Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-334.33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Кругляк П. А. 
Біотехнологічні методи раціонального використання бугаїв-поліпшувачів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / П. А. Кругляк ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати досліджень впливу перерв різної тривалості у статевому використанні на відтворювальну здатність бугаїв, штучного вуглекислого гіпобіозу - на тривалість збереження розбавленими та декріоконсервованими сперматозоїдами біологічної повноцінності та ряду саніювальних препаратів на показники якості їх сперми. Встановлено вплив тривалих (120 діб і більше) перерв у статевому використанні на показники якості сперми, морфо- та гістологічну структуру статевих залоз, сперматогенез. Визначено концентрацію водневих іонів у спермі та вплив вуглекислотного гіпобіозу на фізіологічні показники якості сперми, запліднювальну здатність сперматозоїдів розрідженої та декріоконсервованої сперми бугаїв. Розроблено модель оптимального введення сперматозоїдів бугаїв у стан штучного вуглекислотного гіпобіозу. Встановлено вплив вітчизняного саніювального препарату "Декомсан" на показники якості сперми бугаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33
Шифр НБУВ: РА380258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Рубцов І.О. 
Мінливість та генетична обумовленість господарсько-корисних ознак у бугаїв-плідників бурих порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.О. Рубцов ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Викладені результати досліджень росту, розвитку, відтворної здатності та племінної цінності бугаїв-плідників бурої худоби різних генотипів за поліпшуючою породою, швіцькою породою північноамериканської селекції та різної селекційної належності в умовах Сумської області України. Встановлено, що з підвищенням у родоводі бурої худоби частки швіцької породи північноамериканської селекції, у молодих бугайців збільшувалась жива маса, абсолютна та відносна швидкість росту, племінна цінність при одночасному погіршенні деяких показників відтворної здатності. Суттєвої різниці за цими показниками між інбредними та аутбредними тваринами різних порід не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022

Рубрики:

      
3.

Фотін О. В. 
Обгрунтування методів та способів інтенсифікації відтворної здатності бугаїв-плідників: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / О. В. Фотін ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано спосіб корекції сезонного впливу на здатність спермопродукції за допомогою селеновмісної кормової домішки фармпак. Вперше розроблено та запущено в серійне виробництво вторинне синтетичне середовище термосредсан, призначене для розморожування спермодоз бугаїв, кріоконсервованих у вигляді необлицьованих гранул. Його застосування дозволяє пролонгувати термін використання розконсервованих спермодоз з 10 - 15 хв до 3 год і більше та запобігає контамінації статевих шляхів самок умовно-патогенною мікрофлорою. Аргументовано, що вторинне синтетичне середовище термосредсан за результатами першого осіменіння спроможне забезпечувати зростання заплідненості корів і телиць чотирьох різних порід, на 11,6 % відносно базового препарату, а за результатами другого осіменіння довести заплідненість до 95,8 %. Зроблено висновок, що середовище дозволяє більш ефективно використовувати генетичний потенціал бугаїв, оцінених за якістю потомства. На підставі виконаних власних досліджень внесено пропозиції до листівки-вкладки для препарату ветОкс-1000 про можливість застосування даного екологічно-безпечного засобу в технологічному процесі одержання сперми та ветеринарному обслуговуванні бугаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33
Шифр НБУВ: РА377749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Коропець Л.А. 
Обгрунтування ознак добору бугаїв м'ясних порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.А. Коропець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Удосконалено методику випробування бугаїв м'ясних порід за власною продуктивністю, що передбачає здійснення промірів висоти в крижах та косої довжини тулуба у віці 12-ти місяців замість суб'єктивної оцінки вираженості м'ясних форм. Одержано нові дані щодо доцільності добору бугаїв з живою масою у 12-місячному віці у порівнянні з цією ознакою у старших вікових періодах (15 місяців). Розвинуто метод добору бугаїв м'ясних порід від батьківських пар, що мають менший індекс антигенної подібності. Виявлено позитивний влив гетероспецифічності тільності на підвищення живої маси та поліпшення показників спермопродуктивності у синів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33 +
Шифр НБУВ: РА337522

Рубрики:

      
5.

Пришедько В. М. 
Оцінка бугаїв-плідників за продуктивними та відтворювальними якостями залежно від рівня їх стресостійкості: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / В. М. Пришедько ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що високостресостійкі бугаї-плідники характеризуються вищими показниками спермопродуктивності й якості сперми на 13,2 - 17 %, мають більші за діаметром сім'яні канальці на 21,3 % (Р>0,99), менший діаметр їх просвіту на 48 % (Р>0,99) і є краще сформованими за основними промірами й індексами будови тіла, що характеризують молочний тип. Використання бугаїв-плідників з високим рівнем стресостійкості є економічно вигіднішим. Від них одержано прибутку більше на 77,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33
Шифр НБУВ: РА381878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Денисюк О.В. 
Оцінка впливу бугаїв-плідників різного екогенезу на продуктивність тварин при створенні центрального типу української червоної молочної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О.В. Денисюк ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльну характеристику дочок залежно від породи та країни походження батька за ростом в ранньому онтогенезі, екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, морфо-функціональних властивостей вимені, відтворювальної здатності та визначено ступінь зв'язку між селекційними ознаками. Доведено, що бугаї-плідники залежно від породи й екогенезу по-різному впливають на господарсько-корисні ознаки корів центрального типу української червоної молочної породи. Встановлено, що найбільш ефективним є використання плідників англерської породи з Німеччини та голштинської породи з Канади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 червона молочна + П60-334.33
Шифр НБУВ: РА372055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Буштрук М.В. 
Оцінка і добір бугаїв чорно-рябої породи за показниками відтворної здатності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.В. Буштрук ; УААН, Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022 + П603.9 чорно-ряба

Рубрики:

      
8.

Вечорка В.В. 
Оцінка продуктивних якостей тварин голштинської породи канадської селекції залежно від генотипових та паратипових факторів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / В.В. Вечорка ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено адапційні процеси імпортованого поголів'я голштинської породи канадської селекції та тварин власної репродукції в межах генерацій за провідними господарсько корисними ознаками. Визначено закономірності реалізації генетичного потенціалу, встановлено ступені впливу спадкових і паратипових чинників на розвиток ознак молочної продуктивності. Систематизовано раціональну перспективу розведення за лініями, визначено роль високопродуктивних корів і рівня племінної цінності бугаїв-плідників у формуванні та генетичному покращанні заводського стада голштинської худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33 + П603.9 голштинська
Шифр НБУВ: РА374110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Рекротюк О.І. 
Підвищення ефективності оцінки і добору бугаїв чорно-рябої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.І. Рекротюк ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське Київ. обл., 1998. — 16 с. — укp.

Розроблена система методів підвищення ефективності оцінки та добору плідників з використанням різних джерел інформації і методів визначення їх племінної цінності, оцінка альтернативних варіантів програми селекції з урахуванням інтенсивності добору і використання плідників. Вперше удосконалено методику оцінки, добору і використання бугаїв, з урахуванням генетичних і середовищних факторів та умов ринкової економіки. Встановлено, що для вірогідної оцінки племінної цінності бугаїв у відкритих популяціях необхідно враховувати структуру генотипу потомків плідників і реакцію їх на умови середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022

Рубрики:

      
10.

Надточій В.М. 
Порівняльна оцінка бугаїв-плідників різних порід за селекційно-генетичними ознаками відтворювальної здатності: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.М. Надточій ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київ. обл., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено породні особливості, вікову динаміку спермопродуктивності, морфологічні, біохімічні показники крові та гуморальний фактор неспецифічної резистентності у бугаїв-плідників різних порід. Досліджено структуру вибракування бугаїв і визначено причини їх вибуття. З'ясовано, що спермопродуктивність і запліднювальна здатність сперміїв у бугаїв-плідників залежить від породи, генотипу та віку тварин. З'ясовано, що основними причинами вибуття є порушення відтворювальної здатності, селекційно-генетичні причини та захворювання кінцівок. У бугаїв-плідників симентальської й голштинської порід встановлено вікові та породні відмінності за морфологічними показниками крові. Доведено, що неспецифічна резистентність у бугаїв-плідників симентальської й голштинської порід в усі вікові періоди характеризується високими показниками загального білка, загальної кількості імуноглобулінів, бактерицидної й лізоцимної активності. З використанням результатів наукового дослідження розроблено систему оцінки та контролю за інтенсивністю обмінних й окисно-відновних процесів в організмі тварин, що забезпечує одержання від бугаїв сперми з високими технологічними якостями та продовження терміну їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33 +
Шифр НБУВ: РА354292

Рубрики:

      
11.

Самчик Д.В. 
Результати оцінки і використання бугаїв-плідників при створенні поліського типу української чорно-рябої молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Д.В. Самчик ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено процес породоутворення та роль у ньому бугаїв-плідників. Наведено результати вивчення породної та генеалогічної структури плідників, які використовувалися під час створення поліського типу української чорно-рябої молочної породи, їх оцінювання за продуктивністю найближчих жіночих предків та за якістю нащадків у провідних племінних господарствах регіону, їх пріоритетності залежно від належності до споріднених порід чорно-рябого кореня, ліній і генотипів. Визначено вірогідність оцінювання бугаїв за різною кількістю нащадків і у стажах з різним рівнем молочної продуктивності корів. Установлено, що плідники зарубіжної селекції, зокрема голштинські, в результаті протиріччя "генотип - середовище" не завжди є покращувачами, тому їх використання у поліському регіоні має супроводжуватися докорінним покращанням умов годівлі й утримання худоби. Відзначено, що найбільш ефективними у зоні Полісся є використання голштинізованих бугаїв-плідників з часткою спадковості голштинської породи у межах 65 - 75 %. Увагу приділено створенню заводської структури поліського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33 +
Шифр НБУВ: РА366735

Рубрики:

      
12.

Горлов О.І. 
Розробка та удосконалення методів селекційно-генетичних досліджень у молочному скотарстві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.І. Горлов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено та розроблено методи оцінки генотипу племінних тварин, оптимізовано програми селекції в молочному скотарстві. Удосконалено методи оцінки бугаїв-плідників з урахуванням препотентності, визначення вірогідності багатофакторних моделей, генетичних кореляцій для підвищення об'єктивності селекційних індексів. Розроблено методи формування аналогів за комплексом ознак за будь-якої малої величини фенотипової неоднорідності ознак, а також критерій оптимізації програм селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.4 + П60-334.33
Шифр НБУВ: РА313638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Каспров Р.В. 
Селекційні та господарсько-біологічні особливості тварин різних генотипів абердин-ангуської породи в умовах Поділля: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.В. Каспров ; УААН; Ін-т розведення і генетики тварин. — К. ; Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

Викладено результати проведених комплексних порівняльних досліджень у динамиці на чистопородних бугайцях української чорно-рябої молочної і абердин-ангуської порід та їх помісях за ростом живої маси, лінійним ростом, екстер'єрно-конституційними особливостями, м'ясною продуктивністю, хімічним складом м'яса, використанням поживних речовин корму, газоенергетичним обміном, морфологічними і біохімічними показниками крові. Визначено економічну ефективність розведення тварин різних генотипів. Встановлено, що чистопородні абердин-ангуси та їх висококровні помісі за більшістю показників переважали чистопородних ровесників української чорно-рябої молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33 +
Шифр НБУВ: РА366868

Рубрики:

      
14.

Гурський І.М. 
Удосконалення методики оцінки плідників крупних м'ясних порід на прикладі створюваної симентальської м'ясної: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.М. Гурський ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Викладено результати досліджень по удосконаленню існуючої методики оцінки плідників при створенні симентальської м'ясної породи за власною продуктивністю і якістю нащадків з урахуванням їх м'ясної продуктивності та відтворної функції і материнських якостей маток. Теоретично і експериментально обгрунтовано необхідність проведення триетапної оцінки плідників. Доведена необхідність оцінювати м'ясну продуктивність не тільки за показниками екстер'єру, а й за результатами контрольного забою, а також конверсією протеїну корму в харчовий білок м'яса і відтворними якостями дочок. Виявлено істотні відмінності між нащадками оцінюваних бугаїв за енергією росту, живою масою, м'ясною продуктивністю і селекційними індексами. Найвищими показниками характеризувались нащадки бугаїв Спартана 10V і Фанта 390, що дозволило визнати їх родоначальниками, а їх синів Лютого 211 і Фазана 832 - продовжувачами перших заводських ліній створюваної симентальської м'ясної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022

Рубрики:

      
15.

Говтвян А.В. 
Удосконалення селекційно-етологічних прийомів підвищення відтворювальних якостей бугаїв-плідників: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.В. Говтвян ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено спрямованість мікроеволюції у бугаїв і корів голштинської породи різних класів нормованого розподілу за типами конституції. Оцінено їх життєздатність, терміни продуктивного використання, метаболізм, біоенергетику та показники сперми. Визначено етологічну доцільність переводу дорослих бугаїв на новий, індивідуальний безприв'язно-боксовий спосіб утримання та групового безприв'язного моціону в кільцевому коридорі. Розроблено нові методи діагностики стресу, оцінки та підвищення стійкості бугаїв до стресу відновлення статевої функції та простатотестикулярної взаємодії за допомогою електростимуляції. Запропоновано методику групового опосередкованого навчання бугайців віддачі сперми на підставлену тварину та механічну установку із застосуванням електростимуляції. Розроблено новий спосіб електростимуляції складових статевої функції бугаїв з нейрорецепторними порушеннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33 +
Шифр НБУВ: РА357643

Рубрики:

      
16.

Кадиш В.О. 
Формування відтворювальної здатності у бугаїв-плідників абердин-ангуської породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Кадиш ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київ. обл.), 2001. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень росту і розвитку організму тварин, статевих органів і придаткових статевих залоз, впливу інтенсивності росту, віку, живої маси, особливостей інтер'єрних показників на формування відтворювальної здатності у бугаїв-плідників абердин-ангуської породи. Зазначено, що ріст живої маси, статевих органів і придаткових статевих залоз, ріст тварин у висоту, довжину, ширину та глибину у різні вікові періоди триває нерівномірно. Визначено діаметр сім'яних канальців має високу позитивну кореляцію з масою сім'яників. Встановлено залежність спермопродуктивності від віку та живої маси. З'ясовано, що на фенотипову різноманітність показників спермопродукції значно впливає спадковість. Доведено, що інтенсивність вирощування суттєво впливає на ріст і розвиток тварин, статеву зрілість, спермопродуктивність і вміст вільних амінокислот у плазмі крові та плазмі сперми. Встановлено вікову динаміку вільних амінокислот плазми крові і плазми сперми та їх кореляцію з показниками спермопродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33Абердин-Ангуська
Шифр НБУВ: РА314516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Федорович В.В. 
Формування відтворювальної здатності у бугаїв-плідників західного внутрішньопородного типу української чорно-рябої молочної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.В. Федорович ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено ріст і розвиток організму, морфологічну структуру сім'яників, придатків сім'яників, придаткових статевих залоз у бугаїв західного внутрішньопородного типу української чорно-рябої молочної породи. Досліджено вікову динаміку спермопродукції бугаїв-плідників різних ліній і різної племінної цінності. Одержано нові дані стосовно показників дихання та виживаності сперміїв, активності ферментів, вмісту глюкози, фруктози, суми цукрів, ДНК, РНК, загального білка та загальної кількості імуноглобулінів у спермі бугаїв-плідників. Вивчено взаємозв'язки між кількісними та якісними показниками спермопродукції та біохімічними показниками сперми. З'ясовано вплив певних факторів на біохімічні показники сперми. Вивчено на бугайцях західного внутрішньопородного типу у період їх статевого дозрівання показники легеневого газообміну, використання та розпад речовин в організмі, морфологічні та біохімічні показники крові та показники природної резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33 + П603.9 українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА349123

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського