Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (265)Книжкові видання та компакт-диски (253)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П255$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Трохимчук В.А. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп груші в маточнику і полях розсадника в умовах правобережної частини західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Трохимчук ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення 10-ти форм вегетативно розмножуваних підщеп для груші в маточнику конкурсного випробування та 30-ти комбінувань даних підщеп з трьома сортами груші, внесеними до Реєстру сортів рослин України. За комплексом біологічних, господарських, технологічних та економічних показників виділено дві кращі форми - айву мліївську та ВА29, адаптовані до грунтово-кліматичних умов правобережної частини західного Лісостепу України та перспективні для вирощування високоякісного садивного матеріалу нових сортів груші, придатних для закладання сучасних насаджень інтенсивного типу. Досліджено проходження фізіологічних процесів у вегетативних органах підщеп у маточнику і саджанців у розсаднику. Визначено кращі сорто-підщепні комбінування в груші за сумісністю, а також несумісні у разі окулірування на досліджуваних підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-4(4УКР) + П255.2-275(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Розсоха Є.В. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Є.В. Розсоха ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки нових і перспективних клонових підщеп яблуні у маточнику конкурсного випробування та у полях розсадника за умов Донбасу. Виділено високоінтенсивні морозостійкі підщепи для оцінки їх у розсаднику та саду. Відібрано сорто-підщепні комбінування для вирощування одно- та дворічних садженців. Розроблено прийоми стимулювання кроноутворення в однорічок. Встановлено оптимальні параметри підщеп та висоти їх окулірування. Запропоновано технологію вирощування дворічних садженців з однорічною кроною, щеплених узимку з використанням відсадків-переростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-313(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА324946

Рубрики:

      
3.

Ріпамельник В.П. 
Агробіологічна оцінка перспективного сортименту яблуні для Поділля України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.П. Ріпамельник ; Уман. держ. аграр. акад.. — Умань, 2002. — 24 с. — укp.

Надано господарсько-біологічну оцінку імунних і високостійких до парші інтродукованих сортів яблуні та виділено конкурентоспроможні сорти для вирощування в регіоні Поділля. Перевірено за виробничих умов нові, перспективні сорти з метою визначення їх здатності проявити свої цінні господарсько-біологічні ознаки в саду. Оцінено нові інтродуковані сорти за комплексом біологічно-господарських ознак (скороплідність, слаборослість, продуктивність, якість плодів, стійкість до основних хвороб, зимостійкість в інтенсивних насадженнях). Проведено економічну та енергетичну оцінку виробництва плодів яблуні різних помологічних сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-364(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Козак М.В. 
Агроекологічні основи збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісна оцінка в садівництві України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / М.В. Козак ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісної оцінки в садівництві. На основі біогеоценотичного підходу до досліджень вивчено і оцінено вплив факторів родючості на продуктивність яблуні. Розроблена шкала бонітування грунтів в балах, установлений поріг деградації якісного складу гумусу темно-сірих опідзолених грунтів і запропонований простий екологічний показник контролю за його станом - pH води. Обгрунтована доцільність тривалого задерніння міжрядь саду з використанням невисоких доз (N60P60K60) мінеральних добрив, установлено тривалість і запропоновані трави для задерніння. Розроблена модель родючості темно-сірих опідзолених грунтів і запропонована біогеоценотична схема ведення досліджень в садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-434(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Середа І.І. 
Агротехнологічні основи вирощування яблуні на грунтах легкого гранулометричного складу: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / І.І. Середа ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

Розроблено методику визначення придатності дерново-підзолистих і дерново-борових піщаних грунтів та прогнозування продуктивності на них яблуні. Установлено критерії визначення потреби хімічної меліорації дерново-підзолистих грунтів залежно від рівня їх кислотності та систем удобрення яблуні. За результатами досліджень розроблено збалансовану систему удобрювання різновікових насаджень яблуні на даних, придатних для садівництва, грунтах з диференційованим передпосадковим і поточним застосуванням добрив. Теоретично обгрунтовано та випробувано за виробничих умов високоефективні, близькі за економічними та енергетичними показниками альтернативні технології освоєння малопродуктивних піщаних земель із формуванням штучних акумулятивних горизонтів та збагаченням кореневмісного шару меліорантами. Визначено прийоми зниження міграції радіонуклідів у системі грунт - плодове дерево.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4 +
Шифр НБУВ: РА325029

Рубрики:

      
6.

Кондратенко П.В. 
Адаптація яблуні в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / П.В. Кондратенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оптимізації вирощування промислових насаджень яблуні в Україні. За допомогою розроблених комп'ютерних програм надано з кліматичної, економічної, грунтової та технологічної точок зору комплексну оцінку регіонів України, яка дозволить за умов низьких ресурсозатрат вирощувати високопродуктивні насадження. Уточнено групування грунтів за ступенем їх придатності для вирощування яблуні. Проведено оцінку існуючих інтенсивних промислових садів, яка дала можливість визначити недоліки в закладанні та догляді за ними. Розкрито роль сорту в адаптації яблуні. Запропоновано нові способи вирощування та розміщення вегетативних підщеп за основними промисловими зонами виробництва. Показано вплив пестицидного навантаження на мікроорганізми грунту, а також оцінено перспективні препарати для захисту яблуневих насаджень від шкідників і хвороб відповідно до умов будь-якої місцевості. Визначено лежкість плодів зимових сортів та їх мікробіоту в саду та за умов холодильника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-28(4УКР),022 + П255.1-4(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА310280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Спрягайло О.А. 
Біологічні особливості та продуктивність груші залежно від сорто-підщепних комбінувань в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.А. Спрягайло ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено біологічні особливості та продуктивність одинадцяти сортів і елітних форм груші на сильно- та слаборослій підщепах. Визначено строки проходження основних фенологічних фаз залежно від умов вегетації, вивчено зимостійкість, стійкість до збудників парші та бурої плямистості стосовно даних сортів. Виявлено високу фізіологічну сумісність більшості досліджених сортів і форм з підщепами. Визначено продуктивність насаджень, хімічний склад, смакові якості та тривалість зберігання плодів. Виділено продуктивні, рентабельні сорти та форми груші - носії господарсько-цінних ознак. Науково обгрунтовано добір сортів з високою економічною ефективністю вирощування, адаптованих до культивування в Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-2(4УКР) + П255.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Козак В.М. 
Відтворення родючості темно-сірого опідзоленого грунту залежно від утримання міжрядь у насадженнях яблуні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.М. Козак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено питання відтворення родючості темно-сірих опідзолених грунтів Правобережного Лісостепу України під впливом різних систем утримання міжрядь у насадженнях яблуні. Вивчено вплив чорного пару, природного залуження та різних сидератів (люпину, гірчиці, гороху, вико-вівсяної суміші) на фізичні, водно-фізичні, фізико-хімічні, агрохімічні властивості грунту, процеси перетворення біомаси трав, що висіваються у міжряддях саду, врожайність і якість плодів. Експериментально доведено й обгрунтовано позитивний вплив сидератів на інтенсивність новоутворення гумусу, кількість доступної та легкодоступної вологи, поживний режим грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4 + П032.6 +
Шифр НБУВ: РА359764

Рубрики:

      
9.

Долід А.В. 
Вплив сумісності сорто- підщепних комбінувань на фізіолого- біохімічні процеси та продуктивність груші: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / А.В. Долід ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-312,022

Рубрики:

      
10.

Шахнович Н.Ф. 
Господарсько-біологічна оцінка клонових підщеп груші в умовах Закарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Н.Ф. Шахнович ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп груші в маточнику та в полях розсадника низинної зони Закарпаття. Виділено високопродуктивні форми ІС 2-10, айву У та айву прованську у маточнику. У процесі вивчення особливостей росту сорто-підщепних комбінувань груші у плодовому розсаднику відібрано підщепи айви У, ВА-29, ІС 2-10 та айви прованської, що забезпечують високі фотометричні параметри росту, листкової поверхні та кореневої системи у сортів "Конференція", "Вижниця", "Кучерянка", "Яблунівська" та "Стрийська". Визначено спеко- та посухостійкість сортів і сорто-підщепних комбінацій. Встановлено параметри спектральних характеристик листя підщеп та сорто-підщепних комбінувань, які характризуються високим виходом саджанців з гектара з кроною та генеративними бруньками в третьому полі розсадника і є економічно вигідними. Основні результати наукового дослідження рекомендовано застосовувати в рослинницьких господарствах. Здійснено виробниче випробування та показано економічну ефективність вирощування клонових підщеп у маточнику та сорто-підщепних комбінувань у розсаднику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351247

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гулько Б.І. 
Господарсько-біологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.І. Гулько ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено 25 форм клонових карликових та напівкарликових підщеп яблуні в маточнику конкурсного випробування за умов західного Лісотепу України. Значну увагу приділено дослідженню процесів росту та розвитку надземної частини та кореневої системи відсадків. За комплексом господарсько-біологічних показників та економічною ефективністю виділено карликові та напівкарликові підщепи, перспективні для виробництва та подальшого вивчення в розсаднику та саду. У маточнику конкурсного випробування істотно переважали контроль карликові підщепи Д 70-456, Д 70-49, 62-396 і напівкарликові 54-118, 64-194, 71-3-150. З метою вдосконалення технологій вирощування відсадків клонових підщеп вивчено вплив загущених схем закладання маточника на параметри їх росту, розвитку кореневої системи, вихід стандартних відсадків та економічну ефективність їх продукції в таких насадженнях. Обгрунтовано переваги загущеного садіння та застосування тирси для підгортання маточних кущів, яке сприяє покращанню проходження процесу коренеутворення та полегшує проведення технологічних операцій. Рекомендовано для виробництва кращі форми клонових підщеп. Встановлено оптимальні схеми закладання маточника та придатність підщеп для вирощування в загущених насадженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Красуля Т.І. 
Господарсько-біологічна оцінка нових сортів яблуні в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Т.І. Красуля ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Наведено результати дослідження придатності інтродукованих і створених в Інституті зрошуваного садівництва УААН сортів і гібридних форм яблуні для вирощування у південному Степу України. Виділено сорти та гібриди, які відзначаються високою та стабільною врожайністю, відмінною якістю плодів, стійкістю проти хвороб і несприятливих біо- та абіотичних факторів довкілля, придатністю для створення інтенсивних насаджень у південному Степу. Для перспективних сортів селекції ІЗС УААН підібрано кращі сорти-запилювачі. Результати дослідження застосовано у процесі планування сортового складу насаджень спеціалізованими садівничими та фермерськими підприємствами регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кузьмінець О.М. 
Господарсько-біологічна оцінка перспективних сортів яблуні у маточно-живцевому саду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.М. Кузьмінець ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей росту та продуктивних можливостей популярних в Україні сортів яблуні в маточно-живцевому саду моделі Інституту садівництва Української академії аграрних наук (ІС УААН), запропоновано деякі елементи технології їх вирощування. Здійснено групування сортів за фенотиповими ознаками, живцевою продуктивністю, зимостійкістю, якістю живців, стійкістю до комплексу грибних хвороб, економічною ефективністю. Встановлено різноякісність бруньок в апікальній, медіальній і базальній частинах пагонів, одержаних з маточно-живцевого насадження, за ступенем визрівання, морозостійкістю і ємністю. На підставі удосконаленої методики вивчено ступінь розвитку бруньок залежно від умов формуванння та сортових особливостей і визначено вплив різноякісності бруньок на вихід стандартних саджанців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2 + П255.1-45 +
Шифр НБУВ: РА343685

Рубрики:

      
14.

Ходаківська Ю.Б. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів груші у старшій віковій групі дерев в умовах Лісостепу та Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Б. Ходаківська ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Встановлено, що сорти груші селекції Львівської ДСС та ІС УААН здатні формувати у зонах з помірними сумами ефективних температур, до яких належать Лісостеп і Полісся України, плоди високих товарних і смакових якостей на рівні сортів, створених у південних регіонах. Підтверджено високу толерантність досліджених сортів до найбільш шкодочинних хвороб, що забезпечує можливість вирощування екологічно більш чистої продукції, практично без застосування фунгіцидів. Доведено, що підвищена асиміляційна здатність здорового листового апарата сприяє зростанню рівня зимостійкості цих сортів. Визначено біологічний потенціал урожайності нових, перспективних сортів та елітних форм, посухо- та морозостійкості, стійкості проти грибних хвороб, товарності та якості плодів, вмісту в них основних органічних і біологічно активних речовин. Вперше у досліджених сортів груші виявлено залежність між величиною та формою пилкових зерен і кількістю хлоропластів у замикальних клітинах продихів епідермісу листків, плідністю сортів і фертильністю пилку. Виявлено високий ступінь кореляційної залежності між розмірами та кількістю продихів на одиницю листкової поверхні, а також рівнем посухостійкості, фотосинтетичної активності листя й урожайністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358524

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Власов В.І. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп яблуні в південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.І. Власов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладено результати досліджень придатності нових сортів і підщеп яблуні в умовах дерново-підзолистих піщаних грунтів південного Полісся. Виділені найбільш продуктивні сорти різних строків достигання з високою польовою стійкістю або імунні проти основних грибних хвороб, та насіннєві і клонові підщепи з підвищеною екологічною стійкістю, придатні для створення інтенсивних насаджень яблуні в умовах південного Полісся України. Основні результати впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2УКР3),022

Рубрики:

      
16.

Слободяник Л.М. 
Господарсько-біологічні особливості інтродукованих сортів яблуні в інтенсивних насадженнях Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.М. Слободяник ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження придатності дев'яти інтродукованих сортів яблуні на підщепі М.9 для вирощування за умов Правобережного Лісостепу України. Встановлено фенологічні фази, особливості росту надземної частини дерев, продуктивність насадження, зимостійкість, лабораторні посухо- та жаростійкість, рівень ураження хворобами та пошкодження шкідниками. Проведено товарне та дегустаційне оцінювання плодів, визначено вміст основних хімічних компонентів та щільність м'якуша. Визначено економічну й енергетичну ефективність вирощування плодів яблуні, встановлено кореляційну залежність між показниками росту та плодоношення, сумою вищого та першого товарних сортів і параметрами хімічного складу. Виділено високопродуктивні та перспективні для вирощування за умов Правобережного Лісостепу України інтродуковані сорти яблуні (Відмута, Голден Делішес, Рейндерс, Гранні Сміт), визначено ефективність їх вирощування на підщепі М.9.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2 + П255.1-39 +
Шифр НБУВ: РА368523

Рубрики:

      
17.

Вольвач Т.П. 
Господарсько-біологічні особливості нових селекційних сортів і форм яблуні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Т.П. Вольвач ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімферополь, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в Криму надано оцінку новому селекційному матеріалу яблуні, виділеному з 132-х елітних форм за комплексом цінних біологічних та господарських ознак. Досліджено особливості проходження фенологічних фаз розвитку, детально вивчено процеси цвітіння та запилення 20-ти перспективних сортів та форм яблуні. Визначено ступінь морозостійкості, відносної посухостійкості, стійкості до парші та борошнистої роси, а також скороплідності, урожайності, тривалості зберігання, товарні якості та біохімічний склад плодів нових сортів та елітних форм. Здійснено помологічний опис нових сортів та гібридів, надано оцінку самоплідності шести сортів. Виявлено кращі сорти-запилювачі для найбільш перспективних з них. Розраховано економічну ефективність вирощування нових сортів та елітних форм яблуні. Створено маточно-живцеву базу перспективних сортів та гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-3 +
Шифр НБУВ: РА331599

Рубрики:

      
18.

Бут А.А. 
Господарсько-біологічні особливості сорто-підщепних комбінувань айви в розсаднику в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / А.А. Бут ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження господарсько-біологічних особливостей 5-ти форм вегетативно розмножуваних підщеп для айви у полях розсадника та 18-ти комбінувань даних підщеп з трьома сортами айви, що враховано у Реєстрі сортів рослин України. За комплексом біологічних, господарських, технологічних й економічних показників виділено дві кращі форми - ВА 29 та МА, адаптовані до грунтово-кліматичних умов північного Лісостепу України та перспективні щодо вирощування високоякісного садивного матеріалу сортів айви, придатних для закладання сучасних насаджень інтенсивного типу. Досліджено фізіологічні процеси, що відбуваються у вегетативних органах підщеп у маточнику та саджанців у розсаднику. Визначено кращі сорто-підщепні комбінування даної рослини за сумісністю, а також несумісні за умов окулірування на досліджених підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337030

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кучер Р.А. 
Обгрунтування підбору маточно-насіннєвих форм груші для вирощування слаборослих підщеп у Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Р.А. Кучер ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення за умов Лісостепу України шести слаборослих гібридних форм груші як маточно-насіннєвих рослин у саду та розсаднику виділено слаборослі насіннєві підщепи для груші, найбільш придатні для створення насаджень за основними біологічними та господарськими показниками. Визначено фенологічні фази, зимо- та стійкість до збудників парші і буруватості маточно-насіннєвих рослин залежно від екологічних умов вирощування. Встановлено високу фізіологічну сумісність слаборослих насіннєвих підщеп з сортами груші різного строку достигання. Досліджено основні фізіологічні процеси у листках підщеп та саджанців у розсаднику. Встановлено вплив підщепи на дані показники. Визначено продуктивність маточно-насіннєвих рослин за виходом насіння, підщеп і саджанців. Обгрунтовано виділення слаборослих насіннєвих підщеп з високою економічною ефективністю їх вирощування у Лісостепу України. За результатами наукового дослідження відібрано три слаборослі гібридні форми як насіннєві підщепи СМЛ 2-9, СМЛ 5-11 та СМЛ 7-21.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Рябков С.В. 
Обгрунтування технології мікрозрошення розсадника та саду мінералізованими водами в умовах півдня Одеської області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.В. Рябков ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості водного режиму грунту за краплинного зрошення розсадника та молодого саду. Установлено закономірності засолення й осолонцювання грунту у разі зазначеного способу їх зрошення водою різної мінералізації й обгрунтовано параметри технології регулювання водно-сольового режиму грунту завдяки проведенню його промивання та гіпсування. Уперше досліджено вплив краплинного зрошення на безхребетних, що мешкають у грунті та на його поверхні. Запропоновано конструкцію поливного модуля, застосування якої дасть змогу зменшити навантаження мінералізованої води на грунт і поліпшити його родючість для вирощування активно адаптованих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА339943

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського