Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (158)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=П214.16$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Данкевич Є.М. 
Агроекологічне обгрунтування вирощування ріпака ярого в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Є.М. Данкевич ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 18 с. — укp.

Удосконалено технологію вирощування ріпаку ярого на дерново-підзолистих грунтах за умов радіоактивного забруднення зони Полісся з метою виробництва екологічно чистої конкурентної в ринковому середовищі продукції. Проаналізовано параметри формування врожаю ріпаку ярого залежно від агротехнічних прийомів його вирощування, визначено вплив чинників інтенсифікації (добрива, способів обробітку грунту) на зміну кількісних параметрів ценозу, морфологічних показників рослин на формування максимальної їх продуктивності. Установлено критерії впливу способів обробітку грунту та доз мінеральних добрив на ріст і розвиток, формування структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю ріпаку ярого, закономірності надходження елементів живлення, радіонуклідів і важких металів у продукцію. За результатами дослідження розроблено удосконалену технологію вирощування ріпаку ярого за умов радіоактивного забруднення, яка грунтується на економічному та енергетичному аналізах ефективності виробництва продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мироненко Ф.М. 
Агротехнічне обгрунтування прийомів вирощування ріпаку ярого на насіння в умовах Донецької області: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.М. Мироненко ; УААН. Ін-т олій. культур. — Запоріжжя, 2000. — 14 с. — укp.

За грунтово-кліматичних умов Донеччини досліджено, науково обгрунтовано та експериментально доведено комплексність впливу попередників, способів основного обробітку грунту, строків і способів посіву та норм висіву на урожайність, а також якість ріпаку ярого. Встановлено економічну та біоенергетичну ефективність прийомів вирощування ріпаку ярого на насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-4(4Укр-4Дон),022
Шифр НБУВ: РА309597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
3.

Рогач В.В. 
Вплив ретардантів на морфогенез, продуктивність і склад вищих жирних кислот олії ріпаку озимого: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / В.В. Рогач ; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних за механізмом дії ретардантів - паклобутразолу (РР-333), декстрелу та хлормекватохлориду (ССС-460) на морфогенез, продуктивність і якість олії ріпаку озимого (Brassica napus L.). Установлено, що за дії ретардантів віббуваються суттєві зміни у морфогенезі, анатомічній будові та продуктивності рослин. Блокування активності апіальних меристем за дії антигіберелінових препаратів призводить до пригнічення лінійного росту та посилення галуження стебла. За дії інгібіторів росту зменшується площа та відбувається потовщення листків внаслідок розростання основної асиміляційної тканини - хлоренхіми. Обробка ретердантами призводить до посилення механічної міцності стебла внаслідок збільшення його діаметру за рахунок розростання кори та збільшення товщини клеренхімних волокон з одночасним потовщенням їх стінок, що створює технологічні переваги під час збирання врожаю, особливо на сортах, що сильно вилягають. Установлено, що гальмування ростових процесів зумовлено змінами у співвідношенні терпенових гормонів. За дії РР-333 відбувається зменшення вмісту вільних і зв'язаних форм гіберелінів і збільшення вмісту вільної та зв'язаної форм АБК. За дії РР-333 і ССС-460 відбувається депонування надлишку вуглеводів (цукрів і крохмалю) у вегетативних органах рослин і більш інтенсивне їх використання для формування стручків у рослин досліджених варіантів. Зміни у донорно-акцепторній системі рослини зумовлюють перерозподіл потоків асимілятів до господарсько важливих органів - стручків. За дії ретардантів зростає кількість гілочок першого порядку на рослині, кількість стручків на них і насінин у стручку. Маса 1 000 насінин за цього вірогідно не змінюється. Такі зміни сприяють покращанню продуктивності рослин. Найбільш ефективним для підвищення насіннєвої продутивності є застосування 0,025 %-го РР-333. За дії 1 %-го ССС-460 збільшується вміст олії у насінні та покращуються її якісні характеристики, а саме: зростає число омилення, ефірне число, йодне число та вміст гліферину та зменшується кислотне число. У разі його застосування збільшується частка ненасичених вищих жирних кислот, відбувається зменшення вмісту ерукової та лінолевої кислот зростання олеїнової та лінолевої. З'ясовано, що за дії ретардантів концентрації глюкозинодатів у насінні й ерукової кислоти в олії не виходять за рівні дозволених. Залишкові кількості препаратів не перевищують межовоприпустимих, що дозволило рекомендувати їх застосування у сільськогосподарському виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-275.6 +
Шифр НБУВ: РА364371

Рубрики:

      
4.

Лис Н.М. 
Вплив способів основного обробітку грунту на продуктивність ріпаку озимого в умовах Передкарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Н.М. Лис ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних способів основного обробітку грунту на показники родючості дернового опідзоленого грунту, забур'яненість, ріст, розвиток і врожайність ріпаку озимого. Проведено економічний і енергетичний аналіз певних способів обробітку грунту. Установлено, що способи безполицевого обробітку підвищують щільність його орного шару, показники якого протягом вегетації ріпаку озимого знаходяться у межах оптимальних значень і не впливають на ріст і розвиток культури. З'ясовано, що застосування різних способів основного обробітку грунту під ріпак озимий зумовлює перерозподіл поживних речовин в орному шарі, поверхневий і дрібний обробітки дещо перевищують вміст рухомих фосфатів, обмінного калію та мінерального азоту у шарі грунту 0 - 10 см на період сходів даної культури. За рахунок зниження витрат пального та непоновлюваної енергії способи безполицевого обробітку дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Розглянуто результати економічного та біоенергетичного оцінювання вирощування ріпаку озимого за умов Передкарпаття залежно від системи мінерального живлення та способів основного обробітку грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4 +
Шифр НБУВ: РА358896

Рубрики:

      
5.

Калінова М.Г. 
Мікрогаметофітний добір на холодостійкість у ріпака ярого: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / М.Г. Калінова ; Ін-т олій. культур УААН. — Запоріжжя, 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-317.5,022
Шифр НБУВ: РА307175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Хмелянчишин Ю.В. 
Оптимальне поєднання сорту, способу сівби і удобрення в енергозаощаджуваній технології вирощування насіння ріпаку ярого в південно-західній частині лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-х. наук: 06.01.09 / Ю.В. Хмелянчишин ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше в системі трифакторного досліду теоретично обгрунтовано оптимальні параметри сівби та удобрення рослин для одержання високих врожаїв насіння ріпаку ярого в південно-західній частині Лісостепу України. Удосконалено наукові уявлення про фенотипічну структуру посівів ріпаку ярого, фотосинтетичний потенціал (ФП) і чисту продуктивність фотосинтезу (ЧПФ) за різних агротехнічних умов вирощування. Запропоновано використання фотосинтетично-хлорофільного потенціалу (ФХП) як інтегрального показника стану розвитку рослин (посівів), який відрізняється від відомих можливістю характеризувати вміст хлорофілу на одиниці посівної площі. Встановлено, що причиною невідповідності між показниками ФП, ФХП та ЧПФ і урожайністю є утворення надлишкового хлорофілу, що визначає зростання потенційної продуктивності рослин, яка практично не реалізується у системі фактичної технології внаслідок виникнення дефіциту умов відповідно до закону мінімуму. Проведено комплексний моніторинг результатів досліджень за допомогою екологічної, енергетичної та економічної оцінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345322

Географічні рубрики:

      
7.

Вишнівський П.С. 
Оптимізація елементів технології вирощування ріпаку ярого в північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / П.С. Вишнівський ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано та оцінено параметри формування врожаю ріпаку ярого залежно від агротехнічних прийомів його вирощування, визначено вплив факторів оптимізації (строків, способів сівби, норм висіву насіння, добрив) на зміну кількісних параметрів ценозу, морфологічних показників рослин та формування їх максимальної продуктивності. Визначено критерії впливу строків та способів сівби, норм висіву насіння, різних доз мінеральних добрив на ріст та розвиток, формування структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю ріпаку ярого, ефективність застосування гербіциду раундап на його посівах. Надано економічну та енергетичну оцінку ефективності застосування факторів оптимізації технології вирощування ріпаку ярого. За результатами досліджень розроблено технологію його вирощування, яка грунтується на економічному та енергетичному аналізах виробництва продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Боднар М.В. 
Оптимізація заходів посівного та збирального комплексу як напрямок реалізації продуктивності та якості насіннєвої й товарної продукції сучасного генофонду озимого ріпаку в південному Степу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.В. Боднар ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 16 с. — укp.

Установлено строки збирання, оптимальні стосовно урожайності, виходу олії, посівних якостей насіння та його врожайних властивостей. Визначено вплив репродукції сортів і поколінь гібридів на величину врожаю та технологічні якості товарної продукції озимого ріпаку. З'ясовано критерії впливу строків сівби та норм висіву нових сортів і гібридів німецької селекції на ріст і розвиток рослин, формування наземної біомаси, структурних елементів та урожайність. Надано економічну та біоенергетичну оцінку ефективності застосування зазначених елементів агротехніки. За результатами досліджень розроблено та рекомендовано для виробництва вдосконалену технологію збирального та посівного комплексу сучасного генофонду озимого ріпаку для зони південного Степу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гарбар Л.А. 
Оптимізація технології вирощування ярого ріпака в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.А. Гарбар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості формування продуктивності ярого ріпака залежно від елементів технології вирощування, зокрема системи удобрення, що базується на застосуванні мінеральних добрив. Встановлено залежність росту та розвитку ярого ріпака від погодних факторів і вплив рівня удобрення на морфофізіологічний розвиток культури. Показано, що внесення мінеральних добрив сприяє збільшенню площі листкової поверхні, а також накопиченню сухої речовини та підвищенню чистої продуктивності фотосинтезу. Встановлено високу кореляційну залежність між площею листків і врожайністю насіння ярого ріпака. Виявлено, що проведення позакореневих підживлень цеовітом дозволяє підвищити ефективність основного удобрення та сприяє одержанню додаткового врожаю. Вивчено вплив мінерального удобрення на рівень продуктивності ярого ріпака та показники якості насіння. Наведено економічну та енергетичну оцінку елементів технології вирощування. Розроблено та рекомендовано до промислового використання комплексну систему добрив і нових високопродуктивних сортів. Показано, що впровадження нової технології вирощування ярого ріпака забезпечує формування продуктивності культури до 3,6 т/га з високими показниками технологічної якості насіння за умов правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344462

Географічні рубрики:

      
10.

Савранська Л.М. 
Основний обробіток чорнозему опідзоленого під ріпак ярий після пшениці озимої в умовах правобережного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Л.М. Савранська ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу основного обробітку грунту після пшениці озимої на зміну основних агрофізичних показників родючості грунту, засвоєння грунтом вологи опадів за осінньо-зимовий період, формування запасів доступної вологи протягом вегетації культури, біологічну активність, поживний режим і засміченість грунту насінням бур'янів, а також на урожайність ріпаку ярого за умов правобережного Лісостепу України. Висвітлено питання економічної й енергетичної оцінки використання різних способів і глибин основного зяблевого обробітку чорнозему опідзоленого під час вирощування ріпаку ярого. Показано можливість заміни полицевої оранки плоскорізним розпушуванням і зменшення глибини основного обробітку до 15 - 17-ти см.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352141

Географічні рубрики:

      
11.

Каричковська Г.І. 
Особливості удобрення азотом ріпаку ярого на чорноземі опідзоленому Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Г.І. Каричковська ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше за умов правобережного Лісостепу України для чорнозему опідзоленого розроблено систему удобрення ріпаку ярого, яка передбачає внесення азотних добрив весною під передпосівну культивацію та забезпечує максимальний приріст урожаю насіння, високу окупність добрив та значний чистий прибуток. Встановлено закономірність впливу різних форм, строків та способів внесення азотних добрив на зміни азотного режиму грунту, його біологічну активність, водний режим, забур'яненість посівів, динаміку наростання вегетативної маси та формування врожаю насіння ріпаку ярого та його якість. Обгрунтовано доцільність застосування розробленої системи удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-434(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330997

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Носенко В. Г. 
Особливості формування продуктивності ріпаку ярого в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / В. Г. Носенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто особливості формування ріпаку ярого залежно від факторів технології вирощування. Встановлено вплив норм висіву насіння та доз удобрення на продуктивність та якісні показники сортів і гібридів ріпаку ярого. Досліджено вплив природних умов та агротехнічних заходів на протяжність міжфазних періодів ріпаку ярого. Уперше за умов Правобережного Лісостепу України з'ясовано особливості реакції сортів на фактори зовнішнього середовища, оптимальні норми удобрення та норми висіву в процесі вирощування ріпаку ярого на олію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4
Шифр НБУВ: РА382485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гойсюк С.О. 
Продуктивність озимого ріпака залежно від сортових особливостей та агротехніки вирощування в умовах південної частини Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.О. Гойсюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2003. — 20 с. — укp.

Визначено кращі сорти озимого ріпака для одержання найбільш підвищеного збору харчової олії з одиниці площі та реалізації на світовому ринку. Встановлено оптимальний спосіб сівби озимого ріпака для умов зони та розроблено систему удобрення озимого ріпака з метою підвищення екологічності насіння та зменшення частки використання мінеральних (синтетично одержаних) добрив у технології вирощування культури. Надано оцінку сортовим особливостям рослин озимого ріпака за динамікою формування фотосинтетичних показників та водоспоживання за умов регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327103

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Губенко Л.В. 
Продуктивність ріпаку ярого залежно від комплексної дії мінеральних добрив та бактеріальних препаратів в умовах північного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Губенко ; Нац. наук. центр "Ін-т землеробства УААН". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей процесів росту, розвитку та формування врожайності ріпаку ярого залежно від елементів технології вирощування, а саме: системи удобрення, що передбачає раціональне використання мінеральних добрив шляхом перенесення частини азотних з метою підживлення за фази бутонізації рослин, а також обробку насіння перспективними бактеріальними препаратами на основі активних штамів азотфіксувальних і фосформобілізувальних мікрооганізмів та підживлення рослин новими макро- та мікроелементними добривами "Цеовіт" за умов Північного Лісостепу. Комплексне застосування елементів технології сприяє кращому розвитку ріпаку ярого, збільшує площу листкової поверхні, а також збільшуючи нагромадження сухої речовини та підвищує продуктивність. Установлено, що інокулювання насіння бактеріальними препаратами на основі азотфіксувальних і фосформобілізувальних мікроорганізмів і підживлення рослин комплексними добривами "Цеовіт" сприяє одержанню додаткового врожаю. Установлено вплив мінеральних добрив на формування врожайності і показники якості насіння. Надано економічну й енергетичну оцінку технології вирощування ріпаку ярого. За результатами досліджень удосконалено дану технологію, що дозволило одержати врожай насіння за умов північного Лісостепу на рівні 3,5 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Івко Ю. О. 
Створення вихідного матеріалу для селекції ріпаку в умовах центрального Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Ю. О. Івко ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-31
Шифр НБУВ: РА382055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ситнік І.Д. 
Стійкість нових сортів озимого ріпака до головних хвороб в правобережній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / І.Д. Ситнік ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню стійкості нових сортів озимого ріпака до комплексу грибних хвороб. З метою покращення і прискорення методів імунологічної оцінки селекційного матеріалу розроблені способи, які дозволяють визначити стійкість рослин до хвороб на ранніх фазах розвитку. Встановлено вплив сортових і агротехнічних факторів на розповсюдженість і розвиток хвороб, а також роль шкідників в ураженні рослин патогенами. Досліджені біохімічні механізми стійкості сортів озимого ріпака до хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.3-317.5(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:

      
17.

Сахно 
Трансгеномні (Brassica napus+B.nigra) та трансгенні (Orychophragmus violaceus) рослини родини хрестоцвітих: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Людмила Олександрівна Сахно ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-314
Шифр НБУВ: РА323695

Рубрики:

      
18.

Іщенко А. В. 
Удосконалення елементів технології вирощування ріпаку ярого в умовах чорноземів південних України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / А. В. Іщенко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено для богарних умов Південного Степу України реакцію сортів ріпаку ярого на строки сівби за різних норм висіву та дози мінеральних добрив. Удосконалено технологію вирощування культури шляхом оптимізації взаємодії факторів "сорт - строк сівби - норма висіву", "сорт - доза добрив". Набули подальшого розвитку питання формування елементів продуктивності рослин, врожайності й якості насіння, енергетичної й економічної ефективності вирощування ріпаку ярого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР-9ПІВ)
Шифр НБУВ: РА378963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Климчук М.М. 
Удосконалення методів оцінки та створення селекційного матеріалу ріпаку озимого в західному Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.М. Климчук ; Нац. наук. центр "Ін-т землеробства УААН". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено закономірності мінливості показників врожайності, тривалості вегетаційного періоду, зимостійкості, висоти рослин, стійкості до хвороб та їх взаємозв'язків залежно від умов навколишнього середовища й еколого-географічного походження сортозразків. Визначено напрями використання сортозразків колекції залежно від їх біохімічного складу насіння й олії. З використанням колекції сортозразків виділено джерельні для їх подальшого використання як вихідного селекційного матеріалу за умов створення нових високопродуктивних сортів ріпаку озимого з покращеними біохімічними показниками насіння. На підставі результатів дослідження укладено та видано "Класифікатор виду Brassica napus L. (ріпак)" (2002 р.), який містить рекомендації з оцінки та використання окремих та комплексу цінних господарських ознак у селекційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.3-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Нереуцький С.Г. 
Удосконалення технологічних заходів по підвищенню продуктивності озимого ріпака в умовах Півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.Г. Нереуцький ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання щодо удосконалення технології вирощування ріпака в південному регіоні України. За результатами дослідження встановлено оптимальні строки та спосіб сівби у поєднанні з кращою нормою висіву. Вперше використано фенолого-метеорологічний метод визначення строку сівби, створено оптимальну модель посіву озимого ріпака. Запропоновані агротехнічні заходи дозволяють підвищити врожайність озимого ріпака на 20,2 % з одночасним поліпшенням якості продукції за посушливих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського