шифр НБУВ: РА340782

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського