Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (806)Книжкові видання та компакт-диски (921)Журнали та продовжувані видання (1599)
Пошуковий запит: (<.>U=П25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Трохимчук В.А. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп груші в маточнику і полях розсадника в умовах правобережної частини західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Трохимчук ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення 10-ти форм вегетативно розмножуваних підщеп для груші в маточнику конкурсного випробування та 30-ти комбінувань даних підщеп з трьома сортами груші, внесеними до Реєстру сортів рослин України. За комплексом біологічних, господарських, технологічних та економічних показників виділено дві кращі форми - айву мліївську та ВА29, адаптовані до грунтово-кліматичних умов правобережної частини західного Лісостепу України та перспективні для вирощування високоякісного садивного матеріалу нових сортів груші, придатних для закладання сучасних насаджень інтенсивного типу. Досліджено проходження фізіологічних процесів у вегетативних органах підщеп у маточнику і саджанців у розсаднику. Визначено кращі сорто-підщепні комбінування в груші за сумісністю, а також несумісні у разі окулірування на досліджуваних підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-4(4УКР) + П255.2-275(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Васюта С.О. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп для аличі та її розмноження в умовах північної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.О. Васюта ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп для аличі вітчизняної та зарубіжної селекції у маточно-живцевому саду та в полях розсадника за умов північної частини Правобережного Лісостепу України. Досліджено особливості ризогенезу зелених живців досліджуваних підщеп і сортів аличі, визначено критичні мінусові температури для їх кореневої системи. Встановлено можливості розмноження даної культури здерев'янілими живцями. За комплексом господарсько цінних ознак у розсаднику виділено перспективні для використання клонові підщепи СВГ 11-19, Євразія-43, ВВА-1, ВСВ-1, Весняне полум'я та Сіянець Фібінга, які значно збільшують вихід саджанців з одиниці площі та підвищують їх якість. Доведено високу економічну та енергетичну ефективність застосування даних підщеп у розсаднику та визначено можливості їх використання щодо виходу саджанців. Здійснено виробниче випробування основних результатів наукового дослідження, на підставі результатів якого обгрунтовано доцільність застосування клонових підщеп у розсадницьких господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Розсоха Є.В. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Є.В. Розсоха ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки нових і перспективних клонових підщеп яблуні у маточнику конкурсного випробування та у полях розсадника за умов Донбасу. Виділено високоінтенсивні морозостійкі підщепи для оцінки їх у розсаднику та саду. Відібрано сорто-підщепні комбінування для вирощування одно- та дворічних садженців. Розроблено прийоми стимулювання кроноутворення в однорічок. Встановлено оптимальні параметри підщеп та висоти їх окулірування. Запропоновано технологію вирощування дворічних садженців з однорічною кроною, щеплених узимку з використанням відсадків-переростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-313(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА324946

Рубрики:

      
4.

Ріпамельник В.П. 
Агробіологічна оцінка перспективного сортименту яблуні для Поділля України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.П. Ріпамельник ; Уман. держ. аграр. акад.. — Умань, 2002. — 24 с. — укp.

Надано господарсько-біологічну оцінку імунних і високостійких до парші інтродукованих сортів яблуні та виділено конкурентоспроможні сорти для вирощування в регіоні Поділля. Перевірено за виробничих умов нові, перспективні сорти з метою визначення їх здатності проявити свої цінні господарсько-біологічні ознаки в саду. Оцінено нові інтродуковані сорти за комплексом біологічно-господарських ознак (скороплідність, слаборослість, продуктивність, якість плодів, стійкість до основних хвороб, зимостійкість в інтенсивних насадженнях). Проведено економічну та енергетичну оцінку виробництва плодів яблуні різних помологічних сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-364(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Варлащенко Л.Г. 
Агробіологічні та технологічні особливості кореневласного розмноження жимолості їстівної в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.Г. Варлащенко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено закономірності проходження процесів репродуктивної регенерації в сукупності ознак, які визначають формування у стеблових живців адвентивних коренів і розроблено окремі агробіологічні заходи прискореного розмноження перспективних гібридних форм і сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання. За результатами досліджень визначено здатність стеблових живців, залежно від консистенції пагона, до репродуктивної регенерації. Встановлено морфологічні відмінності укорінювання різнотипних живців жимолості їстівної залежно від сортового складу та впливу рістактивуючих сполук ауксинової породи. Визначено оптимальні терміни заготівлі живців та їх висаджування на укорінювання з врахуванням біологічних особливостей сортового складу та фізіологічного стану маточних рослин та їх частин для підвищення регенераційної здатності. Розроблено агробіологічні заходи дорощування кореневласних рослин за умов Правобережного Лісостепу України. Довндено економічну ефективність вирощування садивного матеріалу перспективних форм та сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.13 Сар + П252.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Рожко І.С. 
Агробіологічні та технологічні особливості сортів і нових форм суниці ананасної в умовах Західного лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.С. Рожко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-366(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА311037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Козак М.В. 
Агроекологічні основи збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісна оцінка в садівництві України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / М.В. Козак ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням збереження родючості грунтів в промислових насадженнях яблуні та їх якісної оцінки в садівництві. На основі біогеоценотичного підходу до досліджень вивчено і оцінено вплив факторів родючості на продуктивність яблуні. Розроблена шкала бонітування грунтів в балах, установлений поріг деградації якісного складу гумусу темно-сірих опідзолених грунтів і запропонований простий екологічний показник контролю за його станом - pH води. Обгрунтована доцільність тривалого задерніння міжрядь саду з використанням невисоких доз (N60P60K60) мінеральних добрив, установлено тривалість і запропоновані трави для задерніння. Розроблена модель родючості темно-сірих опідзолених грунтів і запропонована біогеоценотична схема ведення досліджень в садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-434(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Омар Фарід Мохамед 
Агрокліматичне районування території України стосовно вирощування плодових овочевих культур: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Омар Фарід Мохамед ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему встановлення впливу агрокліматичних умов на продуктивність овочевих культур: баклажанів, солодкого перцю, томатів в Україні. На основі концепції максимальної продуктивності адаптовано і модифіковано модель оцінки агрокліматичних ресурсів території, яка враховує біологічні особливості овочевих культур, виявлені закономірності формування агрокліматичних умов зростання та формування врожаю за різних агрокліматичних умов. Одержано кількісну оцінку впливу мінливості агрокліматичних характеристик на продуктивний процес рослин. За результатами оцінок агрокліматичних ресурсів продуктивності у областях, оцінок міри використання ресурсів, їх мінливості виділено агрокліматичні округи та райони. Запропоновано агрокліматичне районування території України стосовно вирощування теплолюбних плодових овочевих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.6-280(4УКР) + П25-280(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Середа І.І. 
Агротехнологічні основи вирощування яблуні на грунтах легкого гранулометричного складу: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / І.І. Середа ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

Розроблено методику визначення придатності дерново-підзолистих і дерново-борових піщаних грунтів та прогнозування продуктивності на них яблуні. Установлено критерії визначення потреби хімічної меліорації дерново-підзолистих грунтів залежно від рівня їх кислотності та систем удобрення яблуні. За результатами досліджень розроблено збалансовану систему удобрювання різновікових насаджень яблуні на даних, придатних для садівництва, грунтах з диференційованим передпосадковим і поточним застосуванням добрив. Теоретично обгрунтовано та випробувано за виробничих умов високоефективні, близькі за економічними та енергетичними показниками альтернативні технології освоєння малопродуктивних піщаних земель із формуванням штучних акумулятивних горизонтів та збагаченням кореневмісного шару меліорантами. Визначено прийоми зниження міграції радіонуклідів у системі грунт - плодове дерево.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4 +
Шифр НБУВ: РА325029

Рубрики:

      
10.

Кондратенко П.В. 
Адаптація яблуні в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / П.В. Кондратенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оптимізації вирощування промислових насаджень яблуні в Україні. За допомогою розроблених комп'ютерних програм надано з кліматичної, економічної, грунтової та технологічної точок зору комплексну оцінку регіонів України, яка дозволить за умов низьких ресурсозатрат вирощувати високопродуктивні насадження. Уточнено групування грунтів за ступенем їх придатності для вирощування яблуні. Проведено оцінку існуючих інтенсивних промислових садів, яка дала можливість визначити недоліки в закладанні та догляді за ними. Розкрито роль сорту в адаптації яблуні. Запропоновано нові способи вирощування та розміщення вегетативних підщеп за основними промисловими зонами виробництва. Показано вплив пестицидного навантаження на мікроорганізми грунту, а також оцінено перспективні препарати для захисту яблуневих насаджень від шкідників і хвороб відповідно до умов будь-якої місцевості. Визначено лежкість плодів зимових сортів та їх мікробіоту в саду та за умов холодильника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-28(4УКР),022 + П255.1-4(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА310280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сердюк О.В. 
Адаптивність нових сортів і гібридів ожини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / О.В. Сердюк ; Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику нових сортів гібридів ожини за товарними та споживчими якостями ягід і вмістом у них основних поживних речовин, а також висвітлено потенційну продуктивність і врожайність. Рекомендовано вирощувати сорти Агавам, Торнфрі, Орегон, Торнлес, форми 1 і Г-0-2-22.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.3-391
Шифр НБУВ: РА371520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Андрусик Ю.Ю. 
Адаптивність нових сортів малини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Ю. Андрусик ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень господарсько-біологічних властивостей нових сортів малини та їх придатності для вирощування за умов правобережної підзони Західного Лісостепу України. Комплексно оцінено їх адаптивність до стрес-факторів довкілля. Установлено вплив екологічних умов даної зони та метеорологічних елементів певного року на реалізацію особливостей росту, розвитку рослин, їх врожайність і здатність до розмноження. Виділено сорти селекції, що характеризуються суттєво вищими показниками ремонтантності та щорічною високою врожайністю. За індексом штамбовості серед звичайних сортів виділено штамбові "Благородна" та "Козачка". Наведено характеристику досліджених сортів за смаковими та товарними якостями ягід. На підставі результатів досліджень виділено кращі сорти "Благородна", "Козачка", "Космічна", "Сяйво", "Осіння", внесені до "Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Фільов В.В. 
Адаптивність сортів та способи вирощування суниці в північно-східному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.В. Фільов ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та здійснено комплексну господарсько-біологічну оцінку сортів суниці. Виділено перспективні сорти, які можуть бути базовими стосовно сортаменту промислового вирощування цієї культури у регіоні, а саме: "Русанівська", "Ольвія", "Фестивальна ромашка", "Істочник", "Присвята". Обгрунтовано та запропоновано найбільш доцільні строки та способи садіння промислових насаджень. Удосконалено елементи регіональної технології вирощування ягід та садивного матеріалу суниці, визначено економічну ефективність їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Осипова І.Ю. 
Алелопатичні особливості нових плодових культур: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / І.Ю. Осипова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П252.42.в2:Е50*80,022
Шифр НБУВ: РА310513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Рубіс В.Л. 
Біоекологічні особливості північноамериканських видів глоду (Crataegus L.) у зв'язку з їх використанням в озелененні в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Л. Рубіс ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто біоекологічні особливості 17-ти північноамериканських видів, різновидів та форм Crataegus L. в Лісостепу України. Вивчено ритми розвитку, особливості цвітіння та плодоношення досліджених видів. Встановлено, що за умов Лісостепу України фенофази більшості з них характеризуються стабільністю та узгоджуються з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Визначено ступінь тіневитривалості та висвітлено питання стійкості північноамериканських видів глоду до несприятливих чинників навколишнього середовища, відзначено їх високу зимостійкість та посухостійкість, стійкість до газового і пилового забруднення повітря, шкідників та хвороб. Розроблено оптимальні способи розмноження. Підведено підсумки інтродукції та здійснено оцінку успішності акліматизації 17-ти північноамериканських видів, різновидів і форм глоду в Лісостепу України. Вивчено декоративні якості північноамериканських видів глоду та запропоновано 6 фізіономічних типів. Розроблено приклади композиційних рішень і надано рекомендації щодо практичного використання глодів в основних композиційних елементах озелення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.9-2(4УКР) глід + П278.03(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Заяць В.А. 
Біологічні і господарські властивості та перспективи вирощування персика в зоні українських Карпат: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Заяць ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Розроблено наукові засади та селекційні програми з виведення нових сортів персика з темночервоним листям і нових сортів з червоною м'якоттю. Удосконалено та доповнено внутрішньовидову класифікацію персика звичайного. Розкрито концепцію біологічного ефекту червоних пігментів у листках червонолистих форм персика й участі антоціанів у фотосинтезі та нагромадженні органічних сполук. Введено в культуру якісно нові червонолисті та червоном'ясі форми персика. Висвітлено основні технологічні заходи щодо вирощування персика та нектарина в зоні Українських Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Спрягайло О.А. 
Біологічні особливості та продуктивність груші залежно від сорто-підщепних комбінувань в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.А. Спрягайло ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено біологічні особливості та продуктивність одинадцяти сортів і елітних форм груші на сильно- та слаборослій підщепах. Визначено строки проходження основних фенологічних фаз залежно від умов вегетації, вивчено зимостійкість, стійкість до збудників парші та бурої плямистості стосовно даних сортів. Виявлено високу фізіологічну сумісність більшості досліджених сортів і форм з підщепами. Визначено продуктивність насаджень, хімічний склад, смакові якості та тривалість зберігання плодів. Виділено продуктивні, рентабельні сорти та форми груші - носії господарсько-цінних ознак. Науково обгрунтовано добір сортів з високою економічною ефективністю вирощування, адаптованих до культивування в Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-2(4УКР) + П255.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гребеннікова О. А. 
Біологічно активні речовини у плодах, листі та продуктах переробки перспективних сортів аличі: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. А. Гребеннікова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що високі концентрації біологічно активних речовин (БАР) характерні для плодів на стадії фізіологічної зрілості, а для листя - перед опаданням. У плодах сортів Красномясая й Олєнька ідентифіковано 15 сполук фенольної природи, представлених фенольними кислотами, флавонолами, антоціанами та катехінами, у цьому разі в сорті Красномясая переважають антоціани, а в сорті Олєнька - лейкоантоціани. Виявлено високу антиоксидантну активність плодів і листя аличі з максимальним значенням у сорті Красномясая (з підвищеним вмістом фенольних речовин). Встановлено тісний кореляційний зв'язок показника антиоксидантної активності з вмістом у плодах фенольних речовин і вітамінів. Показано, що для збагачення соків і концентрату біологічно активними сполуками доцільно використовувати сировину листя аличі. Для цього оптимізовано режими одержання екстракту з листя й обгрунтовано дозу його внесення до цільового продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.22-264 + Л913.2
Шифр НБУВ: РА383991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Козак В.М. 
Відтворення родючості темно-сірого опідзоленого грунту залежно від утримання міжрядь у насадженнях яблуні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.М. Козак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено питання відтворення родючості темно-сірих опідзолених грунтів Правобережного Лісостепу України під впливом різних систем утримання міжрядь у насадженнях яблуні. Вивчено вплив чорного пару, природного залуження та різних сидератів (люпину, гірчиці, гороху, вико-вівсяної суміші) на фізичні, водно-фізичні, фізико-хімічні, агрохімічні властивості грунту, процеси перетворення біомаси трав, що висіваються у міжряддях саду, врожайність і якість плодів. Експериментально доведено й обгрунтовано позитивний вплив сидератів на інтенсивність новоутворення гумусу, кількість доступної та легкодоступної вологи, поживний режим грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4 + П032.6 +
Шифр НБУВ: РА359764

Рубрики:

      
20.

Бленда А.В. 
Вплив генотипу на особливості мікроклонального розмноження представників підродини Prunoidae: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Бленда ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання вивчення генотипних особливостей та вдосконалення біотехнологічного процесу мікроклонального розмноження представників підродини Prunoidae із застосуванням молекулярно-генетичних маркерів. Зроблено порівняльний аналіз регенераційної здатності за умов in vitro досліджених генотип даної підродини розподілено на групи. Виявлено наявність позитивної кореляції між вмістом фенольних сполук в однорічних пагонах та здатністю до регенерації в умовах in vitro у процесі мікроклонального розмноження даних генотипів. Запропоновано використання кількісного вмісту фенольних сполук в якості додаткових біохімічних маркерів під час роботи з генотипами даної підродини в культурі in vitro. Досліджено і проведено відбір поліморфних ферментних систем з метою ідентифікації окремих представників даної підродини за умов in vitro та in vivo. Охарактеризовано досліджені ферментні системи та проведено розподіл генотипів за визначеними типами ізоферментних спектрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-456,022
Шифр НБУВ: РА309146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського