Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П032.505.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Олішевська С.В. 
Еколого-систематична характеристика та біологічна активність мікроскопічних грибів, виділених із забруднених важкими металами грунтів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / С.В. Олішевська ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив іонів важких металів на мікобіоту сучасних грунтів на території заводів у Запоріжжі, Артемівську (на Донеччині), ділянці мідних покладів у х.Картамиш (на Луганщині) та території стародавніх плавильних гонів у заповіднику "Ольвія" (на Миколаївщині). Показано, що у цих грунтах кількість темнозабарвлених видів мікроскопічних грибів становила 40 - 42,5 %, а у грунтах заповідників "Мамай-гора" і "Михайлівська цілина" - 13,3 - 24,1 %. Виявлено 3 нових для мікобіоти України види: Gelasinospora retiapora Cain, Wardomyces simplex Sugijama і Monodictys asperospora (Cooke et Massee) M.B. Ellis та 12 рідкісних видів. Серед досліджених 34-х штамів 22-х видів 12-ти родів мікроскопічних грибів виявлено 11 високорезистентних (8 видів 6-ти родів), 13 резистентних (12 видів 9-ти родів), 8 чутливих (7 видів 6-ти родів) і 2 надчутливих штами (1 вид) до іонів міді. Розроблено модельну систему, яка дала змогу встановити відстань (4 см), за якої швидкість радіального росту досліджених видів грибів достовірно зменшувалась у 1,5 - 2 рази за дії іонів міді у концентраціях 6 - 10 мМ. Відзначено, що розроблена модельна система дає змогу досліджувати різні види мікроміцетів для визначення прояву цієї ознаки щодо іонів інших металів. Проведено скринінг активних сорбентів іонів міді серед 72-х штамів 29-ти видів 16-родів мікроскопічних грибів, виділених з сучасних і стародавніх грунтів. Визначено 4 найактивніших штами: Cladosporium cladosporioides 77 і C. cladosporioides 716, Stachybotrys chartarum 357 і S. chartarum 424, сорбційна здатність яких становить 71,4 - 83,6 %. Уперше показано, що серед досліджених 7-ми видів 4-х родів (7-ми штамів) мітоспорових грибів найактивнішими біодеструкторами бетону, що використовується для контейнерів, призначених для зберігання низько- та середньоактивних відходів, були штами Cladosporium cladosporioides 3, Alternaria alternata 37 і Aspergillus niger 42.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.4 + Е521.5*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА340768

Рубрики:

      
2.

Волощук Н.М. 
Мікроміцети подрібненої деревини гілок листяних порід та їх еколого-біологічні властивості в умовах дерново-слабопідзолистого грунту Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / Н.М. Волощук ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження видового складу та біологічних властивостей мікроміцетів, ізольованих з подрібненої деревини гілок (ПДГ) листяних порід Acer platanoides, A. tataricum та Quercus robur. Визначено біологічну та екологічну роль у грунтовому мікробіоценозі мікроскопічних грибків, які приймають учать у розкладанні ПДГ Acer platanoides, A. tataricum та Quercus robur. Встановлено динаміку їх зміни у процесі розкладання ПДГ у дерново-слабопідзолистому грунті. Одержано нові дані про роль мікроміцетів в окисно-відновних процесах та синтезуванні лігін-целюлозних екзоензимів і проаналізовано особливості трансформації органічних сполук, використаних як джерело живлення. Досліджено біосинтез антибіотичних речовин і спектр їх антимікробної дії в деяких видів грибків. Встановлено роль ферментів та антибіотиків в екологічних змінах міркоміцетів ПДГ та грунту. Створено колекцію живих культур мікроміцетів, вилучених з ПДГ і дерново-слабопідзолистого грунту й одержано штами продуценти антибіотиків і мікотоксинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53(4УКР) + П032.505.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Костюченко Н. І. 
Різноманіття мікроміцетів грунтів агроценозів олійних культур в умовах Південного Сходу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Н. І. Костюченко ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т агроекології. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено еколого-систематичне дослідження біорізноманіття мікрофлори грунту агроценозів олійних культур Південного Сходу України. Встановлено, що загальна чисельність і видовий склад мікроміцетів у агроценозах олійних культур залежить від агрокліматичних умов сезону та корелює з кількістю опадів і вологістю грунту. Зазначено, що комплекси мікроміцетів, сформовані в ризосфері олійних культур, відрізняються від фонових грунтів. У грунті перелогу виявлено 58 видів з 20-ти родів, у агрофітоценозах зареєстровано 98 видів з 23-х родів. Поглиблено теоретичні положення впливу штучного фузаріозного фону на структуру сапротрофічного комплексу мікроміцетів ризосфери льону олійного за умов Південного Сходу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.4 + П214.1-273.162.3
Шифр НБУВ: РА376474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Горбань 
Функціонування симбіотичної системи люпин- Bradyrhizobium sp. (Lupinus) залежно від впливу грунтових грибів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / Віра Петрівна Горбань ; Інститут сільськогосподарської мікробіології УААН. — Чернігів, 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.4-273.162.3 + П032.505.4
Шифр НБУВ: РА356150

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського