Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (142)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р354.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Фурман Ю.М. 
Корекція аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму молоді біговими навантаженнями різного режиму: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Ю.М. Фурман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Вивчено вікову динаміку та статеві особливості показників аеробної та анаеробної лактатної продуктивності молоді в період з 18-ти до 22-х років та зроблено висновок щодо необхідності підвищення рівня аеробної та анаеробної лактатної продуктивності. За результатами досліджень впливу різних режимів бігових тренувань на показники аеробної та анаеробної лактатної продуктивності, біоелектричної активності серця, артеріального тиску та зовнішнього дихання встановлено, що їх ефективність залежить від величини внутрішнього об'єму та режиму енергозабезпечення навантажень, методу тренувань і періодичності занять. Запропоновано новий методичний підхід до визначення оптимального діапазону внутрішнього об'єму бігових навантажень з урахуванням рівня аеробних можливостей організму. Встановлено статеві особливості корекції аеробної та анаеробної лактатної продуктивності організму залежно від режиму бігових навантажень. Виявлено переваги тренувань у змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з тренуванням в аеробному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 + Ч510.912.3 +
Шифр НБУВ: РА322799

Рубрики:

      
2.

Коштур Я.Є. 
Корекція психофізичного розвитку розумово відсталих підлітків засобами плавання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Я.Є. Коштур ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Здійснено науковий аналіз проблеми корекції порушень у психофізичному розвитку розумово відсталих підлітків із застосуванням засобів плавання. Розроблено комплекс тестових вправ для з'ясування рівня психофізичного розвитку учнів. Обгрунтовано структуру, зміст та методичне забезпечення корекційних занять із плавання для психофізичного розвитку підлітків з розумовою відсталістю. Методика корекційної роботи з розумово відсталими підлітками включала шість розділів (теоретичний, загальна фізична підготовка, початкове навчання плавання, навчання техніки спортивних способів плавання, ігри і розваги у воді, стрибки у воду) та передбачала застосування музики. Доведено ефективність запропонової методики занять із плавання, що дозволяє підвищити рівень корекційно-розвивальної і навчально-виховної роботи з розумово відсталими підлітками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241.6 + Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА367639

Рубрики:

      
3.

Івчатова Т.В. 
Корекція статури жінок першого зрілого віку з урахуванням індивідуальних особливостей геометрії мас їх тіла: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Т.В. Івчатова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання корекції статури жінок першого зрілого віку з урахуванням індивідуальних особливостей геометрії мас тіла. Виявлено, що у жінок першого зрілого віку найістотніші зміни просторової організації тіла спостерігаються у сагітальній площині. Відзначено вірогідність впливу біомеханічних властивостей скелетних м'язів і рівня фізичної підготовленості жінок на порушення сагітального профілю постави. Розроблено й апробовано технологіюю корекції статури з урахуванням сагітального профілю постави жінок і геометрії мас їх тіла, яку рекомендовано використовувати у процесі організованих занять з оздоровчого фітнесу та для самостійної підготовки. Розроблено алгоритм організації річного циклу занять оздоровчим фітнесом жінок 25 - 32 років, що складається з трьох макроциклів - утягуючого, корекційно-профілактичного та підтримуючо-оздоровчого. На підставі результатів педагогічного експерименту показано, що впровадження розробленої технології у процес занять оздоровчим фітнесом жінок першого зрілого віку істотно поліпшує показники фізичної підготовленості, геометрії мас тіла та просторової організації біоланок відносно соматичної системи координат. З метою підвищення ефективності занять оздоровчим фітнесом жінок першого зрілого віку розроблено інформаційно-методичну систему "PERFECT BODY" на основі методики корекції статури жінок з урахуванням геометрії мас їх тіла. Результати наукового дослідження впроваджено у практику навчального процесу вищих навчальних закладів і фітнес-клубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.521 + Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА336864

Рубрики:

      
4.

Левченко Л.І. 
Корекція функціонального стану спортсменів екзогенними макроергічними фосфатами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Л.І. Левченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено функціональний стан спортсменів-футболістів високої спортивної кваліфікації за умов максимальних фізичних навантажень у період закінчення першого та другого кола чемпіонату України з футболу, визначено критерії метаболічних порушень у життєво важливих органах, розглянуто питання оптимізації медикаментозної корекції цих порушень. Завдяки використанню експериментальної моделі на лабораторних тваринах виявлено основні шляхи метаболічних порушень в життєво важливих органах та визначено роль речовин, багатих фосфатним зв'язком в корекції цих зрушень. З застосуванням комплексного методу (велоергометрії, ЕКГ, ВСР, реографії, лабораторно-біохімічних показників, морфологічного дослідження еритроцитів) обстежено 110 спортсменів-футболістів. З'ясовано, що ФК достовірно покращує показники вуглеводно-енергетичного обміну, процеси ПОЛ та накопичення в еритроцитах АТФ, суттєво поліпшує функціональний стан спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА335106

Рубрики:

      
5.

Луцик О.Г. 
Метаболічні зміни в еритроцитах та функціональний стан гемоглобіну при дії фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / О.Г. Луцик ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Установлено, що під час адаптації до фізичних навантажень ациклічного типу активізація процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) залежить від рівня тренованості організму та виду спортивної спеціалізації. Показано, що відмінності у стані еритроцитарного метаболізму, що знаходяться у взаємозв'язку з видом спортивної спеціалізації, у процесі адаптації до фізичних навантажень ациклічного типу проявляються у спортсменів низької кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА335075

Рубрики:

      
6.

Герцик А.М. 
Організаційно-методичні аспекти підготовки бакалаврів фізичної реабілітації в Канаді: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / А.М. Герцик ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто нормативні документи Світової конфедерації фізичної терапії та розкрито зміст міжнародних стандарів професійної діяльності фахівців у сфері фізичної реабілітації стосовно України. Обгрунтовано можливості впровадження канадського досвіду щодо удосконалення організаційно-методичних аспектів підготовки фахівців в Україні. Визначено алгоритм їх клінічної діяльності, який суттєво впливає на загальний результат реабілітаційного втручання. Викладено понятійний апарат та ключові терміни освітньо-професійної сфери фізичної реабілітації. Наведено теоретичні відомості щодо стану нормативного та програмно-методичного забезбечення підготовки таких кадрів в Україні та Канаді. Висвітлено сучасні тенденції й перспективи розвитку фізичної реабілітації як освітньої та професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9р30 + Р354.11я73 +
Шифр НБУВ: РА343233

      
7.

Пильненький В.В. 
Організаційно-методичні основи оздоровчого тренування студентів з низьким рівнем соматичного здоров'я: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Пильненький ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2006. — 22 с.: рис. — укp.

Удосконалено організаційно-методичні засади оздоровчого тренування студентів з низьким рівнем соматичного здоров'я. Обгрунтовано програму оздоровчого тренування таких студентів, яка передбачає врахування індивідуальних особливостей студентів. Ця програма дозволяє за мінімальної затрати часу одержати високий рівень здоров'я та можливість підтримувати його тривалий час. Експериментально на підставі експрес-скринінгу установлено межі фізичних навантажень залежно від рівня соматичного здоров'я даних осіб, з'ясовано педагогічні умови його покращення у процесі оздоровчого тренування. Наведено нові дані про стан соматичного здоров'я, фізичної працездатності, норми обсягу рухової активності та рівня розвитку основних фізичних якостей студентів. Обгрунтовано ефективність організаційно-методичних засад їх оздоровчого тренування на базі реалізації методичних принципів поступовості та безперервності, адекватності та ритмічності фізичного навантаження, цілеспрямованості засобів оздоровчого тренування. Завдяки такій організації занять рівень соматичного здоров'я наприкінці навчального року зріс від 2,0 - 2,5 до 3,5 - 4,5 бала (у тих, хто мав низький рівень здоров'я) і від 3,0 - 3,5 до 4,5 - 6 балів (за нижчого від середнього рівня здоров'я).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА343642

Рубрики:

      
8.

Кукса В.О. 
Професійна підготовка фахівців з фізичної реабілітації у вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.О. Кукса ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нову професійно-оздоровчу спеціалізацію "Фізична реабілітація". Визначено основні концепти професійної діяльності, розроблено описову модель змісту фізичної реабілітації, обгрунтовано сукупність підходів і принципів їх застосування в навчальному процесі. Досліджено комплекс засобів розвитку професійного самовизначення майбутнього спеціаліста з фізичної реабілітації за умов навчального процесу, спрямованого на виховання валеогенного мислення та фізреабілітаційної самосвідомості. За результатами методологічного аналізу визначено окремі положення та поняття, сконструйовано мультицентричну матрицю та інші аспекти, обговорено теоретико-методичне забезпечення, необхідне для подальшої розробки основ фізично-реабілітаційної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11р(4УКР)3-34
Шифр НБУВ: РА317757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
9.

Волошко Л.Б. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у процесі вивчення медико-біологічних дисциплін: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.Б. Волошко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему формування професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації у процесі вивчення медико-біологічних дисциплін. Визначено структуру професійної компетентності майбутніх фахівців з фізичної реабілітації, обгрунтовано критерії, показники та рівні її сформованості. Побудовано інтегративну модель формування професійної компетентності студентів. Розкрито місце та роль медико-біологічних дисциплін у процесі підготовки даних фахівців. Розроблено технологію формування професійної компетентності студентів у процесі вивчення медико-біологічних дисциплін, а саме: розкрито її сутність, структуру, класифікаційні якісні ознаки. Доведено, що педагогічними умовами її реалізації є: пролонговане застосування у процесі медико-біологічної підготовки групової навчальної діяльності студентів, їх спрямування на самооцінку досягнутого рівня професійної компетентності, подолання монодисциплінарного характеру професійної підготовки завдяки реалізації інтегративно-диференційованого підходу до вивчення медико-біологічних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11р3-3 +
Шифр НБУВ: РА344311

      
10.

Ал Сінжлаві М. 
Широкосмугові пристрої міліметрового діапазону електромагнітних хвиль для фізіотерапевтичної апаратури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / М. Ал Сінжлаві ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено та розроблено широкосмугові пристрої міліметрового діапазону електомагнітних хвиль для фізіотерапевтичної апаратури. Біологічні системи, що містять велику кількість води або знаходяться у воді, є нелінійними системами, що складним чином реагують на зовнішній вплив, завдяки чому всі параметри зовнішнього сигналу для опромінювання біологічної системи, з метою одержання необхідного ефекту, повинні бути пов'язаними між собою. Наведено результати експериментальних досліджень впливу випромінювання сантиметрових і міліметрових хвиль нетеплової інтенсивності на біологічні об'єкти. Знайдено об'єктивні критерії оцінки результатів впливу та визначено оптимальні параметри випромінювання для обводнених систем, на підставі яких розроблено установки та проведено дослідження з метою встановлення оптимального ефекту їх дії. Запропоновано новий лавино-пролітний діод і універсальний випромінювач. Встановлено, що як первинне джерело можна використати герметичний контакт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11с05 +
Шифр НБУВ: РА324174
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського