Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (157)Реферативна база даних (5754)Книжкові видання та компакт-диски (7066)Журнали та продовжувані видання (4686)
Пошуковий запит: (<.>U=Р12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 426
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фірсов О. Г. 
Автоматизований комплекс для професійного відбору фахівців для діяльності в умовах підвищеної небезпеки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / О. Г. Фірсов ; НАН України, МОНМС України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз методів і засобів автоматизації професійного відбору. Сформовано комплекс методів для оцінювання функціонального стану людини в динаміці виробничої діяльності. Розроблено структуру автоматизованого комплексу та бази даних для професійного відбору. Розроблено програмну й апаратну частини приладу для проведення психофізіологічних досліджень. Розроблено методики синхронізації роботи автоматизованого комплексу для професійного відбору з приладом для проведення психофізіологічних досліджень та усунення помилок визначення часових характеристик реакцій людини. Розроблено моделі прогнозування показників психофізіологічного стану людини з використанням апарату нечіткої логіки. Проведено дослідження моделі прогнозування психофізіологічних показників людини на прикладі групи військових телеграфістів з застосуванням автоматизованого комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 с51
Шифр НБУВ: РА385056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Куркчи О.Е. 
Адаптаційні реакції, що розвиваються у студентів при тривалій роботі з персональними комп'ютерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Е. Куркчи ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції, що формуються у студентів за умов тривалої роботи з персональними комп'ютерами. За результатами проведених досліджень установлено зміну адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи, формування неспецифічних адаптаційних реакцій, посилення симпатичної регуляції, зниження функцій пам'яті, зміну біоритмологічних показників, зменшення продукції мелатоніну в обстежених українських і малазійських студентів. На підставі даних індивідуального оцінювання більш значні зрушення виявлено в іноземних студентів. У процесі виявлення симптомів гіперчутливості до дії електромагнітних полів персональних комп'ютерів більшу кількість гіперсенситивів зафіксовано серед малазійських студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-633.4 + Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА366524

Рубрики:

      
4.

Бездольна І.С. 
Адаптаційно-пристосувальна діяльність та механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму під впливом електромагнітних полів при їх нормуванні у довкіллі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / І.С. Бездольна ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Визначено структурно-функціональні основи формування адаптаційно-пристосувальної діяльності у процесі впливу електромагнітних полів (ЕМП) частотою 24МГц, 14МГц, 4 МГц, 50 Гц + цезій-137. Розроблено концепцію формування адаптаційно-пристосувальної діяльності, яка у сукупності з методичними рішеннями розвиває принципи системного підходу у галузі гігієнічного нормування електромагнітних випромінювань та є спільною методологічною основою для регламентування електромагнітних факторів у довкіллі. Зазначено, що дана діяльність організму під впливом ЕМП формується на різних рівнях організації - від клітинного до системного. Доведено, що механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму характеризуються активною перебудовою метаболічних, імунологічних процесів, а також функції репродукції, що обумовлює зміну аферентного потоку від екстеро- та інтерорецепторів до ЦНС і викликає формування специфічних реакцій коркових нейронів і реорганізацію корково-вісцеральних зв'язків. Виявлено, що архітектура функціональної системи залежно специфічна від фізичних параметрів ЕМП - більш високим інтенсивностям фактору відповідає більша кількість структур, залучених у реакцію-відповідь. Досліджено, що вплив ЕМП високих частот характеризується наявністю частотних і амплітудних вікон, які мають "високу" та "низьку" біологічну активність, що підтверджує можливість резонансної (інформаційної) взаємодії ЕМП з біологічними системами та демонструє необхідність розробки диференційованих за частотою гігієнічних нормативів ЕМП у довкіллі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.112 +
Шифр НБУВ: РА324314

Рубрики:

      
5.

Костенко А.В. 
Адаптаційно-резервні можливості здорових дітей молодшого шкільного віку та метаболічна корекція їх порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.В. Костенко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 22 с. — укp.

У здорових дітей молодшого шкільного віку визначено різний рівень адаптаційних можливостей організму, фізичної працездатності та фізичної підготовки, які певною мірою характеризують стан здоров'я дітей за сучасних умов. Визначено найбільш інформативні показники (супероксиддисмутазу, малоновий діальдегід, індекс використання кисню на вільнорадикальне окиснення, функціональний показник вільнорадикального окиснення), на підставі яких можна визначати особливості перебігу адаптаційних процесів і ефективність метаболічної корекції, спрямованої на нормалізацію рівня вільнорадикального окиснення. Визначено зміни показників прооксидантно-антиоксидантного стану та мітохондріального окиснення в дітей, які характеризують формування певних метаболічних типів, що відображають рівень неспецифічної резистентності, а саме: стабільний, компенсований, субкомпенсований. Доведено, що синглетно-киснева терапія як метод метаболічної корекції з вираженою антиоксидантною та енерготропною дією може ефективно використовуватись як метод для підвищення адаптаційних можливостей організму у дитячому віці у здорових людей з метою оздоровлення та профілактики, а також у комплексному лікуванні певних захворювань як допоміжний засіб, що посилює ефективність основного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 +
Шифр НБУВ: РА356225

Рубрики:

      
6.

Лобашов С.Г. 
Алергічні дерматози у робочих машинобудівного виробництва (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / С.Г. Лобашов ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню захворюваності на алергічні враження шкіри працівників машинобудівних заводів та розробці методів їх лікування та профілактики.Проведено дослідження характеру загальної дерматологічної захворюваності, захворюваності на алергічні дерматози (екзема та алергічний дерматит), визначені основні хімічні алергени виробництва, досліджено в експерименті виразність їх токсичних та алергічних властивостей. Наводяться результати комплексних досліджень у групі працівників, які отримували традиційне лікування, а також в основній групі, де використовували розроблений комплексний метод лікування, в основі якого знаходиться залежний від стану стійкості капілярів шкіри дозований вплив вакуумом з наступним електрофоретичним введенням аскорбінової кислоти. За показниками захворюваності, тривалості періоду непрацездатності, тривалості одного випадку захворювання, результатами клінічно-лабораторних досліджень стану імунологічної системи організму робочих, функціональних показників шкіри (pH, опір електричному струмові, пороги температурної та больової чутливості) доведена висока ефективність розробленого комплексного методу лікування алергічних дерматозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.1

Рубрики:

      
7.

Гудзевич Л.С. 
Антропометричні та соматотипологічні особливості показників зовнішнього дихання у підлітків Поділля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Л.С. Гудзевич ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено нормативні вікові, статеві та конституційні особливості показників зовнішнього дихання у здорових міських підлітків Подільського регіону України. Виявлено виражені статеві відмінності більшості кореляційних зв'язків спірометричних показників з антропометричними та соматологічними показниками у практично здорових міських підлітків. З урахуванням особливостей антропометричних і соматотипологічних показників, з використанням методу покрокової регресії побудовано моделі нормативних параметрів показників зовнішнього дихання у міських підлітків різної статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-31 +
Шифр НБУВ: РА350152

Рубрики:

      
8.

Хільчевська В.С. 
Багатофакторний аналіз показників здоров'я та формування особистості дітей шкільного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.С. Хільчевська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему росту та розвитку дітей шкільного віку. Здійснено комплексний міждисциплінарний підхід до оцінки стану здоров'я дитини на підставі вивчення показників захворюваності, фізичного, розумового та психоемоційного розвитку, становлення їх особистості. Розроблено сучасні графічні форми перцентильних вікових стандартів для ряду показників розумової працездатності та психоемоційного статусу. Завдяки комплексному обстеженню виділено віко-статеві групи дітей зі зменшеними адаптаційними можливостями та визначено критичні вікові періоди щодо порушення гармонійності розвитку. Критичним віком для виникнення психоемоційних порушень визначено 13 років у обох статей та 16 років для дівчат внаслідок загострення негативних емоціональних рис; для становлення особистості віковими періодами визначено 10 та 13 років для обох статей, 15 - 16 років для юнаків, через недорозвиненість особистісних якостей і заниженої самооцінки. Основні складові особистості школярів вивчено у взаємозв'язку з біологічними, соціально-побутовими, сімейними факторами, способом їх життя, що дозволило визначити роль соматичного стану та мікросоціального статусу в її формуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-31
Шифр НБУВ: РА312221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Романовська І. І. 
Біотехнологічні аспекти створення іммобілізованих на полімерних носіях біологічно активних білкових речовин: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / І. І. Романовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 39 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено наукові основи створення іммобілізованих білкових біологічно активних речовин шляхом регулювання складу, активності, стабільності та пролонгування їх комплексів з розчинними та нерозчинними полімерними матеріалами за рахунок міжмолекулярних нековалентних взаємодій, механічного включення, ковалентного зв'язування. Запропоновано концепцію поведінки білкових макромолекул у розчинах полімерів за іммобілізації методом нековалентного зв'язування. Встановлено характеристики фракційно-білкового складу й активності ферментних препаратів і комерційних препаратів алергенів. Визначено підходи до стабілізації та пролонгування комерційних білкових алергенів шляхом їх іммобілізації в ПВК, ПВС, аеросил. Виявлено субстратне інгібування реакції гідролізу казеїну, що каталізується вільними й іммобілізованими папаїном, лужною протеазою, трипсином у разі визначення протеолітичної активності ферментів. Розроблено принципи сумісної іммобілізації біологічно активних речовин, використання яких дозволяє одержувати полімерні матеріали комбінованої дії зі збільшеною літичною активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.02 + Л987
Шифр НБУВ: РА383967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Горбунова С.М. 
Валеологія: філософсько-антропологічні аспекти: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / С.М. Горбунова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено ключові особливості парадигми валеологічного мислення: цілісний підхід до здоров'я людини, що об'єднує медичний, соціальний, психологічний, екологічний та духовний аспекти, гармонія людини і природи та розгляд людини як частини Космосу, єдність розуму душі та тіла людини, а також єдність холістичного та індивідуального підходів. Досліджено закономірність переходу медико-біологічного поняття "здоров'я" у філософську категорію, а також з'ясовано онтологічний, аксіологічний та гносеологічний аспекти категорії "здоров'я".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю252:Р + Р120.4в + Р11(4УКР),1в
Шифр НБУВ: РА308485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
12.

Тімошина Д.П. 
Вдосконалення гігієнічної оцінки промислової хімічної продукції, зварювальних матеріалів і умов праці при їх використанні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Д.П. Тімошина ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено недоліки у проведенні державної санітарно-епідеміологічної експертизи хімічної продукції зважаючи на вимоги гігієни праці. Установлено, що на організм зварника діє комплекс хімічних і фізичних шкідливих виробничих чинників, концентрації та рівні яких перевищують санітарні норми. Показано, що провідна роль у формуванні умов праці зварників належить хімічному фактору, що дає змогу віднести їх працю до категорії хімічно небезпечних. Установлено статистично значиму залежність ступеня шкідливості умов праці від галузі виробництва та форми власності, а також тісний кореляційний зв'язок між несприятливими умовами праці та показниками стану здоров'я зварників за даними анкетування, а також основними видами професійних захворювань. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено до практики систему заходів, спрямованих на оздоровлення умов праці, профілактику захворюваності, підвищення ефективності державного санітарно-епідеміологічного нагляду у зварювальному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.511 +
Шифр НБУВ: РА327429

Рубрики:

      
13.

Куш Є.І. 
Визначення параметрів технологічного процесу перевезення пасажирів автомобільним транспортом з урахуванням стану організму водія: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / Є.І. Куш ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено наукові підходи щодо формування параметрів технологічного процесу перевезення пасажирів. Формалізовано моделі технології міських пасажирських перевезень на таких рівнях: перегін, рейс, робочий день, які відрізняються від відомих урахуванням у якості змінної стану організму водія. Уточнено вплив вікових і кваліфікаційних характеристик водія на параметри технологічного процесу перевезення пасажирів. Розроблено метод складання графіка виконання елементів технологічного процесу перевезення пасажирів на маршруті, що відрізняється від існуючих використанням у якості факторів вікових і кваліфікаційних параметрів водія та накладенням обмежень на рівень стану його організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.523-0 + О385.02 +
Шифр НБУВ: РА349143

Рубрики:

      
14.

Кондратенко О.Є. 
Визначення ролі нітратного забруднення питної води і грунтів в синтезі N-нітрозамінів і формуванні канцерогенного ризику: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / О.Є. Кондратенко ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2007. — 21 с. — укp.

За натурних та експериментальних умов вивчено закономірності екзо- й ендогенного синтезу N-нітрозамінів (НА) з азотвмісних попередників, встановлено кількісні параметри транслокації НА з грунту в рослини та кретерії оцінки їх небезпеки. Наведено детальну характеристику забрудення навколишнього середовища канцерогенними НА у різних регіонах України. Визначено зв'язок між ступенем даного забрудення та рівнем нітратів у грунті, питній воді, рослинній продукції. Розроблено методи визначення нітрозодиметиламіну та нітрозодіетиламіну у грунті та воді. Модифіковано гезохроматографічний метод визначення даних канцерогенів у рослинній сировині. Вперше розраховано добове надходження НА до організму людини з харчовими продуктами та питною водою та встановлено закономірності його формування. Визначено ступінь канцерогенного ризику перорального навантаження НА та їх попередників для людини. Розроблено шкалу для прискореного прогнозування канцерогенного ризику різних доз НА за перорального надходження до організму людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.13 + Р56-1 +
Шифр НБУВ: РА349601

Рубрики:

      
15.

Варивончик Д.В. 
Виробнича канцерогенна небезпека в Україні та обгрунтування профілактики професійного раку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / Д.В. Варивончик ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Досліджено динаміку та тенденції онкологічної захворюваності населення України у порівнянні з країнами європейського регіону. Визначено демографічні, соціально-економічні, гігієнічні фактори, які впливають на рівень цієї захворюваності. Розроблено прогноз щодо її динаміки на фоні зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) у країні. Визначено епідеміологічні закономірності та гігієнічні фактори, які формують захворюваність населення на "професійний рак". Досліджено особливості клінічного перебігу цієї патології. З'ясовано формування канценрогенної небезпеки в основних галузях народного господарства України. Визначено гігієнічні фактори, які зумовлюють ризики виникнення онкологічної патології серед працюючих за канцерогенно-небезпечних умов, вивчено фактори, які модифікують канцерогенез. Обгрунтовано підходи до використання біологічних маркерів (молекулярно-генетичних та імунологічних) для оцінювання популяційного й індивідуального ризиків виникнення онкологічної патології серед працюючих за канцерогенно-небезпечних умов. Оцінено ефективність і адекватність до міжнародних вимог і стандартів існуючої в Україні системи профілактики "професійного раку". Визначено основні недоліки та розроблено напрямки щодо вдосконалення первинної, вторинної та третинної профілактики цієї патології. Створено інтегративну систему профілактики "професійного раку" на державному та локальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.425.6 +
Шифр НБУВ: РА351634

Рубрики:

      
16.

Гнидюк О.В. 
Вібраційна хвороба у підземних гірничих робітників після припинення контакту з вібрацією (клініка, діагностика, реабілітація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Гнидюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості проявів вібраційної хвороби у підземних гірничих виробників залежно від терміну припинення впливу вібрації, а також ефективність реабілітаційних заходів на різних етапах постконтактного періоду. Визначено схему діагностики ступеня вираженості захворювання. Встановлено, що ступінь відновлення постраждалих функцій залежить від стадії захворювання на момент припинення дії вібрації, активності реабілітаційної терапії впродовж трьох років після припинення цієї дії, раціонального працевлаштування та наявності супутньої патології. Доведено існування "межі відновлення" втрачених функцій, після якої ефективність реабілітаційного лікування дуже низька, що дозволяє переглянути правові аспекти диспансерного нагляду за даною категорією робітників щодо періодичності та обсягу медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.11 + Р628.07-3 +
Шифр НБУВ: РА321119

Рубрики:

      
17.

Чупов А.В. 
Відтворення інгаляційних доз опромінення після аварії на ЧАЕС в 30-км зоні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / А.В. Чупов ; НАН України. Міжгалуз. НТЦ "Укриття". — Чорнобиль, 2002. — 26 с.: рис. — укp.

Розроблено методику відтворення інгаляційних дозових навантажень на населення, яке проживало в тридцятикілометровій зоні ЧАЕС, а також методику відтворення радіаційної обстановки в даній зоні в перші дні аварії, засновану на аналізі поширення радіонуклідів у діапазоні 0 - 1000 км, за допомогою якої виділено області з домінуючим аерозольним компонентом. Відновлено параметри радіаційної обстановки в повітрі в тридцятикілометровій зоні в перші дні аварії на ЧАЕС, виконано розрахунки та створено банк даних про інгаляційні дозові навантаження, отримані населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н6 Чорнобиль + Р126.0
Шифр НБУВ: РА321667

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Бекас О.О. 
Вікові та статеві особливості рівня фізичного стану молоді і його залежність від способу життя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.О. Бекас ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

За показниками фізичної працездатності та максимального споживання кисню визначено рівень фізичного стану пацієнтів попубертатного, постпубертатного і І зрілого віку та його залежність від способу життя. Виявлено дивергенцію вікової динаміки рівня фізичного стану юнаків і дівчат у період з 12 до 24 років. Встановлено, що в пубертатний період (12 - 15 років) за відсутності суттєвої різниці маси тіла, абсолютні та відносні показники фізичної працездатності та максимального споживання кисню в осіб чоловічої статі статистично достовірно вищі, ніж у осіб жіночої статі. Досліджено вплив бігових тренувань на рівень фізичного стану. За результатами досліджень доведено, що ефективність таких тренувань залежить від періодичності занять, режиму енергозабезпечення та показників внутрішнього об'єму роботи. Зроблено висновок про високу ефективність тренування в змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з аеробним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА316000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Опанасенко В.В. 
Властивості психофізіологічних функцій людини в умовах переробки інформації різного ступеню складності та їх роль в успішності операторської діяльності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Опанасенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Створено та науково обгрунтовано оригінальну методику моделі інформаційного потоку, що враховує індивідуальні властивості оператора під час переробки динамічного потоку інформації. Науково обгрунтовано метод вивчення функціональних резервів людини щодо переробки складної інформації на основі ступінчатого підвищення інформаційного навантаження відносно можливостей конкретного індивіда. Проведено кількісну оцінку форми сигналу шкірно-гальванічної реакції (ШГР) та її зміни залежно від подовженості складності інформаційного навантаження. За допомогою кореляційного аналізу розкрито механізми впливу процесу зростання активації регуляторних систем організму на стан центральної гемодинаміки у разі ступінчастого підйому інформаційного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА330575

Рубрики:

      
20.

Важненко О.В. 
Вплив антропогенно забрудненого атмосферного повітря на цинкметаболізуючі клітини людини і тварин: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О.В. Важненко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено ранні метаболічні зміни, що відбуваються на клітинному рівні, у мешканців металургійних центрів і зв'язку цих порушень з регіональними особливостями промислового забруднення повітряного басейну. Вивчено фізіологічну роль цинку, зокрема, у розвитку неспецифічного адаптаційного синдрому клітинної системи. Розглянуто вплив несприятливих екологічних чинників на процес акумуляції цинку в клітинах, здатних до його активного нагромадження й обміну. Досліджено зв'язок між змінами вмісту катіонів цинку та міді в нейтрофільних гранулоцитах людей і піддослідних тварин під впливом несприятливих чинників середовища. Встановлено, що тривалий вплив несприятливих екологічних чинників, зокрема, забрудненого атмосферного повітря, викликає розвиток дефіциту цинку та секреторного матеріалу, а також нагромадження катіонів міді в клітинах. Визначено зміни в клітинах, що дозволяють віднести їх до симптомів неспецифічного адаптаційного синдрому клітинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Е70*723-652.33-64 + Е60*723-652.33-64
Шифр НБУВ: РА374407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського